KTE-Phoenix Mecano – Cegléd 3:1 (vége) | Tatabánya – Ferencváros II. 1:2 (vége) | Pécsi MFC – Cibalia 5:1 (vége)
ZTE – BFC Siófok 1:0 (vége)
ZTE FC
1:0 (1:0)
BFC Siófok
szerda 17.07.2013, 18:00 • ZTE Aréna, Zalaegerszeg • Felkészülési mérkőzések

Köszönöm a figyelmet. Szombaton 11 órakor a Haladás – ZTE felkészülési mérkőzésről is elő, szöveges tudósítást olvashatnak az oldalunkon. (19:51:01)

Az első félidő kevés helyzete után a második játékrészre megélénkült a mérkőzés, de a csapatoknak nem sikerült újabb gólt szerezni, így maradt az 1:0-ás hazai vezetés. Bár a mérkőzés elején jobban pörögtek a vendégek, a gól után átvette a ZTE az irányítást és megérdemelten nyerte meg a találkozót.

89
    Egy előreívelt labdát fogott magabiztosan Jahic.

87
    Tüzijáték a siófoki kapu előtt, de az egymás után érkező 3 lövés mindegyikét blokkolták a védők.

86
    Csere a hazaiaknál: Szegleti helyett Kondákor a pályán.

84
    Horváth B. lövését blokkolták a védők.

83
    Bransen adott be balról, Peszmeg elengedte a labdát, de nem érkezett mögötte senki, így odalett a helyzet.

82
    Fehér Zs. találta el rosszul a labdát, ami így Szegleti elé került, a kapussal szemben álló zalai támadó azonban nem lőtt, hanem Babatihoz továbbított, aki a jobb oldalhálóba bombázott.

80
    Fehér Zs. fejelte haza a labdát Babati elől.

79
    Horváth B. lőtt a 16-os vonaláról, a labda azonban jóval elkerülte a kaput.

77
    Fujsz tört be a 16-oson belülre, azonban az üresen érkező Szegleti háta mögé passzolt, így odalett a helyzet.

75
    Bransen tartotta meg jól a labdát a hazai 16-oson belül, a beadása azonban gyengére sikerült, így Kovács G. felszabadított.

74
    Cserél a ZTE is, Frizoni helyén Fujsz folytatja.

73
    Kiss T. lőtt 25 méterről kapura, a jobb alsó sarok felé tartó labdát Jahic magabiztosan fogta.

72
    Siófoki csere, Menyhárt helyett Mokánszky a pályán.

71
    Simonfalvi ívelt a 16-oson belülre, azonban Szegletinek hosszú lett, így Tajti megszerezte a labdát.

69
    Frizoni bal oldali szöglete után Kiss Zs. vágja ki a labdát.

68
    Simonfalvi adott be balról, de a labda túl magasra sikeredett, így nem lett jó az érkező Babatinak.

67
    Folytatódik a játék.

66
    Ivószünet.

64
    Futó lőtt 20 méterről jóval a kapu mellé.

63
    Simonfalvi cselezgetett a vendég térfél közepén, végül a siófoki védők együttes erővel szerelni tudták.

61
    Kettős csere a hazaiaknál: Bíró helyett Babati, Nagy Z. helyett pedig Kocsis a pályán.

59
    Egy szép siófoki támadás után Horváth B. fejelt a felső lécre, majd a kipattanót Bransen próbálta a kapuba juttatni, de ő is csak a kapufát találta el.

58
    Kiss T. végezhetett el szabadrúgást a jobb oldalról, a beadása azonban elszállt a fejek felett.

57
    A szögletet követően Nánási fejel 6 méterről a kapus kezei közé.

56
    Bíró beadását menti szögletre Fehér Zs.

52
    Frizoni beadását fejelték ki az érkező Szegleti elől.

49
    Hováth B. kapott sárga lapot.

Egyelőre a középpályán folyik a játék, nem alakult ki veszélyes helyzet egyik kapu előtt se.

46
    A Siófok a következő összeállításban folytatja a 2. félidőben:
    Tajti – Kiss Zs., Fehér Zs., Papp Sz., Pécseli, Futó, Menyhárt, Horváth B., Kiss T., Mosberger, Bransen.

46
    Cserélt a ZTE, Máté helyett Simonfalvi, Vlaszák helyett pedig Jahic folytatja.

46

A félidő első felében a Siófok volt aktívabb, azonban a 34. percben Hajdú egy szép támadást követően megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A bekapott gól láthatóan megfogta a vendégeket és a félidő végére átvette a ZTE az irányítást.

45
    24 másodperc lenne még a félidőből, azonban a játékvezetőnek ennyi is elég volt és lefújta az első félidőt.

43
    Ismét Frizoni-t keresték elől, Nováknak azonban sikerült megelőznie, így ki tudta fejelni a labdát.

42
    Frizoni indulhatott volna meg üresen a vendégek kapuja felé, de a neki szánt passz hajszálnyival a háta mögé érkezett.

41
    Hajdú lőtt 17 méterről jóval a bal kapufa mellé.

A bekapott gól kissé megfogta a vendégeket, most a ZTE támad többet.

