HSC Csíkszereda – Budapešť 6:1 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Ferencvárosi TC_dup 2:6 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
2:6 (1:0, 0:2, 1:4)
Ferencvárosi TC_dup
hétfő 09.09.2013, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Vége a mérkőzésnek. A második és harmadik harmadban magára találó Ferencváros végül kiütötte a Miskolcot, amelyik az elejétől kezdve kissé álmosan játszott, bár az első játékrészben még előnybe tudtak kerülni. A zöldek az utolsó bő negyed órát nagyon meghúzták, amire már nem lehetett válasza Travis Young csapatának. Pénteken folytatják a csapatok: a Fradi Dunaújvárosba látogat, a Jegesmedvék pedig a Csíkszeredát fogadják. Tartsanak velünk akkor is, köszönöm a figyelmet! (20:48:34)

60:00

58:20
    Újabb tűzijáték Meravy kapuja előtt, de megint eredménytelenül.

58:00
    Megkezdődik az utolsó két perc, a lényegi kérdések már eldőltek.

57:14
    A sokáig adogató Jegesmedvék közül végül De Bruyn szánta el magát lövésre, de Meravy védett.

55:35
    Még egy miskolci előny: Mestyán ül le. Tíz perc fegyelmit is kivívott, így ő már nem lép jégre ma.

54:33
    Megint Láda ágyúzott és Meravy védett.

54:29
    Láda került lövőhelyzetbe és nem is tétlenkedett. Szép lövését Meravy védte bravúrosan.

54:00
    Ismét Knox próbálkozott, megint eredménytelenül.

53:25
    Faith passzát Knox lőtte rá közelről, blokkolták a védők.

52:58
    Fáradnak a csapatok, ezúttal a Fradi cserélte el magát, így a hamarosan kiegészülő Miskolc kap majdnem két perc előnyt.

52:00
    Higgadtan adogatnak a vendégek, emberelőnyük birtokában.

51:01
    A vendégek kerülnek előnybe, hatan voltak ugyanis a miskolciak a jégen. Dubek ül ki.

50:30
    A szurkolók hangja már visszajött a szépítéstől, a játékosok még azért szédülnek kicsit a Fradi "ütéssorozatától"

50:00
    Tíz perc van még hátra mikor Orosz löketét védi lábbal Meravy.

49:20
    A gólparádé végére a Miskolc tett eddig pontot, kérdés, hogy ad-e még valami reményt a Medvéknek Hajós gólja.

48:31
    A Miskolc gólt szerzett! Jött a szépségtapasz: Vojtkó tette le HAJÓSnak Meravy kapuja előtt a korongot, Hajós pedig ügyesen bepaskolta. 2-6.

48:10
    A Ferencváros gólt szerzett! HORVÁTH Dávid is betalál, minden bejön ma a vendégeknek. A Pál által belőtt korongról lemaradt az alvó miskolci védelem, Horváth pedig beverte közelről.

47:30
    Sijka tüzelt balról, Gyenes ezúttal védeni tudott.

46:30
    Csend van a lelátón és most már a pályán is. Egy-egy távoli lövés jelzi utórengésként a Macikat elsöprő Fradi-vihar végét.

44:50
    Még az ág is húzza a Jegesmedvéket. De Bruyn ülhet ki palánkra lökésért.

44:42
    A Ferencváros gólt szerzett! KISS hozta magát helyzetbe a kapu előtt, majd nagy erővel beverte a rövid fölsőbe. Ez már kiütés.

44:25
    Érdekes módon a Fradi kért időt, alighanem óvatosságra intette tanítványait Dobos Tamás.

44:21
    A Ferencváros gólt szerzett! Duschek helyére még alig állt be Gyenes, máris felavatták! POTILA egy az egyben vezette rá a korongot, kicselezte és bevágta. A meccs ezzel alighanem eldőlt, a Miskolcban aligha van erő az egyenlítésre.

44:02
    A Ferencváros gólt szerzett! PÁL messziről szánja el magát lövésre, nem sikerül túl jól, de Duschek kezei közt elcsorog a korong és a kapuig vánszorog.

43:35
    Letelik az előny fele, a Fradi nem erőlködik túlzottan.

42:35
    Láda Balázs testre ütésért ül ki, ezúttal a vendégek előnyben.

42:30
    Potila tüzelt balról, aztán Fodor is próbálkozott, de Duschek mindkétszer a helyén volt. Kiállítás viszont nehezíti a miskolciak dolgát.

41:35
    Hegyi rögtön lövőhelyzetbe került, Meravy védett simán.

41:32
    Hegyi is a pályán, kiegészül a Miskolc is.

40:25
    A Fradi kiegészül.

40:15
    Négy a négyben indul a záró harmad.

40:01

Véget ért a második harmad, amelyben a felélénkülő vendégek meg tudták fordítani a találkozó állását két szép lövéssel. A miskolciakon mintha kezdene kijönni a tegnapi hosszabbításos csata fáradtsága, ha nem tudnak valahonnan új erőket mozgósítani a záró játékrészre, akkor alighanem pont nélkül maradnak a rangadón. Hamarosan jön a harmadik harmad, ahol minden kiderül!

