Görögország_dup – Üzbegisztán 1:3 (vége) | Spanyolország – Mexikó 2:1 (vége) | Nigéria – Uruguay 1:2 (vége)
Franciaország – Törökország 4:1 (vége)
Franciaország
4:1 (2:0)
Törökország
kedd 02.07.2013, 20:00 • Kamil Ocak Stadion, Gaziantep • FIFA U20 Labdarúgó világbajnokság

A mérkőzésen szinte végig jobban játszó franciák megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. A törököknek volt egy jó negyedórájuk a második félidő elején, de nem tudtak betalálni.
    A negyeddöntően Franciaország Üzbegisztánnal fog megmérkőzni.

91
    Szabadrúgás a törökök javára, 30 méterről, jobbról, de Sahin beadását kifejelte Zouma.

90
    Kettő perc lesz a hosszabbítás.

88
    Szöglet a franciáknak, de a beadást kifejelik a törökök.

86
    Vionnak ma csak 10 perc jutott, sérülés miatt le kellett cserélni.

85
    Csere Franciaországnál: lemegy Vion, bejön Bosetti.

64
    Vion ütközött Cinemrevel, mindkettejüket ápolni kell.

82
    Veretotu lökte el Ucant, szabadrúgás a törököknek a félpályától.

80
    Ucan 20 méteres lövése egy kicsivel kerülte csak el a kaput.

78
    A törökök passzolgatnak a középpályán, a franciák behúzódtak.

76
    Törökország gólt szerzett! BAKIS megszerezte a szépítő találatot! Calhanoglu beadását 5 méterről rúgta a kapuba.

74
    Csere Franciaországnál: lemegy Sanogo, bejön Vion.

73
    Nagy lehetőség a másik oldalon, de Sahin Zoumába rúgja a labdát.

72
    Franciaország gólt szerzett!
    Pogba remekül ment el a bal szélen, beadását Sanogo átlépte, majd VERETOUT 12 méterről a kapu közepébe bombázott.

71
    Le is lankadt a hazaiak lelkesedése, már elveszeteték a győzelembe vetett hitüket.

70
    Csere a Törökország-nél/nál: lemegy Turan, bejön Calis.

69
    Öztürk kapott sárgát egy durva belépőért.

68
    Bekövetkezett amit a törökök nagyon nem szerettek volna, hiába támadtak, egy ziccerből ők kaptak gólt.

67
    SANOGO egy ziccer végén ellőtte 14 méterről a labdát a kifutó Özer mellett. Lesről szó sem volt, remek labdát kapott a csatár.

66
    Turan esett rosszul ápolni kell.

65
    Ez most még dobhat a törökök erején, eddig is jól játszottak a második félidőben, jöhetne már nekik egy szépítő találat.

64
    Thauvin nagyon fölé lőtte a büntetőt!

63
    Tizenegyeshez jutnak a franciák! Turan teljesen feleslegesen buktatta Bahebeckett a tizenhatoson belül.

62
    Szöglet a törököknek, de Sahin beadását most Sarr fejeli ki a kapu elől.

61
    Bakis kapura lövését blokkolta Zouma, majd kipattant a labda az alapvonalon túlra.

60
    Veretout próbálkozott egy távoli lövéssel, de a 25 méteres löket most jócskán mellé ment.

59
    Calhanoglu beadását kifejelik a védők.

58
    A labdát visszagurítják lövésre, de Bakis lövésébe belevetődik Sarr, szöglet következik.

57
    Szabadrúgás a törököknek ismét a jobb szélről, a tizenhatos vonaláról.

56
    Thauvin beadását ismét kiejtette Özer, de Durmus elrúgta a labdát.

55
    A franciák őrzik az eredmény, kényelmesen építgetik a támadásokat.

54
    Sanogo volt lesen, szabadrúgás a törököknek.

52
    Bahebeck vitte fel a labdát a középpályán, de nem passzolt időben, végül Zouma szerelte.

50
    Bakis előtt egy lövési lehetőség, de lecsúszik a labda a lábáról. Areola könnyen fogta.

49
    Próbálnak gyorsabban focizni a törökök a második félidőben.

48
    Sahin beadását Cinemre fejelte mellé 3 méterről a hosszú saroknál.

47
    Szabadrúgás a törököknek a tizenhatos jobb oldalától.

46
    A török válogatott kezdte a második félidőt.

46
    Csere Törökországnál: lemegy Koyunlu, bejön Akbunar.
    Csere Törökországnál: lemegy Yokuslu, bejön Ucan.

46

Fölényben játszott az első félidőben végig a francia válogatott, megérdemelten vezetnek kettő góllal.
    A törököknek sokat kell javulniuk a második félidőre, hogy legyen keresnivalójuk.

46
    Özer is sárga lapot kapott kakaskodásért.

45+1
    Kondogbia kapott sárgát kakaskodásért.

