Kaposvári VK - Racionet Honvéd 6:2 (vége) | A-HÍD SZEGED - ZF-Eger 9:6 (vége)
TEVA-Vasas - FTC Waterpolo Sportegyesület 14:10 (vége)
TEVA-Vasas - FTC Waterpolo Sportegyesület

14:10

(3:3, 3:2, 6:3, 2:2)

vasárnap 15.09.2013, 19:00 • Komjádi Béla Sportuszoda • Theodora Férfi Magyar Kupa

Bár a találkozót a vendégek kezdték jobban, a félidőre már fordítottak a hazaiak, majd tulajdonképpen a harmadik negyeddel megnyerték a mérkőzést. A Vasas ott akkora előnyt szerzett, amit a Fradinak már nem volt ereje ledolgozni. Így a két fővárosi csapat párharcából a Vasas került ki győztesen, és összesítésben 23:19-cel jutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe, ahol a címvédő Szeged mellett a Szolnok és a Kaposvár várhat rá. Köszönjük, hogy figyelemmel követtek minket ezen az izgalmas és gól gazdag összecsapáson! (20:20:13)

32
    Vége a mérkőzésnek.

32
    Centerből kijátszott labda a jobb szélre, ahonnan CSAPÓ vágja a jobb felsőbe. 14:10

32
    Barabás újra védi a kinti kísérletet, Földi László időt kér utána.

31
    A Vasas végigjátszotta támadóidejét, és bár nem lett újabb gól belőle, ez is elég, mivel egy perc van csupán hátra a találkozóból.

31
    ROACH úszik meg a jobb szélen, majd mivel nem támadja meg senki, könnyedén dobja Barabás feje felett a kapuba a labdát. 13:10

30
    A Fradinak lejár a támadóideje, de csupán egy távoli ejtésre futja a támadásból.

30
    Gárdonyi nagyon szépen lehúzza a kintről ejtett lövést!

29
    Szabó jobb oldali átlövését Barabás kitolja a jobb alsóból.

29
    Jobb szélről bejátszott labda Steinmetznek, aki a bal kapufára lövi a ziccert.

28
    Sedlmayer lövi el, mert lejárt a támadóidő, de a kapus könnyedén hárít.

28
    SZABÓ a bal oldalról lő a bal felsőbe. 13:9

27
    A szemfüles hazai jobb szélső megszerzi a blokkról lepattanó lövést, majd visszapasszolja a center STEIMETZNEK, aki középről a jobb felsőbe lő! 13:8

26
    Hosszú a passz a bal szélsőnek, eladják a labdát a zöldek.

26
    Időt kérnek a vendégek.

26
    Fazekas átlövését védi Gárdonyi, majd a visszaúszó lövő játékost kiállítja a játékvezető.

Vajon képes-e a Fradi a tegnapihoz hasonló jó hajrára. Ott ötgólos hátrányt dolgoztak le a zöldek.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed. A hazaiaké a labda, így ők vezethetik az első támadást.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    BRGULJAN növeli a hazai előnyt, ötméteresből a jobb felsőbe talál. 12:8

24
    Elégedetlen a vendég kispad, mert időn túli büntetőt kapnak a hazaiak. A kapuson és a büntetőt elvégző játékoson kívül, a többieket kihívják a medencéből.

24
    Emberhátrányt védekezett ki a hazai együttes, aminek végén Barabás két kézzel védi a jobb szélről érkező lövést.

23
    Előny a másik oldalon is, CSAPÓ a jobb szélről lövi ki a hosszút. 11:8

23
    Zárkózik a Fradi. SZABÓ kihasználja az előnyt és jobb szélről a bal felsőbe lő. 10:8

22
    ROACH büntetőből lő a jobb alsóba. 10:7

22
    Gól viszont a túl oldalon. BRGULJAN lő kintről a jobb alsóba. 10:6

22
    Hatalmas védések Barabástól! Előbb Paján, majd Kolozsi jobb széli lövését hárítja bravúrral!

21
    Előnyben a vendégek, és rögtön időt kérnek.

21
    Lefordul a Fradi, MARTIN úszik meg középen és lő ziccerből a hálóba. 9:6

20
    Kontra a hazaiak ellen.

20
    Bóbis fórból a bal szélről a jobb kapufát találja el.

19
    Barabásnak kell védenie, így sarokdobás következik.

19
    Beindult a Vasas-henger. ANGYAL öt méterről középről lő nagy erővel Gárdonyi feje fölé a hálóba. 9:5

18
    FAZEKAS lő hatalmas gólt a jobb szélről! A szélső elnézett az egyik irányba, majd a másikba bedobta a labdát a bal felsőbe! 8:5

18
    Roach szakad el emberétől a bal szélen, de tiszta helyzetből a felső lécre pattint.

17
    Éppen amikor kiegészült a Fradi, HŐNA a bal szélről kilövi a bal felsőt. 7:5

17
    Centerbe játszott labda, rögtön előnyben a hazaiak.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, a Vasas hozza el a ráúszást.

