Milsami – Soligorsk 2:1 (bűnt. vége) | FC Rubin Kazany – Jagodina 1:0 (vége) | FK Rudar – Śląsk 2:2 (vége)
GKS Piast Gliwice – Qarabag 2:2 (hosszabbítás vége) | Zilina – NK Olimpija 2:0 (vége) | Aktobe – Hödd 2:0 (vége)
Jeunesse – Ventspils 1:4 (vége) | Khazar – Maccabi Haifa 0:8 (vége) | Sturm – Breiðablik 0:1 (vége)
Keşla FK – Tromsö 1:0 (vége) | Häcken – AC Sparta Praha 1:0 (vége) | Liberec – Skonto Riga FC 1:0 (vége)
FC Utrecht – Differdange 3:3 (vége) | Lokomotiva Zagreb – Dinamo Minszk 2:3 (vége) | Prestatyn Town FC – Rijeka 0:3 (vége)
Aalborg – Dila Gori 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – FK Vojvodina Novi Sad 1:3 (vége) | Debreceni VSC – Strömsgodset IF 0:3 (vége)
Standard Liège – KR Reykjavík 3:1 (vége) | ÍBV Vestmannaeyjar – Crvena Zvezda 0:0 (vége) | Derry City – Trabzonspor 0:3 (vége)
Hibernian – Malmö FF 0:7 (vége) | Lech Poznań – Honka 2:1 (vége) | St. Johnstone – Rosenborg BK 1:1 (vége)
FK Sarajevo – FK Kukësi 0:0 (vége)
bűntető vége
FC Milsami
2:1 (1:1)
FC Shakhtyor Soligorsk
csütörtök 25.07.2013, 17:00 • Complexul Sportiv Raional • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Az Európa-liga második selejtezőkörének visszavágóján Milsami (moldovai) – Szoligorszk (fehérorosz) mérkőzésre kerül sor. Az első mérkőzésen némi meglepetésre a fehérorosz együttes csak 1:1-es döntetlent játszott hazai környezetben, így idegenben mindenképpen javítania kell, ha tovább szeretne jutni.
    A vendégekkel ellentétben a Milsami már az első selejtezőkörben is játszott, ott egy luxemburgi csapaton lépett át.
    A moldovaiaknak már egy gól nélküli döntetlen is elég hazai környezetben, persze kockázatos erre játszaniuk.
    Mindenkinek jó szurkolást kívánunk!

FC Milsami: Negai – Gheorghiu, Soporan, Shedrack, Rassulov – Patraș, Andronic, Bolohan, Gheti – Guilherme – Leuca

FC Shakhtyor Soligorsk: Tsygalko – Kolomyts, Kashevski, Postnikov, Matveijchik – Sitko, Soro, Leonchik, Belanovich– Osipenko, Yanush

Játékvezetők: .

1

1
    A hazaiak kezdték a találkozót.

2
    Egy izgalmas találkozóban reménykedhetünk, tekintettel arra, hogy a vendégeknek mindenképpen gólt kell rúgni a továbbjutáshoz, de a hazaiak se ülhetnek rá az eredményre.

3
    Yanush felé egy indítás, de Negai előnyösebb helyzetben van, megfogja a labdát.

4
    A vendégek kezdték aktívabban a mérkőzést, már az elején bátran mennek előre.

5
    Leuca felé egy hosszú indítás, de hosszú a támadónak a labda.

6
    A Milsami gólt szerzett!
    A brazil GUILHERME DE PAULA LUCRECIO találatával hamar vezetést szereztek a hazaiak. A támadó ügyesen vette át a labdát, majd azonnal lőtt is, Tsygalko nem védhette.

8
    Tsygalko rúgja ki a labdát, Sitko átveszi, de ő már rosszul továbbít.

9
    A vendégeket megfogta a gól, a hazaiak egyre-másra vezetik a támadásokat.

10
    Hazai szöglet után egy gyors kontrát vezet a Soligorsk, és majdnem sikerül is egyenlíteniük. Osipenko ugrott ki, az utolsó pillanatban tisztáztak előle.

12
    Távoli lövés hazai részről, mellé megy.

13
    A vendégek támadtak, majd balról szépen érkezett a beadás, Osipenko fejesét védte Negai.

14
    A Soligorsk támad, a hazaiak kontrákkal próbálkoznak.

15
    Egy hazai kontra végén kellett védenie a vendégek kapusának.

16
    Belanovich szerzett labdát a középpályán, majd a beadása már nem volt jó.

17
    Vendégek rúghatnak szabadrúgást a pálya közepéről.

18
    Támad és támad a Soligorsk, igaz mást nem is tehetnek, nekik mindenképpen gólt kell rúgni.

19
    Hazai bedobás, ezzel is némi levegőhöz jutnak.

20
    Leonchiktól indult a vendégek akciója, beadás után némi zavar után tudtak tisztázni a hazaiak.

21
    A Milsami teljesen átadja a kezdeményezést a vendégeknek.

22
    Szabaddal jöhetnek a hazaiak.

23
    Andronic bal oldalról adta be a labdát, Leuca alig fejelt mellé.

24
    Negai vágja mezőnybe a labdát.

25
    Az elmúlt percekben valamelyest csökkent a vendégek nyomása.

27
    Megint egy helyzetecske...a vendégek addig járatták a labdát a tizenhatos körül, míg végül jött a beadás és a fejes. Fölé ment.

