Férfi Junior Válogatott – Orosháza 27:27 (vége)
Férfi Junior Válogatott
27:27 (13:12)
Orosházi Férfi KSE
kedd 29.10.2013, 18:00 • Balatonboglár, Urányi János Sport és Szabadidő Központ • Férfi kézilabda NB1

60
    A második félidő kísértetiesen hasonlóan indult az elsőhöz, ugyanis a Férfi Junior Válogatott indiszponált kezdése után egygólos előnyből 16-14-s hátrányba került, amikor Csoknyai István időt kért. A rövid megbeszélés hatástalannak bizonyult, ugyanis a vendégek kihasználva a balatonboglári hibákat fokozatosan növelték előnyüket, Vladan Jordovic tanítványai tíz perccel a vége előtt néggyel (21-25) mentek, azonban a Csoknyai-alakulat semmit nem feladva óriási hajrába kezdett, és végül megérdemelten hozta döntetlenre a találkozót.

Köszönjük a figyelmet! (19:39:44)

60
    Buday Dániel kísérlete elakad a falban, döntetlen a vége! (27:27)

60
    Időn túli szabaddobás a vendégek javára! (27:27) (27:27)

60
    Tíz másodperccel a vége előtt kettős kiállítás: Szeitl László és Milan Mazic számára véget ért a mérkőzés. (27:27) (27:27)

60
    15 másodperc! (27:27) (27:27)

60
    45 másodperc a végéig, támadásban az Orosházi Férfi KSE! (27:27) (27:27)

60
    Vladan Jordovic kikérte utolsó idejét. (27:27) (27:27)

60
    NAGY SZABOLCS megy fel és ragaszt gyönyörű gólt a bal felső sarokba! Herjeczki Balázs esélytelen volt a lökettel szemben. EGYENLŐ! (27:27) (27:27)

59
    Egy perccel a vége előtt támad a Férfi Junior Válogatott! (26:27) (26:27)

59
    Csoknyai István időt kér! (26:27) (26:27)

59
    Morva-belemenés, jöhetnek a bogláriak, akik az egyenlítésért támadhatnak! 1 perc 30 másodperc van vissza. (26:27) (26:27)

58
    Két és fél perccel a vége előtt támadnak a vendégek, akik már csak egygólos előnyben vannak! (26:27) (26:27)

58
    Újabb labdaszerzés és egy újabb gyors lerohanás, melyet ezúttal VIZES PATRIK fejez be góllal! (25:27) (26:27)

57
    Labdaszerzést követően a gyors lerohanásból BÁNHIDI BENCE eredményes. (25:27) (25:27)

57
    Milan Mazic részesült két perces kiállításban. (24:27) (24:27)

56
    BÁNHIDI BENCE góljával három van közte négy perccel a vége előtt. (24:27) (24:27)

56
    MILAN MAZIC beállóból eredményes. (23:27) (23:27)

55
    Passzívig játszott támadás végén Vizes Patrik a jobb alsó mellé lőtte a labdát. (23:26) (23:26)

54
    Cifra-belemenés, jöhetnek a balatonbogláriak! (23:26) (23:26)

53
    NAGY SZABOLCS gyönyörű átlövésből szerzett találatával három van közte hét minutummal a vége előtt. (23:26) (23:26)

53
    MILAN MAZIC beállóból szerzi önmaga harmadik, csapata huszonhatodik gólját. (22:26) (22:26)

52
    Vladan Jordovic időt kér nyolc és fél perccel a vége előtt. (22:25) (22:25)

52
    Törteli hozzá játékba a jobb szélen KOVACSICS PÉTERT, aki kilövi a jobb alsót. (22:25) (22:25)

51
    Cifra teszi ki a bal szélre a labdát, azonban Varsandán a remekül mozduló Miklós Gergőbe lövi. (21:25) (21:25)

51
    Belemenés az orosháziak oldalán, az esetnél Bali Richárd lent marad és ápolásra szorul. Áll az óra. (21:25) (21:25)

51
    Nagy Szabolcs lépéshiba – ötgólos előnyért támadhatnak a vendégek. (21:25) (21:25)

50
    Bánhidi Bence rántja le Balit, így két percre kiáll. (21:25) (21:25)

50
    Jöhet az utolsó tíz perc! (21:25) (21:25)

49
    A hétméterest VIZES PATRIK Ivanisevic lábai között a kapu közepébe lövi. (21:25) (21:25)

49
    Buday belül védekezik, büntető a hazaiaknak! (20:25) (20:25)

48
    CIFRA TIBOR jegyzi a dél-alföldiek huszonötödik találatát. (20:25) (20:25)

47
    Nagy Szabolcs a bal felsőt veszi célba, azonban Tibor Ivanisevic a kapu fölé tornázza a labdát. (20:24) (20:24)

47
    Belemenés, jöhetnek a hazai fiatalok! (20:24) (20:24)

47
    NAGY SZABOLCS átlövésgóljával zárkóznak a balatonbogláriak. (20:24) (20:24)

46
    Újabb labdaszerzés, újabb gyors támadás, és egy újabb MORVA ZOLTÁN találat. (19:24) (19:24)

45
    Labdaszerzés után MORVA ZOLTÁN kap remek passzt, és alakítja négygólosra a különbséget. (19:23) (19:23)

44
    Cifra teszi le a bal szélre VARSANDÁN ÁRONNAK a játékszert, aki átejti Borbély fölött, így ismét három van közte. (19:22) (19:22)

