Dunaújváros – Sopron 3:1 (vége) | Ajka – Balmazújváros 3:2 (vége) | Kozármisleny – Gyirmót 1:2 (vége)
– ZTE 2:0 (vége) | Tatabánya – Nyíregyháza 1:2 (vége) | Békéscsaba – Cegléd 3:3 (vége)
FC Tatabánya
1:2 (0:0)
Nyíregyháza Spartacus FC
szombat 14.09.2013, 16:30 • Grosics Gyula Stadion, Tatabánya • Merkantil Bank Liga

Hibátlan maradt a Nyíregyháza Tatabányán is, bár a játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna, de a hazaiaknak nem volt ma szerencséje. Jó iramú mérkőzés volt, az utolsó negyed óráig sportszerű is, a Tatabánya labdabirtoklásban fölényben volt, de nem sikerült helyzeteket kialakítaniuk.
    Elnézést kérünk minden kedves olvasótól a technikai problémákért, sajnos a teljes onlajnok elszállt a meccs alatt, a közvetítés hellyel-közzel végig zajlott, aki tudta követni, azoknak köszönjük a figyelmet, és még egyszer elnézést! (18:26:23)

90
    Csere a Nyíregyháza Spartacus SC-nél/nál: lemegy Bajzát, bejön Szilágyi.

87
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Pákolicz (Nyíregyháza Spartacus SC).

85
    Csere a FC Tatabánya-nél/nál: lemegy Paku, bejön Polényi.

82
    Csere a FC Tatabánya-nél/nál: lemegy Gyürki, bejön Wágner.

83
    Balogh húzott le egy beadást, nyom a Bányász, de nem sikerül az egyenlítés.

81
    Hazai szöglet után Ludánszki fejelt mellé.

79
    Kovács passza után Weitner esett el a 16-oson belül, nincs 11-es!

77
    A Nyíregyháza gólt szerzett!
    KÁKONYI DÁNIEL cselezte be magát a 16-osob belülre, majd a kapufáról bepattant a lövése, 1-2!

75
    Csere a Nyíregyháza Spartacus SC-nél/nál: lemegy Huszák, bejön Pákolicz.

75
    A Tatabánya gólt szerzett!
    GÓÓL! BESZTERCEI ATTILA 7 méterről lőtt a kapuba, 1-1!

71
    Csere a FC Tatabánya-nél/nál: lemegy Móri, bejön Besztercei.

70
    Az utóbbi percekben is folytatódott a meddő hazai fölény, helyzetek nélkül.

66
    Kákonyi indult meg a kontrával, nagy helyzetbe került, Dombai védett, Huszák a kipattanóból ismét betalálhatott volna, ezúttal sem sikerült neki.

66
    Ez az ívelés se okozott gondot a vendég védelemnek.

65
    Ismét veszélyes helyről jöhet a Bányász.

64
    Paku lőtt távolról kapura, Dombai fogta.

64
    Ludánszki maradt lenn, kis szünet után folytatódik a játék.

62
    Weitner lövése elhalt a sorfalba.

61
    Jó 30-ról a kapuval szembe jöhet szabadrúgással a Tatabánya.

60
    Csere a FC Tatabánya-nél/nál: lemegy Bakos, bejön Szabó.

58
    Továbbra is tart a meddő hazai fölény, a Nyíregyháza nem jutott át a félpályán percek óta.

56
    Kezdi többet birtokolni a labdát a hazai csapat, egyelőre helyzet nélkül.

55
    Huszák lőhetett volna gólt, de a 16-oson belül túl sokat cselezett, tisztáztak előle.

53
    Bajzát beadását fejelték ki a hazaiak, majd kontrázhattak, de Weitnert beérték.

52
    Weitner ment el a bal szélen, majd, miután középen nem érkezett vele senki, előtte a labdát, Balogh védett.

51
    Bajzát indult meg, még időben szerelték, a 16-os előtt.

49
    Nem tudja a félidő elejét megnyomni a Bányász, inkább a vendégek birtokolják a labdát.

47
    A védelem tisztázott a szöglet után.

46
    Rögtön a Nyíregyháza végezhet el szögletet.

46

Vége az első félidőnek! Kiegyenlített, jó iramú játékot hozott az első félidő, melynek végén Bajzát büntetőből vezetést szerzett. A látottak alapján a Bányásznak van sansza rontani a vendégek mérlegén, ám ehhez több szerencse és jobb helyzetkihasználásra lesz szükségük!
    Hamarosan folytatjuk! (A félidő végén adódott technikai problémáért elnézést kérünk, sajnos az oldal nem mindenhol működik)

45+1
    Móri gyengén lőtt kapura.

45+1
    A szöglet után kontrázhatott a Nyíregyháza, Bajzát vezette egyedül a labdát a 16-osig, majd Huszákhoz passzolt, aki kihagyta a ziccert!

45
    1 perc a hosszabbítás.

45
    Tatabányai szöglet jöhet, próbál a szünetig egyenlíteni a Bányász.

44
    GÓÓL! BAJZÁT PÉTER értékesítette a 11-est, Dombai jobbra dőlt, Bajzát a bal alsóba lőtt, 0-1!

43
    Móri reklamálásért kapott lapot.

42
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szamosszegi (FC Tatabánya).

