Nové Zámky – Budapešť 4:1 (vége) | Corona Brasov Wolves – Ferencváros Bp. ESMTK 3:2 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
UTE Újpest Budapešť
péntek 27.09.2013, 18:00MOL Liga

A záró harmadban egy kissé visszavettek az iramból a hazaiak, de gond nélkül tartották a megszerzett háromgólos előnyt .Végül sikerült az újpestieknek a sok emberelőnyből egyet kihasználni, és megszerezni a becsületgólt. Továbbra is egy ponttal az utolsó helyet foglalják el a lilák, az érsekújváriaknak 16 pont van birtokukban, és jelenleg a harmadikak a tabellán.

Kapura lövések: 34:16.

A mérkőzés végén Nagy Gergő nevét kiabálta kórusban a közönség, aki elbúcsúzott ezen a mérkőzésen az érsekújvári szurkolóktól, és a tengerentúlon folytatja pályafutását. (21:24:13)

60:00

59:10
    Stefanka kisebb helyzetbe kerül, Pleszkán kivédi.

58:54
    Bereczki nagyon távoli lövését védi Krajcovic a lepkéssel.

58:25
    Páros kiállítás, Krajcovic 2 perc akadályozásért, Virág 2 perc durva játékért.

57:40
    Kiegészült az Érsekújvár, Baron ismét a jégen.

56:30
    Tovább folytatódik az újpesti előny, jól játszik most a vendégcsapat.

55:44
    Az Újpest gólt szerzett!
    Rögtön a buli után betalál az Újpest HORVÁTH ANDRÁS révén. Gólpasszok: Maklári Erik, Sweeney Roscoe.

55:40
    Kiállítás a hazai csapatból, Baron és Ruzicka kap 2 percet.

55:10
    Uram hibája, de rögtön javít, és már az újpesti harmadban a korong.

54:00
    Letámad az Érsekújvár, gólokat akarnak még lőni.

53:07
    Les (Újpest)

52:33
    Pleszkán remek védései, kétszer is gólhelyzetben védet.

50:13
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Szép szóló után RUZICKA LUKÁS talál be Pleszkán mellett. Gólpasszok: Púchovský Matús, Král Martin.

49:22
    Kiemelik a korongot az újpestiek a harmadból, kevés az esemény.

48:51
    Buli Krajcovic előtt, egy kivágott korong után.

48:37
    Menetközben cserélnek a csapatok

48:02
    Uhnák gyönyörű visszahúzós cselét tapsolja meg a közönség.

47:00
    Sok pontatlanság most a pályán, újvári tilos a vége.

46:15
    Leshelyzet (HC Nové Zámky)

46:01
    Újpesti lövés, buli a hazai kapu előtt.

45:32
    Uram passzol ziccerbe Caládinak, aki fölé lövi, de lehet, hogy Pleszkán keze is benne volt.

44:37
    Odry lövése pattan le, de már Pleszkán véd a másik oldalon.

43:50
    Könnyedén játszik az újvári csapat és teremt helyzeteket Pleszkán előtt.

42:32
    Ígéretes újpesti akció, de az utolsó pillanatban szerelnek a hazai védők.

41:40
    Az újvári kapu mögül indul az újabb hazai akció.

41:00
    Pichler lövését védi a botossal Krajcovic.

40:30
    Nagy Gergő lövése takarásból, Pleszkán résen volt.

40:01

Sok volt a kiállítás ebben a játékrészben, főleg az Újpest hagyott ki rengeteg emberelőnyt. Kissé visszaesett az iram, voltak hazai helyzetek, de csak Dubec büntetője talált be Pleszkán háta mögé. A harmad végén az újpestiek is kétszer veszélyeztettek, de Krajcovic a helyén volt.. Hamarosan folytatjuk a záró harmaddal.

40:00

39:27
    A másik oldalon Krajcovic bravúr, ismét szép újpesti akció.

38:51
    Pleszkán biztosít ismét, egy percel a harmad vége előtt.

38:03
    Stefankának lecsúszott a korong a döntő pillanatban.

37:30
    Szép újpesti akció végén Krajcovic véd a lepkéssel egy közeli lövést.

36:34
    DUBEC MAREK belövi Pleszkán mamutjai között a pakkot, és kihasználja a büntetőt.

36:34
    Dubect vágják fel helyzetben, büntető következik.

35:25
    Kiegészült az Újpest , sikerült megúszni gól nélkül.

34:50
    Majdnem helyzetbe került Pichler, de Krajcovic megelőzte.

33:54
    Stefanka szóló egész Pleszkán kapusig, majd valahogy bekerül a pakk a kapuba, de a bírók nem adják meg, mert kézzel volt beütve.

