Ferencváros II. – Létavértes SC 2:1 (vége) | Nagyatádi FC – Balatonfüredi FC 0:0 (vége) | Tiszaújváros – Hajdúböszörményi TE 2:1 (vége)
Egri Fc – FC Hatvan 0:2 (vége) | REAC – Cigánd 1:1 (vége)
Ferencvárosi TC II.
2:1 (0:0)
Létavértes SC
szombat 07.09.2013, 16:30 • FTC Népligeti Sportcentrum • NBIII - Nyugati csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Két ellentétes mérleggel álló csapat csap össze, az NB III Keleti csoportjának 4. fordulójában. A Ferencváros II egy győzelemmel és két vereséggel, míg a Létavértes két győzelemmel és egy vereséggel kezdte az idényt. A Fradi legyőzői az Ebes és a Felsőtárkány voltak, míg legutóbb Putnokon sikerült begyűjteni a három pontot. A vendégek kezdésként a REAC-ot intézték el 6-1-gyel, majd Egerből is győztesként távozhattak. Azonban a Kazincbarcika ellen, hazai pályán megszakadt addigi jó sorozatuk, és elszenvedték első vereségüket a bajnokságban. Az előzményekből kifolyólag, két motivált együttes csaphat össze a három pontért.

Ferencvárosi TC II.: Rácz – Girán, Popgeorgiev, Erdei G., Csilus – Csanálosi, Simita, Nagy, Korkut – Kárász, Erdei V. Vezetőedző: Lipcsei Péter

Létavértes SC: Tóth – Kuti, Hajdu, Kinyik, Orosz – Burics, Berdó, Angyal, Király – Vinicius, Kertész. Vezetőedző: Zoran Spisljak

Játékvezetők: Szommer – Verbászi, Illés.

Hamarosan kezdődik a mérkőzés a szombat délutáni őszi napsütésben. Sötétzöldben a Fradi, fehérben pedig a Létavértes a pályán. A mérkőzés egyébként egy kis Fradi-Loki rangadónak is tekinthető, hiszen a vendégeknél is több debreceni érdekeltségű labdarúgó játszik, például a sok NB I-es mérkőzésen pályára lépő Madar Csaba, aki a cserék között kapott helyet.

1

1
    A Létavértes kezdte az első játékrészt.

1
    Vendég rohammal indult a találkozó, amit a hazaiak könnyedén semlegesítettek.

2
    Egyelőre többnyire a hazaiak térfelén pattog a labda.

A Fradi a Putnok elleni idegenbeli győzelemre alapozhat a mai mérkőzésen, amit az előző fordulóban értek el.

3
    25 méteres szabadrúgás a Fradi számára, a beadást kivágják a hazaiak.

4
    Ismerkednek egymással a csapatok és sokat tartózkodnak a középpályán.

5
    Létavértesi labdalopás, de Kertésznek hosszú az indítás.

6
    Ferencvárosi ápolás az oldalvonalnál.

7
    Visszaállhatott a sérült játékos a Fradinál.

8
    A Létavértes kicsivel többet tartózkodik ellenfele kapuja előtt, de helyzetig még ő sem jutott.

9
    Csanálosit faultolja Hajdu a felezővonalnál.

10
    Vinicius szabadrúgása húsz méterről a bal alsó felé kanyarodik a sorfal mellett, de Rácz hárított!

11
    Ez volt az első kapura lövés a mérkőzésen.

12
    Vinicius menne el a jobb oldalon, de három védő között csupán egy bedobást tud kiharcolni.

13
    Kényszerű csere a hazaiaknál. A megsérülő Korkut helyén Marcinaskó.

14
    Ferencvárosi szabadrúgás után a kipattanó labda ott pattog az öt és felesnél, de a létavértesiek még időben kivágják.

15
    Popgeorgiev lő bal oldalról húsz méterről, de mellé megy a labda.

16
    Ismét ápolás, de most a vendégeknél. Eddig az egészségügyi stábnak van a legtöbb dolga.

17
    Vendég szabadrúgás a bal oldalvonal mellől, ám a beívelt labdát a védők kifejelik.

19
    Csanálosi ugratja ki jól Popgeorgievet, azonban utóbbi egy csel után elveszti a labdát.

19
    Vinicius kerülhetne nagy helyzetbe a jobb oldalon a tizenhatoson belül, azonban a Fradi védő időben érkezik ahhoz, hogy blokkoljon.

