Békéscsaba – Balmazújváros 1:2 (vége) | Dunaújváros – Gyirmót 2:0 (vége) | Ajka – Szolnok 2:0 (vége)
Kozármisleny – BFC Siófok 0:1 (vége) | Nyíregyháza – Cegléd 1:0 (vége) | – Sopron 1:0 (vége)
Tatabánya – ZTE 1:2 (vége)
1:0 (1:0)
Soproni VSE
szombat 28.09.2013, 16:00 • Illovszky Rudolf-Stadion, Budapest • Merkantil Bank Liga

Az I.félidő viszonylag jó játéka, sokszor egészen elfogadható irama, a sok helyzet és egy Vasas találat után, a második játékrészre a hazaiak ráültek az eredményre, a Sopron pedig nem tudott változtatni, hiába birtokolták többet a labdát a szünetet követően! Összességében nem volt igazán szép az, ahogy a Vasas megnyerte ezt a mérkőzést, de számukra most csakis a 3 pont megszerzése volt a fontos! A lelkes – nem túl nagyszámú – piros-kék tábor mindenesetre a meccs végén megünnepelte csapatát!
    A Sopronnál pedig bizony ez után a meccs és az újabb vereség után akár Supka Attila távozása is felmerülhet! Hogy így lesz -e az majd kiderül.
    Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét, tartsanak velünk továbbra is! (17:59:07)

91
    9-5 a szögletarány a Vasas javára.

90
    Kettő perc a ráadás.

89
    Még egy csere a Vasasnál: lemegy Hohmann, bejön Crisan.

88
    Cseke lőtt a jobb oldalról keresztbe a kapu előtt, de közben az asszisztens már lest intett.

87
    Berecz Zsombor adta a labdát Bastian Hohmann-nak, de Őt végül szerelték a vendégek.

85
    Most a Vasas rúg két szögletet gyors egymásutánban.

84
    Fazakas próblkozott 28 méterről, de labdája sokkal mellé ment.

83
    Balázs Richárd harcolt ki szögletet – most szorongat egy kissé az SVSE.

82
    Gaál Bálint jobbról lőtte középre a labdát nagy erővel, de mindenki lába mellett elzúgott!

80
    Zamostnyt szerelte könnyedén a soproni védelem.

78
    Nem tud igazából helyzetbe kerülni a vendégcsapat, a Vasas sem viszont Ők vezetnek 1-0-ra.

77
    Egyelőre őrzi egygólos előnyét az angyalföldi gárda.

75
    Csere a Vasas FC-nél: lemegy Boka, bejön Berecz.

74
    Csere a SVSE-GYSEV gárdájánál: lemegy Nyilasi Bálint, bejön Szabó Zsolt.

72
    Végre valami! Horváth Levente lőtt két csel után 18 méterről, a védőkről lepattant a labdája, majd Zamostny lőtte kapu mellé.

70
    Elképesztően sok technikai hiba tarkítja a mérkőzést, sajnos nagyon alacsony a színvonal.

69
    Csere a SVSE-GYSEV együttesénél: lemegy Fazekas, bejön Németh László.

68
    Coelho dos Santos "Boka" kapott sárga lapot, mert felvágta Szabó Lászlót.

66
    Rohamoz a Sopron, de egyelőre komoly helyzet nélkül.

64
    Maráczi kapott sárga lapos figyelmeztetést, mert megrúgta Görgényit.

63
    Nyilasi próbálta kiugratni Szabót, de a Vasas védelemben elakadt a labda.

62
    Nagyot esett az iram az első 45 perchez képest és sajnos a színvonal sem verdesi az eget!

61
    Remili – aki a II.félidőben már nem villog annyira, mint az elsőben – eltört egy labdát szabadrúgásból, a kaputól 26 méterre.

60
    A labda a Vasas kapuja mellé szállt.

60
    A bal oldalról Nyilasi rúghat soproni szabadot.

58
    Csere a SVSE-GYSEV csapatánál: lemegy Erdélyi, bejön Balázs.

58
    Görgényi rúgott lyukat a saját 16-osán belül, végül Recklet segítette ki társát.

57
    Zamostny lőtt mellé 8 méterről.

56
    Dirk Berger fogja a fejét; nem hiszi el, hogy vendégszabadrúgás következik a felezővonal tájékáról.

55
    Csere a Vasas csapatában: lemegy Boda, bejön Görgényi.

53
    A soproni szabadrúgás után Erdélyi fejelt centiméterekkel fölé, 7 méterről.

52
    Boda kapott sárgát durvaságért.

51
    Zamostny adott be jobbról és végül Fazakas szabadított fel a gólra éhesen érkező Boka elől!

49
    Boda szabadított fel kissé "egyszerűen"!

48
    Zamostny bal oldalról beadott labdáját fejelték ki a vendégvédők.

47
    Egyelőre próbál támadni az egyenlítésért a soproni csapat.

46
    Változatlan összetételben a pályán a csapatok.

46

Egy jó iramú első félidőn vagyunk túl, egyelőre egygólos a Vasas előny, de még semmi sem dőlt el! Tartsanak velünk a szünetet követően is!

46
    Aaz első játékrész kiemelkedően legjobb játékosa, Remili Mohamed lőtt nagyszerűen 25 méterről, Halasi bravúrral szögletre ütötte a labdát!