40:00

39:31
    Hegyi Ádám durva játékért kap büntetést, miután kisebb kakaskodásba keveredett saját kapuja környékén.

38:25
    Kiss Gábor bottal akasztásért ül ki, újabb hazai előny, amely már egy picit a záró harmadba is átlóghat.

36:54
    A Ferencváros gólt szerzett! A miskolci kapu előtti buli után MESTYÁN elé csorgott a korong, aki kőkeményen bevágja a jobb felsőbe. Duschek beleért, de védeni megint nem tudott. Vezet a Fradi!

36:30
    A kiállítás letelt, a folyamatos nyomás dacára nagy helyzet nem alakult ki, marad az 1-1.

34:30
    Borbás Gergely áll ki, ismét hátrányban a Fradi, itt a lehetőség, hogy magára találjon a hazai együttes.

33:31
    A Ferencváros gólt szerzett! Kiegyenlít a Ferencváros! A második harmadban javuló formát mutató zöldek KISS Gábor fordulásból, balról leadott löketével egalizálnak. Kezdődhet elölről a meccs.

32:58
    Lindquisten volt ezúttal a sor Duschek tesztelésében, de a svéd sem járt több sikerrel.

32:54
    Pál lőtt balról, Duschek védett újfent.

32:00
    Hegyi ezúttal Hajóst próbálta kiszolgálni, de a legutóbbi meccs hőse nem tudta megszelidíteni a játékszert, így a helyzet elillant.

30:38
    Hegyi tálalt Budai elé, aki Meravy kezébe tüzelt.

29:40
    Vendégek teljes létszámban.

28:50
    De Bruyn lőtt jó helyzetből életerősen, Meravy ismét résen volt. A hazaiak átvették az irányítást, a kiállításoknak is köszönhetően.

28:20
    Faith tette középre a korongot, Boyle közelről Meravyra lőtte nagy helyzetben.

27:40
    Újabb hazai fór: Tóth szlalomozott el a védői mellett, Géczi gáncsolta, így ismét leülhet két percre.

26:50
    Hajós és Tóth keveredtek Meravy kapuja elé, de nagy birkózás árán sem sikerült gólt elérniük, továbbra is marad az egygólos különbség.

26:35

25:35
    Nem szaggatja az istrángot a hazai együttes, az előny felénél még semmi érdemlegeset nem mutattak fel.

24:35
    Valószínű vége a Fradi élénkülésének, Géczi Gergő ugyanis magas bottal való játékért két perc pihenőt kap.

24:30
    Kissé megélénkült a vendégek játéka, többet van a Fradinál a korong.

23:30
    Mestyán lőtt el egy kipattanót, de nem izzasztotta meg Duschek Dávidot.

22:45
    Sijka indult meg befelé és harcolt ki helyzetet, de a lövése jóval mellé ment.

22:20
    Rafaj lőtt a blokkba ígéretes helyzetből.

21:35
    Potila lőtt balról, Duschek ismét a helyén volt.

20:40
    Láda és Miskolczi kísérletezett, ám egyiküknek sem sikerült közelről bekotornia a második hazai gólt.

20:01

Véget ért az első harmad, sziporkázó színvonalról nem beszélhetünk, úgy tűnik mindkét csapat igyekszik beosztani az erejét. A hatodik percben egy kettős emberelőny adatott meg a hazaiaknak, amit türelmes játékkal ki is használtak a rutinos Faith révén, ezzel a góllal pedig 1-0-ra vezetnek húsz perc után. Hamarosan jön a folytatás!

20:00

19:58
    Borbás lőtt messziről, fölé ment volna, de Duschek elkapta.

18:50
    A harmad hajrájára aktivizálta magát a vendégcsapat, de igazán nagy helyzettel nem rukkoltak elő ezúttal sem.

18:05
    Horváth lőtt tiszta helyzetből, de messziről, Duschek magabiztosan védett.

17:15
    Boyle tüzelt messziről, Meravynak nem okozott gondot.

16:00
    A kapu előtti marakodás után nem marad el a büntetés: Lindquist és Tóth ülnek ki. Előbbinek fogás, utóbbinak durva játék a vétsége.

16:00
    Tóth Adrián kerülte meg a kaput és lőtt az oldalhálóba. A korong helyett Ritó került a kapuba, Lindquist jóvoltából.

15:24
    Nincs gól! A korong tehát nem haladt át teljes terjedelmével a vonalon. Marad az 1-0.

Már a vonalbírók is a pályán, de a két vezetőbíró még mindig a videóra tapad.

Még mindig tart a tanácskozás a bírók között, nincs döntés arról, hogy gól volt-e, vagy sem.

15:24
    Nagy kavarodás Meravy kapuja előtt. Ritó és Láda próbálta begyötörni a korongot, ám sikertelenül. Legalábbis első ránézésre, ugyanis most a videót elemzik a bírók. Áthaladt-e a játékszer a gólvonalon?

