Milsami – Soligorsk 2:1 (bűnt. vége) | FC Rubin Kazany – Jagodina 1:0 (vége) | FK Rudar – Śląsk 2:2 (vége)
GKS Piast Gliwice – Qarabag 2:2 (hosszabbítás vége) | Zilina – NK Olimpija 2:0 (vége) | Aktobe – Hödd 2:0 (vége)
Jeunesse – Ventspils 1:4 (vége) | Khazar – Maccabi Haifa 0:8 (vége) | Sturm – Breiðablik 0:1 (vége)
Keşla FK – Tromsö 1:0 (vége) | Häcken – AC Sparta Praha 1:0 (vége) | Liberec – Skonto Riga FC 1:0 (vége)
FC Utrecht – Differdange 3:3 (vége) | Lokomotiva Zagreb – Dinamo Minszk 2:3 (vége) | Prestatyn Town FC – Rijeka 0:3 (vége)
Aalborg – Dila Gori 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – FK Vojvodina Novi Sad 1:3 (vége) | Debreceni VSC – Strömsgodset IF 0:3 (vége)
Standard Liège – KR Reykjavík 3:1 (vége) | ÍBV Vestmannaeyjar – Crvena Zvezda 0:0 (vége) | Derry City – Trabzonspor 0:3 (vége)
Hibernian – Malmö FF 0:7 (vége) | Lech Poznań – Honka 2:1 (vége) | St. Johnstone – Rosenborg BK 1:1 (vége)
FK Sarajevo – FK Kukësi 0:0 (vége)
FK Rudar Pljevlja
2:2 (0:2)
WKS Śląsk Wrocław SA
csütörtök 25.07.2013, 17:30 • Stadion Podgorica, Podgorica, Montenegró • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.

Igazi meccsdömping lesz július 25-én, csütörtökön is az Európa Liga selejtezőjében; délután és este rendezik a második forduló visszavágóit. Két magyar csapat mellett összecsap többek között a tavalyi montenegrói 5. helyezett FK Rudar és lengyel 3. helyezett Slask Wroclaw. Az első mérkőzés könnyed, 4-0-s lengyel sikert hozott, ahogy az a papírformának megfelelt. Az első meccs és az előzetesen vélt erőviszonyok alapján a mérkőzés csak formalitás, bár ki tudja? A sportban mindig történhetnek csodák. Ráadásul, az sem mindegy, hogy a meccsnek mi lesz a végeredménye. A lengyelek célja a kettős győzelem lehet, a montenegróiak pedig nyílván szeretnének pontot szerezni, ezzel az UEFA koefficiensüket növelni. Tartsanak velünk!

A 4-0-ás mérkőzésen Wroclawban a gólok szerzői: Paixao 2, Sobota, Plaku. Sobota példának okáért már a válogatottban is szerzett gólt. A Slaskból egyébként is 8-an mutatkoztak már be különböző felnőtt válogatottakban, míg a Rudarnál ez a szám mindössze csak 1 (Nedeljko Vlahovics, Montenegró, 1 mérkőzés).

A kezdők:

FK Rudar: Vuklis – Jovanovic, Petrovic, Mijuskovic, Nestorovic – Brnovic, Kaludjerovic, Vlahovic (CSK) – Vukovic, Stojanovic, Bambur
    Vezetőedző: Mirko Maric

Śląsk: Gikiewicz – Ostrowski, Pawelec, Kokoszka, Dudu – Stevanovic, Kazmierczak – Sobota, Mila (CSK), Patejuk – Paixao
    Vezetőedző: Stanislav Levy

Győztes csapaton ne változtass! Tartja a mondás és a jelek szerint Stanislav Levy szakmai stábja is, hiszen az odavágóhoz képest egyetlen helyen sem változtatott a kezdőben, ellenben Mirko Mariccsal, akinek kezdőjében három új arc is lesz az első találkozó kezdő tizenegyéhez képest.

Már a pályán vannak a csapatok.

1

1
    A Slask Wroclaw kezdte a meccset.

1
    Zöld-fehér szerelést visel a Slask, tiszta fehérben játszik a Rudar.

2
    Egyelőre csenedesen csordogál a mérkőzés, a lengyelek adogatnak többnyire a félpályán.

3
    Kazmierczak szöktetése hosszú Paixaonak.

3
    A hangulat elég családias, a nézők bekiabálásait tisztán hallani. Nagyon kevés néző jött el a meccsre, nem is gondolnánk, hogy délszláv csapapat játszik hazai pályán.

4
    Kaludjerovic előrepassza pontatlan.

5
    Paixao tört kapura, de az utolsó pillanatban visszaért vele egy védő és blokkolta!

7
    Paixao volt lesen.

7
    A lengyelek veszélyesebbek a találkozó elején.

8
    Nem túl érdekfeszítő a mérkőzés, a wroclawiak adogatnak most, a pljevljai csapat tagjai csak nézik, mintha ők állnának továbbjutásra.