20
    Popgeorgiev egy jó passz után nagyon fölé vágja pár méterről, a bal oldalról.

21
    Sok a szabálytalanság, de kevés a nagy helyzet eddig a mérkőzésen.

23
    Szabadrúgás fél pályáról a Létevértesnek, de nagyon lecsúszott ez a beadás, így kirúgással folytatódhat a meccs.

24
    Király nagy helyzete tíz méterről középről, de a jól lekészített labda a bal kapufa mellett hagyja el a játékteret. Ez volt az eddigi legnagyobb lehetőség!

25
    Továbbra is a középpályán folyik a játék.

26
    Popgeorgiev robog a bal szélen, de egy szép csel után beadása már nem talál embert.

27
    A ferencvárosi kontrát csak szabálytalanul tudják megállítani a vendégek, Burics kap sárga lapot.

28
    A szabadrúgás után marad a Fradinál a labda, és Marcinaskó kap szép beívelést a fejére, amit éppen csak a jobb kapufa mellé csúsztat. Az első komolyabb hazai helyzet.

29
    Csilus készül rá a lövésre, amit nagyon rosszul talál el, így nem lesz már belőle helyzet.

30
    A Fradi szurkolók a látott játék ellenére is éltetik csapatukat. Üde színfolt az eddig nem túl izgalmas mérkőzésen.

32
    Csanálosi előtt adódik nagy lehetőség, de középről a bal alsó felé tartó gyenge lövését könnyen hárítja Tóth.

33
    Ráczot kell ápolni, miután a létavértesi csatárral való ütközése után lent marad.

34
    Marcinaskó nem tudja már lekezelni a kicsit pontatlan labdát, pedig majdnem sikerült kapura fordulnia nyolc méterről, középről.

34
    Kertész kap sárga lapot.

35
    Már csak tíz perc van hátra az első félidőből, de eddig még adósak a csapatok a góllal.

37
    Erdei V. bal oldali beadása nem jó a középen lévőknek.

37
    Vinicius lódulna meg a jobb szélen, de még idejében szerelik a védők, így megakad a támadás.

38
    Három ferencvárosit játszik át a létavértesi támadó, és végül csak szabálytalanul tudják szerelni.

39
    Rácznak kell bravúrral hárítania a szabadrúgás után beívelt labdát. A kipattanót pedig a vendégek fölé vágják!

40
    Ferencvárosi szabadrúgás a jobb oldalról. A legurított labdát, Erdei G. lövi a blokkoló védőbe.

41
    A félidő végére az FTC II beszorítja a vendégeket egy kicsit a térfelükre.

42
    Vinicius ugratná ki nagyon szépen társát, aki azonban már lesen volt.

43
    Mindkét csapat küzd, de egyelőre csak az egymás elleni összecsapások megnyeréséig jutnak.

44
    Marcinaskó felé jó labda, de védője jobban helyezkedik nála, és tisztáz.

45
    Tóth rúgja ki a labdát, azonban a játékvezető nem hosszabbít és lefújja az első félidőt.

Az első negyvenöt perc után nem sokat mondhatunk a találkozóról. Egy-egy nagyobb lehetősége volt mindkét együttesnek, azonban ezeken kívül helyzetekig sem tudtak eljutni. Sok a pontatlan passz és technikai hiba a többnyire a középpályán zajló játékban. A 0:0-s félidő a látottakat tükrözi. Reméljük, a második félidőre összekapják magukat a csapatok, és a lelkes nézőket is pörgősebb és jobb játékkal örvendeztetik meg. Mi is ebben bízunk, úgyhogy hamarosan folytatjuk közvetítésünket!

46

46
    Az FTC II kezdte indított útjára a labdát.

46
    Csanálosi szabadrúgását mellé fejeli a támadó, majd szabálytalankodás miatt a vendégek jöhetnek.

47
    Popgeorgiev felé a kiugratás a jobb szélen, de időben szereli védője.

48
    Orosz szambázik három ferencvárosi között, azonban ennél többre nem futja ebből a támadásból.

49
    A Létavértes az előző félidő végére kicsit beszorult, de most megint ők vannak többet vendéglátójuk térfelén.

50
    Popgeorgiev tör be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, azonban ketten is meggátolják a lövésben.

51
    Ismét a hazai tízes Popgeorgiev a főszereplő, de most már a tizenhatos előtt szerelik.

52
    Kárász iramodik meg a jobb szélen, majd beívelése társat talál, aki estéből lő a jobb alsó felé. Tóthnak hatalmas bravúrral kell hárítania!

53
    Feléledtek a vendégek is, azonban hiába találnak a kapuba, szabálytalanság miatt kifele van szabadrúgás.

54
    Kárász ismét a jobb szélen iramodik meg, majd lent marad egy belépőt követően. A vendég játékos megússza lap nélkül.

