KSI SE - BVSC- Zugló 16:14 (vége) | Kaposvári VK - Szolnoki Dózsa 9:13 (vége)
PVSK-Füszért - A HÍD Szeged 8:8 (vége) | YBL Waterpolo Club - Racionet Honvéd 8:21 (vége)
Kaposvári VK - Szolnoki Dózsa

9:13

szombat 07.09.2013, 16:00 • Kaposvár, Virágfürdő • E.ON Férfi OB I

köszönöm szépen a figyelmet! (17:06:44)

Véget ért a találkozó. A szolnokiak négy góllal, 9-13-ra nyertek. Azonban jogosan jár a vastaps a hazaiaknak, hiszen becsülettel küzdöttek, s a második és harmadik felvonásban igencsak szorossá tették a mérkőzést.

32
    Szilvasán lő gólt, s már csak két másodperc van vissza. 9-13.

32
    Tóth lövést védi Szécsi.

32
    Beléptünk az utolsó percbe, s Berta pedig szép gólt szerez. 8-13.

31
    A vendégek is kikérik az idejüket.

31
    Nagy Richárd találta el a baloldali kapufát.

31
    Aleksic nagyon távolról zörgette meg a hálót. 7-13

31
    Ötös! Juhász-Szelei lövésébe még belekap Lévai, de a labda így is átjut a képzeletbeli gólvonalon. 7-12.

30
    Mitrovic-al nem bírnak a hazaiak. A szerb játékos egy megúszás után növelte találatainak számát. 6-12.

29
    Csúnyán eladott labda Kincses részéről, Mitrovic pedig könnyedén szerez újabb gólt. 6-11.

29
    Kicsivel több, mint három és fél perc van hátra.

29
    Kovács lövését blokkolják. Majd Fekete Szilveszter kér időt.

28
    Berta labdaszerzése érdemel hatalmas tapsot.

27
    Pásztor lövését blokkolják, indulhatnak a fehér sapkások.

27
    Kutasi sem járt jobban.

26
    Mitrovic lőtt, de nem jelentett veszélyt kapura.

25
    Benic centerből lőtt, de Lévainak sikerült hárítania.

25
    Török hozta el a labdát az utolsó ráúszásnál, de nem tudtak gól szerezni az első támadásuk után.

Végét ért a harmadik felvonás is. 6-10-re vezetnek a vendégek, de az mindenképpen figyelemre méltó, hogy a KVK nyerte ezt az etapot.

24
    Mitrovic és Szécsi újabb párharcát a kapus nyeri.

24
    Benic forgácsolja a kapufát.

24
    Jansik Dávid szerzi a jubileumi, tizedik szolnoki gólt. 6-10.

23
    Hosnyánszky lövését piszkálja ki a jobb alsóból Szécsi. Marad a háromgólos különbség.

23
    Tóth Péter lövését blokkolják a kaposváriak.

22
    A harmadik negyedben már Lévai Márton őrzi a vendégek kapuját.

22
    Pásztor Mátyás nem tud betalálni centerből, pedig emberelőnyben is volt csapata.

21
    Szécsi újabb bravúrt mutat be.

21
    Dőry Farkas messziről találta el a bal oldali kapufát.

21
    Mitrovics lövését tolja fölé Szécsi a kapufa segítségével.

20
    Vörös Viktort is kiküldik, de a kaposváriak ezt a fórt sem váltják gólra.

19
    Pásztor állították ki, de Berta nem tudta kihasználni a fórt.

18
    Kincses megszerezte első gólját kaposvári színekben. Egy remek centergóllal hozta közelebb övéit. 6-9.

17
    Mitrovic lövése száll jócskán fölé.

17
    Dőry! Az utánpótlás válogatott pólós bődületes gólt ragasztott a bal felsőbe. 5-9.

17
    Berta kaparintotta meg a labdát a harmadik negyed ráúszásánál, így az első támadás lehetősége a jhazaiak előtt adódott.

16
    Aleksic ejtését üti ki Szécsi, s ez a negyed utolsó momentuma. A félidő előtt 9-4-re vezetnek a kék sapkában játszó szolnokiak.

16
    Prikidánovicsot szórták ki a játékvezetők, majd Aleksic értékesítette a fórt. 4-9.

15
    Kovács Olivér lő fölé.

15
    Mitrovic úszott meg, s dobott az elsüllyedő Szécsi felett a hálóba. 4-8.

15
    Berta lövését fogta Decker.

14
    Aleksic gólját érvénytelenítették a bírók, támadhat a KVK.

14
    Török Béla is feliratkozott a gólszerzők közé. 4-7.

13
    Fekete Szilveszter és Szécsi Zoltán is irányítja a hazaiakat.

13
    Kontrafault, majd időt kér Kovács István.

13
    Pásztor vágja be a rövidbe, ismét kezd ellépni a bajnoki ezüstérmes. 4-6.

13
    Mitrovic meglövi újabb gólját, ezzel visszaveszi a vezetést a Szolnok. 4-5.

12
    Decker kiállították, s ezt követően szemfüles gólt szerzett Kovács Olivér. 4-4.

12
    Hosnyánszky lövése után újabb Szécsi bravúr.

11
    Pásztor ziccert ront. Teljesen üresen, centerben dobja a felső kapufára a labdát.

10
    Kovács duplázik! Juhász-Szelei passzát a rutinos játékos váltotta gólra, s ezzel már csak egy gól választja el a két csapatot. 3-4.

