Aqvital FC Csákvár – Budaörs 0:0 (vége) | Cigánd – Egri Fc 3:2 (vége) | Hajdúböszörményi TE – REAC 3:2 (vége)
Létavértes SC – DVSC-DEAC 5:1 (vége)
Hajdúböszörményi TE
3:2 (2:0)
Rákospalotai EAC
szombat 14.09.2013, 16:30 • Vásár téri stadion, Hajdúböszörmény • NBIII - Nyugati csoport

(20:26:00)

Egy drámai mérkőzésnek lehettünk szemtanúi a mai napon!
    Volt itt minden: kapuskiállítás, kihagyott és értékesített büntetők, véghajrában szerzett gól, szakadó eső, egyszóval minden, ami miatt szeretjük a futball nevű sportágat.
    A Hajdúböszörményi TE ezzel a győzelmével felkúszott a tabella 3. helyére, míg a REAC visszaesett a 14.-re. Habár a technika ördöge kissé megbuherálta a szervert, a probléma ellenére remélem élvezték a közvetítést, köszönöm szépen a figyelmet, legyen szép estéjük!

Czékus Sándor játékvezető lefújja a mai találkozót!

90+2
    Simek indult a jobb szélen, kapta is a labdát, a beadását Tömöri, a hazaiak kapusa nem érte el, azonban már Kiss nem tudta kapura irányítani a játékszert, a kapu mellé fejelt.
    Sóhajtozhatnak a REAC drukkerek, 'ha ez bemegy'....

90
    Három perc lesz a hosszabbítás, küzd,hajt a REAC az egyenlítésért, de nagyon úgy tűnik, mindhiába.

88
    Holecz Péter kap még sárga lapot a mérkőzés hajrájában.

Pár perc van hátra már csak a mérkőzésből, s nagyon úgy tűnik, begyűjti a hazai alakulat 3 pontot.

87
    A pontrúgás a sorfalban landol.

86
    A REAC végezhet el szabadrúgást a böszörményiek kapujától 18 méterre.

85
    Cserél a hazai együttes, az első gólt szerző Milovac Marko helyére Holecz Péter érkezett.

84
    Ez volt Sigérnek a 2. gólja az idei bajnokságban.

83
    A Hajdúböszörmény gólt szerzett!

Góóóól!!
    Buka húzott el a bal szélen, majd beadásába még belepaskolt Dániel, pont SIGÉR ÁKOS elé, aki nem vacakolt, 7 méterről könyörtelenül vágta be a hálóba a labdát!
    Újra vezet a Hajdúböszörményi TE!!

82
    Helyzet helyzet hátán, a másik kapunál Szekér Dávid iparkodott, s küldte kapura a labdát távolról, lövése centikkel ment csak mellé.

81
    A szöglet Milovacot találta meg, aki gyengén fejelte felfelé a labdát, így kapura veszélytelen volt.

80
    Szögletet végezhet el a hazai gárda, hajtanak a győzelemért.

79
    A félpályától pár méterre szabadrúgást kapott a Böszörmény. A labda mögé Nagy Zsolt állt, aki meglepve az ellenfelet,(s mindenkit a nézőtéren), úgy döntött rálövi a labdát 40 méterről. Erős lövése kapura ment, s Dániel csak nagy nehezen tudta hárítani!

77
    A REAC gólt szerzett!

Góóól!
    BOJTOR LÁSZLÓ lőtte rá 16 méterről a labdát, lapos, megpattanót lövésébe még bele tudott kapni Tömöri, kipaskolni azonban nem tudta, így a labda becsorgott a hálóba, ezzel a góllal egyenlített a REAC!

Időközben elállt az eső...

72
    Kihasználja utolsó cseréjét a rákospalotai csapat:
    Lucz Viktor helyére az NB I-et is megjárt Simek Péter érkezett.

71
    Egy szép összjátékot követően egyenlíthetett volna a REAC, azonban Farkas gólját nem adta meg a játékvezető lesállás miatt.

70
    Milovac marad a földön, áll a játék.

68
    Egy kisebb tömegjelenetet követően Milovac és Kollár kapott sárgát.

66
    Igor Bogdanovic lőtt fölé a jobbösszekötő vonalánál.

És következzék egy kis statisztika. Ha lehetett volna ilyenre fogadni, akkor bátran meg lehetett volna tenni, hogy ez egy sok gólos találkozó lesz az előjelek alapján, ugyanis az idei szezonban a REAC meccsein 4, míg a Hajdúböszörmény meccsein átlagosan 3,75 gól született.

