Milsami – Soligorsk 2:1 (bűnt. vége) | FC Rubin Kazany – Jagodina 1:0 (vége) | FK Rudar – Śląsk 2:2 (vége)
GKS Piast Gliwice – Qarabag 2:2 (hosszabbítás vége) | Zilina – NK Olimpija 2:0 (vége) | Aktobe – Hödd 2:0 (vége)
Jeunesse – Ventspils 1:4 (vége) | Khazar – Maccabi Haifa 0:8 (vége) | Sturm – Breiðablik 0:1 (vége)
Keşla FK – Tromsö 1:0 (vége) | Häcken – AC Sparta Praha 1:0 (vége) | Liberec – Skonto Riga FC 1:0 (vége)
FC Utrecht – Differdange 3:3 (vége) | Lokomotiva Zagreb – Dinamo Minszk 2:3 (vége) | Prestatyn Town FC – Rijeka 0:3 (vége)
Aalborg – Dila Gori 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – FK Vojvodina Novi Sad 1:3 (vége) | Debreceni VSC – Strömsgodset IF 0:3 (vége)
Standard Liège – KR Reykjavík 3:1 (vége) | ÍBV Vestmannaeyjar – Crvena Zvezda 0:0 (vége) | Derry City – Trabzonspor 0:3 (vége)
Hibernian – Malmö FF 0:7 (vége) | Lech Poznań – Honka 2:1 (vége) | St. Johnstone – Rosenborg BK 1:1 (vége)
FK Sarajevo – FK Kukësi 0:0 (vége)
Aalborg BK
0:0 (0:0)
Dila Gori
csütörtök 25.07.2013, 20:15 • Nordjyske Arena • Európa liga

Egy helyzetekben gazdag, ám gól nélküli meccsel kiharcolja a Dila Gori a továbbjutást az Aalborg ellen.

A meccset az első perctől kezdve a hazaiak irányították, de a Dila Gori védelmén ma nem lehetett rést találni, így 3:0-ás összesítéssel ők jutnak tovább. (22:09:31)

90+4
    Thomsen küldte rá 30 méterről, fölé.

90+2
    Toft elől mentett óriásit Ashvili! Egyértelműen ő a meccs hőse.

89
    Aldashvili sárgul be.

88
    Újabb nagy lehetőséget puskáztak el a hazaik! Curht lőhetett egészen közelről, de nem találta el a kaput! Mi kell még hogy gólt lőjön valamelyik csapat?

87
    Dolidze is megpróbálta a tizenhatos széléről a másik oldalon, ő az oldalhálót találta el.

85
    Dalsgaard próbálkozott 35 méterről, fölé ment. Visszavehetnének ezekből a reménytelenül távoli lövésekből a hazaiak.

85
    Nielsen lőtt a kapu fölé a szöglet után.

84
    Mégsem szükséges, fél perc alatt meggyógyült a Dila Gori játékosa.

83
    Guruli maradt lent a földön, úgy néz ki ápolni kell.

83
    Toft közeli lövését blokkolták, majd szögletre tisztáztak a vendégek.

82
    Dolidze maradt lesen, szabadrúgás kifelé az Aalborg javára.

82
    Cseréltek a vendégek, Aleksidze be, Bolkvadze le.

81
    Kusk távoli lövése jó két méterrel elkerülte Revishvili kapuját.

79
    Kicsorog a labda a tizenhatosról, de már újra az Aalborgnál a labda.

79
    Szögletig jutnak ezzel az akcióval a vendéglátók.

78
    Toft váltja Würtzöt hazai oldalon.

78
    Guruli sárgul be amiért Dalsgaardot buktatta.

78
    Aladashvili találta el a kapufát! Nagyon pörög ezekben a percekben a mérkőzés!

74
    Curth közeli fejesét Revishvili védi, óriási helyzet a másik oldalon is!

72
    Dolidze remek levétel után jó húsz centivel vétette csak el a kaput, óriási vendég helyzet maradt ki!

70
    MICSODA VÉDÉS! Thomsen nagyjából négy méterről fejelte erősen a bal alsó sarok felé a labdát, de Revishvili vetődött és védett!

69
    Kristensen távoli bombáját üti szögletre most Revishvili.

69
    Due kapott volna most egy kapu elé gurított labdát, csak éppen kivágták előle.

68
    Újabb pontatlan passz, kezdhetik elölről.