55
    A jobb oldali oldalvonal mellől, a tizenhatos magasságában szabadrúgás a Fradinak. A beívelt labdát viszont Tóth lehúzza és indítja társait.

56
    Kárász visszatérhetett az ápolás után.

58
    A Létavértes gólt szerzett!
    Hatalmas védelmi hiba! A ferencvárosi védő elpasszolja a labdát, amire KERTÉSZ TAMÁS csap le, aki tíz méterről a kifutó Rácz mellett a jobb alsóba lő!

Bár a vendégek szerezték meg a vezetést, továbbra is kiegyenlített a játék.

60
    Csere a Létavértesnél. Sós, Király helyére jött be.

61
    A gól óta megélénkültek a vendégek, és a hazai térfélen tudják tartani a labdát.

63
    Cserélnek a hazaiak is. A sokat játékban lévő, de többször is hibázó Popgeorgiev helyén Majzik.

64
    A ferencvárosi szurkolók kitartóan biztatják kedvenceiket a 0:1 ellenére is, jó hangulatot varázsolva ezzel a pálya mellé.

65
    A vendégeknél beállt Sós vágja ki szinte a stadionból is a labdát.

66
    Kertész előtt egy újabb lehetőség, de hosszan tolja meg, beadását pedig Rácz lehúzza.

67
    Ismét Kertésznék a labda, aki közelről ereszt el két erős lövést is, azonban Rácz mindkétszer hárítja a középre tartó labdákat! Nagy lehetőség volt.

68
    Sokat szabálytalankodnak mostanában a létavértesiek, de a Fradi nem tud előrébb kerülni.

69
    Újabb szabadrúgás a bal szélről, de rossz a beadás.

70
    Csanálosi fejeli vissza az öt és felesről a labdát, azonban ellenfélt talál. Pedig ha kapura fordul talán jobban jár.

71
    Sós kap jó labdát a bal szélen a tizenhatoson belül, de ballal a jobb kapufa mellé lő kiszorított helyzetből.

72
    A gól óta továbbra is a vendégeknek van lehetőségük. Kicsit megélénkült a találkozó.

72
    Csanálosi helyén Kovács a pályán.

73
    Hatalmas ziccer Erdei V. előtt, ő azonban tíz méterről, középről nem tud a kirobbanó kapus mellett a hálóba lőni!

74
    Vinicius bal oldali beadását kifejelik a védők.

75
    Tovább nyom a Létavértes. A Fradinak csak rövid felvillanásai vannak a gól óta.

76
    Hosszú az indítás Kárásznak, ebből sem lesz helyzet.

77
    Angyal lő a bal oldalról estéből a kapu fölé.

78
    Sós középről fejelhetett, de fölé megy a lehetőség.

78
    Lejön a gólszerző Kertész, helyette Bényei lép pályára.

79
    Vinicius lő ballal harminc méterről középről és lövése csak alig száll el egy kicsivel a jobb oldali keresztléc felett.

81
    Rácznak kell ismét játékba hoznia a labdát kirúgással.

82
    Próbálkozik a Fradi is, de komolyabb helyzetet nem tudnak kialakítani.

83
    Erdei V. forgolódik a jobb szélen, majd jobbal lőtt beadása lecsúszik és az alapvonalon távozik a labda.

83
    Ismét Erdei V. adja be jobb oldalról, azonban hiába jó a középmagas beadás, nincs érkező ember, így megmenekül a létavértesi kapu.

84
    A középpályán mozog a labda.

85
    Kifelé szabadrúgás a Létavértesnek. Már csak öt perc van hátra a rendes játékidőből.

86
    Marcinaskó lép lesgyanús szituációban, de végül a jobb sarok felé tartó lövését fogja Tóth.

87
    Hiába birtokolja többet a labdát a Fradi, nem tudja gólra váltani fölényét.

88
    Erdei Gábor kapott sárga lapos figyelmeztetést.

89
    A Fradi gólt szerzett!
    ERDEI VINCE kap pontos beadást a bal szélről és pár méterről a jobb alsóba bólint!

91
    A jobb oldali szabadrúgást jól íveli középre a csereként beállt Majzik, majd ERDEI GÁBOR lő közelről a bal alsóba!

92
    Nem hosszabbít sokat a játékvezető és így a jó hajrájának köszönhetően győzelemmel zár a Fradi hazai pályán.

A második félidő hajrájára megélénkült a többnyire kiegyenlített mérkőzés, ahol végül a jobb helyzetkihasználású gárda nyert 2:1-re. Köszönjük a figyelmet Kedves Olvasóinknak! (18:21:15)