33:22
    Kiállítás az Újpest csapatából, 2 perc Virág.

32:40
    Pleszkán tenyerel rá egy korongra és szakítja meg a játékot.

32:20
    Folyamatos játék megszakítás nélkül.

31:22
    Pleszkán nem unatkozik, sorozatban üti ki a lövéseket.

30:30
    Beszorul az Újpest, ismét nagy hazai fölény.

29:53
    Tüzijáték az újpesti kapu előtt, csak úgy suhannak el a pakkok Pleszkán feje felett.

29:07
    Pavesic kemény lövését védi Pleszkán.

28:34
    Krajcovic véd a lepkéssel.

28:00
    Nagy Gergő szép szólója az egész pályán zavartalanul vitte be a korongot az Újpest harmadába.

27:20
    Nagy Gergő a bedobáson Pleszkán előtt.

27:00
    A sok kiállítás miatt szétszórt játékot produkálnak a csapatok.

26:47
    Kemény ütközés a palánknál, egy újpesti megszédül.

25:49
    Kiegészült az Érsekújvár, mindjárt egy helyzet, elmozdul Pleszkán kapuja.

25:00
    Az első 5 percet előnyben játszotta az Újpest, de eredménytelenül.

24:10
    Gyenge újpesti megoldások, jól védekeznek az újváriak hárman is.

23:22
    Most megint Hrudik megy le a hazai csapatból 2 percre nem megengedett testjátékért.

22:50
    Túl sok játékos a jégen, Ruzicka megy le 2 percre leülni.

22:35
    Kiegészült a hazai csapat, de megint kiállítás lesz.

22:02
    Ismét a palánknál ért véget az akció, buli következik a hazaiak harmadában.

21:33
    Nem tud mit kezdeni az újpesti gárda az előnyökkel. Buli Pleszkán előtt.

21:00
    Uram szabadít fel.

20:34
    Ismét lemegy egy hazai, Sucharda kap 2 percet.

20:30
    Lejárt a kiállítás kiegészült a hazai csapat

20:01

Az első harmadban hazai fölényt láthatott a közönség, teljesen megérdemelt az érsekújvári vezetés. Még 24 másodpercig előnyben játszik az Újpest a második harmad elején. 15 perc és folytatjuk.

20:00

19:30
    Még egy újpesti támadás, de ismét kivágja a hazai csapat a pakkot.

19:01
    Az utolsó percen belül.

18:35
    Sok a harc a palánknál, az idő még fogy.

17:55
    Négy perc előny az újpestieknél, de nem játszanak jól eddig az előnyben.

17:10
    Elhozza a bulit az Újpest, de már sikerül a hazai csapatnak kivágni a korongot.

16:24
    Újpesti támadás végén, kiállítás a hazai csapatból 2+2 percre megy le Zajac.

15:20
    Kicsit visszaesett az iram, kevés a megszakítás, de sok a pontatlan megoldás.

14:10
    Krajcovic jól ismeri fel a helyzetet és időben korcsolyázik ki.

13:45
    Kipattan a korong a nézőtérre. Buli a pálya közepén.

13:07
    Teljesen uralja a játékot a hazai csapat, az újpestiek csak statiszták.

11:55
    Nagy G. passz Kowalczyk felé, de a kéken kívül a korong, végül les.

10:55
    Máklári távoli lövése a palánknak csapódik.

10:17
    Ismét Pleszkán a főszereplő.

10:00
    Eddig sima meccs a hazai csapatnak, az újpestiek helyzet nélkül.

09:10
    Buli a hazai kapu előtt.

08:30
    Sucharda lövése a kék vonalról URAM MAREK korcsolyájáról pattan a hálóba. Gólpassz: Sucharda Andrej.

07:50
    Kowalczyk szerez korongot és a körök közül ereszt el egy kemény lövést. Pleszkán remekel.

07:30
    Megnyeri az újvári csapat a bulit, beszorul az Újpest. Pleszkán védés.

07:00
    Pleszkán tilos felszabadítása.

06:40
    Kiegészült a hazai csapat.

06:13
    Krajcovic véd, talán első alkalommal a meccsen.

04:41
    Kiállítás az Érsekújvár csapatából, 2 perc Púchovsky botfogásért.

04:40
    Virág visszatér, teljes létszámban az Újpest.

04:13
    A gól után folytatódik a hazai nyomás

03:24
    KOWALCZYK PAVEL óriási bombája a kék vonalról a fölső sarokban köt ki. Gólpasszok: Marek Uram, Nagy Gergő.

03:07
    Pleszkán remek védései

02:36
    Újabb újpesti kap 2 percet, Virág akadályozásért

02:17
    Óriási hazai nyomás, kavarodás a kapu előtt, majd ki kerül a korong és Kowalyczyk lő a kékről.

