Olaszország – Brazília 2:4 (vége) | Japán – Mexikó 1:2 (vége)
Japán
1:2 (0:0)
Mexikó
szombat 22.06.2013, 21:00 • Governador Magalhaes Pinto (Belo Horizonte, Minas Gerais) • Konföderációs Kupa

Japán 0 ponttal a negyedik, Mexikó 3 egységgel a harmadik helyen zárja az "A" csoport küzdelmeit, így egyik válogatott sem jut be az elődöntőbe! (22:55:38)

A második félidőre már felpörögtek a csapatok: Chicharito az 54. és a 66. percben két ötösön belüli fejessel előnyhöz juttatta Mexikót, majd a 86. percben Okazaki révén szépíteni tudtak a japánok. Ezt követően a Manchester United sztárja kihagyott egy tizenegyest a ráadásban, de ekkor már túl kevés volt hátra, és a kék mezesek nem tudtak egyenlíteni!

90+2
    Micsoda védés: Kawashima kivédi a büntetőt, majd a kipattanót Chicharito a felső lécre bombázza! Nincs mesterhármas!

90+1
    11-es Mexikó javára! Uchida borítja fel Chicharitot!

90+1
    5 perc lesz a ráadás

90
    Utolsó mexikói változtatás: Jimenez le, Aquino be

90
    Honda ellen ítél a játékvezető, szabadrúgás kifelé

89
    A mexikóiak már nagyon késleltetik a játékot, meglátjuk, megbosszulja-e magát a dolog

87
    Még izgalmas lehet a végjáték!

86
    Japán gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Szépítenek az ázsiaiak! Honda remekül ível át a hosszúra, Endo kapásból passzol középre, érkezik SHINJI OKAZAKI, és kihasználja a ziccert, három méterről nem volt nehéz dolga! 1:2!

84
    Kényelmesen passzolgatnak a fehér mezesek, innen már nem fogják elveszíteni a harmadik helyüket

83
    Ochoa vágja a mezőnybe a labdát

82
    Okazaki centikkel marad le a szögletről, talán ujjheggyel hozzá is tudott érni a labdához!

79
    Óriási szépítési lehetőség maradt ki, Ochoa remekül zárta a szöget!

78
    Második mexikói csere: dos Santos helyén Barrera a pályán

77
    Utolsó japán változtatás: Nagamoto helyett Nakamura a pályán

76
    Két gólos előnye birtokában Mexikó hátrébb vonja az állásait, minden játékosuk a saját térfelükön tartózkodik

75
    Salcido lekezeli a sarokrúgást, majd kis híján átlövi a labdát a másik csoportmeccs helyszínére

74
    Kisebb sérülés miatt áll a játék, Nagamotot kell ápolni

73
    Dos Santos sokadszorra is befelé cselez, majd ballal tüzel, nem sokkal megy el a labdája a rövid sarok mellett, a kapus még hozzáért, így szöglet jöhet!

72
    Nagamoto nem tud kiugratni senkit, de a labda marad a japánoknál

71
    Első mexikói csere: a kapufáig jutó Guardado le, Salcido be

70
    Okazaki tűnik el a tizenhatoson belül, de erre nem ítélnek tizenegyest sehol sem a világon. Mexikói kirúgással folytatódik az összecsapás

69
    Dos Santos élesen középre lő, a bent érkező Chicharito azonban nem fér a labdához

68
    Tartja a labdát Mexikó, a közönség csaknem már ollézik

67
    Nagyon nehéz helyzetben a japánok, három gól kellene nekik a csoport utolsó helyének az elkerüléséhez

66
    Mexikó gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Növeli előnyét a fehér mezes gárda! Megcsúsztatják középen a sarokrúgást, majd CHICHARITO az ötösön belülről, egy védő szorításában az üres kapuba bólint! 0:2!

