FTC Rail Cargo Hungaria
37:26 (18:15)
DVSC - TVP AQUATICUM
szerda 16.10.2013, 18:00 • Elek Gyula Aréna • Női kézilabda NB1

Nehezen lendült játékba a zöld-fehér együttes, a félidőben "csak" három góllal vezettek az első harminc percben tapadó Debrecen ellen. Aztán a második félidőben beindult az a bizonyos úthenger, és innen már nem volt megállás. Csak az volt a kérdés, hogy meglesz-e a tíz gólos hazai győzelem. Tomori és Vérten vezérletével a találkozó végén már ez sem volt kérdés.
    Összességében a Ferencváros könnyedén is megérdemelten nyert egy közel sem gyenge Debrecen ellen.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (19:28:36)

60
    Mérkőzés vége. (37:26)

60
    A mérkőzés utolsó támadását a hazaiak vezették, ZÁCSIK SZANDRA nevéhez fűződik az utolsó gól. Átlövésből volt eredményes. (37:26) (37:26)

59
    KARNIK SZABINA középről kozmetikázta a két csapat közti különbséget. (36:26) (36:26)

59
    TOMORI ZSUZSANNA nagy gólt akasztott a vendégek kapujába. (36:25) (36:25)

58
    MÉSZÁROS REA a befejező ember beállóból. (35:25) (35:25)

58
    KOVACSICZ MÓNIKA szélről nem hibázott. (34:25) (34:25)

58
    BARNA ÉVA átlövésből csökkenti a hazaiak előnyét. (33:25) (33:25)

57
    Hazai labdaszerzés után VÉRTEN ORSOLYA lerohanásból növeli a hazaiak előnyét. (33:24) (33:24)

56
    Zácsik adott nagy labdát a szélre, KOVACSICZ MÓNIKA pedig nagyon bevágta. (32:24) (32:24)

55
    A vendégek támadásával folytatódik a mérkőzés. A Debrecen akciója a hazai blokkban halt el, támadhatnak a zöld-fehérek. (31:24) (31:24)

54
    A Debrecen időt kért. (31:24) (31:24)

54
    Sikertelen vendégtámadás után TOMORI ZSUZSANNA betörésből nem hibázta el a lehetőséget. (31:24) (31:24)

53
    Karnik Szabina megy ki két percre miután Zácsikot rángatta meg. (30:24) (30:24)

53
    ZÁCSIK SZANDRA ment be a darálóba, védővel a nyakán is bevágta. (30:24) (30:24)

52
    Hosszas vendégtámadás után Szikora védett egy lövést. (29:24) (29:24)

51
    Vértent vitték földre, jöhet a hazaiak büntetője. TOMORI ZSUZSANNA esélyt nem adott a vendégek kapusának. (29:24) (29:24)

50
    KARALYOS ORSOLYA volt határozott, betörése után Szikora tehetetlen volt. (28:24) (28:24)

49
    Kivédekezett vendég támadás után Kovacsicz lába a vonalat érte. A Debrecen támadhat. (28:23) (28:23)

48
    Debreceni kihagyott támadás után lerohanásból ZÁCSIK SZANDRA meglövi mai első gólját. (28:23) (28:23)

48
    Barna Éva kapott két percet miután Kovacsicz Mónikán taszajtott egy jókorát gólhelyzetben. (27:23) (27:23)

47
    Ha egy üzlet beindult... A mérkőzésnek ebben a szakaszában VÉRTEN ORSOLYA megállíthatatlan. Szélről volt eredményes a válogatott szélső. (27:23) (27:23)

46
    Meglehetősen sok a hiba, sok az eladott labda. Hazai jöhetnek támadással. (26:23) (26:23)

45
    BOHUS-KARNIK MERCÉDESZ a bal átlövőből nagyon megnézte a sarkot, Szikora ezt nem védhette. (26:23) (26:23)

44
    Vendég támadással folytatódik a mérkőzés. (26:22) (26:22)

44
    A Debrecen kért időt. (26:22) (26:22)

44
    Eladott vendég labda után VÉRTEN ORSOLYA robog végig a pályán, majd sikeresen be is fejezi a hazaiak támadását. (26:22) (26:22)

