Kaposvári VK - Racionet Honvéd 6:2 (vége) | A-HÍD SZEGED - ZF-Eger 9:6 (vége)
TEVA-Vasas - FTC Waterpolo Sportegyesület 14:10 (vége)
A-HÍD SZEGED - ZF-Eger

9:6

(3:1, 3:1, 2:2, 1:2)

vasárnap 15.09.2013, 17:00 • Újszegedi Sportuszoda, Szeged • Theodora Férfi Magyar Kupa

Köszönjük a figyelmüket! (18:20:20)

A Magyar Kupa negyeddöntőjéből továbbjutott az A-Híd Szeged 19:17-es összesítéssel.

"Megvédjük a Magyar Kupát, hej-hej!" – kiabálja éppen a szegedi B-közép, s joggal is reménykedhetnek ebben, lévén a Szeged egyik legnagyobb riválisát búcsúztatta a negyeddöntőben a bajnokcsapat személyében. Az első két negyedben ragyogóan játszó hazaiak négygólos fórt építettek ki, s hiába lett utána kiegyenlítettebb a folytatás, ezt a hátrányt már az egrieknek nem volt esélyük ledolgozni. A Szeged továbbjutása a két meccs alapján mindenképpen megérdemelt.

32
    Véget ért a mérkőzés.

32
    Lövésig már nem jutott el a Szeged, de a közönség így is ünnepel.

32
    Lőrincz játszik jobbról centerbe, s VARGA II Zsolt nem is hibázza el a ziccert: 9:6

32
    Bisztritsányi védi Vincze jobb szélről eleresztett lövését.

31
    1 perc 4 másodperccel a vége előtt már továbbjutást ünnepel a szegedi publikum.

31
    Időt kér a szegediek mestere.

31
    Nagy Viktor védi Biros lövését.

31
    Nagy Viktor újabb bravúrja, Varga II lövését üti mellé, sarokdobás.

31
    Sántát szerelik centerben az egri védők.

30
    Kunac lövését melléüti Bisztritsányi, sarokdobás.

30
    Tóth Márton kiállítása után Nagy Viktor védi Bedő lövését.

29
    Kontrát fújnak Molnár Tamás ellen, támad az Eger.

29
    VARGA II Zsolt marad nagyon üresen középen, s be is vágja a kapu közepébe: 9:5

28
    Kontrát fújnak a Szeged ellen.

28
    Varga II Zsoltot szerelik centerben a szegedi védők.

28
    Rossz bejátszás centerbe Seman felé is, támad az Eger.

27
    Bátori lövését védi Nagy Viktor, majd rossz bejátszás centerbe, jöhet a Szeged.

27
    A büntetőt TÓTH Márton a bal kapufa segítségével értékesíti: 9:4

27
    Jansik ziccerben a kapusba lő, a kipattanóból pedig ötméterest harcol ki.

26
    Fórban Gór-Nagy lövését blokkolják, második kísérletét pedig nagy mosoly kíséretében védi Nagy Viktor.

25
    Varga II nagy lövését védi Nagy Viktor, de marad a labda az Egernél.

25
    Kontra Sánta ellen, jöhet az Eger.

25
    Elkezdődött az utolsó negyed, a ráúszásnál a Szeged, Jansik hozta el a labdát.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

