FTC Rail Cargo Hungaria
35:18 (23:9)
MTK-Budapest
szerda 11.09.2013, 18:00 • Elek Gyula Aréna • Női kézilabda NB1

Egyértelmű, fölényes győzelmet aratott ma a Ferencváros. A lényeges kérdések már az első félidőben eldőltek, a második félidőre visszavettek a hazaiak. A zöld-fehéreknél ma kiemelkedőt nyújtott a kapuban Szikora Melinda, de Steinbachot is dicsérhetjük, szórta a gólokat. A Fradi ilyen játékkal nyugodtan készülhet a BL-selejtezőre, bár azért vélhetően ott nagyobb ellenállásba fog ütközni.
    A Budapest-MTK egyelőre pont nélkül a bajnokságban, de a pontok gyűjtését azért nem a Ferencváros ellen lehet elkezdeni, ezt nem várhatjuk el a vendégektől.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (19:25:25)

60
    Mérkőzés vége. (35:18)

60
    Az utolsó támadás a hazaiaké, de a zöld-fehérek már nem erőltetik a támadást. (35:18) (35:18)

59
    FEKETE BOZSANA középről eredményes. (35:18) (35:18)

58
    NEREA PENA nem hibázta el a büntetőt. (35:17) (35:17)

58
    Mészárost rántották le a beállóban, jöhet a büntető. (34:17) (34:17)

57
    TOMORI ZSUZSANNA átlövésből nagyon bevágta. (34:17) (34:17)

56
    Tomori Zsuzsa visszajött, teljes létszámmal a hazaiak. (33:17) (33:17)

55
    Labdát szereztek a vendégek, ebből indították le a hazaiakat. FEKETE BOZSANA pedig ziccerben nem hibázott. (33:17) (33:17)