9
    Ostrowsi szöktette a jobb oldalon Sobotát, de hosszú volt.

10
    Mila elől pattant el a labda lövés előtt.

11
    Nestorovic beadását Kokoszka fejelte ki, de csak Vlahovicig, aki messziről lőtt, a jobb kapufa mellé!

13
    Stevanovic messziről jócskán mellé lőtt.

14
    Vukovic elől szerezte meg a labdát Kokocka.

14
    Vuklisnak fejjel kellett tisztáznia a büntetőterüeten kívül Paixao elől, de rossz helyre ment a labda, Patejuk viszont nem tudta jól megjátszani a játékszert.

15
    Dudu beadását Mijuskovic fejelte haza.

16
    Kijöttek a sündisznóállásból a csapatok, de így snincs sok helyzet.

17
    Kaludjerovic megsérült, Sekulic jön a helyére.

18
    A frissen beállt Sekulicnak taposott oda Mila, de nincs szükség ápolásra.

19
    Vukovic beadását fejelte ki remekül Pawelec.

19
    Végre a montenegróiak is támadnak mostmár.

19
    Nestorovic passza hosszú Bamburnak.

21
    Patejuk húzta meg hosszan a bal szélen.

21
    Paixaonak rúgott oda Sekulic, szabadrúgás a montenegrói térfél közepéről.

22
    Mila ívelte be Kazmierczak felé, de szabálytalan volt a lengyel.

23
    Egy beívelés után Petrovic fejelt Mijuskovichoz, aki a kapu mellé bólintott.

24
    A nagy melegre tekintettel ivószünet következik.

25
    Ivószünet vége, folytathatják a csapatok.

25
    Brnovic kapott remek előreívelést, de Kokoszka szorításában nem tudta jól lekezelni.

27
    Patejuk beívelését Mijuskovic fejelte szögletre.

27
    Mila szöglete jól kanyarodott be, a montenegrói védők fejelik el.

28
    Átmeneti kiegyenlítettt játék után ismét a lengyelek nyomnak.

29
    Sobota rúgott be laposan egy oldalszabadrúgást, Stevanovic lőtt, Vuklis ha nehezen is, de megfogta!

30
    Sobota kényszerítőzött Stevanoviccal, de rosszul kapta vissza.

31
    A Wrocław gólt szerzett!
    Dudu verte át Jovanovicot a bal oldalon, beadását pedig a túl oldalon érkező, Nestorovic által szorongatott WALDEMAR SOBOTA fejelte közelről a rövid sarokba, 0-1!

33
    A továbbjutásra ha eddig egy halvány esélye volt a Rudarnak, mostmár az sincs.

34
    Mila indította a jobb oldalon meglóduló Sobotát, aki az üresen érkező MARCO PAIXAO elé passzolt, aki Vuklis mellett a kapuba passzolt, 0-2!

36
    Ostrowskival szemben védekezett jól Nestorovic a szélen.

37
    Mila lőtt 18 méterről, fölé!

38
    Mila szöktette Paixaot, de elflegmázta, visszaértek vele a védők és sáncolták!

38
    Sobota beadása nem jó senkinek.

38
    Dudu lőtte rá a szélről, váratlanul, alig ment fölé!

39
    Vlahovic beívelt szabadrúgása Gikiewiczé.

40
    Brnovic ívelése hosszú Vukovicnak.

41
    A lengyel vezető gól után kicsit kijebb merészkedett a Rudar. Ennek eredménye, hogy most több a helyzete mindkét csapatnak.

42
    Stevanovic lőtt kapufát, de már les volt.

42
    A lengyelek 4-3-ban hozhatták, egy Patejuk-Mila kényszerítő után utóbbi lőtt estéből, alig ment el a bal kapufa mellett!

44
    Dudu ívelt be ismét, Mijuskovic újfent jól helyezkedett és fejjel tisztázott

45
    Vukovic jobb oldali beadása Gikiewicz zsákmánya.

45
    Patejuk éles szögből leadott lövését védte Vuklis!

45
    2 perc a hosszabbítás.

45+1
    Kazmierczak lövése volt pontatlan.

45+2
    Bambur húzta meg ügyesen a bal oldalon, de nem tudta már beadni a labdát.

Azt tudtuk a meccs előtt is, hogy a Wroclaw jobb játékerőt képvisel ellenfelénél, ezt az első félidőben be is bizonyították. A kezdeti tapogatózás után a félidő második felére beindultak és ígéretes helyzeteket alakítottak ki, amikből kettőt góllal tudtak befejezni. A Rudar csapata talán már a mérkőzést is feladta, bebizonyosodott, hogy nem tudnak komoly ellenállást tanúsítani. A második félidő kiléte véleményem szerint csak a lengyeleken múlik. Ha szeretnének még futballozni és az egyébként eléggé gyér számú közönséget szórakoztatni, biztosan láthatunk majd szép támadásokat, illetve reméljük, a Rudar is jobban felpörög majd és tőlük is láthatunk majd tetszetős akciókat. Várjuk vissza Önöket a második félidőre!

Érkeznek a csapatok a második félidőre.

46
    Csere a FK Rudar Pljevlja-nél/nál: lemegy Stojanovic, bejön Cosovic.

46
    Csere a WKS Śląsk Wrocław SA-nél/nál: lemegy Sobota, bejön Holota.
    Csere a WKS Śląsk Wrocław SA-nél/nál: lemegy Mila, bejön Plaku.