46
    Zamostny harcolt még ki egy szögletet a bal oldalon.

45
    Utolsó perc az első 45-ből!

44
    Fazekas fejelt fölé egy bal oldali szöglet után, 6 méterről.

43
    Most Erdélyi került a földre – lap nincs.

42
    Maráczi nem tudott megbírkózni a jobb oldalon a Vasas-védelemmel.

41
    Szabó lövését fogta szépen Németh Gábor!

40
    A 16-os jobb oldali sarkától jön a soproni szabadrúgás.

39
    Remili nagyszerű cselek után lőtt 16 méterről, de a védőkről Halasi ölébe pattant a labda.

37
    Szabó László kapott sárgát cseke megrúgásáért.

36
    Próbál gyorsan egalizálni a Sopron, Szabó L. jobb oldali szögletét Sifter fejelte kapu fölé!

34
    A Vasas gólt szerzett!
    Gólszerző BOKA. Zamostny lőtte a megítélt büntetőt, Halasi kiütötte a labdát, de a kipattanót COELHO DOS SANTOS CLEYTON "BOKA" a hálóba vágta! 1-0 a Vasas javára!

33
    Baranyai Norbert kap lökésért sárga lapot és ami még ennél is fontosabb, 11-es a Vasas javára!

32
    Hohmann lövésénél a hazai szurkolók már gólt kiáltottak, de a labda végül mellé ment.

31
    Sifter 22 méteres lövését védte könnyedén Németh.

30
    Cseke 16-oson belül visszafejelt labdája nem volt jó Bokának.

29
    Hátul adogat a Vasas-védelem és bevonták a játékba Németh kapust is.

27
    Remili nagyon szépen tette le mellel a labdát Zamostnynak, akinek 17 méteres lövését Halasi magabiztosan védte.

26
    Boka volt a jobb szélen szabálytalan Maráczival szemben – oda a Vasas lehetősége.

25
    Túl a félidő felén elmondhatjuk, hogy nagy az iram, de nem túl magas a színvonal! Enyhe Vasas fölényt láthattunk eddig!

24
    Halasi védte szépen Remili közeli kísérletét.

22
    Nyilasi mintegy 27 méterről beadott szabadrúgása nem volt veszélyes.

21
    Gaál Bálint kapott az arcához és a földre huppant egy összecsapás után, de már jobban van.

19
    Boka veszélyeztette fejjel a soproni kaput, de Halasi végül felszedte a labdát.

17
    Zamostny elől mentett a soproni védelem.

15
    Recklet indította Horváthot a jobb szélen, de beadását elvétették a belsőcsatárok.

14
    Szabó lőtt szabadrúgásból, erősen mintegy 30 méterről a kapu elé, de Németh a helyén volt.

13
    Boda rúgott egy hatalmas gyertyát, de nem lett belőle veszély a Vasas kapuja előtt.

11
    Remili nagyszerűen találta el a labdát ebből a pontrúgásból, de Halasi remek vetődéssel hárított!

10
    Megint Remilit vágták fel – 18 méterről jöhet a Vasas szabadrúgása!

9
    A szögletet kifejelték az angyalföldiek.

8
    Gaál jobb oldali beadásába léptek bele a hazai védők.

7
    Tóth Máté mentett szépen Boka elől a jobb oldalon.

5
    A sarokrúgás után az előrehúzódó Schulz 20 méteres lövése ment kapu mellé.

4
    Remili erősen belőtt labdáját Fazekas fejelte ki szögletre.

4
    Remilit rúgták fel a bal oldalon – jöhet a Vasas szabadrúgása.

3
    Megint az angyalföldi hálóőr avatkozott szépen közbe, most Nyilasi veszélyeztetett.

3
    Gaál Bálint jobbról begurított labdáját szedte fel Németh kapus.

2
    Recklet kapott a bírótól szóbeli feddést, labdaelrúgás miatt.

1
    Lökés miatt kifelé jöhetnek a soproniak.

1

Kijöttek a csapatok, szokásos piros-kék szerelésében a Vasas, tiszta fehérben az SVSE-GYSEV.

Igazi gyönyörű, verőfényes őszi időjárás fogadja a Fáy utcába kilátogató kedves szurkolókat! Minden adott tehát ahhoz, hogy egy remek összecsapás kerekedjen ebből a Vasas-Sopronból! Az összeállításokat már olvashatják; Supka Attila az SVSE szakmai igazgatója ismét lehetőséget ad Nyilasi Bálintnak és Baranyai Norbert is bekerült a kezdőbe. Dirk Berger is meglehetősen sok támadó szellemű játékost küld pályára. Jó meccs várható tehát, tartsanak velünk Kedves olvasóink, azonnal kezdünk!

A labdarúgó Ness-Hungary NB II hetedik fordulójában tabellaszomszédok találkoznak szombat délután az angyalföldi Illovszky Rudolf stadionban. Hat kör után mindkét együttesnek hét bajnoki pontja van, így a 10. helyen álló kisalföldiek jobb gólkülönbségükkel előzik meg az egykoron 6 magyar bajnoki címet is szerző Vasast. A két csapat formája éppen fordított előjelet mutat; a soproniak eddigi két sikerüket az első három fordulóban aratták, míg a fővárosi piros-kékek éppen a legutóbbi két, egymást követő hétvégén tudták végre begyűjteni a maximális hat pontot. Ezért aztán Dirk Berger helyzete – legalábbis egyelőre – némiképp megszilárdult, viszont Supka Attila alatt kissé inog a soproni kispad. A mérkőzés nagy tétje tehát; melyik gárda tudja megszilárdítani helyét a középmezőnyben és melyiküknek kell inkább a kiesőzóna felé tekintgetni. Egy biztos; a döntetlen ezen az összecsapáson senkinek sem jó, tehát inkább a támadó futball kerülhet előtérbe. Hogy ez valóban így lesz –e azt Kedves Olvasóink is megtudhatják, ha nyomon követik élő, helyszíni, online, szöveges közvetítésünket. Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.