ZTE – Balatonfüredi FC 1:2 (vége) | Tatabánya – Sárisáp FC 6:2 (vége) | Budaörs – Soroksár 6:3 (vége)
ZTE FC
1:2 (0:2)
Balatonfüredi FC
szerda 07.08.2013, 18:00 • ZTE Aréna, Zalaegerszeg • Felkészülési mérkőzések

A második félidőben ugyan többet támadtak a hazaiak, azonban gólt csak büntetőből tudtak szerezni. Eközben a Balatonfüred fegyelmezetten védekezett és végül 2:1 arányban győzni tudott.
    A ZTE mai játéka a Nagyberki elleni kupatalálkozón még elég lehet, azonban az egy hét múlva kezdődő bajnokságra össze kell kapniuk magukat, ha a Kozármisleny ellen nyerni akarnak. (19:55:07)

90+3
    Babati bal oldali beadását fejeli ki Kovács Sz. az érkező Bíró elől.

90+2
    A fürediek a ZTE térfelén tartják a labdát.

90
    Grbic ível be jobbról, de Filipánics lehúzza a labdát Pavicevic elől.

89
    Hajdú beadása száll el mindenki feje felett.

88
    Máté ível rosszul a 16-oson belülre, kifejelik a védők.

86
    Babos beadását fejeli ki Nánási.

85
    Babati szerel szépen a hazaiak 16-osánál.

84
    Babost állítja meg lesen a partjelző.

83
    Szegleti adott be jobbról, Pavicevic-től azonban elpattant a labda.

81
    Apró szabálytalanság a félpályánál, a Balatonfüred rúghat szabadot.

80
    Grbic lőtt 24 méterről fölé.

78
    Egyelőre nincs újabb helyzet, de a ZTE irányít.

76
    Bogunovic előreívelése hosszú Hajdúnak.

75
    Cserélt a ZTE: Vayer helyett Babati folytatja.

74
    A ZTE gólt szerzett!
    A büntetőt DENIS GRBIC a kapu jobb oldalába lövi.

73
    Egy jobb oldali szögletet követően Pavicevic-et rántják le a 16-oson belül, 11-es.

A középpályán folyik jelenleg a játék.

68
    Egy előrevelés után Szegleti fejeli ki a labdát a kiugrani készülő Krén elől.

67
    Frizoni jobb oldali szöglete után Somogyi fejeli ki a labdát.

66
    Folytatódik a mérkőzés.

65
    Cserélt a ZTE: Búzás helyett Nánási a pályán. Kovács G.-t pedig Bíró váltja.

65
    Kovács G.-t ápolják a pályán, így a játékvezető egyben ivószünetet is elrendel.

64
    Frizoni egy esernyőcsel után balról ívelt középre, Pavicevic lefejelte a labdát Grbic-nek, akinek a lövésébe Somogyi még bele tudott lépni.

62
    Benedek kap egy jó kiugratást, a dolog szépséghibája, hogy lesen állt, így a ZTE jöhet szabadrúgással.

61
    Hajdú bal oldali beadása után Grbic fejel a kapu mellé 9 méterről.

60
    Az újabb szöglet után kisebb keveredés alakul ki a vendégek 16-osán belül, de végül sikerül felszabadítani.

60
    Grbic szöglete után Domonyról pattan az alapvonalon túlra a labda.

59
    Kovács Sz. ment szögletre Vayer elől.

57
    Ismét Hajdú ível középre. Ezúttal nem csak mély a beadás, de magas is.

56
    Hajdú ad be balról a túloldalon, de túl mélye, így Filipánics fogja.

56
    Benedek beadására vetődik ki jól Czirjék.

54
    Kettőt cserél a Balatonfüred: Ács és Nyári le, Krén és Domonyi be.

54
    Hajdú beadásáról marad le éppen csak Grbic.

53
    Ismét Grbic ad be jobbról, Pavicevic 7 méterről a kapus kezei közé fejel.

52
    Grbic beadását engedi el Vayer, de Szegleti lövésébe még bele tudnak lépni a védők.

50
    Grbic beadására érkezik Frizoni, de lecsúszik a lövése.

50
    Grbic lő 18 méterről centikkel a bal alsó sarok mellé.

49
    Frizoni ad be balról, de a labda elszáll Pavicevic feje fölött.

47
    Grbic beadása pattan le egy védőről, így nem alakul ki helyzet.

46
    A ZTE sort cserélt, a második félidőben a Czirjék – Kovács G., Bogunovic, Hajdú, Búzás, Frizoni, Grbic, Szegleti, Máté, Vayer, Pavicevic összetételű csapat folytatja.

46

Az első félidő nagyjából kiegyenlített játékot hozott, a Balatonfüred azonban a helyzeteiből kettőt is értékesíteni tudott, így a szünetben 2:0-ra vezet.
    Várhatóan sorcsere lesz a Zeténél, mivel a hazaiak szokásos kezdői a kispadon foglalnak helyet. A második félidőben valószínűleg a Nagyberki elleni kezdőt láthatjuk majd a pályán.

45
    Jobb oldali szögelt után Jahic húzza le a labdát.

44
    Vágót passzolja ki a vendégek kapujánál Filipánics és a frissen beállt Benedek.

43
    Babatit hárman veszik körül, így nem tudja beadni a labdát.

41
    Kovács Á. cselezget a 16-os előtt, végül szerelik.

40
    Búzás rúgta fel Ácsot, sárga.

39
    Cserélt a Balatonfüred, Bezerédi helyett Benedek a pályán.

37
    Kovács Á. lő 22 méterről a kapu fölé.

35
    Egy előreívelés után Babati pörgeti el a labdát Filipánics mellett, de Tóth B. még a gólvonal előtt beéri a játékszert.