A lefújás után kakaskodnak a játékosok, Kondogbiát kapta fel egy ütközés után Cinemre, hogy ne szimuláljon.

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás.

44
    Az utolsó negyedórában már kevesebb a foci, sok a szabálytalanság.

43
    Cinemre kapott egy ütést véletlenül Pogbától, szabadrúgás a törököknek.

42
    Sanogo beíveléséből Digne lőtt mellé a bal saroknál, 14 méterről.

41
    Sanogot ápolják, de szerencsére nem lett komoly baja.

40
    Cinemre kapott sárgát, mert csúnyán megrúgta Sanogot.

38
    Foulquier birkózott Calhanogluval, a vége szabadrúgás lett a franciáknak.

37
    Thauvin szögletét Zouma fejelte fölé 5 méterről.

36
    Szöglet már a másik oldalon a franciáknak.

35
    Bakis remekül lőtt kapura 20 méterről, de kicsit a kapu mellé kanyarodott a labda.

34
    Egyre nagyobb bajban a törökök, már két gól a hátrányuk.

32
    Elaludt a török védelem, Thauvin jobb oldali beadására érkezett teljesen üresen BAHEBECK és 3 méterről a rövid saroknál a kapuba fejelt.

31
    Az utóbbi pár perceben szabálytalanságok követték egymást, kicsit fáradnak a játékosok.

30
    Bahebeck rántotta vissza Durmust, szabadrúgás a félpályától a törököknek-

28
    Calhanoglu adja középre a labdát, de Sarr kifejelte a tizenhatosról.

27
    Szabadrúgás a törököknek Thauvin szabálytalansága után, 35 méterről, balról.

26
    Hátul passzolgatnak szép kényelmesen a franciák.

25
    Szöglet a franciáknak, de most kicsit hosszú lesz a labda. Kirúgás a törököknek.

24
    Bahebeck kiváló 22 méteres lövését ütötte ki a léc alól Özer.

22
    Thauvin már vissza is kapta, Durmus pakolt egyet oda a bokájára.

21
    Thauvin lökte el Durmust, szabadrúgás kifelé a törököknek, a tizenhatosuk elől.

20
    Góllá érett a francia fölény, igyekezniük kell a törököknek.

18
    Egy francia szöglet után Özer megint mellé ütött a labdának, ami Kondogbia elé pattant és Ő 2 méterről a kapuba vágta.

17
    Thauvin beadását elnézte Özer, majd Durmus mentett az érkező Pogba elől.

16
    Durmus lökte el Bahebecket, szabadrúgás a franciáknak a térfelük közepéről.

15
    Calhanoglu beadása elmegy a fejek felett, kirúgással jöhetnek a franciák.

14
    Szabadrúgás a törököknek, balról, 30 méterről.

13
    Thauvin adott középre Pogba felé, de Özer remekül vetődött ki a labdára.

12
    Pogba ért kézzel a labdába, szabadrúgás a törököknek a félpályától.

10
    Foulquier adott be a bal szélről, de túl mély lett a labda, kirúgás a törököknek.

9
    Calhanoglu eddig a törökök húzónemebere, bal oldali beadása azonban csak Areola kapusnak lett jó.

8
    Jól kezdett a francia válogatott, a törököknek már meleg helyzeteket kellett túlélniük.

7
    Özer kapus fogja remekül Sanogo beadását.

6
    Calhanoglutól megvan az első török kapua lövés is, de a 26 méterest lövést fogta Areola kapus.

5
    Sanogo lőtt kapura a tizenhatos jobb sarkától, de ez is jócskán mellé ment

4
    Bahebecktől egy remek középre játszás, de Sanogo nem találta el jól a labdát, mellé ment méterekkel.

3
    Pogba remekül szerzett labdát a középpályán, majd 25-ről kapura tűzte, centikkel ment csak mellé.

2
    Sahin választották el a labdától, de nem volt szabálytalanság.

1
    Franciaország kezdte az első félidőt.

1

Kiváló hangulat, telt ház fogadja a csapatokat!

Franciaország: Areola – Foulquier, Zouma, Pogba, Kondogbia – Sanogo, Bahebeck, Digne, Sarr -Veretout, Thauvin

Törökország: Özer – Durmu, Cnemre, Calik, Yokulu – Calhanolu, Hall, Ahn, Baki -Öztürk, Turan

Játékvezetők: Alberto Undiano – Martinez, Perez.

Az U20-as világbajnokság mai egyik nyolcaddöntőjében a házigazda Török válogatott a Francia válogatottal játszik.
    A törökök az "C" csoportban hat pontot gyűjtöttek, ezzel a második helyen zártak, a franciák pedig az "A" csoportban végeztek a második helyen, de csupán négy pontot szereztek.
    Kíváncsian várjuk a török válogatott hazai pályán mire lesz képes a franciák ellen.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.