64
    Czimmermann Patrik sárgult be.

Elnézést kérek a kellemetlenségekért, igyekszek bepótolni az elmaradt fél órát.

60
    A mérkőzés második cseréje, Lovas Márton helyére érkezett Éles Béla.

58
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Buka Bence taktikai szabálytalanságért.

Ez volt Farkasnak a 2. gólja az idei szezonban.

56

FARKAS JÁNOS vágta be jobb alsóba a tizenegyest, a kapusnak esélye sem volt!
    Szépít a REAC!

56
    Farkas áll a labda mögé

55
    Kollárt rántotta vissza Nagy Zsolt, ezért jár a büntető, ill. a vétkesnek a sárga lap!

54
    TIZENEGYES A REACNAK!

52
    Bojtor beívelése után már kifelé ítélt szabadrúgást a játékvezető

A gyatra időjárási körülmények miatt a nézőszám is súlyosan lecsökkent a 2. félidőre...

50
    A böszörményiek a 2. félidőre már defenzívebb felállásban érkeztek ki

48
    Egy szép összjátékot követően Farkas elől szabadított fel Hortó.

47
    Milovac lőtt kapura 15 méterről, de Dániel hárítani tudott!

46
    Kettős cserét hajtott végre a félidőben a vendég együttes, Füle Ákos és Kiss Károly helyére érkezett Switzer Nabil és Czimmermann Patrik.

46
    A fehérben játszó hazai gárda kezdte el a 2. félidőt.

46

Egy izgalmas találkozónak lehetünk szemtanúi! A Hajdúböszörmény egy félidő alatt kétgólosra duzzasztotta előnyét, s innen már csak elbukni lehet a 3 pontot. Bár a vendégek küzdenek, hajtanak, nehéz lesz behozniuk a 2 gólos hátrányt. A játékosok dolgát nem könnyíti meg a hirtelen lehűlő levegő illetve a szakadó eső sem. Tartsanak velünk a 2. félidőre is!

A játékvezető lefújja az első játékrészt!

Hősként ünneplik a cserekapust a HTE szurkolói.

43
    TÖMÖRI ANDRÁS KIVÉDTE KOLLER BÜNTETŐJÉT!!!!!ELKÉPESZTŐ!!!

42
    A labda mögé Kollár Zsolt áll, a vendégek csapatkapitánya.

42
    Gömzét áldozza fel a HTE játékos-edzője, helyére érkezik Tömöri András, a cserekapus.

42
    Vasas Gergőt kiállítják!

41
    Vasas Gergő lökte el a tizenhatoson belül a REAC támadóját, TIZENEGYES!!!

Elnézést kérek a kellemetlenségekért, a technika ördöge és az eső kissé megzavarta közvetítőeszközömet.

40
    5 perc van hátra az első félidőből.

39
    A HTE végezhetett el szögletet, amit kifejeltek a hazai védők, éppen Nagy el, akinek a beadása már pontatlan.

38
    Füle ugratta ki volna Szekért, de a zászló már a magasban, les.

37
    Az eső egyre jobban esik....

35
    A gólszerző Bogdanovicot indították volna a jobb oldalon, azonban a partjelző beintette a lesállást.

34
    Ez volt Bogdanovicnak a 3. gólja ez idei szezonban.

33

Góóól!
    Gömzét gáncsolták el a16-oson belül, s a megítélt büntetőt higgadtan értékesítette IGOR BOGDANOVIC, ezzel kétgólósra növelve a hazai csapat előnyét!

33
    Igor Bogdanovic áll a labda mögé.

32
    TIZENEGYES A HAJDÚBÖSZÖRMÉNY JAVÁRA!!

Kevesebb,mint negyedóra van hátra az első játékrészből.

30
    A szöglet veszélytelen.

29
    Farkas kapott egy labdát a félpályánál, a fél HTE-védelmet kicselezve a 16-os vonaláig jutott, ahol már tisztázni tudtak előle, de így is szöglettel jöhetnek a rákospalotaiak.

