Nové Zámky – Budapešť 4:1 (vége) | Corona Brasov Wolves – Ferencváros Bp. ESMTK 3:2 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
UTE Újpest Budapešť
péntek 27.09.2013, 18:00MOL Liga

A záró harmadban egy kissé visszavettek az iramból a hazaiak, de gond nélkül tartották a megszerzett háromgólos előnyt .Végül sikerült az újpestieknek a sok emberelőnyből egyet kihasználni, és megszerezni a becsületgólt. Továbbra is egy ponttal az utolsó helyet foglalják el a lilák, az érsekújváriaknak 16 pont van birtokukban, és jelenleg a harmadikak a tabellán.

Kapura lövések: 34:16.

A mérkőzés végén Nagy Gergő nevét kiabálta kórusban a közönség, aki elbúcsúzott ezen a mérkőzésen az érsekújvári szurkolóktól, és a tengerentúlon folytatja pályafutását. (21:24:13)

60:00

59:10
    Stefanka kisebb helyzetbe kerül, Pleszkán kivédi.

58:54
    Bereczki nagyon távoli lövését védi Krajcovic a lepkéssel.

58:25
    Páros kiállítás, Krajcovic 2 perc akadályozásért, Virág 2 perc durva játékért.

57:40
    Kiegészült az Érsekújvár, Baron ismét a jégen.

56:30
    Tovább folytatódik az újpesti előny, jól játszik most a vendégcsapat.

55:44
    Az Újpest gólt szerzett!
    Rögtön a buli után betalál az Újpest HORVÁTH ANDRÁS révén. Gólpasszok: Maklári Erik, Sweeney Roscoe.

55:40
    Kiállítás a hazai csapatból, Baron és Ruzicka kap 2 percet.

55:10
    Uram hibája, de rögtön javít, és már az újpesti harmadban a korong.

54:00
    Letámad az Érsekújvár, gólokat akarnak még lőni.

53:07
    Les (Újpest)

52:33
    Pleszkán remek védései, kétszer is gólhelyzetben védet.

50:13
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Szép szóló után RUZICKA LUKÁS talál be Pleszkán mellett. Gólpasszok: Púchovský Matús, Král Martin.

49:22
    Kiemelik a korongot az újpestiek a harmadból, kevés az esemény.

48:51
    Buli Krajcovic előtt, egy kivágott korong után.

48:37
    Menetközben cserélnek a csapatok

48:02
    Uhnák gyönyörű visszahúzós cselét tapsolja meg a közönség.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 4. Kowalczyk (Uram, Nagy G.), 9. Uram (Sucharda), 37. Dubec, 51. Ruzicka (Púchovský, Král) – 56. Horváth (Maklári, Sweeney)

HC MIKRON Nové Zámky: Krajcovic (Chovan) – Hrudik, Kowalczyk, Dubec (A), Nagy G.(A), Uhnák – Sucharda, Baron, Korytko, Uram, Wessmann – Pavesic, Zajac, Stefanka O. Stefanka M.(C), Caládi – Siska, Král, Kraus, Ruzicka, Púchovský.
    UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Hájek) – Maklári, Sommer, Virág (C), Coleman, Sweeney – Horváth(A), Bereczki, Ódry, Pichler, Papp – Vecaj, Kuusk, Dömötör, Fekti, Farkas – Garbacz, Gágyor, Kovács, Reiter, Jankovics

Játékvezetők: Kincses, Haszonits – Pálkövi, Berger.