42
    Tizenegyes!! Szamosszegi volt szabálytalan a 16-oson belül.

40
    Vendég szöglet után Huszák fejelt mellé.

39
    Veszélyesen tekeredett középre a labda, Szokol lőhetett volna gólt, Dombai védett, Kákonyi ismételhetett, a 16-os jobb oldaláról azonban fölé lőtt,

38
    A mérkőzés első lapját Radnai kapja, Kákonyit rúgta meg kb. 35 méterre a kaputól.

37
    Weitner elől tisztázott a vendég védelem.

36
    Hosszú percek után talán ki tud jönni a szorításból a Bányász.

35
    Bajzátot figyelmezteti a játékvezető.

34
    Dombai nem tudta fogni, de szerencséjére egy védője elé pattant a labda.

33
    Bajzát beadása után Szamosszegi mentett szögletre.

32
    Veszélyes játék miatt jöhet a vendég csapat ismét messziről, ezúttal nincs ívelés.

31
    Bajzát volt lesen.

30
    Nyíregyházi szabadrúgás jöhet a térfél közepéről, jobbról, Paku ívelte fel a labdát, a védelem könnyen tisztázott.

29
    Először kell fegyelmeznie a játékvezetőnek, Törtei és Gyürki akadtak össze, nincs lap, bár a hazai publikum a korábbi tatabányai játékosnak, Törteinek sárgát követel.

27
    Kákonyi az 5-ösről lőhetett, Dombainak kellett ismét bravúrral védeni, ám ez óriási gólhelyzet volt!

25
    Egy vendég támadás után szabadított fel a hazai védelem, majd Sándor távolról lőtt kapura, ám lövését blokkolták, ismételhetett, ezúttal fölé lőtt.

23
    Csak említeni kellett, hogy a hazaiak veszélyesebbek, Bajzát lőtt a 16-osról, középről mellé, egyedül vihette a labdát 2 védőre, akár gólt is szerezhetett volna.

22
    A félidő feléhez közeledve elmondható, hogy az első pár perc átalvása után a Tatabánya irányítja a találkozót, veszélyesen játszanak, ám egyelőre nincs szerencséjük.

20
    Bakos lövését ütötte Balogh szögletre.

19
    A 16-os bal sarkától jöhet a Tatabánya szabadrúgással, Gyürki ellen volt a szabálytalanság.

17
    Megjött a hazai szurkolók hangja is, feljavult a Bányász, veszélyesebben játszanak most már ellenfelüknél.

17
    Hihetetlen, újabb kapufa!! Ludánszki fejelte a felső kapufára a labdát, marad a 0-0!

16
    Gyürki távoli lövését blokkolta a hazai védelem, szöglet.

15
    Az ívelés Bajzátot kereste, hosszúra sikerült azonban.

15
    Almási volt szabálytalan a térfele közepén, eddig egyébként sportszerű a mérkőzés.

14
    Bajzát csúsztatása volt hosszú Kákonyinak.

12
    A maroknyi Szpari szurkoló kiváló hangulatot teremt Tatabányán, jó iramban zajlik a meccs!

11
    Paku lőtt távolról mellé.

9
    Móri!! Óriási lövést eresztett el Móri a 16-os jobb széléről, a labda felsőlécről kifelé pattant, nem volt szerencséje a hazaiaknak, pedig ez hatalmas gól lett volna!

8
    A hazaiak egyre nehezebben hozzák ki a labdákat.

6
    Veszélyesebb a vendég csapat, de az első percek helyzetei után nyugodtabb a játék.

3
    Huszák közvetlen közelről, tisztán fejelhetett, Dombai hatalmas bravúrral védett!

2
    A szöglet utáni kavarodásnál a játékvezető kifelé ítélt, így újabb helyzet nem alakulhatott ki.

2
    Rögtön veszélyeztet a Bányász, Weitner lövése után szöglet jöhet.

1
    A Nyíregyháza kékben lépett pályára.

1
    A hazai csapat kezdte a mérkőzést, akik ezúttal fehérben játszanak.

1

FC Tatabánya: Dombai – Almási, Bozsik, Szamosszegi, Radnai – Kovács, Ludánszki – Bakos, Móri, Gyürki – Weitner

Nyíregyháza Spartacus SC: Balogh – Szokol, Csordás, Rubus, Gengeliczki – Törtei, Sándor, Kákonyi, Huszák – Paku, Bajzát

Játékvezetők: Böcskei; Aradi, Becséri; Berke.

Az NBII ötödik fordulójában a listavezető Nyíregyháza látogat Tatabányára. A vendég együttes igen meggyőző teljesítménnyel, hibátlanul, mindössze 2 kapott góllal vezeti a tabellát, míg a Tatabánya jelenleg az alsóházban található, és a Ligakupában is rosszul kezdtek (2 vereség, 1-11), viszont tény, hogy a bajnokságban csak néhány éve még elsőosztályú ellenfelekkel játszottak, a Ligakupában pedig az NBI két meghatározó csapatával (FTC, Győr). Az eddigi 4 forduló alapján tehát egyértelműen a Nyíregyháza az esélyesebb, ám a Tatabánya otthonában nem mehetnek biztosra, sem a Szolnok (1-1), sem pedig a Vasas (3-2 a Tatabányának) nem tudott itt nyerni.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.