HSC Csíkszereda – Budapešť 6:1 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Ferencvárosi TC_dup 2:6 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
2:6 (1:0, 0:2, 1:4)
Ferencvárosi TC_dup
hétfő 09.09.2013, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Vége a mérkőzésnek. A második és harmadik harmadban magára találó Ferencváros végül kiütötte a Miskolcot, amelyik az elejétől kezdve kissé álmosan játszott, bár az első játékrészben még előnybe tudtak kerülni. A zöldek az utolsó bő negyed órát nagyon meghúzták, amire már nem lehetett válasza Travis Young csapatának. Pénteken folytatják a csapatok: a Fradi Dunaújvárosba látogat, a Jegesmedvék pedig a Csíkszeredát fogadják. Tartsanak velünk akkor is, köszönöm a figyelmet! (20:48:34)

60:00

58:20
    Újabb tűzijáték Meravy kapuja előtt, de megint eredménytelenül.

58:00
    Megkezdődik az utolsó két perc, a lényegi kérdések már eldőltek.

57:14
    A sokáig adogató Jegesmedvék közül végül De Bruyn szánta el magát lövésre, de Meravy védett.

55:35
    Még egy miskolci előny: Mestyán ül le. Tíz perc fegyelmit is kivívott, így ő már nem lép jégre ma.

54:33
    Megint Láda ágyúzott és Meravy védett.

54:29
    Láda került lövőhelyzetbe és nem is tétlenkedett. Szép lövését Meravy védte bravúrosan.

54:00
    Ismét Knox próbálkozott, megint eredménytelenül.

53:25
    Faith passzát Knox lőtte rá közelről, blokkolták a védők.

52:58
    Fáradnak a csapatok, ezúttal a Fradi cserélte el magát, így a hamarosan kiegészülő Miskolc kap majdnem két perc előnyt.

52:00
    Higgadtan adogatnak a vendégek, emberelőnyük birtokában.

51:01
    A vendégek kerülnek előnybe, hatan voltak ugyanis a miskolciak a jégen. Dubek ül ki.

50:30
    A szurkolók hangja már visszajött a szépítéstől, a játékosok még azért szédülnek kicsit a Fradi "ütéssorozatától"

50:00
    Tíz perc van még hátra mikor Orosz löketét védi lábbal Meravy.

49:20
    A gólparádé végére a Miskolc tett eddig pontot, kérdés, hogy ad-e még valami reményt a Medvéknek Hajós gólja.

48:31
    A Miskolc gólt szerzett! Jött a szépségtapasz: Vojtkó tette le HAJÓSnak Meravy kapuja előtt a korongot, Hajós pedig ügyesen bepaskolta. 2-6.

48:10
    A Ferencváros gólt szerzett! HORVÁTH Dávid is betalál, minden bejön ma a vendégeknek. A Pál által belőtt korongról lemaradt az alvó miskolci védelem, Horváth pedig beverte közelről.

47:30
    Sijka tüzelt balról, Gyenes ezúttal védeni tudott.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 6. Faith (Knox, Hegyi), 49. Hajós (Vojtkó) – 34. Kiss (Vaszjunyin, Sijka), 37. Mestyán (Berta), 45. Pál (Eriksson), 45. Potila, 45. Kiss, 49. Horváth

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes – Láda, De Bruyn, Knox, Metcalfe, Miskolczi – Orosz, Hegyi, Dubek, Rafaj, Faith – Boyle, Vajtkó, Hajós, Ritó, Tóth – Üveges, Budai, Szilágyi, Popovics, Gadó
    Ferencvárosi TC_dup: Budai – Wéber, Eriksson, Dancsfalvi, Borbás, Berta – Géczy, Lindquist, Pál, Ojanen, Potila – Lencsés, Mestyán, Kiss, Vaszjunyin, Sijka – Hegyi, Lévai, Horváth, Nagy L., Fodor

Játékvezetők: Kincses, Halassy – Sipos, Kormos