61
    Maeda egy cselt követően ballal húzná vissza a labdát a rövid alsóba, és nem sokkal téveszt célt a japán támadó!

60
    Kapustámadás miatt szabadrúgást ítél a játékvezető a sarokrúgást követően

59
    Dos Santos lapos lövését Kawashima tolja bravúrral szögletre!

58
    Első ázsiai csere: Sakai le, Uchida be

58
    Szép összjáték végén Nagamoto passzol rossz helyre, pedig már majdnem az ötösnél járt

57
    Ahogy az lenni szokott, az előnyben játszó csapat átengedi a területet a hátrányban játszónak

56
    A kék mezeseknek két gól kellene ahhoz, hogy ne végezzenek a csoport utolsó helyén

55
    Jimenez ment meg egy labdát az alapvonal előtt, de kénytelen hátrafelé játszani a mexikói támadó

54
    GÓÓÓL! Vezetnek a fehér mezesek! Egy bal oldali beadást CHICHARITO tanári módon csúsztat az ötösön belülről a japánok kapujába! Guardado jegyzi a gólpasszt! 0:1!

53
    Dos Santos beadását kivágják az ázsiaiak

52
    Sikerül tisztázniuk a japánoknak a sarokrúgást követően

52
    Dos Santos lövése egy védő fejéről pattan szögletre! Nagy helyzet volt!

51

50
    Kényelmesen passzolgatnak a fehér mezesek, a döntetlennel övék a csoport harmadik helye

Passz hatékonyság (%): 78 – 77

Gól nélküli döntetlennel vonulhatnak a csapatok a félidőre. Az első 25 perc egyértelműen az ázsiaiaké volt, ez idő alatt három komolyabb helyzetet is kialakítottak a kék mezesek, sőt, egy lesgólig is eljutottak. Ezt követően fokozatosan feljavultak a mexikóiak, és a 40. percben Torres révén majdnem meg is szerezték a vezetést. A játékrészt Zavala lövése zárta le!

45+1
    Zavala távoli lövését éppen csak ki tudja pofozni a japánok kapusa! Ez volt az utolsó momentum az első játékrészben!

45
    Okazaki utolsó csele rossz csak, így azonban nem tudja ziccerbe játszani magát a kék mezes játékos

44
    Kawashima kezében a mexikóiak sarokrúgása, nagyon úgy fest, gól nélkül zárul az első játékrész

42
    Dos Santos törne be a tizenhatoson belülre, de nem sikerül átfűznie emberét

41
    Okazaki elől szedi fel könnyedén a játékszert Ochoa

40
    Az eddigi legnagyobb helyzet! Torres másodszorra be tudja adni a labdát balról, középen csukafejest bemutatva Guardado majdnem megszerzi a vezetést, de a kapufát találja telibe a mexikói játékos! Centiken múlott!

39
    Ochoa húz le magabiztosan egy előreívelt labdát

38
    A pontrúgás után kapustámadás miatt szabadrúgás lesz kifelé

38
    Sakai (JPN) kaszálja el ellenfelét, a labda már a közelben sem volt, jogos a lap. A szabadrúgást kapu elé ívelhetik a mexikóiak

38
    Veszélyes beadás a bal oldalról, Honda próbálkozhatott, a fehér mezeseknek sikerül tisztázniuk

36
    Kifejelik a sarokrúgást a japánok, majd a kipattanót Torrado rúgja ki a stadionból

36
    Chicharito elől kell tisztázniuk az ázsiaiaknak, szöglet!

35
    Nagy bedobás után sikerül kifejelniük a labdát a japánoknak

34
    Torres borítja fel ellenfelét, szabadrúgás kifelé

33
    Guardado kap hosszú labdát, kirúgással jöhet Japán. Az elmúlt 10-12 percben többet támad Mexikó, de nagyon sok a pontatlanság a fehér mezesek játékában

