Milsami – Soligorsk 2:1 (bűnt. vége) | FC Rubin Kazany – Jagodina 1:0 (vége) | FK Rudar – Śląsk 2:2 (vége)
GKS Piast Gliwice – Qarabag 2:2 (hosszabbítás vége) | Zilina – NK Olimpija 2:0 (vége) | Aktobe – Hödd 2:0 (vége)
Jeunesse – Ventspils 1:4 (vége) | Khazar – Maccabi Haifa 0:8 (vége) | Sturm – Breiðablik 0:1 (vége)
Keşla FK – Tromsö 1:0 (vége) | Häcken – AC Sparta Praha 1:0 (vége) | Liberec – Skonto Riga FC 1:0 (vége)
FC Utrecht – Differdange 3:3 (vége) | Lokomotiva Zagreb – Dinamo Minszk 2:3 (vége) | Prestatyn Town FC – Rijeka 0:3 (vége)
Aalborg – Dila Gori 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – FK Vojvodina Novi Sad 1:3 (vége) | Debreceni VSC – Strömsgodset IF 0:3 (vége)
Standard Liège – KR Reykjavík 3:1 (vége) | ÍBV Vestmannaeyjar – Crvena Zvezda 0:0 (vége) | Derry City – Trabzonspor 0:3 (vége)
Hibernian – Malmö FF 0:7 (vége) | Lech Poznań – Honka 2:1 (vége) | St. Johnstone – Rosenborg BK 1:1 (vége)
FK Sarajevo – FK Kukësi 0:0 (vége)
Inter Baku
1:0 (0:0)
Tromsö IL
csütörtök 25.07.2013, 18:00 • Şəfa (Safa) Stadion, Baku • Európa liga

Óriási küzdelemben végül "kivédekezte" a továbbjutást a Tromsö az Inter Baku otthonában.

A hazaiak nagyon akartak, talán túlságosan is, az utolsó negyed órában folyamatosan meg kellett szakítani a játékot a túlságosan agresszív labdaszerzési kísérletek miatt, és végül elfogyott az idejük, egy hazai 1:0-ás győzelemmel, 2:1-es összesítéssel búcsúznak a Európa Ligától. Kifejezetten jó, izgalmas mérkőzést láthattunk, tartsanak legközelebb is velünk. (21:50:57)

90+5
    Óriási csata a tizenhatoson belül, szögletre pattan a labda, de a játékvezető ezt már nem engedi, vége! Tovább jutott a Tromsö!

90+4
    Letámad a Baku, lassan belépünk a hosszabbítás utolsó percébe!

90+3
    Ismét kivágják, támadni már nem akarnak a vendégek, csak védekezni.

90+3
    Két perc is letelt már a hosszabbításból, Beck beadását pedig ismét kivágták.

90+2
    Tskhadadze elől elrúgják a labdát, kezdheti elölről az akciót a Baku!

90+2
    Már a hazaiak támadhatnak!

90+1
    Kiharcolnak egy bedobást a szögletzászló mellett a vendégek, vészesen fogy a Baku ideje ezzel is!

90+1
    Megint előrevágták a vendégek, és ezzel már beléptünk a hosszabbításba!

90
    Georgievski megállította és kivágta, de a labda még a Tromsönél.

90
    Elvesztik a hazaiak a labdát, indul is az egyszemélyes vendég akció!

89
    Aztán inkább csak előrevágják a félpályáról, ezzel is elmegy fél perc.

89
    Nem totojáznak a vendégek, rögtön támadásba lendülnek.

88
    Ezt most lehúzza az érkezők elől Sahlman kapus! Nagy mentés!

88
    Kiteszik a bal szélre a vendéglátók, pont mint a gólnál.

87
    Nem tud helyzetig jutni a Baku, nagyon összekapták most magukat a vendégek.

86
    Még egy kis pókfoci, de a játékvezető megunta, szabadrúgás kifelé a Bakunak!

86
    Kis pókfoci a sarokban, dobhat a Tromsö.

85
    Most a hazai térfélen a labda, legjobb védekezés a támadás alapon feljöttek a vendégek.

84
    Cserél a Baku is az utolsó pár percre, Zargarov váltja Iashvilit.

84
    Nagy a nyomás a vendégeken, de egyelőre bírják.

82
    Tskhadadze megint nagyon meg akarta szerzeni a labdát, fel is rúgta az azt fedező Ciss-t, a játékvezető pedig kiosztott neki egy sárgát.

