Norimberk – Hertha BSC 2:2 (vége) | Borussia Dortmund – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 2:1 (vége)
Borussia Dortmund
2:1 (0:0)
Braunschweiger TSV Eintracht 1895
vasárnap 18.08.2013, 17:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.

A német labdarúgó-bajnokság második fordulójában Dortmund – Braunschweiger mérkőzést rendeznek. Az első fordulóban a Dortmund idegenben 4:0-ra ütötte ki az Augsburgot, míg a Braunschweiger hazai pályán szenvedett egy gólos vereséget a a Werder Bremen együttesétől.
    A vendégek tavaly még a másodosztályban játszottak, az ott elért második hely jogosította fel a csapatot a Bundesligában való indulásra. Valószínűleg nem ez az a mérkőzés, ahol az újonc elkezdheti a pontgyűjtést, hazai pályán mindenképpen a Dortmund a mérkőzés abszolút esélyese. De teher alatt nő a pálma alapján a vendégek nyilván meglepetésre törekszenek. Hogy ez sikerül-e neki, azt hamarosan megláthatjuk?!
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Großkreutz, Papastathopulos, Hummels, Schmelzer – Blaszczykowski, Bender, Mchitarjan, Şahin, Aubameyang – Lewandowski

Braunschweiger TSV Eintracht 1895: Davari – Elabdellaoui, Bicakcic, Correia, Reichel – Hochscheidt, Kratz, Kruppke, Theuerkauf, Caligiuri – Jackson

Játékvezetők: .

1

1
    A Dortmund kezdte a mérkőzést.

2
    Lewandowski felé egy mélységi indítás, de a lengyel játékosnak túl hosszú volt a labda.

3
    A hazaiak passzolgatnak a középpályán, terepfelmérés a pályán.

4
    A vendégek játékosa volt lesen, kifelé jöhet a Dortmund.

5
    Mkhitaryan próbálkozott egy átlövéssel, a labda elakad a blokkban.

6
    Kisebb szabálytalanság, Lewandowski rúgja a szabadrúgást.

7
    Blaszczykowsk szögletét kivágják a vendégek.

8
    A Dortmund birtokolja a labdát, saját térfelén a vendég csapat.

9
    Hummels lépett bátran előre a labdával, de aztán elválasztották tőle.

10
    A vendégek jöhetnek szabadrúgással a saját térfelükről.

11
    Weidenfeller szedi össze a labdát és rúgja mezőnybe. A vendégek alig tudják megtartani a labdát.

12
    A vendégek bedobással hozzák játékba a labdát.

13
    Mkhitaryan lövését blokkolják a vendégek.

14
    A Dortmund birtokolja a labdát, de eddig még komoly helyzetig nem jutottak.

15
    Robert Lewandowski fejese szállt mellé, ez nagy gólszerzési lehetőség volt.

16
    Davari hozza játékba a labdát.

17
    A vendégek teljesen átengedi a területet a Dortmundnak, és szemmel láthatóan a kontrákban bíznak.

18
    Schmelzer rúgta középre a labdát, de bent senkinek nem igazán jó a labda, kifelé jöhetnek a vendégek.

19
    A hazaik végezhetnek el egy szabadot a középpályáról.

20
    Húsz perc elteltével annyi megállapíthatunk, hogy hazai mezőnyfölény a pályán, egy igazi helyzettel.

21
    Mchitarjan próbálkozott már nem először lövéssel a mérkőzés alatt. Mellé ment a lövése.

22
    Weidenfeller-nek semmmi dolga nem akadt eddig. A felezővonalat alig tudják átlépni a vendégek.

23
    Nem túl nagy az iram, nyilván ha sokáig döntetlen lesz, akkor majd egy magasabb fokozatba kapcsol a Dortmund.

25
    Blaszczykowski cselezgetett a vendégek tizenhatosa előtt, majd elveszítette a labdát.

26
    A vendégek dobhatnak, ezzel néhány másodpercig levegőhöz jutnak.

28
    A vendégek végezhettek el szögletet, könnyedén kifejelik a hazaiak.

29
    Şahin lövése nem sokkal kerülte el a kaput, ez már tetszett a közönségnek.

30
    Kratz íveli be a vendégek szögletét, nem jelentett veszélyt.

31
    Theuerkauf próbálkozott meg egy lövéssel, mellé ment.

32
    A hazaik hozták fel a labdát, jobb oldalon vezetett akció a beadással elhalt.

33
    Davari rúgja ki a labdát, de nem sokáig van a vendégeknél.

34
    A Dortmund végezhetett el egy szabadrúgást, 25 méterről, szembe a kapuval. Sahin kísérletéből nem született gól, mellé ment.

35
    Átlövésekkel próbálkoznak a hazaiak, eddig ez nem vezetett eredményre.

36
    Tíz perc maradt hátra a félidőből. Hazai fölény, kevés helyzet. Így foglalhatjuk össze az eddigieket.

38
    Jackson lövését blokkolják a hazai védők.

40
    Mchitarjan cselezgetett a vendégek tizenhatosa előtt, majd kipasszolta a labdát jobbra, a beadás nem volt az igazi.

43
    Jobb oldali beadás után Lewandowski fejese mellé ment.

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás.

Nem sok érdemleges történt az első félidőben. Egy nem túl nagy iramú mérkőzésen hazai fölény, de kevés helyzet jellemezte az első félidőt. Leginkább Lewandowski fejesei jelentettek veszélyt a vendégek kapujára. A Braunschweiger pedig alig-alig jutott el a haza kapuig.
    Maradjanak velünk továbbra is!

