MTK-Budapest – EKFSC - Globál Safe 26:25 (vége) | Siófok – Dunaújvárosi KKA 24:24 (vége)
MTK-Budapest
26:25 (13:11)
EKFSC - Globál Safe
szombat 19.10.2013, 18:00 • Népfürdő utcai csarnok • Női kézilabda NB1

Elképesztő izgalmak és végjáték végén szerzi meg első győzelmét a bajnokságban a Budapest-MTK. A félidők kezdetét leszámítva ma jól játszottak a hazaiak, időnként a védekezéssel a tanácstalanságba kergetve az Egert. Bárczi vezérletével és fontos góljaival tartotta itthon a két pontot a Budapest-MTK.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (19:34:13)

60
    Mérkőzés vége. (26:25)

60
    Hat másodperc a végéig, a hazaiknál a labda. Pörögnek a másodpercek. (26:25) (26:25)

60
    Néhány másodperccel a vége előtt Feketét rántották le gólhelyzetben. Bárány kiállításával emberhátrányban fejezi be a mérkőzést az Eger. (26:25) (26:25)

60
    A csarnokban mindenki feszült, egy gólos hazai vezetésnél támadhat a Budapest-MTK. (26:25) (26:25)

59
    A beállót rántották le a hazaiak, büntetőt dobhat az Eger. FEHÉR VIKTÓRIA esélyt sem adott Kurucznak. (26:25) (26:25)

59
    Nagyon kevéssel a vége előtt FUNDÁK ANNAMÁRIA középről borzasztóan fontos gólt szerzett. (26:24) (26:24)

58
    Pados labdáját még védte Kurucz, a kipattanót azonban FEHÉR VIKTÓRIA bevágta. (25:24) (25:24)

57
    Az Eger kért időt. (25:23) (25:23)

57
    Hosszas labdajáratás után PETROVSZKI KATALIN volt nagyon erőszakos középen, nem is tudták megállítani a falban. (25:23) (25:23)

57
    Hazai támadással folytatódik a mérkőzés. (24:23) (24:23)

56
    Buzsáki ellen szabálytalankodtak a szélen, ápolni kell a hazaik szélsőjét. (24:23) (24:23)

56
    Sok a hiba most mindkét csapat játékában. A végét nem igazán bírják feszültséggel a lányok. (24:23) (24:23)

55
    GYIMESI KITTI szélről eredményes. Elképesztő izgalmak a pályán. (24:23) (24:23)

54
    FUNDÁK ANNAMÁRIA ment be középen a sűrűbe, nagyon fontos gólt szerzett a hazaik szempontjából. (24:22) (24:22)

53
    Barczi ellen szabálytalankodnak, de elmarad a büntető. Ápolják a hazaiak szélsőjét. (23:22) (23:22)

52
    FEHÉR VIKTÓRIA góljával ismét egy gól a különbség. (23:22) (23:22)

51
    BARCZI ANNAMÁRIA nagy napot fogott ki, nem tudják tartani a hazaiak szélsőjét. (23:21) (23:21)

50
    Fundák kapott két percer, Gyimesi ellen szabálytalankodott. (22:21) (22:21)

49
    GYIMESI KITTI lerohanásból nem hibázott. (22:21) (22:21)

49
    PETROVSZKI KATALIN átlövésből eredményes, esélye se volt a védésre a vendégek kapusának. (22:20) (22:20)

48
    Kihagyott hazai támadás után FEHÉR VIKTÓRIA középről vágott nagy gólt. Ezzel egy gól a különbség. (21:20) (21:20)

48
    TATJANA TRBOVIC átlövésével csökkenti a vendégek hátrányát. (21:19) (21:19)

47
    RÓZSA VERONIKA bevágta a büntetőt. (21:18) (21:18)

47
    Borbást rántották le a beállóban, ismét büntetőt dobhatnak a hazaiak. Ráadásul Bárány még kapott két percet. (20:18) (20:18)

46
    Kimaradt a vendégek támadása, a Budapest-MTK támadhat. (20:18) (20:18)

45
    RÓZSA VERONIKA nem hibázta el a büntetőt, Feketének esélye se volt. (20:18) (20:18)

45
    Barczi harcolt ki a szélen büntetőt, ráadásul Molnár ki is megy két percre. (19:18) (19:18)

44
    GYIMESI KITTI góljával egy a különbség. (19:18) (19:18)

44
    BARCZI ANNAMÁRIA tarthatatlan most a vendégeknek, kíméletlenül bevarrta szélről. (19:17) (19:17)

43
    Pados megy ki két percre, lerántotta ellenfelét. (18:17) (18:17)

43
    Kurucz védése után támadhatnak a hazaiak. Az akciót BÁRCZI ANNAMÁRIA fejezte be szélről, eggyel megy a Budapest-MTK. (18:17) (18:17)

42
    PETROVSZKI KATALIN magát se kímélve ment be a darálóba, góljával egyenlő. (17:17) (17:17)

41
    Pados megy ki két percre, miután beállóban lerántotta a hazaiak játékosát. (16:17) (16:17)

41
    KOVÁCS VIKTÓRIA hatalmas gólt akasztott a felsőbe. (16:17) (16:17)

40
    BORBÁS RITA ment be a sűrűbe, góljával egyenlő. (16:16) (16:16)

39
    TATJANA TRBOVIC átlövésével ismét az Egernél az előny. (15:16) (15:16)

39
    Ellépték a vendégek, támadhat a Budapest-MTK. BARCZI ANNAMÁRIA szélről eredményes. (15:15) (15:15)

38
    Pados kapott két percet, miután lerántotta ellenfelét. (14:15) (14:15)

38
    Passzívnál BÁRÁNY KRISZTINA lőtt hatalmas gólt. (14:15) (14:15)

37
    BUZSÁKI NIKOLETT szélről veszi be a vendégek kapuját. (14:14) (14:14)

37
    Barczi lába leért, a vendégek támadását BÁRÁNY KRISZTINA fejezi be. Átlövésből szerez nagy gólt. (13:14) (13:14)

36
    FEHÉR VIKTÓRIA szélről egalizálja az eredményt. (13:13) (13:13)

35
    Emberhátrányban is labdát szereznek a hazaiak, Barczi robog végig a pályán, de ziccerét bravúrral védi Fekete. (13:12) (13:12)

35
    Buzsáki kapott két percet lerántásért. (13:12) (13:12)

34
    Passzívnál már lőni kellett, Petrovszki mellézörrentett. (13:12) (13:12)

34
    KOVÁCS VIKTÓRIA volt szemfüles és csípett el egy labdát, majd végig is robogott vele a pályán. (13:12) (13:12)

33
    Bárány mellédurrantott, a hazaiak hozzák a labdát. (13:11) (13:11)

33
    Fekete védett egy átlövést, az Eger támadhat. (13:11) (13:11)

32
    Rossz bejátszás a hazaiaknál, majd eladják a labdát az egriek. Ismét a Budapest-MTK támadhat. (13:11) (13:11)

31
    Trbovic lövését Kurucz védte. (13:11) (13:11)

31
    A vendég Eger kezdte a második félidőt. (13:11) (13:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:11)

Rosszul kezdte a mérkőzést a Budapest-MTK, a vendégek 3:0-ás vezetésénél találtak először a kapuba. A félidő 20. percéig futottak az eredmény után a hazaiak, onnantól kezdve azonban egy nagyon jól és kemény védekezéssel megfojtották az Eger játékát. A játékrész végére pedig már a hazaiknál volt az előny.
    Maradjanak velünk továbbra is!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (13:11)

30
    A félidő utolsó támadását a vendégek vezették, de már nem esett újabb gól. (13:11) (13:11)

29
    RÓZSA VERONIKA büntetőjével már kettővel megy a hazai együttes. (13:11) (13:11)

29
    A beálló ellen szabálytalankodtak a vendégek, büntetőt dobhat a hazai csapat. (12:11) (12:11)

28
    Trbovic kapott két percet lerántásért. Támadhat a Budapest-MTK. (12:11) (12:11)

27
    Nagyon jól védekezik most a hazai csapat, levegőhöz se jut az Eger. (12:11) (12:11)

26
    Passzív miatt elvették a játékvezetők a labdát a vendégektől, lerohanásból pedig BARCZI ANNAMÁRIA góljával átvette a vezetést a Budapest-MTK. (12:11) (12:11)

25
    Fehérnek leért a lába, lerohanásból BUZSÁKI NIKOLETT eredményes. (11:11) (11:11)

25
    Barczi bődületesen eltalálta a felső lécet, az Eger támadhat. (10:11) (10:11)

24
    Kurucz jól véd most a hazai kapuban, hárítása után a hazaiak támadhatnak az egyenlítésért. (10:11) (10:11)

24
    Mekkora gól! PETROVSZKI KATALIN a kilencesről pókhálózta ki a felsőt. (10:11) (10:11)

23
    Kurucz védése után a hazaik támadhatnak. (9:11) (9:11)

23
    FUNDÁK ANNAMÁRIA jött be támadásba. Egy testcsel után kimozdította védőjét, középről pedig pontosan lőtte ki a bal alsót. (9:11) (9:11)

22
    Hosszas vendégtámadás után GYIMESI KITTI eredményes átlövésből. (8:11) (8:11)

21
    Az Eger kért időt. (8:10) (8:10)

20
    Kurucz védése után a hazai támadást PÁCZ LAURA fejezte be góllal. Nagyon bevágta bal átlövőből. (8:10) (8:10)

19
    PETROVSZKI KATALIN szélről vette be a vendégek kapuját, zárkózik a Budapest-MTK. (7:10) (7:10)

19
    BÁRÁNY KRISZTINA a passzív határán vállalta el, nagy gólt vágott átlövésből. (6:10) (6:10)

18
    Keményen védekezik most a hazai együttes, érezhetően tanácstalanok is a vendégek. (6:9) (6:9)

18
    Kihagyott támadás után az Eger támadhat. (6:9) (6:9)

17
    Hazai támadással folytatódik a találkozó. (6:9) (6:9)

17
    Időt kért a Budapest-MTK. (6:9) (6:9)

16
    HÉJJAS TÍMEA átlövésből eredményes. (6:9) (6:9)

16
    TATJANA TRBOVIC beállóból növeli a vendégek előnyét. (6:8) (6:8)

15
    FEHÉR VIKTÓRIA büntetőjével vezet az Eger. (6:7) (6:7)

BARCZI ANNAMÁRIA eredményes szélről. (6:6) (6:6)

15
    Pados büntetőjét lábbal hárítja Kurucz. (5:6) (5:6)

14
    Petrovszki megy ki két percre lerántásért. Büntetőt dobhat az Eger. (5:6) (5:6)

14
    Fundák játszotta ki a labdát Petrovszkinak, szélről érkezett is a lövés, azonban Fekete védett szépen. (5:6) (5:6)

13
    HÉJJAS TÍMEA góljával vezet az Eger. (5:6) (5:6)

13
    Továbbra is kapkodnak a csapatok, hazai eladott labda után az Eger támadhat. (5:5) (5:5)

12
    RÓZSA VERONIKA büntetőjével ismét egyenlő az állás. (5:5) (5:5)

12
    Fundákot rántották le a beállóban, jöhet is a büntető. (4:5) (4:5)

11
    Sok a hiba, sok az eladott labda most a pályán. Idegesen a játékosok. (4:5) (4:5)

11
    Kihagyott hazai támadás után lerohanásból FEHÉR VIKTÓRIA eredményes. (4:5) (4:5)

10
    PÁCZ LAURA egalizálja középről az eredményt. (4:4) (4:4)

9
    FEHÉR VIKTÓRIA szélről ezúttal nem hibázta el a lehetőséget, meglehetősen zavartalanul lőhetett. (3:4) (3:4)

8
    BUZSÁKI NIKOLETT ment be a darálóba, pontosan lőtt a bal sarokba. (3:3) (3:3)

8
    Fehér lövése szélről az oldalhálót találta el, a Budapest-MTK támadhat az egyenlítésért. (2:3) (2:3)

7
    Petrovszki kapott sárgát rángatásért. (2:3) (2:3)

7
    Bárzci kapott két percet lerántásért. (2:3) (2:3)

6
    Trbovic lövését védte Kurucz, azonban a hazai oldalon is kimaradt a lehetőség. (2:3) (2:3)

6
    BARCZI ANNAMÁRIA a befejező ember, szélről gyönyörűen vágta a hosszúba. (2:3) (2:3)

5
    Kurucz védése után a hazaik jöhetnek támadással. (1:3) (1:3)

5
    FUNDÁK ANNAMÁRIA szedett össze egy labdát középen, bevetődve meglövi a hazaiak első gólját. (1:3) (1:3)

4
    Trbovic kapott két percet, emberelőnyben támadhat a Budapest-MTK. (0:3) (0:3)

4
    FEHÉR VIKTÓRIA kapott a beállóban egy jó labdát, élt is a lehetőséggel az Eger játékosa. (0:3) (0:3)

3
    Kihagyott hazai lehetőség után a vendégek támadhatnak. (0:2) (0:2)

3
    BÁRÁNY KRISZTINA ismét átlövésből vette be Kurucz kapuját. (0:2) (0:2)

2
    Rózsa kihagyott büntetője után támadhat az Eger. (0:1) (0:1)

2
    BÁRÁNY KRISZTINA nevéhez fűződik a találkozó első gólja, átlövésből volt eredményes. (0:1) (0:1)

1
    Fundák játszotta ki szélre a labdát, Buzsáki lövését védte Fekete. (0:0) (0:0)

1
    A Budapest-MTK kezdte a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1

Most mutatják be a játékosokat, azonnal kezdődhet a találkozó.

Az élvonalban való bennmaradás miatt nagyon fontos ez a mérkőzés mindkét csapatnak.

A csapatok befejezték a zenés bemelegítést, egymást biztatják a játékosok. Néhány pillanat és kezdődik a találkozó, most már ne menjenek sehová.

Budapest SE – MTK: Hrankai, Kurucz, Kókai (kapusok) – Kulich, Pácz, Fundák, Fekete, Buzsáki, Kopecz, Petrovszki, Rózsa, Baross, Borbás, Barczi

EKFSC – Globál Safe: Fekete, Sterbik (kapusok) – Gyimesi, Gasková, Molnár, Bárkai, Bárány, Hárs, Héjjas, Fehér, Pados, Trbovic, Kovács, Todorovic

Játékvezetők: Pecm, Vágvölgyi.

Alsóházi rangadót rendeznek a női kézilabda NBI-ben, az Eger Budapestre látogat a Budapest-MTK otthonába. Az élvonalban tavaly még BSE néven szerepelt együttes nyolc forduló után pont nélkül áll, csak jobb gólkülönbségének köszönhetően előzi meg az újonc egri Eszterházy KFSC-t. A hazaiak idén a biztos bennmaradást tűzték ki célul, ehhez hazai pályán mindenképpen néhány csapatot le kellene győzniük. Az első bajnoki pontok megszerzése nem csak az utolsó helyről való elmozdulást jelentheti, hanem lélektani szempontból is jelentősége lehet a jövőre nézve. Amelyik csapat nyer, könnyebben elhiszi majd magáról hogy igenis képes mérkőzéseket nyerni az élvonalban.
    A Budapest-MTK csapatához kapcsolódó hír, hogy menesztették Borsodi Péter vezetőedzőt, helyét az eddigi másodedző, Stranigg Ferenc veszi át, de csak ideiglenesen, mert hosszútávon nem tudja vállalni a vezetőedzői teendőket. Két, hasonló erősségű csapat kiélezett és izgalmas találkozójára számítunk, a hazaiakat valamivel esélyesebbnek gondoljuk.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

MTK-Budapest: Hrankai, Kurucz, Kókai (kapusok) – Kulich, Pácz, Fundák, Fekete, Buzsáki, Kopecz, Petrovszki, Rózsa, Baross, Borbás, Barczi
    EKFSC - Globál Safe: Fekete, Sterbik (kapusok) – Gyimesi, Gasková, Molnár, Bárkai, Bárány, Hárs, Héjjas, Fehér, Pados, Trbovic, Kovács, Todorovic

Játékvezetők: Pecm, Vágvölgyi