28
    A vendégek szögletét, kifejelik a hazaiak.

30
    A Soligorsk gólt szerzett!
    Mekkora gól!!! NIKOLAJ KASEVSKI úgy 30-ról szúrta rá, Negai csak beleérni tudott, menteni már nem. Meghozta a gyümölcsét a vendégek akciói.

32
    A Soligorsk nem vett vissza az iramból, továbbra is a vendégek jönnek előre.

33
    Apró szabálytalanság után szabaddal jöhetnek a hazaiak.

34
    Negai védte bravúrral Yanush fejesét. Sokkal jobban játszanak a vendégek.

35
    Újabb vendég szöglet után, kirúgással jöhetnek a hazaiak.

36
    Tíz perc maradt hátra az első félidőből. Jobban, tudatosabban játszanak a vendégek.

37
    Egy előreívelt labdát húz le a levegőből Negai.

38
    Bal oldalon ment a Soligorsk támadása, Osipenko beadást kifejelték a hazaiak.

39
    Andronic ugrott ki bal oldalon egy labdával, de addig körülményeskedett, míg visszaértek a vendégek.

40
    A Milsami valamivel feljebb tolta védekezését.

41
    Ismét egy vendég szöglet, majd egy gyengére sikerült lövés csorgott mellé.

42
    Csökkent a vendégek nyomása, ezekben a percekben felváltva támadnak a csapatok.

43
    Vendégek dobhatnak a hazaiak térfelén.

44
    Egy hazai játékos maradt lent a gyepen, nem lehet tudni mi történt vele.

45
    Meggyógyult a hazai játékos, folytatódik a játék.

Gyorsa hazai gól után a vendégek teljesen átvették a mérkőzés irányítását, egymásután vezették a támadásokat, majd sikerült is egyenlíteniük egy távoli szépségdíjas góllal.
    Az 1:1-es döntetlen a hazaiakra nézve hízelgő, ugyanis a vendégek sokkal bátrabban és aktívabban jöttek előre.
    Eddig némi meglepetésre egy kifejezetten jó mérkőzést láthattunk.
    Maradjanak továbbra is velünk.

46

46
    A vendégek kezdték a második félidőt.

47
    Ha marad ez az állás, akkor hosszabbítás lesz, mivel az első mérkőzésen 1:1-es eredmény született.

48
    A hazaiak húzogattak a vendégek tizenhatosa előtt, végül kivágta a Soligorsk a labdát.

49
    A hazaiak kezdték aktívabbak a második félidőt.

51
    Pstnikov kapja a mérkőzés első sárga lapját.

52
    Vendég támadás végén Negai fogja meg a labdát.

53

54
    Les miatt a vendégek jöhetnek.

55
    Rossz passz után dobhatnak a hazaiak.

56
    Andronic ellen szabálytalankodtak, szabaddal jöhetnek a hazaiak.

57
    Csapongó most a játék, mind a két csapat játékéban sok a hiba, sok az eladott labda.

58
    Beadás után Leuca szorult helyzetből is el tudta fejelni a labdát, de fölé ment.

59
    Az első félidőhöz képest kiegyenlített a játék. A hazaiak is bátran futballoznak.

60
    Negai vágja ki a labdát.

61
    Harminc perc maradt hátra a találkozóból, feltéve ha nem lesz hosszabbítás.

62
    Helyzeteket most egyik csapat se tud kialakítani, már a középpályán megszűrik a támadásokat.

63
    A Soligorsk passzolgat a középpályán.

64
    Rios jött be Osipenko helyett.

65
    Hazai támadás a jobb oldalon, a beadás már gyatra.

66
    A vendégek kapusa rúgja ki kényelmesen a labdát.

67
    Látványos hazai támadás végén Tsygalko szögletre üti ki a labdát.

68
    A hazai szögletet könnyedén lehúzza Tsygalko kapus.

69
    A Soligorsk most csak védekezik, az ellenfél kapujáig se jutnak el. Az első félidőhöz képest megfordult a játék képe.

70
    Áll a játék, Gheorghiu szorul ápolásra.

