Corona Brasov Wolves – Nové Zámky 1:5 (vége) | HSC Csíkszereda – DVTK Jegesmedvék 3:2 (hosszabbítás vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Dab.Docler 6:5 (2:1 szétlövés után)
hosszabbítás vége
HSC Csíkszereda
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
hétfő 28.10.2013, 18:00 • Vákár Lajos Műjégpálya (Csíkszereda) • MOL Liga

Hiába sikerül hosszabbításra mentenie a mérkőzést a Miskolci Jegesmedvéknek, a hazaiak egy emberelőnyös helyzetet kihasználva – egyébként ez volt az összecsapás egyetlen kihasznált előnyös helyzete – győzni tudnak!
    A csíkszeredaiak ezért 2 bajnoki pontot kapnak, de a borsodiak is növelik egyel az egységeik számát. (20:24:39)

63:43
    A HSC gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Emberelőnyös góllal nyernek a székelyek! 16 másodperccel az emberhátrány kivédekezése előtt kapitulálnak a borsodiak, VACLAV NOVAK viszi be a döntő találatot! 3:2!
    Asziszt: Jozef Hruby

61:59
    Vladimir Dubek (Miskolc) ül le 2 percre gáncsolásért, 4 a 3 ellen a Csíkszereda a jégen!

60:55
    4 a 4 ellen a csapatok a jégen a hosszabbításban.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Vége a rendes játékidőnek, a vendégek ledolgozták a 40 perc alatt összeszedett hátrányukat, és ezzel kiharcolták a hosszabbítást!

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

58:01
    A mérkőzés utolsó 2 perce kezdődik meg.

48:20
    A Miskolc gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Egyenlítenek a Jegesmedvék, aki kettő és fél perc alatt kétszer mattolják Kozuchot! Metcalfe passzát JORDAN BENETT KNOX értékesíti! 2:2!
    Asziszt: Tyler Metcalfe

45:55
    GÓÓÓL! Szépítenek a miskolciak! MATTHEW BOYLE talál be a hazai kapuba, ezzel zárkóznak a borsodiak! 2:1!
    Asziszt: Vladimir Dubek

40:01

A második harmadot is 1:0 arányban hozza a HSC, így a hazaiak összesítésben már 2:0-ra vezetnek a borsodiak ellen, aki eddig már négy emberelőnyös helyzetet is kihasználatlanul hagytak. 20 perce maradt a Jegesmedvéknek, hogy legalább a hosszabbítást kiharcolják a mérkőzésen!

40:00

39:01
    A második játékrész utolsó perce kezdődik.

35:56
    A hazai együttes is teljes létszámmal a jégen, senki nem volt eredményes a büntetések alatt.

34:52
    Kiegészülnek a miskolciak, a borsodi csapat így 1 percig emberelőnyben játszhat.

33:56
    Becze Tihamér (HSC) is leül 2 percre, 4 a 4 ellen a csapatok a jégen.

32:52
    Knox (Miskolc) száll ki 2 percre nem megengedett testjátékért!

29:58
    GÓÓÓL! Növelik előnyüket a csíkszeredaiak! GÓGA ATTILA a kihagyott vendég előnyök után gólt üt a miskolci kapuba! 2:0!
    Asziszt: Becze Tihamér és Vaclac Novak

25:30
    Ez az előny is kihasználatlanul marad, kiegészülnek az erdélyiek!

23:30
    Gecse Hugó (HSC) áll ki 2 percre akadályozásért, ez lesz a miskolciak harmadik előnye!

20:01

1:0-ás előnyben mehet a szünetre a HSC, miután Bíró Ottó Attila révén sikerült a miskolci kapuba találniuk a hazaiaknak. A gólt követően kétszer is emberelőnyös szituációba kerültek a vendégek, de nem tudtak élni a lehetőséggel, így az esetleges egyenlítésre még várniuk kell.

20:00

19:27
    Ezt az előnyüket sem tudják gólra váltani a miskolciak.

19:01
    Az első játékrész utolsó perce kezdődik meg.

17:27
    Molnár Zoltán (HSC) áll ki 2 percre nem megengedett testjáték miatt, előnyben már másodszor a sárga-feketék!

13:49
    Nem sikerül élniük a vendégeknek az első előnyükkel, kiegészül a Csíkszereda.

11:49
    Szőcs Szabolcs (HSC) ül le két percre testre ütésért! Emberelőnyben a Jegesmedvék!

10:39
    GÓÓÓL! Vezetnek a székelyek! BÍRÓ OTTÓ ATTILA talál be a miskolci kapuba! 1:0!
    Asziszt: Kósa Endre

06:27
    Kiegészülnek a borsodiak, nem sikerül élniük az előnnyel a kék-fehéreknek.

04:27
    Tyler Metcalfe (Miskolc) áll ki 2 percre bottal akasztásért, emberelőnyben az erdélyiek!

01:01
    A hazaiaknál Stanislav Kozuch, a vendégeknél pedig Gyenes Dávid kezd a kapuban.

00:01

HSC Csíkszereda: Kozuch – Hruby, Góga, Curilla, Becze, Novak – Flinta, Papp Sz., Moldován, Molnár Zs., Szőcs – Bors, Nagy I., Molnár Z., Mihály, Farkas – Kósa, Péter, Bíró Ottó, Bíró Tamás, Gecse

Miskolc JJSE: Gyenes – Boyle, De Bruyn, Hajós, Popovics, Tóth A. – Láda, Vojtkó, Ritó, Dubek, Faith – Üveges, Hegyi, Knox, Metcalfe, Miskolczi – Szilágyi, Roczanov, Fliszár

Játékvezetők: Cosmin Toparceanu, Gergely Lehel – Mihai Trandafir, Csata Attila.

A HSC Csíkszereda látja vendégül a Miskolci Jegesmedvéket a MOL Liga alapszakaszában. Az erdélyi csapat az eddig lejátszott 16 mérkőzéséből a megszerezhető 54-ből mindössze 26 pontot gyűjtött, amivel a tabella 5. helyét foglalja el.
    A miskolciak 19 összecsapáson vannak túl, a Jegesmedvék 33 ponttal a 3. helyen állnak.
    Az idei alapszakaszban eddig kétszer találkoztak a felek: borsodban a sárga-feketék nyertek 4:2-re, míg csíkban a székely csapat diadalmaskodott 2:1 arányban. Hogy folytatódik-e a sorminta, miszerint a hazai pálya érvényesül, az hétfő este kiderül!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 11. Bíró O. (Kósa), 30. Góga (Becze, Novak), 64. Novak (Hruby) – 46. Boyle (Dubek), 49. Knox (Metcalfe)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes – Boyle, De Bruyn, Hajós, Popovics, Tóth A. – Láda, Vojtkó, Ritó, Dubek, Faith – Üveges, Hegyi, Knox, Metcalfe, Miskolczi – Szilágyi, Roczanov, Fliszár

Játékvezetők: Cosmin Toparceanu, Gergely Lehel – Mihai Trandafir, Csata Attila