54
    A vendégek támadásban nem tudták kihasználni az emberelőnyös helyzetet, a Ferencváros támadhat. (33:16) (33:16)

53
    Tomori Zsuzsa megy le két percre, Schneck Dórát rántotta le. (33:16) (33:16)

52
    LAURA STEINBACH egy csel után laposan bevágta. (33:16) (33:16)

51
    Szikora Melinda percei ezek. Egymásután védett ziccereket. A közönség vastapssal köszönti. (32:16) (32:16)

50
    KOPECZ BARBARA középről nagyon bevágta. (32:16) (32:16)

49
    Tomori blokk után a indította az elfutó NEREA PENÁT, aki ziccerben nem hibázott. (32:15) (32:15)

48
    Zácsik játszotta ki szélre SZARKA ADRIENNEK a labdát, ő pedig nem is hibázta el a lehetőséget. (31:15) (31:15)

47
    Mészáros felső kapufája után a vendégek jöhetnek. (30:15) (30:15)

46
    Szikora sokadik védése után a Ferencváros támadhat. (30:15) (30:15)

45
    Most mind a két oldalon remekeltek a kapusok. Tomori visszajött. Hrankai védte Tomori lövését. (30:15) (30:15)

44
    Schnek belement, a hazaiak támadhatnak. (30:15) (30:15)

43
    PETROVSZKI KATALIN büntetőből bevágja. (30:15) (30:15)

42
    Szekerczés rántotta le Kopeczet, jöhet a büntető. (30:14) (30:14)

42
    SZEKERCZÉS LUCA bejött támadásba, ő fejezte be középről a hazaiak támadását. (30:14) (30:14)

41
    BARCZI ANNAMÁRIA bevarrta a bal felsőbe. (29:14) (29:14)

40
    Passzív a vendégeknél, majd a hazaiak eladják a labdát. (29:13) (29:13)

39
    LAURA STEINBACH a befejező ember a hazaiaknál. Tomori nincs a pályán a második félidőben. (29:13) (29:13)

39
    Szikora védett nagyot Barczi szélről ment lövésénél. (28:13) (28:13)

38
    SZUCSÁNSZKI ZITA nagyon okosan lőtte el. A kapus előtt pattant a labda. (28:13) (28:13)

37
    BAROSS ZSUZSA bátran ellőtte, és milyen jól tette vendég szempontból. (27:13) (27:13)

36
    LAURA STEIBACH sokadik átlövésgólja. (27:12) (27:12)

35
    PETROVSZKI KATALIN középről csökkenti a hátrányt. (26:12) (26:12)

35
    A tökéletes helyzetig kijátszott hazai támadást, SZARKA ADRIENN fejezi be szélről. (26:11) (26:11)

34
    LAURA STEINBACH újfent. Jobbal nagyon bevágta. (25:11) (25:11)

33
    BUZSÁKI NIKOLETT emberelőnyben szélről szépen lőtte el. (24:11) (24:11)

32
    Zácsik kapott két percet miután lerántotta Buzsákit. (24:10) (24:10)

32
    LAURA STEINBACH ott folytatja, ahol az első félidőben abbahagyta. Átlövésből eredményes. (24:10) (24:10)

31
    BORBÁS RITA a beállóban szépen fordult le védőjéről. (23:10) (23:10)

31
    A vendégek kezdték a második félidőt. (23:9) (23:9)

31
    Elkezdődött a második félidő. (23:9)

Előzetesen azt lehetett sejteni, hogy hazai pályán nem igazán lehet veszélyben ma a Ferencváros győzelme, de egy félidő alatt lőtt 23 gól akkor is soknak számít. A vendégeknél a védekezés nem igazán működik, majd ha támadásnál elveszítik a labdát, akkor a visszarendeződéssel is problémája van a Budapest-MTK csapatának.
    A hazaiak védekezésben kiemelkedőt nyújtanak, de Szikora Melindát is dicsérhetjük, sok labdát fogott.
    Maradjanak velünk továbbra is!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (23:9)

30
    A vendégek támadásánál a lövés elakadt a blokkba, ebből indult meg az FTC, SUCH NELLI szélről fejezi be a támadást. (23:9)

29
    A zöld-fehérek kiemelkedőt nyújtanak védekezésben, és támadásban is nagyon nagy százalékban eredményesek. (22:9) (22:9)

28
    KOPECZ BARBARA átlövésből eredményes. (22:9) (22:9)

27
    Steinbach lövésénél csoda hogy egybemaradt a felső kapufa. (22:8) (22:8)

26
    Barczi jobb szélről próbálkozott, Szikora a végállomás. Nagyon jól véd a hazaiak kapusa. (22:8) (22:8)

25
    Petrovszki maradt lent, le is sétált. Reméljük nincs komolyabb baja. (22:8) (22:8)

24
    LAURA STEINBACH átlövésből a felsőbe. (22:8) (22:8)

23
    SZEKECZÉS LUCA eddig nyerő embernek bizonyul a támadások befejezésénél. (21:8) (21:8)

22
    A vendégek nem igazán találják magukat támadásban, nagyon jól védekeznek a zöld-fehérek. (20:8) (20:8)

21
    Baross Zsuzsa rángatta be Cifrát, jött is a sárga lap, na meg a büntető. NEREA PENA bevágta a büntetőt. (20:8)

20
    SZEKERCÉS LUCA jött be támadásba, ő fejezi be a hazaiak támadását. (19:8) (19:8)

19
    PETROVSZKI KATALIN büntetőből becsapja Szikorát. (18:8) (18:8)

18
    NEREA PENA büntetőből nem hibázik. (18:7) (18:7)

18
    LAURA STEINBACH átlövésből. (17:7) (17:7)

17
    LAURA STEINBACH emberhátrányból is eredményes tud lenni. (16:7) (16:7)

17
    PETROVSZKI KATALIN büntetőből bevágja. (14:7) (14:7)

16
    Szarka megy ki két percre. (14:6) (14:6)

16
    BARCZI ANNAMÁRIA csökkenti a vendégek hátrányát. (14:6) (14:6)

16
    SZEKERCZÉS LUCA átlövésből eredményes. (14:5) (14:5)

16
    MÉSZÁROS RÉKA jött be hazai támadásnál, és azonnal be is vágta átlövésből. (13:5) (13:5)

15
    BAROSS ZSUZSA szélről szépen lőtte el a hosszúba. (12:5) (12:5)

14
    Szikora védése után SZARKA ADRIENN a befejező játékos. (12:4) (12:4)

13
    TOMORI ZSUZSA átlövésből a jobb felsőbe. (11:4) (11:4)

12
    ZÁCSIK SZANDRÁT egyelőre nem tudják tartani a vendégek, újra átlőtte a falat. (10:4) (10:4)

12
    BUZSÁKI NIKOLETT szélről cselezte be magát középre, és dobott szép gólt. (9:4) (9:4)

12
    Eladják a vendégek a labdát, majd ferencvárosi támadásnál újra ZÁCSIK SZANDRA fejezi. (9:3) (9:3)

11
    ZÁCSIK SZANDRA átlövésből növeli a hazaiak előnyét. (8:3) (8:3)

10
    BARCZI ANNAMÁRIA töri meg betörésből a vendég gólcsendet. (7:3) (7:3)

10
    TOMORI ZSUZSA elengedte az a jobbost, kipókhálózta a felsőt. (7:2) (7:2)

9
    Támadó szabálytalanság után lerohant a Fradi, de Kókai nagyot védett Szarka lövésénél. A labda ugyanakkor maradt a hazaiaknál. (6:2) (6:2)