Ahogy azt várni lehetett, parázshangulatú találkozónak lehetünk szemtanúi. A Fradi irányította a mérkőzés első felét, azonban a Vasas fordítani tudott, és vezet egy góllal a félidőben. Mindkét együttes jól használja ki a fórjait, ami talán dönthet a végén, hogy melyik csapat bírja jobban ezt a magas hőfokú összecsapást. Hamarosan következik a harmadik negyed.

16
    Vége a második negyednek.

16
    Kis kavarodás a negyed végén, amiből gólt szereznek a fehér sapkások, de szabálytalanság miatt érvénytelen a találat.

16
    Fórban a hazaiak, de Csapó a bal kapufára dobja a jobb oldali lövést.

15
    A Fradi játékos átlövésből a keresztlécet találja el.

15
    Vasas időkérés.

14
    Jól védekezik most centerben a Vasas. Övék a labda és emberelőnyt kapnak.

14
    Előnyben a hazaiak, BRGULJAN pedig kilövi a bal felsőt. 6:5

13
    SWIFT használja ki a fórt, és közelről a jobb felsőbe bombáz. 5:5

13
    Előnybe kerül a Fradi, és Varga I Zsolt edző rögtön időt kér.

12
    Angyal lop labdát a vendégektől.

12
    MANHERCZ fórból, a bal szélről lő a rövid felsőbe. 5:4

11
    SEDLMAYER lóbál a bal szélen, majd a bal kapufáról Gárdonyi hátára pattan a labda, onnan pedig a kapuba. 4:4

10
    ROACH lövi be a büntetőt a bal felsőbe. 3:4

9
    Német a bal szélről telibe találja Gárdonyit.

9
    Elkezdődött a második negyed, a Vasasé a ráúszás.

8
    Vége az első negyednek.

8
    Paján találja el a bal szélről a jobb kapufát a dudaszó előtt pár másodperccel.

8
    Fórban a hazaiak, amit NÉMET használ ki. Elszakad emberétől a bal szélen, majd közelről a léc alá vágja a labdát. 3:3

7
    Sokat járatják a labdát a vendégek, de végül pontatlan a passz a ziccerben lévő szélsőnek.

7
    Kiállítás a hazaiaktól, a Fradi időt kér.

6
    Gárdonyi tolja ki két kézzel a jobb felsőbe tartó kinti lövést!

5
    Jól védekezik a Fradi, azonban támadásban hamar eladják a labdát.

4
    Jók eddig a fórkihasználások a mérkőzésen, most MARTIN marad üresen a bal szélen és lő Barabás kezei között a hosszú felsőbe. 2:3

4
    Előnyből SEDLMAYER a bal szélről vágja a rövid felsőbe. 2:2

3
    Fórba kerül a Vasas, majd rögtön időt kérnek a hazaiak.

3
    Steinmetz kerül középen ziccerbe, de Gárdonyi útját állja.

3
    PAJÁN lő hatalmas gólt nyolc méterről a jobb felsőbe. 1:2

2
    SWIFT fórból egyenlít és lő centerből a bal felsőbe. 1:1

1
    STEINMETZ fórból szerez vezetést a Vasasnak, és lő a bal felsőbe.

1
    A ráúszást követően egyik csapat sem tudta megszerezni a labdát, így a játékvezető dobta be a labdát, ami a Vasasé lett.

1
    Elkezdődött az első negyed. Fehér sapkában a hazaiak, zöldben a vendégek.

A Széchenyi Bank-FTC kerete:

1 – Gárdonyi András, 2 – Kolozsi Marcell, 3 – Szabó Botond, 4 – Szilágyi Attila, 5 – Bóbis Máté, 6 – Salamon Attila, 7 – Aidan Roach, 8 – Tyler Martin, 9 – Joel Swift, 10 – Francsics Dániel, 11 – Paján Viktor, 12 – Major Martin, 13 – Etédi Benjámin, 14 – Kósik Soma.
    Vezetőedző: Varga I Zsolt

A TEVA-Vasas kerete:

1 – Barabás Botond, 2 – Drasko Brguljan, 3 – Csapó Miklós, 4 – Bendes Viktor, 5 – Fazekas Tibor, 6 – Angyal Dániel, 7 – Sedlmayer Tamás, 8 – Manhercz Ádám, 9 – Hőna Dávid, 11 – Takács Bálint, 12 – Német Toni, 13 – dr. Steinmetz Ádám, .
    Vezetőedző: Földi László

Bár ez még csak a harmadik vízilabdás hétvége a szezonból, a két fővárosi csapat már harmadszorra találkozik egymással. Két hete a Magyar Kupa szentesi selejtezőjén, meglepetésre a zöld-fehérek nyertek 11-8-ra, míg tegnap a negyeddöntő első mérkőzésén öt gólos Vasas vezetés után, végül nagy hajrájával felzárkózott a Fradi, így 9-9-cel várhatják a csapatok a mai folytatást. A két hétvége között elkezdődött az OB I is, ahol a Vasas 14-11-re verte idegenben az OSC-t, míg az FTC hazai környezetben bár megszorongatta a bajnoki címvédő Egert, végül 13-10-re kikapott. Az utolsó negyedet 5-0-ra vesztették el a fővárosiak. Érdekes és izgalmas találkozónak nézünk elébe! Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik.