4:0 (1:0)
S. S. Lazio
vasárnap 18.08.2013, 21:00 • Juventus Stadion, Torino • Olasz Szuperkupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.

Érdekes mérkőzés elé nézünk az első olasz idei tétmeccsen. A Juventus a kupa döntőjét pont a Lazio ellen veszítette el májusban. Ám azóta sokat alakultak a csapatok.
    A Juventus szurkolók örömére pont a támadósor erősödött Llorrentével és Tévezzel. A Lazio is sokat alakult, így izgalmas csata várható!

A Lazio egy kis előnyre tesz szert azzal, hogy Romában van a mérkőzés, hiszen a helyszín már régebben megvolt, a Stadio Olimpico, szerencséjükre éppen ők lettek az egyik résztvevő a Szuperkupa döntőben, így hazai pályán játszanak ma este.

Juventus FC: Buffon – Barzagli, Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini – Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah – Tevez. Vucinic

S. S. Lazio: Marchetti – Biava, Dias, Radu, Cavanda – Ledesma, Biglia – Hernanes, Candreva, Lulic – Klose

Játékvezetők: Rocchi – Liberatore, Cariolato.

1

1
    A Lazio kezdte a mérkőzést.

2
    Lichtsteiner kényszerítőzött Tevezzel, de végül hosszan tolta meg a labdát, kirúgás a Lazionak.

2
    Lulicnak lett hosszú egy indítás a bal szélen, a Juventusé a labda.

3
    Ledesma lőtt kapura 23 méterről, de Buffon szépen fogta a labdát.

4
    Vucinic jó labdát kapott, de kicsit kisodródott balra, azonban éles szögből kapura lőtt, de a labda jócskán fölé ment.

5
    Tevsz elől sikerült elrúgni a labdát Biavának, mielőtt a csatár betört volna a tizenhatosra.

6
    Nagyon jó iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat gyorsan játszik.

7
    Szöglet a Juventusnak, Pirlo adja be a labdát, de Dias kifejeli a labdát.

8
    Candreva remekül ment el a bal szélen, de Barzalli szögletre mentett előle.

9
    Ledesma adta be a szögletet, de Hernanes csak kicsit tudott belecsúsztatni, majd Buffon fogta a labdát.

10
    Szabadrúgás a Lazionak, 28 méterről, jobbról. Biava beadását Vidal csúsztatta szögletre.

11
    Candreva adta be a szögletet, de Buffon kiöklözte a kapu elől.

12
    Szöglet a másik oldalon már, Pirlo adja be a labdát. A beadás túl hosszú lesz, Radu pedig előre rúgja.

14
    Lulic szép csellel ment el Barzagli mellett a bal szélen, de a beadása gyenge volt, Bonucci rúgta előre.

15
    Biava lökte el Tevezt, szabadrúgás a Juvénak, 32 méterről.

16
    Pirlo előreíveli a labdát, de Marchetti jól lép ki és fogja a labdát.

18
    Marchisio ütközött Raduval, majd lent maradt a gyepen, ápolni kell.

20
    Bedobás a Lazionak a bal szögletzászló mellől, de Chiellini megszerzi a labdát és előrerúgja.

21
    Csere a Juventus FC-nél: sérülés miatt lemegy Marchisio, bejön Pogba.

22
    Tevez kapott egyet a bokájára Biavától, szabadrúgás a Juventusnak, 25 méterről.

23
    A Juventus gólt szerzett!
    Pirlo szépen gurította le jobbra a szabadrúgást Lichtsteiner, aki gyönyörűen középre tette ahol POGBA egy fordulás után kilőtte a jobb alsó sarkot!

24
    Eddig kiegyenlített volt a játék, a Juventusnak volt nagyobb szerencséje, hogy megszerezte a vezetést.

25
    Hernanes akart kapura lőni, de Bonuccini blokkolta.

27
    Candreva jól adott be a jobb szélről, de Lulic centikkel lemaradt róla, majd Hernanes 5 méterről mellé rúgta.

29
    Szabadrúgás a Lazionak, jobbról, 3 méterről, de Hernanes beadása Bonucinak volt jó a Juvéból, aki kifejelte a labdát a kapu elől.

30
    Hernanes szó szerint felrúgta Barzaglit, sárga lapot kapott érte.

31
    Most Biava került a földre, Vucicin lépett oda neki hátulról.

32
    Igyekszik támadni a Lazio, de a tizenhatos előtt rendere elfogy a tudomány.

34
    Radu lőtt kapura a tizenhatos bal sarkától, de Buffon gyönyörűen védett a bal felső elől.

35
    Szöglet a Lazionak, de Biglia beadását kifejelte Bonucci.

36
    Radu ismét egy távoli lövéssel próbálkozott de a játékvezetőt találta telibe.

37
    Tevez sokat cipeli a labdát, de eddig ennek semmi haszna, most is Biava szerelte a tizenhatos előtt.

39
    Asamoah buktatta Candrevat, szabadrúgás a Lazionak a félpályától.

40
    Tevez jó indítást kapott Pirlótol, de hosszan tolta meg a labdát, így odaért Cananda és szerelte.

41
    Tevez sarokkal próbálta indítani Vidalt, de nem jött össze neki, Biaváé lett a labda.

42
    Barzagli kapott sárgát reklamálásért.

43
    Tevez eddig nem játszik jól, nem jó alkotóeleme a csapatnak.

45
    Kettő perc lesz a hosszabbítás az első félidőben.

45+1
    Candrella beadása nagyon rossz lett, méterekkel a kapu fölé szállt, kapura lövésnek sem volt jó.

