Békéscsaba – Balmazújváros 1:2 (vége) | Dunaújváros – Gyirmót 2:0 (vége) | Ajka – Szolnok 2:0 (vége)
Kozármisleny – BFC Siófok 0:1 (vége) | Nyíregyháza – Cegléd 1:0 (vége) | – Sopron 1:0 (vége)
Tatabánya – ZTE 1:2 (vége)
1:0 (1:0)
Soproni VSE
szombat 28.09.2013, 16:00 • Illovszky Rudolf-Stadion, Budapest • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

A labdarúgó Ness-Hungary NB II hetedik fordulójában tabellaszomszédok találkoznak szombat délután az angyalföldi Illovszky Rudolf stadionban. Hat kör után mindkét együttesnek hét bajnoki pontja van, így a 10. helyen álló kisalföldiek jobb gólkülönbségükkel előzik meg az egykoron 6 magyar bajnoki címet is szerző Vasast. A két csapat formája éppen fordított előjelet mutat; a soproniak eddigi két sikerüket az első három fordulóban aratták, míg a fővárosi piros-kékek éppen a legutóbbi két, egymást követő hétvégén tudták végre begyűjteni a maximális hat pontot. Ezért aztán Dirk Berger helyzete – legalábbis egyelőre – némiképp megszilárdult, viszont Supka Attila alatt kissé inog a soproni kispad. A mérkőzés nagy tétje tehát; melyik gárda tudja megszilárdítani helyét a középmezőnyben és melyiküknek kell inkább a kiesőzóna felé tekintgetni. Egy biztos; a döntetlen ezen az összecsapáson senkinek sem jó, tehát inkább a támadó futball kerülhet előtérbe. Hogy ez valóban így lesz –e azt Kedves Olvasóink is megtudhatják, ha nyomon követik élő, helyszíni, online, szöveges közvetítésünket. Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Igazi gyönyörű, verőfényes őszi időjárás fogadja a Fáy utcába kilátogató kedves szurkolókat! Minden adott tehát ahhoz, hogy egy remek összecsapás kerekedjen ebből a Vasas-Sopronból! Az összeállításokat már olvashatják; Supka Attila az SVSE szakmai igazgatója ismét lehetőséget ad Nyilasi Bálintnak és Baranyai Norbert is bekerült a kezdőbe. Dirk Berger is meglehetősen sok támadó szellemű játékost küld pályára. Jó meccs várható tehát, tartsanak velünk Kedves olvasóink, azonnal kezdünk!

Kijöttek a csapatok, szokásos piros-kék szerelésében a Vasas, tiszta fehérben az SVSE-GYSEV.

1

1
    Lökés miatt kifelé jöhetnek a soproniak.

2
    Recklet kapott a bírótól szóbeli feddést, labdaelrúgás miatt.

3
    Gaál Bálint jobbról begurított labdáját szedte fel Németh kapus.

3
    Megint az angyalföldi hálóőr avatkozott szépen közbe, most Nyilasi veszélyeztetett.

4
    Remilit rúgták fel a bal oldalon – jöhet a Vasas szabadrúgása.

4
    Remili erősen belőtt labdáját Fazekas fejelte ki szögletre.

5
    A sarokrúgás után az előrehúzódó Schulz 20 méteres lövése ment kapu mellé.

7
    Tóth Máté mentett szépen Boka elől a jobb oldalon.

8
    Gaál jobb oldali beadásába léptek bele a hazai védők.

9
    A szögletet kifejelték az angyalföldiek.

10
    Megint Remilit vágták fel – 18 méterről jöhet a Vasas szabadrúgása!

11
    Remili nagyszerűen találta el a labdát ebből a pontrúgásból, de Halasi remek vetődéssel hárított!

13
    Boda rúgott egy hatalmas gyertyát, de nem lett belőle veszély a Vasas kapuja előtt.

14
    Szabó lőtt szabadrúgásból, erősen mintegy 30 méterről a kapu elé, de Németh a helyén volt.

15
    Recklet indította Horváthot a jobb szélen, de beadását elvétették a belsőcsatárok.

17
    Zamostny elől mentett a soproni védelem.

19
    Boka veszélyeztette fejjel a soproni kaput, de Halasi végül felszedte a labdát.

21
    Gaál Bálint kapott az arcához és a földre huppant egy összecsapás után, de már jobban van.

22
    Nyilasi mintegy 27 méterről beadott szabadrúgása nem volt veszélyes.

24
    Halasi védte szépen Remili közeli kísérletét.

25
    Túl a félidő felén elmondhatjuk, hogy nagy az iram, de nem túl magas a színvonal! Enyhe Vasas fölényt láthattunk eddig!

26
    Boka volt a jobb szélen szabálytalan Maráczival szemben – oda a Vasas lehetősége.

27
    Remili nagyon szépen tette le mellel a labdát Zamostnynak, akinek 17 méteres lövését Halasi magabiztosan védte.

29
    Hátul adogat a Vasas-védelem és bevonták a játékba Németh kapust is.

30
    Cseke 16-oson belül visszafejelt labdája nem volt jó Bokának.

31
    Sifter 22 méteres lövését védte könnyedén Németh.

32
    Hohmann lövésénél a hazai szurkolók már gólt kiáltottak, de a labda végül mellé ment.

33
    Baranyai Norbert kap lökésért sárga lapot és ami még ennél is fontosabb, 11-es a Vasas javára!

34
    A Vasas gólt szerzett!
    Gólszerző BOKA. Zamostny lőtte a megítélt büntetőt, Halasi kiütötte a labdát, de a kipattanót COELHO DOS SANTOS CLEYTON "BOKA" a hálóba vágta! 1-0 a Vasas javára!

