PLER-Budapest – Gyöngyös 23:29 (vége) | ETO-SZESE – Tatai Atlétikai Club 30:22 (vége)
PLER-Budapest
23:29 (11:13)
B.Braun Gyöngyös KK
szerda 07.08.2013, 18:30 • Pestszentimrei Sportkastély • Felkészülési mérkőzések

A második félidőben sokkal pontosabban játszottak a vendégek, ezért is sikerült látszólag magabiztosan nyerniük. A hazaiak a védekezés mellett, a sok eladott labdát sajnálhatják.
    Az látszik a hazai oldalon, hogy a sok új játékos még nem épült be megfelelően a csapatba, illetve a távozókat még nem sikerült pótolni.
    Összességében egy jó mérkőzést láthattunk. Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (19:59:54)

60
    Mérkőzés vége. (23:29)

60
    Hála istennek nincs komolyabb baja a vendégek kapusának, viszont a játékvezetők ezzel le is fújták a mérkőzést. (23:29) (23:29)

59
    A vendégek kapusa védett nagyot ziccerben, majd lent is maradt. Ápolni kell. (23:29) (23:29)

58
    Sándor betörésből lő nagy gólt. (23:29) (23:29)

56
    Matej Mikita átlövésből eredményes. (23:28) (23:28)

55
    Frey sorozatban lövi a gólokat, ezúttal betörésből eredményes. (22:28) (22:28)

54
    Nagy Bence betörésből dob szép gólt. (22:27) (22:27)

53
    Frey ziccerből eredményes. (21:27) (21:27)

53
    tamási védett nagyot ziccerben, majd Frey Tamást indítja azonnal. (21:26) (21:26)

52
    Frey Tamás betörésből eredményes. (21:26) (21:26)

52
    Auth Márton szélről becselezi magát középre, és ki is lövi a bal alsót. (21:25) (21:25)

51
    Kuzman átlövésből eredményes. (20:25) (20:25)

51
    Bakos középről lő nagy gólt. (19:25) (19:25)

50
    Folytatódik a mérkőzés, támad a Gyöngyös. (19:24) (19:24)

50
    Időt kértek a vendégek. (19:24) (19:24)

50
    Kivédekezték a hazaiak a vendégek támadást, de Marczinkó rosszul indított, így ismét a vendégek jöhetnek. (19:24) (19:24)

49
    Több perces hazai gólcsendet Marczinkó töri meg egy átlövésből szerzett góllal. (19:24) (19:24)

49
    Sándor középről eredményes. (18:24) (18:24)

48
    Varsandán tovább növeli a hazaiak előnyét. Betörésből eredményes. (18:23) (18:23)

48
    Koller lövi át középen a falat. (18:22) (18:22)

47
    Kiegészültek a vendégek, teljes létszámban támadhatnak. (18:21) (18:21)

47
    Rédai Krisztián azonnal ki is használja az emberelőnyös helyzetet. Középről vágja be. (18:21) (18:21)

46
    Szöllősi Ádám megy ki két percre. Emberelőnyben a hazaiak. (17:21) (17:21)

46
    Koller révén már négy góllal vezetnek a vendégek. Zsiga Gyula mereven nézi a mérkőzést. (17:21) (17:21)

45
    Frey lövi be a büntetőt. (17:20) (17:20)

45
    Koller ment be középen, szabálytalankodtak ellene, büntetővel jöhet a Gyöngyös. (17:19) (17:19)

44
    Szabó Rolandot játszották meg ügyesen a beállóban. Közelről, szemben a kapuval már nem is hibázott Szabó. (17:19) (17:19)

43
    Eladott hazai labda után, Sándor hibázott ziccerben. (16:19) (16:19)

42
    Sokáig támadtak a hazaiak, végül Rédai Krisztián sikeresen lövi el a vendégek fala mellett a labdát. (16:19) (16:19)