71
    Folytatódik a játék, húsz perc maradt hátra a rendes játékidőből.

72
    A vendégek rúghattak szögletet, nem jelentett veszélyt.

73
    Negai rúgja ki a labdát. Jelenleg egyik csapat játékában sincs benne a gól.

73
    Les miatt a hazaik jöhetnek kifelé.

74
    Negai húz le egy jobb oldali beadást.

75
    Bár még elég sok van hátra, de egyre inkább érik a hosszabbítás.

76
    Mind a két csapat inkább a biztonságra játszik.

77
    Vendég támadás végén Yanush lő mellé.

79
    Negai jön ki a kapujából, és lábbal ment a vendégek játékosa elől.

80
    Kovalev jött be Belanovich helyett.

81
    Mi maradt ki! Yanus bal oldalról kinézte magának a hosszút, körülbelül 10 centivel ment el a kapu mellett a labda. Ezt megúszta a hazai együttes.

83
    Guilherme a tizenhatos vonaláról lőhetett szabadon, de csúnyán fölé lőtte a labdát.

85
    Öt perc maradt hátra a találkozóból, nagyon úgy tűnik, hogy hosszabbítás lesz.

86
    A vendégek támadnak a mérkőzés utolsó perceiben. A hazaiak csak védekeznek.

88
    Sitko fejese alig ment mellé. Ezt is megúszták a hazaiak.

90
    Emberhátrányba kerültek a hazaiak, Negai kiállítása miatt.

90+1
    Bantis jött be Andronic helyett.

90+2
    Rios került helyzetbe még a végén, de gól nem született.

Vége a második félidőnek.

A második félidőben nem született gól, így hosszabbításra kerül sor. Az első félidőhöz képest valamelyest kiegyenlítetté vált a mérkőzés, de így is a vendégek támadtak inkább, és nagyobb lehetőségeik is nekik volt. Maradjanak továbbra is velünk.

91
    Elkezdődött az 1. hossz..

91
    Elkezdődött a hosszabbítás, itt amelyik csapat gólt szerez, nagy valószínűséggel a továbbjutást is eldönti.

93
    Bantis felé egy indítás, de hamar labdát veszít.

94
    Rassulov szabálytalankodott a középpályán, szabaddal jöhetnek a vendégek.

95
    A Soligorsk támad, de ne felejtsük el, hogy a hazaiak emberhátrányban vannak.

97
    Guilherme veszít labdát, ebből fordulnak a vendégek.

98
    Bolohan szabálytalankodott.

100
    Bantis játszik aktívan, de ő csere volt, még nincs elfáradva.

102
    Leuca ment le, Ciofu bejött.

103
    Rassulov állított meg egy vendég támadást. Bedobással jöhetnek a vendégek.

Befejeződött az 1. félidő hossz..

A hosszabbítás első 15 perce se hozott gólt, továbbra is a vendégek támadnak inkább.

106
    Elkezdődött a 2.hossz..

107
    Soro helyett Vergejcik a pályán.

108
    Mind a két csapat már fejben talán a büntetőkre gondol. A vendégek emberelőnyben vannak, így többet is támadnak.

109
    A hazaiak egy emberként védekeznek.

110
    Tíz perc maradt hátra a mérkőzésből.

111
    A Soligorsk nem szeretné a szerencsére bízni a továbbjutást, ők nagyon gólt akarnak rúgni.

114
    Vergejcik nem sokat töltött a pályán, mindössze nyolc perc játék után kiállíttatta magát. Egyenlő létszámban a csapatok.

115
    Guilherme felé egy indítás, de nem tudta jól átvenni a labdát.

117
    Kovaljov próbálkozott egy mélységi indítással, de nem volt jó.

119
    Bolohan helyett Iavorsci a pályán.

120
    A játékvezetőnek nincs oka hosszabbítani, hamarosan vége a találkozónak.

Befejeződött a 2.hossz..

A csapatok két mérkőzésen se tudták eldönteni a továbbjutás kérdését, így maradt a büntetőpárbaj.

Büntető lövés kezdete.

A hazaiak kezdték a büntetőlövést, Guilherme belőtte.

Kasevski is belőtte a maga büntetőjét.

Patras se hibázott hazai oldalról.

Kolomyts kihagyja a büntetőt, előnyben a hazaiak.

Iavorschi belövi hazai részről.

Rios megint kihagyja a vendégektől..

Gheti is hibázik a hazaiaktól.

Sitko belövi a vendégektől..

Ciofu az utolsó lövő, ha belövi vége....És belövi...

A hazaik jobban bírták fejben a feszültséget, így büntetőpárbajjal ők jutottak tovább. (19:46:24)

Gólok: 6. Guilherme – 30. Kasevski

Lapok:   51. Postnikov (SSO)   90. Negai (FCM) – 114. Vergejcik (SSO)

FC Shakhtyor Soligorsk: Tsygalko – Kolomyts, Kasevski, Postnikov, Matveijchik – Sitko, Soro, Leonchik, Belanovich– Osipenko, Yanush