Milsami – Soligorsk 2:1 (bűnt. vége) | FC Rubin Kazany – Jagodina 1:0 (vége) | FK Rudar – Śląsk 2:2 (vége)
GKS Piast Gliwice – Qarabag 2:2 (hosszabbítás vége) | Zilina – NK Olimpija 2:0 (vége) | Aktobe – Hödd 2:0 (vége)
Jeunesse – Ventspils 1:4 (vége) | Khazar – Maccabi Haifa 0:8 (vége) | Sturm – Breiðablik 0:1 (vége)
Keşla FK – Tromsö 1:0 (vége) | Häcken – AC Sparta Praha 1:0 (vége) | Liberec – Skonto Riga FC 1:0 (vége)
FC Utrecht – Differdange 3:3 (vége) | Lokomotiva Zagreb – Dinamo Minszk 2:3 (vége) | Prestatyn Town FC – Rijeka 0:3 (vége)
Aalborg – Dila Gori 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – FK Vojvodina Novi Sad 1:3 (vége) | Debreceni VSC – Strömsgodset IF 0:3 (vége)
Standard Liège – KR Reykjavík 3:1 (vége) | ÍBV Vestmannaeyjar – Crvena Zvezda 0:0 (vége) | Derry City – Trabzonspor 0:3 (vége)
Hibernian – Malmö FF 0:7 (vége) | Lech Poznań – Honka 2:1 (vége) | St. Johnstone – Rosenborg BK 1:1 (vége)
FK Sarajevo – FK Kukësi 0:0 (vége)
Jeunesse Esch
1:4 (1:1)
FK Ventspils
csütörtök 25.07.2013, 18:00 • Stade de la Frontiere • Európa liga

A lettek megérdemelten jutnak be a harmadik fordulóba, végülis kettős győzelemmel, 6-2- es összesítéssel jutnak tovább. Igaz kellett ehhez kis segítség Ramdedovic részéről, akit kiállított a játékvezető. (19:48:01)

88
    Megint les, most Kozlovs került túlságosan a hazai védők mögé.

87
    Kurakinsot állítja meg lesen a partjelző.

86
    Ibrahimovic megy le a végére, Deidda a helyén.

85
    5 perc maradt hátra a mérkőzésből.

84
    A középpályán adogatnak a hazaiak.

83
    Hosszú idő után újra lövést véd a hazaiak kapusa, Oberweis.

81
    Sukhanov fut lesre, ez akadályozza meg a gólhelyzetet.

80
    Chu is besárgul.

77
    Hoffmann végezhetett el szabadrúgást, de a kaput nem találta el.

75
    Mindkét csapat kihasználta már cserelehetőségeit.

74
    Paulius helyére Tarkhisvili érkezik.

73
    A hazaiak már a hármas sípszót várják, nagyon el vannak fáradva.

72
    A meccs utolsó 20 percéhez érkeztünk.

71
    Portier kap sárga lapot.

Jancuk jön le, Sukhanov be.

63
    Turkov szabálytalan Albanesevel szemben.

59
    A Jeunesse elfáradt, itt nagyobb arányú vereség is benne van a pakliban.

65
    A Ventspils gólt szerzett!

Jancuk találja meg DANILS TURKOVSOT a tizenhatoson belül, ő pedig megszerzi a vendégek negyedik gólját.

51

Itt a harmadik, VADIM JANCUK lő ezúttal higgadtan a kapuba!

50
    Collette Albanese csere a hazai csapatban.

47

Rögtön eldöntik a továbbjutás sorsát a lettek, így még 3 gólt kellene lőniük a hazaiaknak a továbbjutáshoz! JURIJS ŽIGAJEVS lő a bal felsőbe.