68
    A bal szélen alakul egy újabb hazai helyzet.

66
    Revishvili jött ki jól a kapujából és húzta le a beívelt labdát.

65
    Due lövése szögletre pattan egy vendég játékosról, jöhet a hetedik hazai sarokrúgás.

65
    Odaszögezi most a kapuhoz az Aalborg a Dila Gorit.

63
    Cserélt az Aalborg, Due állt be Frederiksen helyére.

63
    Wichmann lövését Revishvili szögletre védi!

61
    Kusk próbálkozott a tizenhatos széléről, de fölé ment. Nem túl ötletes most a hazai támadósor.

60
    Folytatódhat az összecsapás, fél órája van még az Aalborgnak a három gólos hátrán ledolgozására.

59
    Ápolás miatt áll a játék, lentmaradt egy hazai játékos.

58
    A beadás után lecsorgó labdát Frederiksen küldte kapásból a kapu mellé!

58
    Kijött a labda a tizenhatosról, támadhat az Aalborg.

57
    Ebből is kihoz egy szögletet a Dila Gori, jöhet a második vendég szöglet.

56
    Továbbcsúsztatta egy hazai játékos, dobhatnak a vendégek a másik oldalon.

56
    Szöglet a vége, ez lesz az első vendég sarokrúgás.

56
    A bal szélen támad most a Dila Gori.

55
    Thomsen próbálta középre tenni a labdát de eléggé lecsúszott, kirúgás jöhet.

55
    Ez már nem volt rossz, Thomsen fejelt a büntetőpontról, de mellé ment!

54
    Veszélytelen volt, simán kifejelték az ötösről. Jöhet a következő hazai támadás.

54
    Összehoznak most egy szögletet a hazaiak.

53
    Cseréltek még egyet a vendégek, Aladashvili folytatja Gorelishvili helyén.

53
    Würtz küldte kapura a jó 25 méterről, épphogy csak fölé ment!

52
    Folyamatosan támad az Aalborg továbbra is, de valahogy a kapu előtt sosem jönnek be a számításaik.

50
    Cserélnek a vendégek is, Dolidze be, Aburjania le.

48
    Remek lövés! Wichmann lőtt takarásból a jobb alsóba, de Revishvili odaért!

47
    Továbbra is nyomnak a hazaiak, ha tovább akarnak jutni mielőbb meg kéne szerezniük a vezetést.

46
    Szépen kidolgozott akció végén Curth lő a kapu fölé!

46
    Cseréltek a szünetben a hazaiak, Pedersen helyén Kristensen folytatja.

46

Végig támadta gyakorlatilag az első félidőt az Aalborg, de egyelőre nagyon jól helyt áll a Dila Gori védelme, így 0:0-ról várhatják a felek a második félidőt. Nagyon nehéz dolga lesz az Aalborgnak, hiszen már csak 45 percük van a három gólos hátrány ledolgozására.

45+1
    Iluridze cselezte be magát a hazai tizenhatosra három védő között, de ezúttal is kevéssel mellé lőtt! Másodszor csinál bohócot az Aalborg védelméből már a Grúz játékos, remekül játszik ma.

45
    Beléptünk az utolsó percbe, a vendégeknek pedig sikerült kivágniuk a labdát a tizenhatosukról, úgyhogy most fellélegezhetnek.

44
    Újabb hazai sarokrúgás következhet, ismét Dalsgaard harcolta i.

43
    Most jol jött ki Revishvili, kiütötte a labdát a tizenhatoson kívülre.

42
    Ez a hazai akció most szögletet eredményez, Dalsgaard elől vágták ki a labdát!

40
    Pontatlan most a kapu elé bejátszott labda, kirúgás jöhet.

39
    Nagyon látszik az Aalborgon hogy egy gólt mindenképp le akarnak dolgozni ebben a félidőben!

38
    Újabb nagy hazai helyzet! Kusk lapos lövését Revishvili vetődve bokszolta ki a bal alsóból!

36
    Távoli lövésekkel próbálkoznak most a Dánok, és van is benne ráció, Revishvili kapus nem tűnik most túl magabiztosnak.

35
    Kusk próbálkozott most a tizenhatos széléről, Revishvili kapusról kipattant a labda, de egy védő felszabadított az érkező hazaiak elől!

33
    Jó lövés hazai részről, Frederiksen küldte rá a tizenhatos széléről, de Revishvili kitornázta a sarokból!

33
    Ügyesen próbálta most beemelni egy vendég játékos a labdát a tizenhatoson belülre társának, de elakadt a labda.

31
    Revishvili kapus nagyon rosszul jött ki, de szerencséjére a védők megoldották helyette!

30
    Dalsgaard harcol ki most egy szögletet a hazaiaknak.

29
    Kicsit leült most a játék, egyik csapat sem tud elutni a másik kapujáig.

26
    Remek támadás! Iluridze vitt végig gyakorlatilag egyedül egy kontrát, két védő mellett elhúzta a labdát a tizenhatos előtt, de aztán centikkel a kapu mellé lőtt!