43
    Kivédett labda a hazaiaknál, majd eladják a zöld-fehérek. A Debrecen támadhat. (25:22) (25:22)

42
    MÉSZÁROS REA beállóból nem hibázik, ismét Tomoritól kapott nagy labdát. (25:22) (25:22)

41
    BARNA ÉVA emberhátrányban is eredményes tud lenni. (24:22) (24:22)

41
    TOMORI ZSUZSANNA átlövésből nagy gólt ragasztott a felsőbe. (24:21) (24:21)

40
    Karnik birkózta le Szucsánszkit, meg is kapta a két percet. (23:21) (23:21)

39
    KARNIK SZABINA vágja be a vendégek büntetőjét. (23:21) (23:21)

39
    De szép játék! Tomori játszotta be MÉSZÁROS REÁNAK a labdát középen, onnan pedig már nem volt nehéz dolga a hazaiak játékosának. (23:20) (23:20)

38
    Debreceni kapufa után a hazaiak támadhatnak. (22:20) (22:20)

37
    VÉRTEN ORSOLYA volt nagyon erőszakos, majd miután védőjén áthámozta magát nagyon bevágta a bal sarokba. (22:20) (22:20)

36
    KARNIK SZABINA büntetőjével már csak egy gól a különbség. (21:20) (21:20)

36
    VARSÁNYI NÓRA betörésből nem hibázott, két gól a hazaiak előnye. (21:19) (21:19)

35
    Vérten ellen szabálytalankodtak gólhelyzetben, a büntetőt TOMORI ZSUZSANNA vállalta el. (21:18) (21:18)

34
    TOMORI ZSUZSANNA átlövésből nagyon bevarrta. (20:18) (20:18)

34
    Eladott hazai labda után lerohanásból BARNA ÉVA góljával már csak egy gól a hazaiak előnye. (19:18) (19:18)

33
    Tomori lövése lejött a blokkról, a Debrecen támadását BARNA ÉVA fejezte be középről. (19:17) (19:17)

32
    Sopronyi lövését még védte Szikora, a kipattanót azonban VARSÁNYI NÓRA kíméletlenül bevágta. (19:16) (19:16)

32
    Kovacsicz kihagyott lövése után, eladta a labdát a Debrecen, ebből VÉRTEN ORSOLYA indult meg és növelte a hazaiak előnyét. (19:15) (19:15)

31
    A hazaiak kezdték a második játékrészt. Pályán az első félidőben nem játszó Szucsánszki és Zácsik. (18:15) (18:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (18:15)

Ugyan a félidőben három góllal vezet a Ferencváros, de mégsem pörögnek úgy a hazaiak, mint ahogy azt megszoktuk tőlük. A zöld-fehéreknél Pena és Szamoránsky emelkedett ki az első harminc percben. A vendég Debrecen végig ott lihegett a hazaiak nyakán, Sopronyi pedig nagy napot fogott ki, egyelőre nem tudják hatástalanítani őt ferencvárosiak.
    Maradjanak velünk továbbra is!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (18:15)

30
    A félidő utolsó támadását a Debrecen vezette, az utolsó másodpercekben Sopronyi lőtt kapura, ám ezúttal Szikora védeni tudta a lapos lövést. (18:15) (18:15)

29
    Hosszas labdajáratos után a figurát SZAMORÁNSKY PIROSKÁRA játszották ki, aki meglehetősen zavartalanul lőhetett kapura. (18:15) (18:15)