01:19
    Kiállítás az Újpest csapatából, 2 perc Jankovics

01:10
    Uram ereszt el egy veszélyes lövést, Pleszkán kiüti a korongot.

00:27
    NagyG. lövését védi Pleszkán, buli következik.

00:04
    Leshelyzet (Újpesti TE)

00:01

Mindkét csapat már a kék vonalon felsorakozva köszönti egymást, még az utolsó kézfogások a játékvezetőkkel, és kezdődhet a meccs.

A játékosok már a kijáróban sorakoznak

Vége a bemelegítésnek, begurult a jégpályát tisztító Rolba gép.

HC Nové Zámky: Krajcovic (Chovan) – Hrudik, Kowalczyk, Dubec (A), Nagy G.(A), Uhnák – Sucharda, Baron, Korytko, Uram, Wessmann – Pavesic, Zajac, Stefanka O. Stefanka M.(C), Caládi – Siska, Král, Kraus, Ruzicka, Púchovský.

Újpesti TE: Pleszkán (Hájek) – Maklári, Sommer, Virág (C), Coleman, Sweeney – Horváth(A), Bereczki, Ódry, Pichler, Papp – Vecaj, Kuusk, Dömötör, Fekti, Farkas – Garbacz, Gágyor, Kovács, Reiter, Jankovics

Játékvezetők: Kincses, Haszonits – Pálkövi, Berger..

A romániai mérkőzések után pénteken este 18:00 órakor, ismét hazai pályán lép jégre az Érsekújvár. Tizenegy nap elteltével megismétlődik Érsekújvárban a legutóbbi párosítás, amikor az Újpest volt az ellenfél, és kikapott 6:1-re.

Nem úgy sikerültek Csíkszeredán és Brassóban a mérkőzések, ahogy az újváriak azt tervezték. Nem tudtak pontot megcsípni egyik meccsen sem, végül két vereséggel a tarsolyunkban utaztak haza. Igaz, hogy betegség véget csak három teljes sorral tudtak kiállni Romániában.

Az újpestiek a legutóbbi két meccsükön simán kikaptak, előbb Dunaújvárosban 6:0-ra, majd a Fradi ellen 6:1-re. Érdekesség, hogy a lilák öt meccsen a nyolcból, amikor vesztesként vonultak az öltözőbe, mindig fél tucat gólt kaptak. Eddig egy pontot szereztek a fiatal újpesti hokisok Ancsin János vezetése alatt. Miskolcon egy izgalmas hosszabbításos meccsen majdnem meglepetést okoztak, de végül a miskolciak örülhettek a győzelemnek.

A HC Nové Zámky eddig százszázalékosan teljesít hazai jégen. Valószínűleg a pénteki meccsen az UTE ellen érvényesül a papírforma, de a jégkorongban mint minden sportban néha előfordul, hogy felborul.

Meglátjuk milyen forgatókönyvet ír a mai mérkőzés az érsekújvári jégcsarnokban. Eddig több nagyon jó színvonalú mérkőzést láthattunk a MOL ligában. Az első fordulók azt mutatják, hogy az alapszakasz végen nagyobb lesz a tolongás a rájátszásba kerülésért, mint a tavalyi szezonban.

A legújabb hír, hogy még két bajnokit játszik Nagy Gergő a magyar válogatott center az Érsekújvár színeiben. A csapat legeredményesebb játékosa az Újpest ellen lép utoljára jégre a hazai közönség előtt. Az érsekújvári csapat vezetői ellengették, hogy megragadhassa élete lehetőségét, és a tengerentúlon tudja folytatni pályafutását a CHL-ben. Kívánunk neki sok sikert a további pályafutásában.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 4. Kowalczyk (Uram, Nagy G.), 9. Uram (Sucharda), 37. Dubec, 51. Ruzicka (Púchovský, Král) – 56. Horváth (Maklári, Sweeney)

HC MIKRON Nové Zámky: Krajcovic (Chovan) – Hrudik, Kowalczyk, Dubec (A), Nagy G.(A), Uhnák – Sucharda, Baron, Korytko, Uram, Wessmann – Pavesic, Zajac, Stefanka O. Stefanka M.(C), Caládi – Siska, Král, Kraus, Ruzicka, Púchovský.
    UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Hájek) – Maklári, Sommer, Virág (C), Coleman, Sweeney – Horváth(A), Bereczki, Ódry, Pichler, Papp – Vecaj, Kuusk, Dömötör, Fekti, Farkas – Garbacz, Gágyor, Kovács, Reiter, Jankovics

Játékvezetők: Kincses, Haszonits – Pálkövi, Berger.