24
    Kusk kapott egy remek labdát a tizenhatoson belül, csak éppen nem tudta lekezelni.

23
    Rendre belövik a labdát a hazaiak a tizenhatosra, de onnan pillanatok alatt kirúgja egy kék mezes vendég játékos.

22
    Rossz a középre ívelt labda hazai részről, felszabadítanak a nyolc emberrel védekező vendégek.

20
    Indulna, ha Gorelishvilit nem buktatnák. Szabadrúgás nincs, marad a labda a Dánoknál.

20
    A bal szélen indul most a Dila Gori akciója.

19
    Curth került egy kiugratás után óriási helyzetbe, de Revishvili kapus védeni tudott, ráadásul Curth lesen volt.

18
    Most folytatódhat csak a játék, vendég kirúgással.

17
    Revishvili kapus sárgul be amiért a kapujából odaszaladt a sérült társához, nem volt túl sportszerű az előző hazai akció.

17
    Kusk vitte a tizenhatos sarka felöl a labdát Revishvili kapusra, centikkel de mellé lőtt! Óriási helyzet maradt ki!

16
    Lent maradt egy vendég játékos a földön, egyelőre nem áll meg az Aalborg.

15
    Nagy küzdelem a tizenhatoson belül, de kirúgás a vége, Frederiksen az alapvonal mögül tette vissza az ötösre a labdát.

14
    A kirúgás után gyorsan visszaszerzi a labdát az Aalborg, indul is az újabb támadás!

14
    Gyors hazai akció végén Dalsgaard lőtt a kapu mellé!

11
    Ez ez előreívelés hazai részről most el lett kapkodva egy kicsit, senki nem számított rá, kicsorgott a labda. Kirúgás jöhet.

9
    Nielsen lövését blokkolta egy védő. Nagyon megnyomja az első perceket az Aalborg.

8
    Kifejelték a labdát a vendégek, majd szabálytalankodott egy hazai játékos, szabadrúgás kifelé.

7
    Szöglet a vége, Bolkvadze tisztázott.

6
    Most is gyorsan letudtak kontrázni a vendégek, de a passz a tizenhatosra már pontatlan volt, így ismét mehetnek a Dánok.

6
    Próbálja gyorsan megszerezni a vezetést az Aalborg, de egyelőre mindig a vendégek jönnek ki jobban az akcióikból.

5
    Pontatlan hazai akció után vendég kirúgás jöhet.

4
    Megállították a tizenhatos szélénél a kontrát a vendéglátók, majd Aburjania szerezte vissza a labdát, és lőtt jó 3 méterrel a kapu fölé.

4
    Kipattan a labda az tizenhatosról, indul is a gyors kontra a bal szélen.

3
    A kaputól 35 méterre jöhet szabadrúgással az Aalborg.

3
    Csúnya szabálytalanság a vendég térfélen, Frederiksent buktatták.

2
    Ugyanezt a másik oldalon a Dila Gori is megcsinálta, egyelőre nyílt sisakosnak látszik a küzdelem, egyik csapaton sem látszik hogy a védekezés lenne a fő szempont.

2
    Rögtön támadással kezdenek a hazaiak, de elakadt a labda a tizenhatos előtt.

1

Aalborg BK: Larsen – Pedersen, Nielsen, Thelander – Dalsgaard, Würtz, Wichmann, Thomsen – Kusk, Frederiksen, Curth.

FC Dila Gori: Revishvili – Kobakhidze, Khizaneishvili, Tomashvili, Guruli – Aburjania, Bolvadze, Gongadze – Gvalia, Iluridze, Gorelishvili.

Játékvezetők: Robert Malek – Maciej Wierzbowski, Konrad Sapela – Tomasz Waijda(POL).

Az Európa-Liga második selejtezőkörének visszavágóján a Dán Aalborg fogadja a Grúz Dila Gorit.

Az odavágón meglepetésre a Grúzok nyertek, ráadásul 3:0-ra, így ma igencsak nehéz feladat előtt áll az Aalborg. Hangolniuk már sikerült erre a megpróbáltatásra, 21.-én az FC Köbenhavnot verték otthon 2:1-re, a Dán bajnokság első körében.

Lehet némi esélye az Aalborgnak a felállásra, de kérdés hogy mennyire spórolnak majd az erejükkel a hétfői bajnokira, mert ha nem fognak 110%-on pörögni ma a játékosok, akkor esélyes hogy búcsút vehetnek Európa Ligától.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.