46
    Cserélnek a hazaiak Vitali maradt lenn, Piskor a helyén.

46

Az első félidőben nem unatkoztunk, nagyon színvonalas összecsapást játszott egymással a két kisebb csapat. A lettek jobban, de a hazaiak szívvel – lélekkel küzdenek, Kiváncsian várjuk, 10 emberrel mire mennek majd esélyesebb riválisukkal szemben.

45
    Wang lábán a labda, de nem találja el a kaput.

A Jeunesse Esch gólt szerzett!

Micsoda tüzijáték folyik az utóbbi percekben, kiegyenlítenek a hazaiak! Hoffmann megpattanó lövése KHALID BENICHOUHOZ, aki nem vacakol, belövi!

35
    Hidegzuhany a hazaiaknak, megkapja második sárgáját Ramdedovic, 10 emberre fogyatkozik a Jeunesse.

34

Egy szabadrúgás után SIMONAS PAULIUSHOZ kerül a játékszer, kemény lövése pedig utat talál a luxemburgi kapuba.

33
    Hoffmann próbálkozását védi Uvarenko.

31
    Ebből az akcióból sem tudtak a lettek helyzetet kialakítani.

30
    Vitali szabálytalankodik, a lettek következnek támadással.

28
    Nagyon jól véd a hazai kapus, Turkovson fogott most ki.

27
    Abdultaufika követ el taktikai szabálytalanságot, sárgát nem kap.

26
    Megint Kurakins, de bent támadó szabálytalanság.

25
    Megint szöglettel jönnek a lettek.

24
    Smirnovs nagyon távolról próbálkozik, gyenge...

23
    Ezúttal Kurakins rúgja a szögletet, a védők felszabadítanak.

22
    Zigajevs végzi el, de ismételhet.

21
    A pontrúgás után Oberweis üti szögletre.

20
    Az első sárga lapot a hazai Ramdedovic kapja, Jancukot rúgta fel.

18
    Turkovs kap szép labdát, azonban fölélövi!

17
    Egész jó a meccs, mindkét kapu veszélyben forog.

16
    Kurakins áll a labda mögé, gyönyörű kísérletét kitolja a kapus!

15
    A szabadrúgás nem jött össze a hazaiaknak, és a kontra után most a vendégek rúghatnak szabadot.

14
    Jancuk lép oda ellengelének keményen.

12
    A sarokrúgást követően a vendégek a mezőnybe bikázzák.

11
    Itt az első nagy helyzet, mégpedig a hazaiak előtt, Uvarenko tolja szögletre a labdát!

10
    Zigajevs lő fölé, mellé.

9
    Benichou követ el támadó szabálytalanságot.

8
    Oberweis kapus kicsit húzza az időt, majd kirúgja a játékszert.

7
    Zigajevs maradt lesen.

5
    Az első 5 percben sokkal többet birtokolja a labdát a Ventspils.

4
    Óvatosan kezdenek a hazaiak.

3
    Kurakins volt szabálytalan, Collette a labda mögött.

2
    Abdultaufik lövése megy mellé rögtön a 2. minutumban.

1

A csapatok már a pályán, kezdődhet a mérkőzés.

Jeunesse Esch: Oberweis – Kintziger, Portier, Hoffmann, Vitali – Ramdedovič, Benichou – Moreira, Collette – Ibrahimovič

FK Ventspils: Uvarenko – Timofejevs, Dubra, Smirnovs, Kurakins – Abdultaofik, Tarasovs, Paulius, Žigajevs – Jančuk, Turkovs

Játékvezetők: M. Kalkavan – S. Ok, K. Yılmaz.

Az európa liga 2. selejtezőfordulójának visszavágóit rendezik meg a mai napon. Az egyik korai mérkőzésen a luxemburgi harmadik, Jeunesse Esch fogadja a lett második Ventspils csapatát.
    Mindkettejük túljutott már az első fordulón, a lettek az brit Airbus UK-t verték ki, míg riválisuk a finn Turkut búcsúztatta.
    Az odavágón Ventspilsben 1-0- ás hazai győzelem született.