41
    Kivédekezték a vendégek a hazai támadást, ismét a gyöngyösiek jöhetnek. (15:19) (15:19)

40
    Kihagyott helyzet után, gyorsan indítottak a vendégek, és Szalafai nem is hibázott ziccerben. (15:19) (15:19)

39
    Doros góljával növeli előnyét a vendég csapat. (15:18) (15:18)

38
    Rédai azonnal válaszol egy nagy góllal. (15:17) (15:17)

38
    Koller lövi át a falat. (14:17) (14:17)

37
    Matej Mikita góljával zárkózik a hazai együttes. (14:16) (14:16)

37
    Hajdú átlövésére nem volt ellenszere a hazaiaknak. (13:16) (13:16)

36
    Rév Mátyás szélről eredményes. (13:15) (13:15)

35
    Atsushi középen egy csellel elküldte védőjét, majd a kapu jobb sarkába lőtt. (12:15) (12:15)

35
    Sok a hiba a pályán, most a hazaiak dobják ki a labdát. Támadhat a Gyöngyös. (12:14) (12:14)

34
    Debreczeni hagyott ki egy ziccert, a hazaik hozhatják a labdát. (12:14) (12:14)

34
    A japán Atsushi ellépi, jöhetnek a hazaiak. (12:14) (12:14)

33
    Németh középről eredményes. (12:14) (12:14)

32
    Oláh Tamás átlövésből növeli a vendégek előnyét. (11:14) (11:14)

31
    Tamási védi a hazaiak átlövését. (11:13) (11:13)

31
    A hazaiak kezdték a második félidőt. (11:13) (11:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (11:13)

Kiegyenlített, kemény játékot láthattunk az első félidőben. Mind a két csapat nagy hangsúlyt fektet a védekezésre, ennek is köszönhető a viszonylag kevés gól.
    Zsiga Gyula többször felhívta a hazaik figyelmét arra, hogy támadáskor jobban mozgassák meg a gyöngyösiek falát, illetve gyorsabban járassák a labdát.
    A két csapat már hagyományosan kiélezett csatát vív egymással, majdnem mindig 1-2 gól dönti el a mérkőzést. Az első félidőt látva ez ma sem lesz másképp, persze a második félidőben még sok minden változhat.
    Maradjanak továbbra is velünk.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (11:13)