36
    Próbál gyorsan egalizálni a Sopron, Szabó L. jobb oldali szögletét Sifter fejelte kapu fölé!

37
    Szabó László kapott sárgát cseke megrúgásáért.

39
    Remili nagyszerű cselek után lőtt 16 méterről, de a védőkről Halasi ölébe pattant a labda.

40
    A 16-os jobb oldali sarkától jön a soproni szabadrúgás.

41
    Szabó lövését fogta szépen Németh Gábor!

42
    Maráczi nem tudott megbírkózni a jobb oldalon a Vasas-védelemmel.

43
    Most Erdélyi került a földre – lap nincs.

44
    Fazekas fejelt fölé egy bal oldali szöglet után, 6 méterről.

45
    Utolsó perc az első 45-ből!

46
    Zamostny harcolt még ki egy szögletet a bal oldalon.

46
    Aaz első játékrész kiemelkedően legjobb játékosa, Remili Mohamed lőtt nagyszerűen 25 méterről, Halasi bravúrral szögletre ütötte a labdát!

Egy jó iramú első félidőn vagyunk túl, egyelőre egygólos a Vasas előny, de még semmi sem dőlt el! Tartsanak velünk a szünetet követően is!

46

46
    Változatlan összetételben a pályán a csapatok.

47
    Egyelőre próbál támadni az egyenlítésért a soproni csapat.

48
    Zamostny bal oldalról beadott labdáját fejelték ki a vendégvédők.

49
    Boda szabadított fel kissé "egyszerűen"!

51
    Zamostny adott be jobbról és végül Fazakas szabadított fel a gólra éhesen érkező Boka elől!

52
    Boda kapott sárgát durvaságért.

53
    A soproni szabadrúgás után Erdélyi fejelt centiméterekkel fölé, 7 méterről.

55
    Csere a Vasas csapatában: lemegy Boda, bejön Görgényi.

56
    Dirk Berger fogja a fejét; nem hiszi el, hogy vendégszabadrúgás következik a felezővonal tájékáról.

57
    Zamostny lőtt mellé 8 méterről.

58
    Görgényi rúgott lyukat a saját 16-osán belül, végül Recklet segítette ki társát.

58
    Csere a SVSE-GYSEV csapatánál: lemegy Erdélyi, bejön Balázs.

60
    A bal oldalról Nyilasi rúghat soproni szabadot.

60
    A labda a Vasas kapuja mellé szállt.

61
    Remili – aki a II.félidőben már nem villog annyira, mint az elsőben – eltört egy labdát szabadrúgásból, a kaputól 26 méterre.

62
    Nagyot esett az iram az első 45 perchez képest és sajnos a színvonal sem verdesi az eget!

63
    Nyilasi próbálta kiugratni Szabót, de a Vasas védelemben elakadt a labda.

64
    Maráczi kapott sárga lapos figyelmeztetést, mert megrúgta Görgényit.

66
    Rohamoz a Sopron, de egyelőre komoly helyzet nélkül.

68
    Coelho dos Santos "Boka" kapott sárga lapot, mert felvágta Szabó Lászlót.

69
    Csere a SVSE-GYSEV együttesénél: lemegy Fazekas, bejön Németh László.

70
    Elképesztően sok technikai hiba tarkítja a mérkőzést, sajnos nagyon alacsony a színvonal.

72
    Végre valami! Horváth Levente lőtt két csel után 18 méterről, a védőkről lepattant a labdája, majd Zamostny lőtte kapu mellé.

74
    Csere a SVSE-GYSEV gárdájánál: lemegy Nyilasi Bálint, bejön Szabó Zsolt.

75
    Csere a Vasas FC-nél: lemegy Boka, bejön Berecz.

77
    Egyelőre őrzi egygólos előnyét az angyalföldi gárda.

78
    Nem tud igazából helyzetbe kerülni a vendégcsapat, a Vasas sem viszont Ők vezetnek 1-0-ra.

80
    Zamostnyt szerelte könnyedén a soproni védelem.

82
    Gaál Bálint jobbról lőtte középre a labdát nagy erővel, de mindenki lába mellett elzúgott!

83
    Balázs Richárd harcolt ki szögletet – most szorongat egy kissé az SVSE.

84
    Fazakas próblkozott 28 méterről, de labdája sokkal mellé ment.

85
    Most a Vasas rúg két szögletet gyors egymásutánban.

87
    Berecz Zsombor adta a labdát Bastian Hohmann-nak, de Őt végül szerelték a vendégek.

88
    Cseke lőtt a jobb oldalról keresztbe a kapu előtt, de közben az asszisztens már lest intett.

89
    Még egy csere a Vasasnál: lemegy Hohmann, bejön Crisan.

90
    Kettő perc a ráadás.

91
    9-5 a szögletarány a Vasas javára.

Az I.félidő viszonylag jó játéka, sokszor egészen elfogadható irama, a sok helyzet és egy Vasas találat után, a második játékrészre a hazaiak ráültek az eredményre, a Sopron pedig nem tudott változtatni, hiába birtokolták többet a labdát a szünetet követően! Összességében nem volt igazán szép az, ahogy a Vasas megnyerte ezt a mérkőzést, de számukra most csakis a 3 pont megszerzése volt a fontos! A lelkes – nem túl nagyszámú – piros-kék tábor mindenesetre a meccs végén megünnepelte csapatát!
    A Sopronnál pedig bizony ez után a meccs és az újabb vereség után akár Supka Attila távozása is felmerülhet! Hogy így lesz -e az majd kiderül.
    Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét, tartsanak velünk továbbra is! (17:59:07)