81
    Tíz perce van már csak a Bakunak a hosszabbítás kiharcolására.

81
    Tskhadadze harcolt nagyot a labdáért a tizenhatoson belül, szabadrúgás kifelé a vége.

80
    Nem biztos hogy jó ötlet volt a védelmet így megváltoztatni az utolsó tíz percre, látjuk tud-e még egyet lőni a Baku!

79
    Kettős cserével reagálnak a gólra a vendégek, Causevicet Norbye, Fojutot Drage váltja!

76
    A Baku gólt szerzett!

Remek beadás, és egy kis ötösön belüli harc után megszerzi a vezetést az Inter Baku!!! Georgievski tette be estében a labdát az ötös sarkára, onnan Amircanov próbálkozott lövéssel, de ezt még Sahlman védeni tudta, de róla éppen az érkező BACHANA TSKHADADZE elé pattant a labda, aki köszönte szépen és beverte! 1:0!

75
    A bal szélen a labdával a vendéglátók.

74
    Majd egy előreívelést követően hirtelen helyzetbe kerültek, de Lomaja jól jött ki a kapujából, és időben lecsapott a labdára.

74
    Eldugják most a játékszert a vendégek.

71
    Kezdenek nagyon vehemensek lenni a hazaiak, Genov buktatta most Kristiansent.

70
    Tskhadadze próbálkozott a tizenhatos széléről egy kapáslövéssel, de kilőtte a labdát a stadionból.

69
    Remek előrelőtt labda után Genov találta magát jó helyzetben a tizenhatoson belül, de eléggé lecsúszott a lábáról, így Sahlman kapus védeni tudott! Nagy lehetőség volt!

68
    Iashvili sárgul be reklamálásért.

68
    Iashvili esett el a tizenhatoson belül, de a játékvezető kifelé ítél szabadrúgást. Vitatható ítélet.

67
    Cserélnek a vendégek is, Johnsen be Pritchard le.

66
    Fojut ugrott a legmagasabbra, de az ötös sarkáról mellé fejelt!

66
    Hazai játékosról ment ki, jöhet az ismétlés.

66
    Veszélyes támadás után szöglethez jut a Tromsö.

65
    Kirúgás a vége, jól védekeztek a vendégek.

64
    Letámad most a Baku.

62
    Iashvili bukdácsolt a vendég tizenhatos előtt, de végül kifelé ítélt szabadrúgást a játékvezető.

61
    Nagy helyzet alakult most ki a hazai kapu előtt, de végül tisztázni tudtak a vendéglátók. Kevés alkalommal jut el a kapuig a Tromsö, de ha sikerül akkor rendre veszélyesek!

61
    Cserélnek is a hazaiak, Genov váltja Mammadovot!

60
    Bő fél órája van már csak a Bakunak a két gólos hátrány ledolgozására. Ha így marad, 2:0-ás összesítéssel továbbjut a Tromsö.

58
    Johansen lőtt a tizenhatos széléről, de nem találta el a kaput!

58
    Támadásban a Tromsö, kicsit szét van esve most a hazai védelem.

58
    Iashvili fejesét Sahlman védte, nem volt veszélyes.

57
    Szöglet a vége, az utolsó pillanatban tisztázott egy védő!

57
    Lassan de biztosan hozzák most fel a labdát a hazaiak.

56
    Remek lövés! Ciss célozta meg a bal felsőt, de Lomaia odaért, és védeni tudott!

55
    Iashvili buktatta Andersent, a kapuval szemből, nagyjából 25 méterről jöhet a vendégek szabadrúgása.

54
    Ez most nem lett volna rossz támadás, a frissen beállt Tskhadadze próbálkozott egy lövéssel a tizenhatos széléről, de jócskán mellé lőtte.

53
    Nagyon nem tudnak mit kezdeni a vendéglátók a zavarással, most például megunták, és előrevágták a labdát, de így kirúgás a vége.

52
    Alighogy feljutottak a tizenhatos előteréig elvesztették a labdát a hazaiak, kezdhetik most elölről.

50
    Nehezen tudja csak kihozni saját térfeléről a Baku a labdát, rendesen le vannak támadva.

50
    Áttevődött most a középpályára a játék, láthatóan lassítani akarják a játékot a vendégek.

48
    Remek meglátás volt, Mammadovot próbálták kiugratni két védő között, a kivitelezés viszont már pontatlan volt, elakadt az egyikben.