30
    Gyors indítással próbálkoztak a vendégek, de Sándor nem érte el a labdát. (11:13) (11:13)

30
    A hazaik támadtak, majd egy átlövést blokkoltak le ügyesen. (11:13) (11:13)

29
    Hajdú félmagasan lövi el, és milyen jól teszi ezt a vendégek szempontjából. Szép gól. (11:13) (11:13)

28
    Törlés a pályán. (11:12) (11:12)

28
    Zsiga ment fel, majd lőtte át a falat, Tamási csak beleérni tudott. (11:12) (11:12)

27
    Debreczeni jól védekezik bent a falban, de a labda maradt a hazaiaknál. (10:12) (10:12)

27
    Jakub Mikita átlövésből lő szép gólt. (10:12) (10:12)

26
    A kimaradt hazai támadás után gyorsan indultak meg a vendégek, és Iváncsik szélről nem is hibázik. (9:12) (9:12)

26
    Hajdú Gábor középről, átlövésből lő nagy gólt. (9:11) (9:11)

25
    Rév Mátyás ziccerből eredményes. (9:10) (9:10)

25
    Atsushi lövését védte a hazaik kapusa, majd azonnal hosszan indított. (8:10) (8:10)

25
    Fölé ment a hazaiak lövése, jöhetnek a vendégek. (8:10) (8:10)

24
    Folytatódhat a mérkőzés, támadásban a hazaiak. (8:10) (8:10)

23
    Időt kérnek a hazaiak. (8:10) (8:10)

23
    Szépen játszották ki a vendégek az emberelőnyt, Szalafai jobb szélről eredményes. (8:10) (8:10)

22
    A hazaiak eladták a labdát, azonnal megindultak a gyöngyösiek. (8:9) (8:9)

22
    Iváncsik azonnal kihasználja az emberelőnyös helyzetet. (8:9) (8:9)

21
    Nagy Bence megy ki két percre, emberelőnyben a vendégek. (8:8) (8:8)

20
    Mikita Matej révén átlövésből egyenlítenek a hazaiak. (8:8) (8:8)

19
    Marczinkó lövését blokkolták a gyöngyösiek. (7:8) (7:8)

18
    Debreczeni Dávid beállóból lövi ki a bal alsót. (7:8) (7:8)

17
    Szalafai kihagyja a vendégek büntetőjét. (7:7) (7:7)

16
    Rév Mátyás büntetőből eredményes. (7:7) (7:7)

15
    Debreczeni kap sárga lapot. (6:7) (6:7)

15
    Frey átlövésből eredményes. (6:7) (6:7)

14
    Auth Márton szélről lőtt gólt. Nem tudják a vendégek tartani a szélsőt. (6:6) (6:6)

13
    Szélről kimaradt a vendégek akciója, jöhetnek a hazaiak. (5:6) (5:6)

12
    Tamási mutatott be egy bravúrt a vendégek kapujában (5:6) (5:6)

11
    A vendégek próbálkoztak beállóból, de nem sikerült a gólszerzés. (5:6) (5:6)

11
    Rév szélről egy csellel középre csente magát, onnan pedig szép gólt lőtt. (5:6) (5:6)

10
    Sándor Ákos középről nem hibázik. (4:6) (4:6)

10
    Lőnek a fiúk rendesen, de vagy mellé megy, vagy a kapus véd. (4:5) (4:5)

9
    Hajdú betörésből eredményes. (4:5) (4:5)

9
    Auth szélről azonnal válaszol. (4:4) (4:4)

8
    Bakos egy csellel elküldte védőjét, majd a jobb alsóba lőtt. (3:4) (3:4)

8
    Eddig kemény, de sportszerű a találkozó. (3:3) (3:3)

7
    Rév Mátyás révén szélről egyenlítenek a hazaiak. (3:3) (3:3)

7
    Mikita szépen ment fel és lőtte át a falat. (2:3) (2:3)

6
    Törlés a pályán. (1:3) (1:3)

6
    Tamási indított rosszul, jöhetnek a hazaiak. (1:3) (1:3)

5
    Sándor beállóban kapott egy jó labdát, és nem is hibázott. (1:3) (1:3)

5
    Nagyon jó eddig a vendégek védekezése, több labdát sikerült már blokkolniuk. (1:2) (1:2)

4
    Bakos Dávid lövi el a védők mellett a labdát. (1:2) (1:2)

4
    Bakos György középről, átlövésből eredményes. (1:1) (1:1)

3
    Váncsik Ádám szélről bevágja a mérkőzés első gólját. (0:1) (0:1)

2
    Tamási az első lövész szépen védte, de maradt a labda a hazaiaknál. (0:0) (0:0)

2
    Lépés miatt a hazaik jöhetnek. (0:0) (0:0)

1
    A vendégek kezdték a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1

Szurkolók is szép számmal jelentek meg a csarnokban. Megvolt a pacsizás, azonnal kezdődhet a mérkőzés.

A játékvezetők is megérkeztek, néhány percen belül kezdődhet a találkozó.

A vendégeknél Tamási a kapuban, a kilencesről lőnek neki a társak.

Labdával, zenés bemelegítés folyik.

A csapatok a pályán melegítenek a mérkőzésre.

FTC-PLER Budapest:Szabó, Váczi (kapusok) – Auth, Bak, Jakub Mikita, Matej Mikita, Rév, Szűcs, Vancsics, Zsiga, Bakos, Marczinkó, Scheuring, Szabó, Kuzman, Kaló, Rédai, Varga, Németh, Tóth B., Tóth Á.

B.Braun Gyöngyös KK: Tamási, Holló, Hudák (kapusok) – Bakos, Debreczeni, Frey T., Koller, Oláh T., Sándor Á., Szalafai, Varsandán, Sándor R., Doros, Gúnya, Iváncsik, Szöllősi, Hajdú, Atsushi

Játékvezetők: .

A szeptemberi bajnoki rajtig nagyüzemben mennek az edzőmérkőzések a férfi kézilabda NB I-ben. A most egymással megmérkőző FTC-PLER és a B. Braun Gyöngyös is immáron harmadik felkészülési meccsét fogja játszani. A hazaiak először a hallássérültek válogatottjával mérkőztek meg sikeresen, majd a Dabast már lényegesen nehezebben verték meg. A Gyöngyös első mérkőzésén idegenben győzött a Kassa ellen, majd Cegléden vendégeskedett és ért el döntetlent. Így elmondhatjuk, hogy a felkészülési időszakban még mind a két csapat veretlen.
    A két együttes idén májusban találkozott utoljára egymással, amikor is a rájátszásban döntötték el a bajnokság ötödik helyét. Ekkor 2:1-es összesítéssel az FTC-PLER bizonyult jobbnak. De jellemző a két csapat hasonló játékerejére, hogy rendkívül kiegyenlített párharcot hozott küzdelmük, elég ha csak a harmadik mérkőzés büntetőpárbajára gondolunk.
    Minden bizonnyal most is egy kiélezett, izgalmas mérkőzést láthatunk majd. Mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Kommentátort keresünk a B.Braun Gyöngyös KK csapatának meccseihez. További információk.

PLER-Budapest: Szabó, Váczi (kapusok) – Auth, Bak, Jakub Mikita, Matej Mikita, Rév, Szűcs, Vancsics, Zsiga, Bakos, Marczinkó, Scheuring, Szabó, Kuzman, Kaló, Rédai, Varga, Németh, Tóth B., Tóth Á.