38
    Fülöp vágott ki egy labdát a lezárt, üres lelátóra, labdaszedő híján a hazaiak játékosának kell visszahoznia azt.

37
    Frizoni jobb oldali szögletét követően Vágó fejelt tiszta heylzetből, 6 méterről a kapu mellé

36
    Frizoni kapott egy jó indítást, de a védők az utolsó pillanatban szögletre tudtak menteni.

34
    A ZTE gólt szerzett!

Frizoni tört be a 16-oson belülre, majd visszagurított a kaputól 14 méterre, középen érkező HAJDÚ NORBERT elé, aki a bal felső sarokba lőtt.

33
    Vass futott el a jobb szélen, a beadása azonban lecsúszott, így nem alakult ki helyzet.

32
    Hajdú végezhetett el balról egy szabadrúgást, a beadást Nánási elől fejelték ki a védők.

31
    Egy felfejelt labdát Vlaszák húzott le az 5-ösön.

30
    Ismét bal oldali szöglet a Siófoknak, ezúttal is Peszmeg adja be, de most laposan, azonban így se sikerült helyzetet kialakítani.

28
    Peszmeg bal oldali szöglete a túlsó szögletzászlónál hagyja el a játékteret.

27
    Cseréltek a vendégek, Nagy D. helyett Menyhárt a pályán.

25
    Egy hosszú előreívelés után Kiss M. szedi fel a labdát.

Egyre többször jut el a hazaiak kapuja elé a Siófok, de Papp M. fejesén kívül nem alakult ki veszélyes helyzet.

23

22
    Ivószünet következik.

20
    Nagy D. most jobbról adott be, az érkező Papp M. 5 méterről jóval a hosszú alsó sarok mellé fejelt.

19
    Nagy D. adott be balról, Dajic azonban a kapus kezei közé fejelt.

18
    Nagy D. bal oldali szöglete nem jelentett veszélyt.

17
    Jobb oldali siófoki szabadrúgás után Nánási fejelte vissza a mezőnybe a labdát.

15
    A Siófok támadása halt el a jobb szélen.

14
    Frizoni cselezgetett szépen az oldalvonalnál, a 3 siófoki játékos azonban már sok volt neki, így szerelni tudták.

12
    Frizoni végezhetett el jobbról egy szabadrúgást, a túloldalról Máté ívelt középre, az érkező Vágó elől azonban Kiss M. kiöklözte a labdát.

11
    Bíró próbálta becselezni magát a 16-oson belülre, de a védőknek sikerült felszabadítani.

9
    Hajdú marad lenn a vendégek 16-osán belül, de nem történt szabálytalanság. Rövid ápolás után folytatni tudja a játékot a zalaiak középpályása.

8
    Hosszú előreíveléssel próbálkozik a Siófok, de nem jó Vólent-nek, így Vlaszák felszedi.

7
    Frizoni jobb oldali szögletét fejelte ki Novák.

6
    Pál beadása szállt el mindenki feje felett, így a védők kivágták.

4
    Nagy D. adott be jobbról, a labdát Nánási fejelte ki, de pont Vólent elé, a siófoki játékos azonban 18 méterről, kapásból a kapu fölé lőtt.

2
    Egy labdaszerzést követően 3 a 2 ellen indulhatott volna meg a félpályánál a Siófok, de Dajic-tól elpattant a labda, így odalett a helyzet.

1
    A Siófok kezdte a találkozót.

1

Ma este 18 órakor a ZTE FC a Siófok csapatát fogadja felkészülési mérkőzésen. A zalaiak tavaly az NBII-ben szerepeltek és az 5. helyen zártak, míg a vendégek a 15. pozícióban végeztek az NBI-ben, így a 2013/2014-es szezonban az átalakított másodosztályban folytatják. Bár ez a találkozó még nem ad pontos képet az erőviszonyokról, de fontos mindkét csapat számára, hiszen idén a bajnokságban is megütköznek egymással.

A két csapat legutóbb a 2011/2012-es szezonban találkozott egymással, amikor is a ZTE-Arénában 1:1-es döntetlen született, míg Siófokon a hazaiak győztek 2:0-ra. A utolsó 10 egymás ellen vívott mérkőzésükből 6-ot a zalaiak, 1-et a siófokiak nyertek, valamint 3-szor megosztoztak a pontokon a csapatok.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Bozek

Gólok: 34. Hajdú

Lapok:   49. Horváth B. (SIO)

ZTE FC: Vlaszák (46. Jahic) – Pál, Nánási, Kovács G., Nagy Z. (61. Kocsis), Máté (46. Simonfalvi), Vágó, Szegleti (86. Kondákor), Hajdú, Frizoni (74. Fujsz), Bíró (61. Babati)
    BFC Siófok: 1. félidő: Kiss M. – Fülöp, Tímár, Papp Sz., Novák, Nagy D. (27. Menyhárt), Peszmeg, Vass, Papp M., Dajic, Vólent
    2. félidő: Tajti – Kiss Zs., Fehér Zs., Papp Sz., Pécseli, Futó, Menyhárt (72. Mokánszky), Horváth B., Kiss T., Mosberger, Bransen