Nyíregyháza – Cegléd 2:0 (vége) | Békéscsaba – Balmazújváros 2:0 (vége) | ZTE – Ajka 1:2 (vége)
AC Milan
3:0 (1:0)
PSV Eindhoven
szerda 28.08.2013, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milano • Bajnokok Ligája

Ezzel a győzelemmel természetesen a BL csoportkörébe jutott a Milan, története során tizenhetedik alkalommal, így várhatja a holnap esti sorsolást, amelyet élőben közvetítünk önöknek 17.45-kor. (22:40:08)

Érdekes mérkőzés volt, amelyen többet birtokolta a labdát a PSV, de minden nagy helyzetét kihagyta, míg a Milan sokkal jobban teljesített ezen a téren, ennek köszönheti a továbbjutását. Amely természetesen megérdemelt, a céltudatos játék meghozta a gyümölcsét.

93
    Wijnaldum indítja Matavz-t, aki háttal áll a kapunak, nem is tudja átvenni a labdát.

92
    Montolivo indítaná Polit, pontatlan a labda

91
    Megint Balotellit buktatja Willems, kényszeredett mosollyal nyugtázza a Milan támadója.

90
    3 perc a ráadás

89
    Itt sok minden már nem történik, bár Balotelli azért még összeakaszkodna Willemsszel szívesen egy szabálytalanság után.

87
    Balotelli egy lövőcsel után emelne Polihoz, aki lesen áll

86
    Csere a AC Milan-nél/nál: lemegy Boateng, bejön Robinho.

Most már kevesebb hittel támad a PSV, érthető is, a Milan jobban meg tudja tartani a labdát.

84
    Balotelli lövése pattan meg, Zoet fogja meg az alapvonal előtt

83
    Jozefzoon ível be jobbról, Toivonen nem érheti el a labdát

82
    Csere a AC Milan-nél/nál: lemegy Muntari, bejön Nocerino.

81
    Brenet ível be jobbról, Zapata fejeli ki a mezőnybe

Eldőlt a továbbjutás, nehéz elképzelni, hogy ilyen gyenge helyzetkihasználással a PSV három gólt tudna szerezni.

80
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Poli (AC Milan).

78
    A Milan gólt szerzett!
    Poli a jobb oldalról ad keresztbe a 16-os vonalánál helyezkedő KEVIN-PRINCE BOATENGHEZ, aki szépen fordul le a védőjéről, majd éles szögből 14 méterről lő a bal sarokba! 3:0

77
    Matavz lövése pattan meg egy védőn, a felpörgő labdát Abbiati fogja könnyedén.

76
    Poli szögletét a hosszú saroknál fejelik ki

75
    Poli ad lövésre egy labdát Balotellinek, megpattan, szöglet jön

74
    Csere a AC Milan-nél/nál: lemegy El Shaarawy, bejön Poli.

74
    Csere a PSV Eindhoven-nél/nál: lemegy Depay, bejön Locadia.

73
    Jozefzoon jobboldali beadását Toivonen passzolja Matavzhoz. aki 10 méterről lő fölé.

72
    Nincs komoly baj, folytatódik a játék.

71
    Balotelli a felezővonalnál venne át egy labdát, indulna is vele, de megcsúszik, lenn is marad, ápolják.

70
    Ismét Schaars lő, most középről 25 méterről, Abbiati látja, hogy mellé megy, nem mozdul a labdára.

69
    Csere a PSV Eindhoven-nél/nál: lemegy Maher, bejön Toivonen.

69
    Schaars jó lövőcsel után befelé indul a jobboldalon, ballal lő 20 méterről, Abbiati bravúrral tolja a léc fölé a labdát!

67
    El Shaarawy az ötös sarkánál, a kapunak háttal ollózva próbál kapura lőni, ez veszélyes játéknak minősül, szabadrúgás kifelé.

A gól óta egyértelműen a PSV diktálja a tempót, ők támadnak, de komoly helyzetbe nem kerültek, olyanjuk csak a gól előtt volt közvetlenül, akárcsak az első félidőben.

64
    Szöglet jobbról a PSV-től, De Sciglio csúsztatja ki az oldalvonalon túlra.

62
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Balotelli (AC Milan), a frissen beállt Jozefzoont rúgta fel a jobb szélen

61
    Folytatódik a játék

61
    Csere a PSV Eindhoven-nél/nál: lemegy Park, bejön Jozefzoon.

60
    De Sciglio marad lenn egy Parkkal történt ütközés után, ápolni kell.

59
    Schaars indítja Depayt, kicsit hosszú a labda a bal szélen

58
    Maher beadása balról, kifejelik, Depay lőne, ez lepattan, Matavz szerzi meg, az éles beadását kivágják a védők

57
    Park ível be a kapu elé jobbról, Depay ollózni próbál, de nem találja el a labdát, élénken reklamálva jelzi, hogy meglökték.