28
    NERA PENA tolja most a hazaiak szekerét, átlövésből szerez újabb gólt. (17:15) (17:15)

28
    Eladott hazai labda után ÁBRAHÁM SZILVIA átlövésből dob nagy gólt. (16:15) (16:15)

27
    ÁBRÁHÁM SZILVIA középen volt határozott, lövését nem védhette Szikora. (16:14) (16:14)

27
    NEREA PENA betörésből bevágja. (16:13) (16:13)

26
    Szélről, BARNA ÉVA révén tapad a Debrecen. (15:13) (15:13)

25
    NEREA PENA nem sokat szórakozott a labdával, nagyon kilőtte a jobb sarkot. (15:12) (15:12)

24
    SOPRONYI ANETT jött be támadásba, egyelőre képtelenek tartani a debreceniek kiválóságát. (14:12) (14:12)

24
    SZAMORÁNSKY PIROSKA kapott egy jó bejátszást, beállóban nem is hibázta el a válogatott játékos. (14:11) (14:11)

23
    Hosszas támadás után már fent volt a játékvezető keze, a vendégek lövését Szikora védte bravúrral. (13:11) (13:11)

23
    Sok a hiba most a pályán, a vendégek támadhatnak. (13:11) (13:11)

22
    Barna próbálkozását könnyedén hárította Szikora, csakúgy mint a másik oldalon Such lövését a Debrecen kapusa. (13:11) (13:11)

21
    Két gólos hátrányban a vendég Debrecen támadásával folytatódik a mérkőzés. (13:11) (13:11)

21
    A Debrecen időt kért. (13:11) (13:11)

21
    TOMORI ZSUZSANNA ismét megrázta magát, hatalmas gólt vágott a felsőbe. (13:11) (13:11)

20
    VARSÁNYI NÓRA szélről nagyon bevágta. (12:11) (12:11)

19
    TOMORI ZSUZSANNA ment be a darálóba, és ha ő egyszer betör... (12:10) (12:10)

18
    Lerántás után Pena lőhetett büntetőt, a spanyol kiválóság nem tudott élni az eséllyel. (11:10) (11:10)

18
    Szikora védése után támadhat a Fradi. (11:10) (11:10)

17
    A hazaiak támadását Szamoránsky fejezte be lövéssel, ám ezúttal hárított a debreceniek hálóőre. (11:10) (11:10)

16
    A Ferencváros időt kért. (11:10) (11:10)

16
    ÁBRÁHÁM SZILVIA góljával egy gólra zárkózik a Debrecen. (11:10) (11:10)

16
    Pena kapufája után SZAMORÁNSKY PIROSKA szemfüles és lövi be a hazaiak újabb gólját. (11:9) (11:9)

15
    ÁBRÁHÁM SZILVIA kapott egy jó labdát a beállóban, nem is hibázta el a lehetőséget. (10:9) (10:9)

15
    LAURA STEINBACH védője karja alatt lőtte kapura. (10:8) (10:8)

14
    Passzív határán SOPRONYI ANETT bevágja közéről. (9:8) (9:8)

14
    Mind a két csapat már teljes létszámban, keményen védekezik most a Ferencváros. (9:7) (9:7)

13
    LAURA STEINBACH pókhálózta ki a felsőt. (9:7) (9:7)

12
    SZARKA ADRIENN a befejező játékos a hazaiaknál. Szépen lőtte ki a hosszút. (8:7) (8:7)

11
    SOPRONYI ANETT vállalja a büntetőt. Először még Szikora védeni tudott, az ismétlést már nem hibázza el a vendégek játékosa. (7:7) (7:7)