31
    Dos Santos szöktetné Chicharitot, aki számára elérhetetlen a labda

30
    Mier jobbról adhatna középre, de nagyon látványosan mellé rúg, a közönség ki is fütyüli ezt a technikai hibát

25
    Honda 19 méteres, lapos lövését védi vetődve Ochoa! A labda nem jön ki a kapusról!

21
    Guardado sodródik ki az oldalvonal mellé, így kénytelen vissza felé játszani a mexikói középpályás

20
    Kawashima kirúgásával folytatódhat az összecsapás

19
    Kezdi megbecsülni a labdát Mexikó, de leginkább ezt a saját térfelén teszi

18
    Maeda adna középre az alapvonalról, de sikerül blokkolni a kísérletét, és még szöglet sem lesz belőle. Eddig a japánok többet támadnak

18
    Les (Mexikó) miatt szabadrúgás kifelé

17
    Okazaki tör be a mexikói tizenhatoson belülre, majd estében, jobb külsővel két védő között a kapufa mellé lő!

16
    Chicharitot törne kapura két japán szorításában, de győz a túlerő

15
    Okazaki tör előre, de a mexikói védőfalnak nem megy neki, oldalra játszik, és ezzel meghal a japán támadás

14
    Guardado kezel le egy labdát, ami nem esik le a földre, majd kapásból fölé bombáz

13
    Mexikó apró bedobásokkal küzdi magát előre egyenesen a kék mezesek szögletzászlójáig

12
    Nagatomo fülel le egy hosszú kiugratást

11
    Kagawat rántják le a fél pálya közelében, egyelőre a német játékvezető zsebében marad a lap

10
    Guardado bal oldali beadása túl mély a társaknak, Japán jöhet bedobással

9
    Okazaki teszi bele a sarkát egy lövésbe, a labda véthetetlenül csapódik a mexikói kapuba, les miatt azonban érvénytelen a találat!

8
    Jimenez szó szerint lekezeli a labdát, kifelé jár a szabadrúgás

7
    Ochoa vágja a mezőnybe a labdát, eddig az ázsiaiak aktívabbak

6
    Szabadrúgással jöhet Japán a mexikói térfélről, de Hosogai nem tudja azt gyorsan elvégezni

5
    Kis szöglet kombináció után nem sikerül középre tenni a játékszert

5
    Kagawa 5 méterről laposan gurít, a mexikói kapus bravúrral ment szögletre!

4
    Okazaki remek cseleit követően indulnak meg az ázsiaiak

3
    Járatják a labdát a szigetországiak, egyelőre komolyabb helyzetet nem sikerült kialakítaniuk

2
    Guardado szereli Sakait a félpályánál, de les miatt megakad az akció

1
    A japánok tiszta kékben, míg a mexikóiak fehér mezben illetve piros nadrágban lépnek ma pályára

1

Japán: Kawashima – Sakai, Kurihara, Konno, Nagatomo – Hosogai, Endo – Okazaki, Honda, Kagawa – Maeda

Mexikó: Ochoa – Mier, Reyes, Héctor Moreno, Torres – dos Santos, Torrado, Zavala, Guardado – Chicharito, Jimenez

Játékvezetők: Felix Brych – Borsch, Lupp (GER).

Két csalódott válogatott búcsúmérkőzését láthatjuk a 2013-as brazíliai Konföderációs Kupán, magyar idő szerint szombat este 21 órától.
    Japán a házigazdától 3:0, míg Olaszországtól 4:3 arányban kapott ki, így a záró forduló előtt 0 ponttal várja a Mexikó elleni összecsapást. Az ázsiaiaknak Brazília ellen esélye sem volt a pontszerzésre, viszont Pirloék ellen már két góllal is vezettek.
    A Chicharito vezette Mexikó előbb egy szoros meccsen maradt alul az olaszokkal szemben (1:2), majd a házigazda ellen sem sikerül pontot szereznie (0:2).
    A szombat esti mérkőzés tétje tehát a csoport harmadik helyén túl a válogatottak becsülete!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.