47
    A jobb szélen próbálkoznak az azeriek.

46
    Ämircanov lövését blokkolták. Kezdhetik elölről a támadást a hazaiak.

46
    A hazaiak kezdik a második félidőt, rögtön támadtak is, és Iashvili kiharcolt egy szabadrúgást.

46
    Cseréltek a vendéglátók a szünetben, Tskhadadze folytatja Javadov helyén.

46

Az első félidőben jóval többet támadott a Baku, ezt a 12:2-es kapura lövési arán is jól mutatja, de ez kicsit csalóka, ugyanis a vendéglátók gyakorlatilag minden lövőhelyzetből lőni próbálnak, míg a Tromsö rendre sakk-mattig ki akarja játszani a hazai védelmet. A gól egyelőre egyik csapatnak sem jött össze, de volt veszély mindkét oldalon bőven, a kérdés csak az, melyik csapatnak sikerül előbb megszereznie a vezetést.

A 0:0-ás félidei eredmény egyértelműen a vendégeknek kedvez, a Bakunak ahogy telik az idő egyre jobban ki kell majd nyílnia, hiszen két gólt kell ledolgozniuk, de ezt úgy, hogy ők ne kapjanak egyet sem. Kiderül hogy sikerül-e ez nekik, vagy a Norvégok akarata érvényesül.

45+2
    Megállítják a vendéglátók az akciót, itt a vége az első félidőnek.

45+2
    Szerelt egy vendég játékos, a játékvezető még hagyja az akciót.

45+2
    Még egy hazai akció beleférhet az időbe, ha sikerül feljutniuk.

45
    Koppinen lőtt takarásból a tizenhatos széléről, ha Lomaja kapuson múlik ez bemegy, de nagy szerencséjére mellé csorgott a labda!

45
    Kivágják elsőre, de még a Tromsönél a labda.

44
    Ondrasek esett nagyot a Salukvadzevel való találkozás után, a tizenhatos sarkánál jut szabadrúgáshoz a Tromsö.

43
    Mammadov támadott túl vehemensen, és Ciss-et buktatta. Szabadrúgás kifelé, a vendégek javára.

42
    Veszélyes volt ez a vendég akció, igaz ennek se lett lövés a vége, az ötösnél fel tudott szabadítani Salukvadze.

42
    Elszórakozták a hazaiak, egy kilépő védő pedig lecsapott a labdára.

41
    Ondrasek lövését blokkolták a szabadrúgást követően, már a Baku támadhat.

40
    Dashdemirov állította meg az akciót, Andersent buktatta. Most a vendégek jutnak jó helyen szabadrúgáshoz.

40
    Gyorsan kijött a labda a tizenhatosról, le is támad egyből a Tromsö!

39
    A bepassz viszont már pontatlan, kivágta egy vendég védő. Jöhet a negyedik hazai szöglet.

39
    Szépen jutnak fel most a vendéglátók a tizenhatosig.

38
    Iashvili volt lesen, oda a hazai akció lehetősége.

37
    Igazán veszélyes volt ez a beadás, teljesen tisztán várta az ötösnél Ondrasek, csak éppen hosszú volt neki!

36
    Rögtön kontráznak a vendégek, fel is jutnak a kapuig.

36
    Egy remek beadás után majd fél percig volt a vendég tizenhatoson belül a labda, de végül sikerült menteni a Tromsönek! Meleg helyzet volt!

34
    Beck beadása pontatlan.

34
    Veszélytelen volt az akció, már a Baku támadhat.

32
    Salukvadze könyökölte le Ondraseket, a felezővonalról végezhetnek el szabadrúgást a vendégek.

31
    Gyenge a beadás hazai részről, Sahlman simán lehúzta.

30
    Veszélytelen volt kapura, most a másik oldalon következhet kirúgás.

30
    A jobb szélen indul a Tromsö akciója.

30
    Pontatlan az előretett labda, már Sahlman végezhet el kirúgást.

29
    Elpasszolták a hazaiak, pont elég időt hagytak ezzel a Tromsö hátsó alakzatának hogy felálljon.

28
    Picit most feljöttek támadni a vendégek, de el is vesztették a labdát, és már indul is a hazai kontra.

27
    Pontatlan a laposan középre tett labda, ki is vágja egy hazai játékos.

27
    Most viszont feljutnak a tizenhatosig a vendégek.

27
    A hazai térfélre is alig-alig jutnak fel a vendégek, rendre csak egy-két ember húzódik fel a támadásoknál.

25
    Fojut sárgul be, elég csúnyán buktatott egy hazai játékost.

23
    Kristiansen cselezett le oda-vissza három embert most, de bedobás lett az akció vége. Nem igazán mentek fel a támadással a vendégek, látszik hogy a védekezésre koncentrálnak.