10
    Pásztor sem tud túljárni a háromszoros olimpiai bajnok kapus eszén.

9
    Török lövését fogja magabiztosan Szécsi.

9
    A két 13-as Ronen és Török vívott nagy csatát a labdáért a ráúszásnál, végül utóbbi diadalmaskodott.

Az első negyed végén 2-4 a vendégeknek.

8
    Szécsi indította útjára a labdát. A támadás végén Dőry a felső lécet találja el.

8
    Időkérés. Még 22 másodperc maradt a mérkőzés első negyedéből.

8
    Zárkózik a Kaposvár. Szép centerezés után már 2-4.

7
    Gocic zúdítja rá a kapufára a labdát, nagyjából 8 méterről.

7
    Benic próbálkozott, de Decker a helyén volt.

6
    Újra Hosnyánszky! Szép támadás után, melyben kézről-kézre járt a labda, a válogatott pólós lőtt, s így már 4-1-ew vezetnek a Tisza-partiak. Hosnyánszky és Mitrovics is duplázni tudott.

6
    Az időkérés leteltével a vendégek rohamozhatnak.

6
    Juhász-Szeleit szerelik centerben, majd Fekete Szilveszter kér időt.

6
    Dőry lövését blokkolják a vendégek.

6
    Török távoli lövése talált utat a kapuba, de a játékvezetők szabálytalanságot láttak, így érvénytelenítették a gólt.

5
    Egy hatalmas Szécsi védéssel tartja magát meccsben a KVK.

5
    Megvan az első hazai találat. Előnyből az utánpótlás válogatott Berta dobott gólt. 1-3.

4
    A kaposváriak támadnak, s emberelőnybe kerülnek, miután Hosnyánszky szabálytalankodott.

3
    Ötös! Aleksic nézett szembe Szécsivel. Végül előbbi nyert, miután szépen dobott a jobb felsőbe. 0-3.

3
    Gocic úszik a jobb szélen, miután a kaposváriak levesztették a labdát.

2
    Mitrovics duplázik. Egy jól középre tett labdát húzott be centerből a szolnoki pólós. 0-2.

1
    A vendégek hozták el a labdát az első ráúszásnál, s Mitrovics meg is szerezte a vezetést, rögtön a találkozó elején. 0-1.

Hazai oldalon Szécsi tart még eligazítást, a másikon pedig már felhangzott a Hajrá Szolnok! csatakiáltás.

A két csapat már a vízben, hamarosan kezdődik a találkozó.

A Kaposvár egy új játékossal bővült a hét során. A somogyiakat erősíti ezentúl Kincses Attila. Sőt még várható egy nagy név a somogyi megyeszékhelyre, hiszen Dobos Pál a KVK elnöke bejelentette, hogy hamarosan Surányi László is csatlakozik a klubhoz.

Kiváló idő fogadja a feleket a kaposvári uszodában, ahol épp a két együttes bemutatása zajlik.

A két együttes előző hét szombaton csapott össze legutóbb egymással a Magyar Kupa B csoportjában. Akkor a szolnokiak 16-9-re verték a somogyiakat. Egyébként a Kaposvár eddig még megszorongatni sem tudta a Tisza-partiakat.

A Szolnok kerete: 1., Decker Attila, 2., Zivko Gocic, 3., Tóth Péter, 4., Kalmár Milán, 5., Hosnyánszky Norbert, 6., Vörös Viktor, 7., Aleksic Milan, 8., Mohi Olivér, 9., Jansik Dávid, 10., Pásztor Mátyás, 11., Stefan Mitrovic, 12., Nagy Richard,13., Török Béla, 14., Lévai Márton. Vezetőedző: Kovács István.

A hazaiak kerete a mai mérkőzésen: 1., Szécsi Zoltán, 2., Horváth Barna, 3., Kovács Olivér, 4., Szilvasán Patrik, 5., Berta József, 6., Prikidánovics Nándor, 7., Dőry Farkas, 8., Kincses Attila, 9., Dobos Dávid, 10., Kutasi Rómeó Dávid, 11., Juhász-Szelei Norbert, 12., Danijel Benic, 13., Gros Ronen, 14., Lajkó Nikolas. Vezetőedző: Fekete Szilveszter.

Szeretettel köszöntöm a kedves olvasókat a kaposvári Virágfürdőből, ahol a Kaposvári VK csap össze a Szolnoki Dózsa csapatával.

Az előző bajnokság ezüstérmese, a Szolnoki Dózsa látogat az OB I. nyitófordulójában a Kaposvári VK csapatához. A két együttes egy hete már megmérkőzött egymással a Magyar Kupa B csoportjában. Akkor Fekete Szilveszter, a Kaposvári VK vezetőedzője a fiataloknak szavazott bizalmat, akik hét góllal kaptak ki a szolnokiaktól. A mostani mérkőzést azonban nem lehet egy lapon említeni a Magyar Kupa találkozóval, hiszen most már mindkét csapat komplettebb lesz. A vendégek kiegészülnek Vámos Mártonnal, és három szerb válogatottal is. A Kaposvárnál viszont még nem lehet tudni, hogy szerepelhet-e a két új igazolás Kincses és Surányi.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 16:00 - kor kezdődik.