Milsami – Soligorsk 2:1 (bűnt. vége) | FC Rubin Kazany – Jagodina 1:0 (vége) | FK Rudar – Śląsk 2:2 (vége)
GKS Piast Gliwice – Qarabag 2:2 (hosszabbítás vége) | Zilina – NK Olimpija 2:0 (vége) | Aktobe – Hödd 2:0 (vége)
Jeunesse – Ventspils 1:4 (vége) | Khazar – Maccabi Haifa 0:8 (vége) | Sturm – Breiðablik 0:1 (vége)
Keşla FK – Tromsö 1:0 (vége) | Häcken – AC Sparta Praha 1:0 (vége) | Liberec – Skonto Riga FC 1:0 (vége)
FC Utrecht – Differdange 3:3 (vége) | Lokomotiva Zagreb – Dinamo Minszk 2:3 (vége) | Prestatyn Town FC – Rijeka 0:3 (vége)
Aalborg – Dila Gori 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – FK Vojvodina Novi Sad 1:3 (vége) | Debreceni VSC – Strömsgodset IF 0:3 (vége)
Standard Liège – KR Reykjavík 3:1 (vége) | ÍBV Vestmannaeyjar – Crvena Zvezda 0:0 (vége) | Derry City – Trabzonspor 0:3 (vége)
Hibernian – Malmö FF 0:7 (vége) | Lech Poznań – Honka 2:1 (vége) | St. Johnstone – Rosenborg BK 1:1 (vége)
FK Sarajevo – FK Kukësi 0:0 (vége)
FC Rubin Kazany
1:0 (0:0)
FK Jagodina
csütörtök 25.07.2013, 17:00 • Centralnij Stadion, Kazany • Európa liga

Köszönjük a figyelmet! (18:55:05)

A Rubin Kazany összesítésben 4-2-vel búcsúztatta az FK Jagodinát.

Kettős győzelemmel jutott tovább a Rubin Kazany a szerb Jagodina ellen az EL-selejtezőben. Mozgalmas, de nem túl nagyiramú mérkőzésen Gökdeniz Karadeniz második félidő elején szerzett találata végképp eldöntött mindent, ezt követően a szerbeknek nem sok esélyük maradt a fordításra. Igazán nagy helyzetük nem is volt, így feltétlenül megérdemelt a jobb erőkből álló Rubin továbbjutása.

93
    Hosszú indítás Azmoun felé, a kifutó vendégkapus az utolsó pillanatban tud lábbal menteni.

93
    A végére elég rendesen begyűjtötték a lapokat a szerbek.

92
    Djukics szabálytalan a jobb oldalvonal mellett, s a bíró második sárgával kiszórja.

91
    Azmoun beadása után Rjazancev lövését blokkolják a védők.

90
    Három perc a hosszabbítás.

90
    Újabb szerb sárga, Damjanovics kapja.

89
    Rjazancev lövését blokkolják, majd a kipattanót M'Vila lövi magasan fölé.

89
    A meccs utolsó cseréje a vendégeké: Arszenijevics helyén Sztojkov.

87
    Azmoun ugrana ki középen, de kissé hosszan szökteti magát, így a kifutó kapusé a labda.

87
    Kiugratási kísérlet középen Azmoun felé, de közbelépnek a szerb védők, s lefülelik.

86
    Rjazancev korneréből sem alakult ki nagy helyzet, támadhat a Jagodina.

85
    Cvetkovics sarokrúgása veszélytelen, s a túloldalon már a Rubin jöhet szöglettel.

84
    Az ellenakcióból szögletet harcolnak ki a szerbek.

83
    Labdaszerzést követő gyors akció végén Azmoun kerül nagy helyzetbe balkötőben, de lapos gurítását védi Djuricsics.