10
    Such kapott két percet lerántásért. (7:6) (7:6)

10
    SOPRONYI ANETT emberhátrányban is eredményes tud lenni. (7:6) (7:6)

9
    Pena ápolása után SZARKA ADRIENN szélről nem hibázik. (7:5) (7:5)

9
    Siska kapott két percet miután Pena ellen szabálytalankodott. (6:5) (6:5)

9
    VARSÁNYI DÓRA egy szép testcsel után középről veszi be a hazaiak kapuját. (6:5) (6:5)

8
    SZAMORÁNSKY PIROSKA beállóból szerez ismét gólt. (6:4) (6:4)

8
    VARSÁNYI DÓRA átlövésből eredményes. (5:4) (5:4)

8
    SOPRONYI ANETT egyelőre tarthatatlan a a hazaiaknak. (5:3) (5:3)

7
    Kudor kapott sárga lapot visszahúzásért. (5:2) (5:2)

7
    TOMORI ZSUZSANNA átlövésből meglövi mai első gólját. (5:2) (5:2)

6
    SOPRONYI ANETT jött be támadásba és lőtt szép gólt. (4:2) (4:2)

5
    Pontos bejátszás után SZAMORÁNSKY PIROSKA eredményes beállóból. (4:1) (4:1)

4
    Debreceni kapufa után a hazaiak támadhatnak. (3:1) (3:1)

4
    Labdaszerzés után lerohanásból LAURA STEINBACH eredményes. (3:1) (3:1)

3
    SUCH NELLI góljával vezetnek a hazaiak. (2:1) (2:1)

3
    SOPRONYI ANETT átlövéssel egalizálja az eredményt. (1:1) (1:1)

2
    Pena harcolt ki büntetőt, a hétméterest maga a sértett NERA PENA értékesíti. (1:0) (1:0)

2
    Eladott labda a hazaiaknál, majd debreceni láb után ismét a hazaiak támadhatnak. (0:0) (0:0)

1
    A vendég Debrecen kezdte a találkozót. Rossz passz után Pena szerzett labdát, támadhat a Ferencváros. (0:0) (0:0)

1

A szép számmal megjelent szurkolók nagy ovációval és vastapssal köszöntik a hazai játékosokat. Hamarosan kezdődik a mérkőzés, most már ne menjenek sehová.

A két csapat befejezte a zenés bemelegítést, most mutatják be a játékosokat.

FTC Rail Cargo Hungaria: Szikora, Abramovich (kapusok) – Zácsik, Cifra, Szarka, Vérten, Szucsánszki, Such, Steinbach, Kovacsicz, Tomori, Pena, Bárdi, Mészáros, Kocsis, Szamoránsky

DVSC – TVP: Lajtos, Makai (kapusok) – Bohus-Karnik, Szilágyi, Varsányi, Karalyos, Mikula, Sopronyi, Slakta, Ábráhám, Barna, Siska, Lajtos, Karnik, Valovics, Kudor

Játékvezetők: Natkai, Szalay.

A női kézilabda NBI alapszakaszának 9. fordulójában többek között FTC – Debrecen mérkőzést rendeznek. A Fradi nyolc kör után hét győzelemmel és egy vereséggel a tabella második helyét foglalja el, míg a vendég Debrecen hat győzelem mellett kétszer vesztesként hagyta el a pályát, ez a mutató a negyedik helyre elegendő.
    A zöld-fehérek bravúrgyőzelemmel kezdték az idényt, hiszen legyőzték a Győrt, viszont meglepetésként kikaptak Dunaújvárosban. Nyáron a hazaiaknál felépültek a sérültek, az új igazolásokkal pedig még tovább erősödött az addig sem gyenge keret.
    A hétvégén a Ferencváros 27–25-re győzött a Buducsnoszt Podgorica ellen Dabason a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának második fordulójában, így a dániai vereség után nagy kő esett le a csapat szívéről. Ilyen előjelek után nyilván felszabadultabban játszanak majd a hazaiak, de a vendég hajdúságiak ellen azért közel nem mehetnek biztosra.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

DVSC - TVP AQUATICUM: Lajtos, Makai (kapusok) – Bohus-Karnik, Szilágyi, Varsányi, Karalyos, Mikula, Sopronyi, Slakta, Ábráhám, Barna, Siska, Lajtos, Karnik, Valovics, Kudor

Játékvezetők: Natkai, Szalay