9
    Vendég támadással folytatódik a mérkőzés. (6:2) (6:2)

8
    A vendégek kértek időt. (6:2) (6:2)

8
    CIFRA ANITÁT játszották meg középen a hazaiak, aki meglehetősen egyedül volt a beállóban. Be is dobta a ziccert. (6:2) (6:2)

7
    Fekete a felső kapufára vágta, a hazaiak támadhatnak. (5:2) (5:2)

7
    Szikora védett nagyot Kopecz lövésénél. (5:2) (5:2)

6
    SZARKA ADRIENN is megszerzi első gólját a mérkőzésen. (5:2) (5:2)

5
    TOMORI ZSUZSA középről nagyon bevágta. (4:2) (4:2)

5
    Kopecz büntetőjét megfogta Szikora. (3:2) (3:2)

4
    Tomori kapott sárga lapot miután lerántotta Kopeczet a beállóban. Ráadásul büntetőt is dobhatnak a vendégek. (3:2) (3:2)

4
    Szikora védett nagyot, majd lerohanásból KAVACSICZ MÓNIKA szélről vette be Kókai kapuját. (3:2) (3:2)

3
    NEREA PENA büntetőből nem hibázott. (2:2) (2:2)

2
    Eladott hazai labda után KOPECZ BARBARA átlőtte a hazaiak falát. (1:2) (1:2)

2
    BAROSS ZSUZSA középről egalizál. (1:1) (1:1)

1
    ZÁCSIK SZANDRA átlövésből azonnal megszerzi a vezetést. (1:0) (1:0)

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést. A Ferencváros kapujában Szikora kezd, a vendégeknél Kókai a hólóőr. (0:0) (0:0)

1

Megtörtént a két csapat játékosainak bemutatása, majd a csapatok köszöntötték egymást.

Vége a bemelegítésnek, a játékvezetők is megérkeztek, hamarosan kezdődhet a találkozó.

Most futottak ki a lányok a pályára, a közönség tapssal köszönti a két csapat játékosait. Zenés bemelegítéssel készülnek a mérkőzésre.

FTC Rail Cargo Hungaria: Szikora, Abramovich, Ferenczi (kapusok)– Zácsik, Cifra, Szarka, Vérten, Szucsánszki, Such, Steinbach, Kovacsicz, Tomori, Pena, Kocsis, Mészáros, Szamoránsky, Szekerczés

Budapest SE – MTK: Hrankai, Kurucz, Kókai (kapusok) – Kulich, Pácz, Fundák, Fekete, Buzsáki, Kopecz, Petrovszki, Rózsa, Baross, Schneck, Borbás, Barczi

Játékvezetők: Bóna, Miskey.

Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság harmadik fordulójában többek között FTC – MTK-Budapest mérkőzésre kerül sor. Két forduló után a zöld-fehérek hat ponttal százszázalékosak, a vendégek mérlege egyelőre két vereség.
    A bajnokságban az FTC az 1-2. hely megszerzését tűzte ki célul, az MTK-Budapest pedig a bent maradást. A vendégek eddig két nagyon szoros mérkőzésen maradtak alul, kis híján pontot szereztek Vácon, illetve hazai környezetben végül két góllal kaptak ki a Debrecentől. Az FTC pedig bravúrgyőzelemmel kezdte az idényt, hiszen legyőzte a Győrt, majd Békéscsabán is magabiztosan gyűjtötte be a két pontot.
    A mérkőzés esélyese a Ferencváros, a vendégektől a szoros eredmény is erőn felüli teljesítmény lenne.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

MTK-Budapest: Hrankai, Kurucz, Kókai (kapusok) – Kulich, Pácz, Fundák, Fekete, Buzsáki, Kopecz, Petrovszki, Rózsa, Baross, Schneck, Borbás, Barczi

Játékvezetők: Bóna, Miskey