14:55
    Dubek bejátszása nagy ziccerben találta Rafajt, aki azonban nem volt képes sem átvenni, sem ellőni a korongot, Meravy így védeni tudott, holott Dubek passzánál már verve volt.

14:30
    Bő öt perc van még hátra az első játékrészből, egyelőre nem túl öldöklő az iram, a védelmek a helyükön vannak, a kettős emberelőnyét higgadtan kihasználó Jegesmedvék vezetnek.

13:30
    Vojtkó lőtt életerőset messziről, de veszélyt ez sem jelentett a zöldek kapujára.

12:10
    Mezőnyben gyilkolják egymást a csapatok, nagy helyzetet nem tudnak kialakítani. A birkózás vége ezúttal Láda lövése volt, melyet Meravy fogott könnyedén.

10:53
    Borbás ágyúzott balról, Duschek könnyedén védett.

10:40
    Faith volt veszélyes ismét, Wéber blokkolta a veterán lövését.

09:50
    Metcalfe és Láda összjátéka után utóbbi tüzelt éles szögből, de nem okozott gondot Meravynak.

08:40
    Nagy helyzet a Fradi előtt, Pál Zoltán lőhetett, Duschek azonban a helyén volt.

07:30
    Szép hazai támadás, Ritó és Rafaj hozták fel a korongot, de ismét nem tudtak nagy ziccert kialakítani, Meravy védett.

06:55
    A büntetőpadról visszatérő Sijka lőtt, Duschek védett.

06:37

06:20
    Körbepasszolta Meravy kapuját a Miskolc, de nem tudtak újabb gólt szerezni.

05:22
    A Miskolc gólt szerzett!
    Góllá érett a kettős emberelőny, JURAJ FAITH jobbról, igen éles szögből vágta be a korongot, vezetnek a hazaiak.

04:37
    Sijka is kiáll gáncsolásért, kettős előnyben a Jegesmedvék.

04:17
    Mestyán áll ki először fogásért két percre.

04:00
    Ahogy a Miskolcnál meglepetésre Duschek, úgy a Fradinál szintén meglepetésre Meravy kezd a volt miskolci Budai helyett.

03:25
    Lindquist lőtt messziről, elkerülte a kaput a korong.

02:30
    Tóth Adrián lőtt jobbról, nem volt veszélyes.

01:55
    Sok a pontatlanság az első percekben.

01:23
    Ferencvárosi kontra végén Ojanen nem tudott lőni, a meglepetésre kezdő Duschek vetődött a korongra.

00:01

A nyáron jelentősen átalakult csapatok már a jégen, a lelátók némileg foghíjasak, de a hangulat már alakul!

Miskolc JJSE: Gyenes – Láda, De Bruyn, Knox, Metcalfe, Miskolczi – Orosz, Hegyi, Dubek, Rafaj, Faith – Boyle, Vajtkó, Hajós, Ritó, Tóth – Üveges, Budai, Szilágyi, Popovics, Gadó

Ferencvárosi TC: Budai – Wéber, Eriksson, Dancsfalvi, Borbás, Berta – Géczy, Lindquist, Pál, Ojanen, Potila – Lencsés, Mestyán, Kiss, Vaszjunyin, Sijka – Hegyi, Lévai, Horváth, Nagy L., Fodor

Játékvezetők: Kincses, Halassy – Sipos, Kormos.

Ma este 18:30-tól második hazai meccsét kezdi a Miskolci Jegesmedvék csapata, az ellenfél a Ferencváros lesz. A hazaiak a harmadik, a vendégek a második meccsükre készülnek, az erőviszonyok felmérése szempontjából érdekes, hogy mindkét gárda találkozott az elmúlt héten az Érsekújvárral, a Fradi pénteken 7-3-ra kikapott idegenben, míg a Macik vasárnap hosszabbítás után 4-3-ra nyertek otthon. Ezen kívül a miskolciak csütörtökön 6-0-ra nyertek az Újpest otthonában is, így elmondhatjuk, hogy jól kezdték a szezont a Jegesmedvék, akik a ma esti találkozó esélyesei is.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 6. Faith (Knox, Hegyi), 49. Hajós (Vojtkó) – 34. Kiss (Vaszjunyin, Sijka), 37. Mestyán (Berta), 45. Pál (Eriksson), 45. Potila, 45. Kiss, 49. Horváth

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes – Láda, De Bruyn, Knox, Metcalfe, Miskolczi – Orosz, Hegyi, Dubek, Rafaj, Faith – Boyle, Vajtkó, Hajós, Ritó, Tóth – Üveges, Budai, Szilágyi, Popovics, Gadó
    Ferencvárosi TC_dup: Budai – Wéber, Eriksson, Dancsfalvi, Borbás, Berta – Géczy, Lindquist, Pál, Ojanen, Potila – Lencsés, Mestyán, Kiss, Vaszjunyin, Sijka – Hegyi, Lévai, Horváth, Nagy L., Fodor

Játékvezetők: Kincses, Halassy – Sipos, Kormos