23
    Kifejelik, fordulhat a Tromsö.

23
    Most a bal szélen próbálkozik az azeri csapat.

22
    Ez most gyenge kísérlet volt haza részről, Amirjanov vitte fel a labdát a jobb szélen, de pontatlanul tette középre. Kirúgás következhet.

21
    12-0 Már a kapuralövések aránya, egyelőre sokkal jobb a Baku.

20
    Beck cselezte át magát kis szerencsével most két védőn, majd teljesen tisztán lőhetett a tizenhatos széléről, de fölé ment!

19
    Iashvili lőtt a kapu mellé a tizenhatoson kívülről, nem volt veszélyes, de ezekből a próbálkozásokból bármikor összejöhet egy gól.

19
    Ismét a Baku támad.

18
    Ämircanov lövését Sahlman kiszedi a bal alsó sarokból!

17
    Kis szöglet volt, szabadrúgáshoz jutnak a vendéglátók a tizenhatos sarkánál, kifejezetten veszélyes helyen.

17
    Jöhet a második hazai szöglet!

17
    Nem volt veszélytelen! Iashvili cselezett az ötös sarkánál, de pontatlanul tette középre!

16
    Pontatlan volt a passz a tizenhatosra, majd kivágódott szögletre a labda vendég játékosról. Jöhet az első szöglet.

16
    Egyelőre csak bedobásig jutottak az Azeriek, onnan pedig vissza a saját térfelükre.

15
    Ondrasekig nem jutott el az odafejelt labda, már a Baku támadhat!

14
    A bal szélen indítanak most a vendégek akciót.

11
    Nagyon bekezdett a Baku, tíz perc után a kapuralövések aránya 7-0!

11
    Javadov lövését védi most Sahlman!

10
    Pillanatok alatt visszaszerzi a Baku a labdát, már ők dobhatnak.

10
    Dashdemirov lövését blokkolták, majd Georgievski szabálytalankodott Bendiksennel szemben. Szabadrúgás kifelé.

8
    Jobb ezekben a percekben a Baku, most a Tromsö szorul be.

7
    Iashvili mellé lőtte, kirúgás következhet.

7
    Causevic buktatta Iashvilit, jó helyen kapnak szabadrúgást a vendéglátók!

6
    Javadov lövését blokkolták, egyre jobban kezd belendülni a Baku.

5
    Ismét a Baku támadott, Iashvili is megtornáztatta Sahlmant.

4
    Mammadov lövését védte Sahlman, nem volt igazán veszélyes, de azért észnél kellett lennie a Tromsö kapusának.

4
    Most vesztik el a vendégek a labdát, indul a hazai kontra!

4
    Továbbra is akcióban a Tromsö, eddig lövésig nem jutottak el ugyan, de benne van a lehetőség az akcióikban.

2
    Rögtön megpróbálják irányítás alá venni a meccset a vendégek, már másodszorra jutnak fel a hazai kapuig, a Baku egyelőre csak védekezik.

1

Inter Baku: Lomaja – Amirjanov, Abdoulaye, Salukvadze, Dashdemirov – Beck, Georgievski – Alvaro – Mammadov, Iashvili, Javadov.

Tromsö IL: Sahlman – Causevic, Koppinen, Fojut, Ciss – Johansen, Pritchard – Andersen, Bendiksen, Kristiansen – Ondrasek.

Játékvezetők: Eli Hacmon – Shabtai Nahmias, Sagy Mazamber – Shay Shitrit (ISR).

Az Európa-Liga második selejtezőkörének visszavágóján az azeri Inter Baku fogadja a Norvég Tromsö csapatát.

Az odavágón a Norvégok nyertek, 2:0-ra, így egy viszonylag megnyugtató előnnyel várhatják a mai vendégszereplést. Ettől függetlenül nem szabad leírni az Inter Bakut, az első meccsen elég kiegyenlített volt a küzdelem, csak éppen a kapu előtt a Tromsönek jöttek össze jobban a dolgok. Két gólos hátrányt nehéz lesz ledolgozni, de az első meccs alapján kis szerencsével, még akár azeri továbbjutás is lehet a párharc vége.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.