28
    Hátul passzolgatnak a hazaiak.

26
    Bogdanovic marad a földön, miután a hátába kapott egy rúgást.

25
    A REAC végezhetett el szögletet, azonban tisztázni tudtak a hazaiak.

24
    Egy beívelést követően a veterán Hortó szabadított fel a vendégek csatára, Farkas János elől.

23
    A mérkőzésre egyenlőre nem lehet panasz, mindkét csapat offenzíven játszik.

21
    Az eső ellenére kitartóan buzdítják a szurkolók szeretett csapatukat.

20
    Andorkó húzott el a jobbszélen, lapos középre passzára későn érkezett Gömze, fellélegezhet a REAC.

19
    Bár korai még ezt kijelenteni, de ha minden így maradna, akkor elkönyvelné a REAC a szezonbeli 3. vereségét.

17
    A pontrúgást Kollár végezte el, lövése a sorfalban állt meg.

17
    Egy kezezést követően 25 méterről végezhet el szabadrúgást a REAC.

16
    A 2. szöglet veszélytelen volt.

15
    A szögletet Milovac fejelte ki, újabb sarokrúgással jöhet a fővárosi gárda.

15
    A mérkőzés első szögletét a REAC végzi el.

14
    Gömze marad a földön egy belépő után.

13
    Ez volt Milovacnak a 3. gólja a bajnokságban.

12

Góóóól!
    Andorkó beadását Lovas becenterezte az érkező MILOVAC MARKONAK, aki 5 méter passzolta be a labdát a kapuba.
    Vezet a Böszörmény!

10
    Elkezdett esni az eső...

9
    Nagy Zsolt előreívelését Dániel Csaba gyűjtötte be, a vendégek hálóőre.

7
    Füle Ákos próbálkozott egy távoli lövéssel, ami kevéssel ment fölé!!

6
    Milovac pontrúgása a sorfalban akadt el.

6
    Nagy Zsolt iramodott meg, s csak szabálytalanul tudta megállítani egy REAC-játékos, szabadrúgással jöhet a HTE 20 méterről.

5
    Kollár beívelését Milovac fejelte ki.

4
    Remek iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét oldalon volt már egy-egy veszélyes helyzet.

3
    Hortó kapott a balösszekötőnél egy labdát, nem cicózott, rálőtte 16 méterről, lövése csupán centikkel kerülte el a bal kapufát.

2
    A mérkőzés első kapuralövését Kiss Tamás hajtott végre 23 méterről lőtt a kapu mellé.

1
    A sárga-feketében játszó REAC kezdte a találkozót.

1

A REAC az előző 4 fordulóból csupán 1-et nyert meg, 2-t vesztett, s az elmúlt fordulóban ikszelt le a Cigánddal egy 1-1-es találkozón. Megjegyzendő a REAC-cal kapcsolatban, hogy eléggé hullámzó teljesítményt nyújtanak eddig az idei szezonban, hisz egy hatalmas zakó után ők diadalmaskodtak több góllal az ellenfél felett, majd ismét a pofozógép szerepét töltötték be. (1. forduló: Létavértes SC '97 – REAC 6-1, 2. ford.: REAC – Nyírbátori FC 4-0, 3. ford.: FC Hatvan – REAC 3-0)

Kezdjük a hazai csapat mérlegével, a Böszörmény eddigi 4 meccséből 2-t nyert meg, 1 döntetlenje mellé egy vereség sorakozik fel. (Az előző fordulóban a listavezető Tiszaújvárostól kaptak ki idegenben 2-1-re).

Köszöntöm a kedves nézőket!
    A mai nap már az 5. forduló kezdődik az NB III Keleti csoportjában, ahol a 6. Hajdúböszörmény fogadja a 12. REAC-ot. Persze itt még mit sem számítanak a helyezések, egy szívósabb győzelmi sorozattal könnyen a tabella élére lehet ugrani, míg egy peches vereségi szériánál hamar a tabella alján láthatjuk imádott csapatunkat.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Nagy Gergő

Gólok: 12. Milovac, 33. Bogdanovic (bünt.), 83. Sigér – 56. Koller (bünt.), 77. Bojtor

Lapok:   55. Nagy (HTE), 58. Buka (HTE), 68. Milovac (HTE), 88. Holecz (HTE) – 64. Czimmemann (REAC), 68. Kollár (REAC)   42. Vasas (HTE)

Hajdúböszörményi TE: Vasas – Hokk, Nagy, Hortó, Buka – Sigér, Andorkó, Bogdanovic, Lovas(60.,Éles) – Gömze(42.,Tömöri,gk), Milovac(83.,Holecz)
    Rákospalotai EAC: Dániel – Dinka, Kollár, Szekér, Bojtor – Füle(46.,Switzer), Kiss K(60.,Czimmermann), Honti, Lucz – Farkas, Kiss T.

Játékvezetők: Czékus – Zsákai, Varga