Jó iramú első félidőt láthattunk, mindkét oldalon volt helyzet, de a Juventus tudott egyet kihasználni és ezzel a gyönyörű Pogba góllal vezetnek a szünetben.

46

46
    A Juventus indította útjára a labdát a második félidőben.

47
    Bonucci szerelte Radut a bal szélen, majd a saját tizenhatosa felé indult a labdával, de Buffon elrúgta végül a hazaadását.

48
    Lulic lökte el Vucinicot, szabadrúgás a Juvénak a tizenhatos bal oldalától. Pirlo beadását kifejeli a kapu elől Dias.

49
    Lichsteiner 24 méteres lövését blokkolta Biava, a Juventus játékosai kezezést reklamáltak.

50
    Szöglet a Lazionak, de Chiellini kifejeli Ledesma beadását.

51
    CHIELLINI lőtt 5 méterről a kapuba! Remekül ment fel a gyors támadással a Juve védője és Lichsteiner jobb oldali beadását a kapuba rúgta!

52
    Nagy gondban a Lazio! Két gól a hátrány, ezt nem lesz könnyű ledolgozni! Már ha egyáltalán lehet!

53
    LICHSTEINER most egyedül oldja meg a támadást, Vucinictől remekül kapja vissza a kényszerítőt majd 15 méterről a bal alsó sarokba lő Marchetti mellett!

55
    TEVEZ is megérkezett! Lichsteiner 15 méteres lövését bravúrral védte Marchetti, a kipattanót Pogba először Marchettibe fejelte, majd visszatette Tevez elé, aki 8 méterről a kapu jobb felébe bombázott!

56
    Csere a S. S. Lazionál: lemegy Ledesma, bejön Floccari.

57
    Csere a S. S. Lazionál: lemegy Radu, bejön Novaretti.

58
    Dias kicsit elvesztette a fejét, nagyot rúgott Vidalba, ezért sárgát kapott.

59
    Egymást zavarták a Lazio védői és Vidal csente el Dias elől a labdát, de 15 méterről Marchettibe lőtte a labdát.

61
    Lichtsteiner remek jobb oldali beadását Tevez egyből ellőtte 12 méterről, de nagyon fölé ment a labda.

63
    Candreva próbálkozott egy távoli lövéssel, de Buffon szépen védett.

64
    Vidal lökte el Bonuccit a tizenhatos vonalánál, de nem fújt semmit a játékvezető.

66
    A Juventus most már nagyon kényelmesen játszik, így több helye van a Lazionak, ezért próbálnak ők is támadni.

68
    Klose fejelt fölé 8 méterről Candreva beadásából.

69
    Csere a S. S. Lazionál: lemegy Hernanes, bejön Onazi.

70
    A Juventus nagyon szépen adogat hátul, had teljen az idő.

72
    Tevez próbált kényszerítőzni Vuciniccal, de elakadt a labda Biava lábában.

73
    Lichtsteinert rúgta fel Cavanda, szabadrúgás a Lazionak.

74
    Klose remekül fordult le Chiellinitől, de 16 méteres lövését Buffon lábbal védte.

75
    Csere a Juventus FC-nél: lemegy Barzagli, bejön Caceres.

77
    A kaput eltaláló lövéseken 7:6 az arány, de mégis ebből 4 már gól lett a Juvénak.

78
    Candreva ügyeskedett a bal szélen, d e a beadása már nem lett jó senkinek.

80
    Erőlteti a Lazio, de most megint csak a tizenhatosig jutnak el, ott rendre szerelik őket a Juventus védők.

81
    Asamoah rúgta fel Lulicot, szabadrúgás a Lazionak.

82
    Csere a Juventus FC-nél: lemegy Lichtsteiner, bejön Ogbonna.

83
    A Lazio még hajt a becsületgólért!

85
    A Juventus nagyon jól játszik a második félidőben, most pedig már csak járatják a labdát a biztos vezetés tudatában.

87
    Asamoah nem tudja levenni Pirlo keresztlabdáját, bedobás a félpályától a Lazionak.

89
    Floccari sarokkal tette a labdát Klose felé, de a csatár már lesen volt.

90
    Vidal esett el Biava mellett, a tizenhatoson beül, de nem fújt semmit a játékvezető.

A Juventus FC megnyerte az idei olasz Szuperkupát!
    Az első félidőben még jól játszott a Lazio, de a másodikban öt perc alatt rúgott még két gólt a Juventus, a félidei egy mellé, majd Tevez az 55.percben feltette az i-re a pontot.
    A Juventus megérdemelten nyert a mai mérkőzésen! (22:56:05)