Hosszabbítás már biztosan nem lesz, a PSV-nek két gól kell a továbbjutáshoz.

54
    El Shaarawy jobboldali szögletét Mexes csúsztatja meg, MARIO BALOTELLI a kaputól 7 méterre kapásból, ballal vágja a labdát a jobb felső sarokba! 2:0

53
    Nagy helyzet marad ki a PSV kapujánál! Ajándék labdából lőhet kapura El Shaarawy, de 14 méterről a bal alsó mellé gurít.

52
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bruma (PSV Eindhoven), Balotellivel szabálytalankodott

51
    Park harcol ki bedobást a jobb oldalon De Sciglio rovására, Bruma ívelhetne után, lepattan a védőkről

50
    Parkot szereli De Sciglio a jobb szélen

49
    Rekiik íve fel Parknak a jobb szélre, be is adhatna a támadó, de érthetetlenül a leghátsó védőkhöz játszik vissza

48
    Két újabb szöglet a PSV-től, Balotelli fejeli ki mindkét beadást.

47
    A szöglet veszélytelen

47
    Hatalmas PSV-helyzet marad ki! Baloldali beadás találja üresen Wijneldumot, aki 8 méterről lő, Abbiati hatalmas bravúrral ment szögletre!

46

Jó iramú, látványos mérkőzést játszanak a csapatok, az egyetlen gól, amit a Milan szerzett, közvetlenül egy nagy PSV-helyzet után jött, és ilyen volt az egész félidő, helyzet itt, és ott is, de összességében a Milan vezetése megérdemelt. Többet birtokolja a labdát a PSV, de a hazai támadások veszélyesebbek.

47
    Balotelli lő rá egy 28 méteres szabadrúgást, a keményen megküldött labdát Zoet védi vetődve.

45
    2 perc a hosszabbítás

45
    Park és Matavz játszik össze a 16-os előterében, utóbbi lövi el ütemtelenül, Abbiati nem jön zavarba, véd.

43
    Park lövése pattan le a védőkről

42
    Montolivo és Schaars is megkapja a megérdemelt sárgát

42
    Schaars és Montolivo ugrik össze egy szabálytalanság okán, a játékvezető csillapítja le őket.

41
    Willems ad be balról, Abbiati elnézi, a felső lécre hullik a labda, onnan jön vissza a mezőnybe

40
    Montolivo beadása jobbról a 16-os oldalvonaláról, Balotelli fejelhet 7 méterről, de jóval a kapu mellé...

39
    Balotelli mintha kézzel énre a labdához, így indítja El Shaarwy-t, aki megindul a bal szélen, a beadását hazateszik Zoetnek.

38
    Depay lő rá egy távoli szabadrúgást, megpattan a labda Abbiati előtt, de így is biztosan fogja a kapus.

Nagyon jó mérkőzést láthatunk, helyzet itt is, ott is, gólra játszanak a csapatok, igaz, hogy néha csak lőnek de nem töltenek, de élvezetes a játék!

36
    Willems keverget a balösszekötő helyén, aztán Depay-nak passzol, aki 25 méterről lő jobbal, kevéssel megy a jobb alsó mellé a labda!

34
    Mexes előreívelését Balotelli veszi le bravúros mozdulattal, de már kint volt a labda.

32
    Ismét nagy helyzet! De Sciglio éles beadását El Shaarawy tűzi rá kapásból 14 méterről, a labda a felső lécről pattan a gólvonalra, és onnan kifelé! Felszabadítanak a védők.

31
    Muntari De Scigliót indítja, a 16-os előterében, szerelik

30
    Montolivo a jobbösszekötő helyéről 15 méterről lő, kevéssel a bal alsó mellé!

29
    Depay harcol ki szögletet balról, jó kombináció után Maher beadását kifejelik, Park szerzi meg a labdát, megindulna, de szerelik a belső védők

28
    Abate jobbról, De Sciglio balról ad be középre, hárítják mindkettőt a védők

27
    Balotelli jó ütemben indítja EL Shaarwy-t a balösszekötő helyén, kicsit pontatlan talán a labda, Bruma tud közbelépni

26
    Balotelli megy el a bal szélen, jól ad középre, a védők között utat talál a labda Boatenghez, de őt ez meglepi, elpattan tőle, oda a helyzet

25
    Schaars lő ballal 28 méterről, jócskán fölé...

24
    Brenet ad be jobbról, Depay próbálja átvenni, de megelőzik, ráadásul bedobással jöhet a Milan

23
    El Shaarawy csap le Brenet rövid hazaadására, Zoet van résen, éppen csak megszerzi a támadó elől.

22
    Abbiati szögletre hárított, de a beadás veszélytelen

21
    Maher hatalmas lövése 25-ről: Balotelli bravúrral véd a jobb felső előtt!

20
    El Shaarawy húzza meg a bal szélen, Brenet zárja ki a játékból, Zoeté a labda!

19
    Most Balotelli próbálkozik úgy 30-ról, de magasan fölé megy a labda.

Az első negyedóra máris gólt hozott, változatos a játék, a PSV egyértelműen támad azóta, nem is tehet mást.