24
    Molnár Tamás pattintása a bal szélről elsuhan a túlsó sarok mellett.

24
    A reklamáló Gerendás György sárga lapot kap.

24
    Jansik Szilárd lő a bal szélről a rövid kapufára, majd kontrát fújnak az Eger ellen.

24
    Graham játszik centerbe jobbról, HÁRAI pedig mintaszerűen talál a hálóba: 8:4

23
    Semant kiállítják, az Eger pedig időt kér.

23
    Szívós találja el a bal kapufát, ahonnan a kapus kezébe pattan a labda.

23
    Kiss Csaba lehalássza Lőrincz passzát, jöhet a Szeged.

22
    Hegedűs átadását SZÍVÓS lövi bal szélről a rövidbe, ez az ötödik gólja, tarthatatlan: 8:3

22
    Gór-Nagy újabb lövését blokkolja a szegedi védelem.

22
    Kontra Sánta ellen, támadhat az Eger.

21
    Kontrát fújnak az Eger ellen, jöhet a Szeged.

21
    Tóth Márton lövését fogja Bisztritsányi.

20
    Varga II kiállítása után időt kér a Szeged.

20
    Kiss Csaba kiállítása után Gór-Nagy lövését a jobb kapufa segítségével hárítja Nagy Viktor.

20
    Tóth Márton lövését blokkolja az egri védelem.

19
    Nagy Viktor védi Gór-Nagy lövését.

19
    Bundschuh kiállítása után SEMAN pöccinti be centerből a labdát egy jobboldali bejátszást követően: 7:3

18
    Biros passzát GRAHAM lövi jobb szélről a hosszú sarokba: 6:3

18
    Centerben kontrát fújnak Seman ellen is, jöhet az Eger.

18
    Kontra az egriek ellen, támadnak a hazaiak.

17
    Szívós lövését is blokkolják, Birosnál a labda.

17
    Varga II Zsolt lövését Szívós blokkolja, mellé.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál az Eger hozta el a labdát.

A nagyszünetben megnyugtató, négygólos előnnyel áll továbbjutásra a meccset egygólos hátránnyal kezdő Szeged. A játék képe alapján mindez megérdemeltnek is mondható, az egriek eddig nemigen tudnak mit kezdeni a világbajnok kapussal, Nagy Viktorral. A távoli lövéseik szinte esélytelenek, miközben a Szeged Szívós Márton vezérletével időnként remekel. Izgalmas második játékrész várható, maradjanak velünk!

16
    Véget ért a második negyed.

16
    Nagy Viktor azonban rosszul tette előre a labdát, Biros ellőtte mellé, majd a gyorsan újra előre vágott labdát Jansik Szilárd csavarta kevéssel a kapu mellé.

16
    10,7 másodperc van a szegedieknek kihasználni a fórt.

16
    Kunacot is kiállítják, így marad a szimpla előny.

16
    Hárai és Salamon kiállítása miatt kettős előnyben a Szeged.

16
    Salamon kipontozódott az egriektől.

16
    Kontrát fújnak Hárai ellen, jöhet a Szeged.

16
    26,8 másodperccel a negyed vége előtt Gerendás György időt kér.

16
    SZÍVÓS a Kígyó térről lő óriási gólt a jobb alsó sarokba, ez a negyedik gólja: 6:2

16
    Varga II labdát veszít centerben, támadhat a Szeged.

15
    Decker Ádám lövése a felső kapufáról a kapusé.

15
    Molnár Tamás kiállítása után BIROS lő nagy gólt jobb szélről a hosszú sarokba: 5:2

14
    Az ötméterest SZÍVÓS vágja középen a léc alá: 5:1

14
    Sánta harcol ki centerben büntetőt Salamon ellen.

14
    Bátori lövését is védi Nagy Viktor.

13

13
    Varga II lövését újra csak védi Nagy Viktor.

13
    Tóth Márton lövése a blokkról pattan fölé.

12
    Bedőt kiállították, a Szeged azonnal időt is kér.

12
    Kontrát fújnak Bundschuh ellen is, támad a Szeged.

12
    Kontra Seman ellen centerben, jöhet az Eger.

11
    Juhász Zsolt kiállítása után Gór-Nagy lövését blokkolja a szegedi védelem.

11
    Kontra a túloldalon Juhász Zsolt ellen is, jöhet az Eger.

9
    Salamon lövését védi szépen Nagy Viktor.

9
    Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál az Eger hozta el a labdát.

8
    Véget ért az első negyed.

8
    Kontrát fújnak az Eger ellen, Szívós saját térfeléről eleresztett pattintott lövése veszélyesen suhan el a jobb alsó sarok mellett.