34
    "Ne rohanjál!". Ezekkel szavakkal nyugtatják egymást a fürediek. És igazuk van, nekik nem sietős.

32
    A Balatonfüred gólt szerzett!
    Somogyi gurított vissza Baboshoz, aki 12 méterről lőtt, de Jahic lábbal védett. A kipattanóra azonban érkezett NYÁRI ÁDÁM és 7 méterről az üres kapuba passzolt.

30
    Pál beadását fejelik ki Vayer elől.

30
    Tóth B. rúgja fel hátulról Babatit, sárga.

28
    Nagy Z. lőtt 20 méterről, középről, de a kapu mellé.

27
    Babati kapott egy jó labdát, de már csak éles szögből, 4 méterről tudott lőni, így Filipánics fogta.

26
    Babos lőtt balról, 23 méterről jóval mellé.

25
    Bal oldali szöglet után Ács ollóz a kapu fölé.

25
    Pál ment az utolsó pillanatban Babos elől.

24
    Folytatódik a találkozó.

22
    Ivószünet.

20
    A védőkről lecsorgó labda TÓTH BENCE elé került, aki 17 méterről, kissé jobbról kilőtte a hosszú alsó sarkot.

19
    Bieder beadása pattan meg Nánási kezén, de a bíró nem látott szándékosságot.

18
    Búzás előreívelését engedik ki a fürediek, kirúgás.

16
    Ács próbálkozott lövéssel jó 30 méterről, de rosszul találta el, így a labda még a 16-osig se jutott el.

15
    Újabb füredi szöglet, de ebből se alakult ki gólhelyzet.

14
    Jobb oldali szöglet után Vágó fejeli ki a labdát az 5-ösön.

13
    Egy előreívelést követően Filipánics szedi össze a labdát a kiugró Balla elől.

Kicsit magára talált a Balatonfüred és támadásokkal próbálkozik, de helyzetig nem jutottak eddig.

10
    Somogyi próbálkozott lövéssel 25 méterről, a labda azonban fölé szállt.

9
    16 méterről, középről végezhetett el szabadrúgást a hazai csapat, de a lövés a sorfalról pattan le.

8
    Filipánics cselezgetett a saját 16-osán belül és végül kirúgta Balla elől a labdát.

6
    Kovács Á. bal oldali beadását fejelte ki Bieder.

5
    Hátul adogatnak a hazaiak, megpróbálják kicsalogatni a saját térfelére behúzódó füredieket.

3
    Egy rossz hazaadás után Filipánics éppen csak ki tudta rúgni a labdát az érkező Balla elől.

2
    Kovács Á. tört be a 16-oson belülre a bal oldalon, majd 12 méterről lőtt, de Filipánics megfogta a jobb alsó sarokba tartó labdát.

A ZTE FC sárga-kékben, a Balatonfüred tiszta fehérben játszik.

1
    A vendégek kezdték a találkozót.

1

A mérkőzés előtt a közelmúltban elhunyt Bán Istvánra, a ZTE FC utánpótlás edzőjére emlékeztek a csapatok. Nyugodjék békében.

ZTE FC: Jahic – Pál, Nánási, Nagy Z., Búzás, Vágó, Kocsis A., Vayer, Babati, Kovács Á., Balla

Balatonfüred FC: Filipánics – Bognár P., Kovács Sz., Bieder, Tóth B., Ács, Papp, Somogyi, Babos, Bezerédi, Nyári

Játékvezetők: Molnár A..

Újabb barátságos mérkőzésre kerül sor a ZTE Arénában, ahol a Balatonfüred vendégszerepel.

A ZTE gárdája az elmúlt szezonban az NB II. Nyugati csoportjában végzett a 4., még biztos bent maradást jelentő helyen. Azóta 8 edzőmérkőzést vívtak a zalaiak, amelyeken NB I-es csapatokkal is összemérték a tudásukat és a Pápa, valamint a Haladás ellen idegenből ponttal távoztak, míg a Siófokot hazai pályán legyőzték. Legutóbbi edzőmérkőzésükön a Csáktornya vendégeként végeztek 1:1-re, a gólszerző Babati volt.

A fürediek a tavalyi bajnokságban az NB III. Bakony csoportjának 4. helyén végeztek, így az átszervezések miatt osztályozóra kényszerültek. A Balatonszárszó ellen sikeresen megvívott, összesítésben 10:0-ra megnyert két mérkőzésnek köszönhetően az új NB III. Nyugati csoportjában folytathatják a küzdelmeket a 2013/14-es szezonban.

A találkozó mindkét csapatnak jó főpróba lehet a hétvégi Magyar Kupa fordulóra, ahol a Balatonfüred Letenyére, a ZTE pedig Nagyberkibe látogat.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Bozek

Gólok: 74. Grbic (bünt.) – 20. Tóth B., 32. Nyári

Lapok:   40. Búzás (ZTE) – 30. Tóth B. (BFC)

ZTE FC: I. félidő: Jahic – Pál, Nánási, Nagy Z., Búzás, Vágó, Kocsis A., Vayer, Babati, Kovács Á., Balla
    II. félidő: Czirjék – Kovács G. (65. Bíró), Bogunovic, Hajdú, Búzás (65. Nánási), Frizoni, Grbic, Szegleti, Máté, Vayer (75. Babati), Pavicevic

Balatonfüredi FC: Filipánics – Bognár P., Kovács Sz., Bieder, Tóth B., Ács (54. Krén), Papp, Somogyi, Babos, Bezerédi (39. Benedek), Nyári (54. Domonyi)

Játékvezetők: Molnár A.