17

16
    El Shaarawy marad lenn a földön egy összecsapás után, ápolni kell

15
    Balról ível fel szabadrúgást a PSV, kifejelik a védők a labdát

14
    Balotelli csinál helyet magának egy labdaátvételnél, Wijnaldum, bánta, szabadrúgással jön a PSV.

12
    Balotelii, De Sciglio, El Shaarawy a labda útja, a balszélső fordul kapura, de 25-ről jóval a kapu fölé tekeri a labdát.

Nagy helyzetre gól a válasz! Ezzel a találattal természetesen a Milan erősíti meg a továbbjutó pozícióját. A PSV-től egy gól már csak a hosszabbításhoz lenne elegendő.

9
    Montolivo passzol KEVIN-PRINCE BOATENGHEZ, aki a 16-os előterében veszi át a labdát viszonylag üresen, majd egy lapos, kemény lövéssel kilövi a bal alsó sarkot! 1:0

8
    Komoly helyzet a Milan kapuja előtt! Matavz közeli fejesét Abbitai hárítja bravúrral!

7
    Park pörgeti maga mögé a labdát szép mozdulattal, Matavz nem tudja átvenni a labdát

6
    Balotelli indítaná Boatenget a balösszekötő helyén, lesen vplt a szélső, nem is indult a labdáért, Balotelli dühöng egy sort...

4
    Most Balotelli adna be a bal szélről, Rekik füleli le a labdát

3
    El Shaarawy felé jön egy indítás, ez is Zoet zsákmánya

2
    Abate vált jól Boatenggel a 16-os jobboldali oldalvonalánál, de a szélső beadását Zoet gyűjti be a rövid saroknál

1
    Montolivo indítana akciót a pálya közepén, pontatlan a passz

1

AC Milan: Abbiati – Abate, Zapata, Mexes, De Sciglio – Montolivo, De Jong, Muntari – Boateng, Balotelli, El Shaarawy

PSV Eindhoven: Zoet – Brenet, Bruma, Rekik, Willems – Wijnaldum, Schaars, Maher – Park, Matavz, Depay

Játékvezetők: Cluttenburg – Child, Beck (ENG).

A Bajnokok Ligájában ma az utolsó mérkőzéseket rendezik a főtáblára jutásért.

Az előző mérkőzésen Eindhovenben 1:1-es döntetlen született. El Shaarawy az első negyedóra végén szerzett vezetést, és hiába nyomott az első félidőben végig a PSV, egyenlíteni csak a 60. percben tudtak Matavz révén.

A második félidő kiegyensúlyozottabb volt, a hajrában El Shaarawy több komoly helyzetet is kihagyott, de az eredmény már nem változott.

Tehát a Milan ma egy gól nélküli döntetlennel is bejuthat a csoportkörbe, de túlságosan is kockázatos volna arra játszani, hiszen a PSV nagyon is erős gárda, kihasználná a passzivitást.

Korábbi mérkőzéseik viszonylag kiegyenlített mérleget mutatnak, az elmúlt húsz év hat mérkőzéséből hármat nyert a Milan, kettőt a PSV, igaz, hogy amikor play offot játszottak, akkor mindkétszer a Milan ment tovább.

Természetesen most is erre van a nagyobb esély, de biztosan érdekes, izgalmas mérkőzést láthatunk ma este.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.

Gólok: 9. Boateng, 54. Balotelli, 78. Boateng

Lapok:   42. Montolivo (ACM), 62. Balotelli (ACM), 80. Poli (ACM) – 42. Schaars (PSV), 52. Bruma (PSV)

AC Milan: Abbiati – Abate, Zapata, Mexes, De Sciglio – Montolivo, De Jong, Muntari (82' Nocerino) – Boateng (86 Robinho), Balotelli, El Shaarawy (47' Poli)
    PSV Eindhoven: Zoet – Brenet, Bruma, Rekik, Willems – Wijnaldum, Schaars, Maher (69. Toivonen) – Park (61' Jozefzoon), Matavz, Depay (74' Locadia)

Játékvezetők: Cluttenburg – Child, Beck (ENG)

Első meccs: PSV Eindhoven - AC Milan 1:1