8
    Szívós passzát KUNAC lövi a bal szélről a rövid sarokba: 3:1

8
    Kovács Gábort állítják ki, Vincze Balázs pedig időt kér.

8
    Kiss Csaba kiállítása után Biros lő felső kapufát, ahonnan fölé vágódik a labda.

7
    Eladott labda Kiss Csabától, jöhet az Eger.

7
    Nagy Viktor védi hatalmas bravúrral Kovács Gábor lövését.

6
    Hegedűst kiállítják a Szegedből, már a második hibája ez, Gerendás György pedig időt kér.

6
    Fórban blokkolják Hegedűs lövését.

6
    Kiss Csaba lövése a felső kapufáról fölé pattan, de beleértek, gy sarokdobás.

6
    Kontra az egriek ellen is, támadhat a Szeged.

5
    Szívós bejátszása után kontrát fújnak Molnár Tamás ellen.

5
    A büntetőt BIROS a bal alsóba vágja: 2:1

5
    Hárai harcol ki centerben ötméterest.

4
    Szívós lövését védi bravúrral Bisztritsányi.

4
    Gór-Nagy lövése száll magasan fölé.

4
    Juhász passzát TÓTH Márton lövi középről a bal felsőbe: 2:0

3
    Sántavy lövését blokkolja remekül Seman.

3
    Rossz bejátszás centerbe Seman felé, jöhet az Eger.

2
    Sántavy ejtése Nagy Viktoré.

2
    SZÍVÓS kap remek labdát ziccerben Kiss Csabától, s nem is hibáz: 1:0

1
    Kontra az Eger ellen is, támadhatnak a hazaiak.

1
    Biros bejátszása után centerben szerelik Kovács Gábort, majd kontrát fújnak a Szeged ellen.

1
    A mérkőzés elkezdődött, az első ráúszásnál az Eger hozta el a labdát.

A tavaly a szezon végén 500. OB I-es mérkőzését játszó Molnár Tamást is ünnepélyesen köszöntik.

Ajándékkal ünneplik a világbajnok, illetve az Universiade-győztes magyar válogatottak szegedi és egri játékosait, edzőit is.

A 25 évet Szegeden töltő, játékos-pályafutását idén nyáron befejező Varga Pétert búcsúztatja ünnepélyesen a szegedi gárda vezetősége.

A Szeged játszik majd fehér, az Eger kék sapkában.

Az Eger összeállítása: 1 Bisztritsányi, 2 Sántavy, 3 Bátori, 4 Graham, 5 Salamon, 6 Kovács Gábor, 7 Bedő, 8 Varga II Zsolt, 9 Lőrincz, 10 Gór-Nagy, 11 Bundschuh, 12 Hárai, 13 Biros, 14 Meixner. Edző: Gerendás György

A Szeged összeállítása: 1 Nagy Viktor, 2 Decker Ádám, 3 Jansik Szilárd, 4 Sánta, 5 Vincze, 6 Kiss Csaba, 7 Hegedűs, 8 Szívós, 9 Molnár Tamás, 10 Juhász Zsolt, 11 Kunac, 12 Tóth M., 13 Seman, 14 Molnár Dávid. Edző: Vincze Balázs

Döntetlen és vendéggyőzelem esetén az Eger a továbbjutó, többgólos hazai sikernél a Szeged. Ha egy góllal nyernek a szegediek, akkor hosszabbítás nélkül, azonnali ötméteres-párbaj dönt a továbbjutó kilétéről.

A vízilabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén szombat délután a Szeged 11-10-es vereséget szenvedett Egerben. Nagyon ritka dolog, hogy egy visszavágót ilyen gyorsan megrendezzenek, de most már egy nappal később lehet javítani, s a szegedieknek minden esélyük meg is van a minimális hátrány ledolgozására. Ugyan a bajnokcsapat tűnik továbbra is esélyesebbnek, a forró szegedi katlanban bármi megtörténhet.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 17:00 - kor kezdődik.