82
    Projics gyenge baloldali beívelését fogja biztosan az oroszok hálóőre.

82
    Baloldali beadásra érkezik több kazanyi is tisztán, de Marcano lesállása miatt jelez az asszisztens.

81
    Cvetkovics is sárgát kap labdaelrúgásért.

80
    Galjulin lépne meg a bal szélen, az oldalvonalon túlra mentenek előle.

79
    Tomics sárga lapot is kap, nem is annyira a szabálytalanságért talán, mint inkább reklamálásért.

79
    Cvetkovics szöglete után Tomics szabálytalanságán akad el a vendégakció.

78
    Remek indítás a vendégek részéről jobbösszekötőbe, a beadást csak nehezen tisztázzák szögletre a kazanyi védők.

77
    Rjazancev húszméteres, középre tartó lövését fogja gond nélkül a vendégkapus.

77
    Baloldali vendégbeadást húz le magabiztosan Arlauskis kapus.

76
    Negyedórával a vége előtt a továbbjutás kérdése gyakorlatilag eldőlt, elég csendesen is csordogál a mérkőzés.

75
    Lepovics helyén Hadzsibulics a második szerb csere.

74
    Hosszú indítás Azmoun felé, de a pontatlan labdát lekapcsolják a védők.

73
    Rjazancev szöglete veszélytelen, mentenek a vendégvédők.

73
    A gólszerző Gökdenizt Azmoun váltja a hazaiaknál.

72
    Prudnyikov távoli lövését üti szögletre Djuricsics.

72
    Gökdeniz jobboldali beadását fejelik ki a rövid oldalról a szerb védők.

71
    Hosszú indítás a bal szélre, Galjulin azonban lesen van a partjelző szerint.

70
    Hosszú szerb indítás előre a semmibe, a hatalmasat kiáltó Arlauskis kapusé a labda.

69
    Bejátszási kísérlet Gökdeniz felé, kifejelik a vendégvédők.

68
    Az ellenfelének a levegőben odaütő Sztojanovics kap sárga lapot.

66
    El Monir helyén Projics az első vendégcsere.

66
    Baloldali beadás után nagy helyzet Cvetkovics előtt, aki fölé vágja a labdát.

64
    Másrészt Natcho helyett Kulik játszik tovább.

64
    Kettős csere a hazaiaknál: egyrészt Rondón helyén Prudnyikov folytatja.

63
    Djukics rúgta meg keményen Getigezsevet, sárga lap jár érte.

62
    Csúnya szerb szabálytalanság.

60
    Rondón szabálytalan támadásban, a szerbek jöhetnek.

58
    Lepovics baloldali szabadrúgását a rövidnél könnyedén tisztázzák a hazai hátvédek.

57
    Rossz vendégbejátszás után ment az oldalvonalon túlra a kazanyi védelem.

57
    Baloldali hazai beadást fejel a mezőnybe Mihajlovics.

56
    Gökdeniz szeretett volna szögletet kiharcolni a jobb szélen, de sikertelenül, szerb kirúgás következhet.

55
    Újabb szerb labdavesztés után Rondón most nem tudja kiugratni Gökdenizt, tisztáznak a védők.

54
    Bajban a Jagodina, három gólt itt már nemigen fognak lőni...

53
    Rondón szabálytalan támadásban, jöhetnek a vendégek.

52
    A Kazany gólt szerzett!
    Csúnya szerb labdavesztés után Rondón labdájával Galjulin lépett ki balkötőben, középre adását GÖKDENIZ KARADENIZ juttatta az üresen maradt kapu bal sarkába.

51
    Natcho sarokrúgását magabiztosan fejelik ki a vendégvédők.

50
    Szögletet harcolnak ki a hazaiak a jobb szélen.

49
    Hosszú indítás Rondón felé, de a csatár nem tudja lekezelni, jöhetnek a szerbek.

47
    Zuhogó esőben játszanak tovább a csapatok, csere nem volt a szünetben.

46

Az első játékrészben a 3-2-es előnnyel indító Rubin előtt adódott több helyzet, de a szerbek sem esélytelenek. Más kérdés, hogy nekik az 1-0-ás siker sem lenne elég, kettővel nyerni pedig itt nagyon nehéznek tűnik. Ha a hazaiak találnának egy gólt, végleg eldőlne minden.

45
    Egy perc a hosszabbítás.

43
    Sztojanovics lép oda keményen Marcanónak, szabadrúgás a Rubin javára.

42
    Natcho szabálytalan Lepoviccsal szemben, a sértett szabadrúgása fölé száll.

41
    Lepovics sarokrúgása után ment a hazai védelem.

40
    Szögletet harcol ki a Jagodina.

39
    A több lehetőség a Rubin előtt van, de a szerbek sem veszélytelenek.

37
    Szögletet harcol ki a Rubin, Natcho beadása után Marcano próbálkozása kerüli el Djuricsics kapuját.

34
    A túloldalon Cvetkovics kísérletezik, de ő sem talál kaput.

33
    Rjazancev lövőhelyzetben, fölé száll a próbálkozása.

30
    M'Vila kerül lépéselőnybe, Sztojanovics viszi a földre, de nincs lap.

27
    A szerbek nem adták fel a továbbjutás lehetőségét a jelek szerint a hazai vereség dacára sem.

25
    A bíró egyelőre lapok nélkül hozza az időnként keményedő mérkőzést.

23
    Damjanovics rúg oda Galjulinnak, szabadrúgás a Rubin javára.

21
    Rondón kerül lövőhelyzetbe, nem sokkal talál a kapu mellé. Ez is komoly lehetőség volt!

19
    Szöglet a Kazanynak, de Natcho beívelését követően tisztáz a vendégcsapat.

17
    Lepovics lövése kerüli el Arlauskis kapuját.

16
    Rondón is lesen, egyre nagyobb most a Rubin fölénye.

15
    Galjulin lépne ki, de lesen állítja meg a partjelző.

14
    Arszenijevics kerül jó lövőhelyzetbe, de blokkolják a hazai védők.

10
    Cvetkovics beívelt szöglete veszélytelen.

8
    Rondón szabálytalan Mihajloviccsal szemben, a szabadrúgást követően szögletet harcolnak ki a szerbek.

7
    Az első gólhelyzet a hazaiak előtt adódott, M'Vila próbálkozását fogta Djuricsics.

4
    Gökdeniz Karadeniz lépne ki, Damjanovics faultolja.

2
    Arszenijevics lépett oda keményen Getigezsevnek támadásban, szabadrúgás a hazaiaknak.

1

Az odavágó első félidejében Prudnikov és Natcho révén bő 20 perc után már kétgólos előnyben volt a Rubin, a meccs hajrájára fordulva Damjanovics szépített, de a 87. percben Rondon visszaállította a kétgólos különbséget. A Jagodina a legvégén még Lepovics góljával közelebb került, de nagy bravúrra lenne szüksége Kazanyban a továbbjutás kiharcolásához.

Az UEFA-rangsor 37. helyén álló kazanyi Rubin fogadja az ugyanott mindössze 315. helyezett Jagodina együttesét az Európa Liga második selejtezőkörének visszavágóján. A két gárda nemzetközi (el)ismertsége közötti differencia az első meccsen némileg visszafogottabban, de kijött: az oroszok 2-0-ás félidőt követően 3-2-re nyertek már Szerbiában is.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.