46

46
    A vendégek kezdték a második félidőt.

47
    A vendégek szabálytalankodtak, szabadrúgással jöhet a Dortmund.

48
    Ott folytatódik a mérkőzés, ahol abbamaradt. Támad a Dortmund.

49
    Kruppke próbált kiugrani, jött is a labda, de a védő előnyösebb helyzetben volt.

50
    Aubameyang próbálkozott mege egy lövéssel, mellé ment.

51
    Sahin lövése mellé ment.

52
    Kruppke harcolt nagyot elől a labdáért, végül a Dortmund jöhet kifelé.

54
    Lewandowski 18-ról próbálta bevenni a vendégek kapuját. Nem erőből, hanem okosan próbálta, de fölé ment.

55
    Bedobással jöhet a Dortmund.

56
    Fogy az idő, a közönség egyre türelmetlenebb Dortmundban. Nagy csalódás lenne ha ez az eredmény maradna.

57
    A hazaiak járatják a labdát, de a betömörült védelem ellen nagyon nehéz dolguk van.

58
    Aubameyang volt lesen egy hajszállal, kifelé jöhetnek a vendégek.

59
    Theuerkauf kapja a mérkőzés első sárga lapját.

60
    Jakub Blaszczykowski helyére Marco Reus állt be

61
    A hazaik rúghattak szögletet, Bendernek sikerült is elfejelni, de mellé ment.

62
    Szabadrúgás a Dortmund javára, fokozódik a nyomás a vendégekre.

63
    A vendégek is megmutatták, hogy ők se véletlenül vannak a Bundesligában. Jobb szélen húzták meg, végül a hazai védő szögletre mentett.

65
    Aubameyang volt lesen, kifelé jöhetnek a vendégek.

65
    Caligiuri helyett Timo Perthel jött be.

66
    A vendégek is néha kimerészkednek a bunkerükből, kontrákkal próbálnak meg veszélyeztetni.

67
    Hochscheidt helyére Mirko Boland állt be.

68
    Aubameyang ment le a pályáról, helyére Jonas Hofmann állt be.

69
    Mkhitaryan lőtt kapura, Davari védett nagyot.

71
    Húsz perce maradt a Dortmundnak, hogy bevegye a vendégek kapuját.

73
    Lewandowski lőtt kapura, Davari magabiztosan fogta.

75
    A Dortmund gólt szerzett!
    A csereként beállt HOFMANN jobb oldalon kapott egy labdát Hummelstől, majd néhányat tolt rajta, és eléggé kiszorított helyről vágta be a Dortmund vezető gólját

76
    A hazaiak türelmes játéka csak meghozta az eredményt. Végig támadva eddig a mérkőzést, megérdemelten vezet a Dortmund.

77
    Ademi áll be Dennis Kruppke helyet.

78
    Szabadrúgás a Dortmund javára a középpályáról.

79
    Reus próbálkozott egy lövéssel, elakadt a blokkban.

80
    A cserék mindenképpen jót tettek a Dortmund játékának, mind Reus, mind Hofmann nagy kedvvel játszik.

81
    Reus próbált meg kilépni, majd előtte, de elakadt a védőben a labda.

82
    Lewandowski lövése után nagy helyzet alakult ki, végül mentettek a vendégek.

84
    Sahin íveli be a hazaik szögletét, nem jelentett veszélyt.

85
    Büntetőhöz jut a Dortmund! Hofmann húzta meg a tizenhatoson belül Bicakcic mellett a labdát, aki becsúszással próbált meg menteni, de közben Hofmann lábát is érintette. A játékvezető büntetőt ítélt.

86
    MARCO REUS elküldi a kapust a jobb sarokba, a labda a balba megy. valószínűleg ezzel a góllal eldőlt a találkozó.

88
    Boland végzi el a vendégek szabadrúgását.

89
    Egy perc marat hátra a rendes játékidőből.

90
    A Braunschweig gólt szerzett!
    KEVIN KRATZ goljával szépítenek a vendégek a végén, de ez már csak szépségtapasz valószínűleg.

90
    Két perc lesz a hosszabbítás.

90+1
    Mkhitaryan helyére Marvin Ducksch állt be.

A vendégek a betömörült védelemmel nagyon sokáig állták a sarat a hazai támadások ellen. De aztán a 75. percben a csereként beállt Hofmann góljával sikerült megszerezni a vezetést, majd Reus büntetőjével már eldőlt a találkozó. A 90.percben öngóllal szépített a Braunschweiger.
    Megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Dortmund, az egész mérkőzés alatt jóval többet birtokolták a labdát, és kapura gyakorlatilag csak ők voltak veszélyesek.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (19:27:01)

Gólok: 75. Hofmann, 86. Reus (bünt.) – 90. Kratz (öngól)

Lapok:   59. Theuerkauf (BTE)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Großkreutz, Papastathopulos, Hummels, Schmelzer – Blaszczykowski (60. Reus), Bender, Mchitarjan (90. Mkhitaryan), Şahin, Aubameyang (68. Hofmann) – Lewandowski
    Braunschweiger TSV Eintracht 1895: Davari – Elabdellaoui, Bicakcic, Correia, Reichel – Hochscheidt (67. Boland), Kratz, Kruppke (77. Ademi), Theuerkauf, Caligiuri (65. Perthel) – Jackson