43
    Az ellenakcióból BÁNHIDI BENCE volt eredményes. (19:21) (19:21)

43
    MORVA ZOLTÁN szerzi az Orosházi Férfi KSE huszonegyedik gólját. (18:21) (18:21)

42
    Az utóbbi percekben a törlők játsszák a főszerepet, akiknek rövid idő alatt már harmadszor kellett bejönniük. (18:20) (18:20)

42
    A végighúzott ellentámadásból PORDÁN GÁBOR eredményes. (18:20) (18:20)

41
    BUDAY DÁNIEL hétméteresből szerzett góljával újfent hárommal mennek a vendégek. (17:20) (17:20)

41
    VIZES PATRIK kap remek labdát, majd azonnal kilövi a kapu jobb oldalát. (17:19) (17:19)

40
    BALDA ÁKOS lerohanásból szerzett góljával már három van közte. (16:19) (16:19)

40
    Rengeteg hibával, szinte elképzelés nélkül játszik a Férfi Junior Válogatott. (16:18) (16:18)

39
    A kiállítással együtt megítélt hétméterest BUDAY DÁNIEL értékesítette. (16:18) (16:18)

39
    Bánhidi Bence áll ki két percre. (16:17) (16:17)

39
    Szépen végigjátszott támadás végén TÖRTELI KOPPÁNY szerez gyönyörű gólt a kapufa érintésével. (16:17) (16:17)

38
    Pordán lövése jön le a falról, majd az ellentámadásból MORVA ZOLTÁN lövi a vendégek tizenhetedik gólját. (15:17) (15:17)

37
    BÁNHIDI BENCE egy gólra csökkenti a Férfi Junior Válogatott hátrányát. (15:16) (15:16)

36
    Hat perc leforgása alatt már a negyedik balatonboglári támadás zárul eredménytelenül! (14:16) (14:16)

36
    Csoknyai István azonnal letette a "T"-betűt a zsűriasztalra. (14:16) (14:16)

35
    BENMILOUD YASINNE találata kétgólos orosházi előnyt jelent. (14:16) (14:16)

35
    Ugyanúgy kezdik a házigazdák a második felvonást, ahogy az elsőt, vagyis rengeteg hibával, indiszponáltan. (14:15) (14:15)

35
    Törteli Koppány rángatja meg túl keményen Cifra Tibor mezét, így kétperces kiállításban részesül. (14:15) (14:15)

35
    BUDAY DÁNIEL találatával hosszú idő után ismét a vendégeknél az előny. (14:15) (14:15)

34
    Nagy Szabolcs lövése jön le a falról, az ismétlést Törteli Koppány csúnyán fölé küldi. (14:14) (14:14)

33
    Labdaszerzést követően BALDA ÁKOS kap remek indítást, és ezzel a lendülettel a bal alsóba küldi a játékszert. Egyenlő! (14:14) (14:14)

32
    A büntetőt BUDAY DÁNIEL magabiztosan értékesíti. (14:13) (14:13)

32
    Szeitl László rántja le Benmiloud Yassine-t, így kiáll két percre. (14:12) (14:12)

31
    BUJDOSÓ BENDEGÚZ cselezi ki Varsandán Áront, majd kilövi a jobb alsó sarkot. (14:12) (14:12)

31
    Elkezdődött a második harminc perc. (13:12)

30
    Véget ért az első félidő!

Az esélyeknek megfelelően villámrajtot vettek a vendégek, akik az 5. percben már 5-0-ra vezettek, amikor Csoknyai István időt kért. Ez abszolút indokolt volt, hiszen a balatonbogláriak meglehetősen álmosan és indiszponáltan kezdtek, azonban a rövid megbeszélés hatásosnak bizonyult: az akadémisták öt minutum leforgása alatt egyenlítettek, majd a 12. percben már náluk volt az előny. A folytatásban mindkét csapat ritmust váltott, ez szurkolói szempontból nem bizonyult jövedelmezőnek, hiszen a felek játékát sok hiba tarkította, de mivel a Férfi Junior Válogatott rontott kevesebbet, így a szünetben egygólos előnyben vannak a házigazdák. Maradjanak velünk, izgalmas második felvonásnak nézünk elébe! (13:12)

30
    Harsányi Viktor lövése messze elkerüli a kaput. (13:12) (13:12)

30
    Hat másodperc van vissza, az egyenlítésért támadnak a vendégek! (13:12) (13:12)

30
    MILAN MAZIC találatával zárkóznak a vendégek. (13:12) (13:12)

29
    VIZES PATRIK magabiztosan értékesíti a hétméterest, így ismét kettő van közte. (13:11) (13:11)

29
    Berta Gábor megy ki két percre, és büntetőt dobhatnak a bogláriak. (12:11) (12:11)

29
    CIFRA TIBOR higgadtan a jobb alsóba küldi a játékszert. (12:11) (12:11)

28
    Faluvégi belül védekezik, hétméteressel jöhetnek a vendégek. (12:10) (12:10)

28
    FALUVÉGI RUDOLF góljával először vezet kettővel a hazai társaság! (12:10) (12:10)

26
    Az utolsó orosházi sárga kártya Milan Mazicé. (11:10) (11:10)

26
    Harsányi Viktoré a második dél-alföldi sárga lap. (11:10) (11:10)

26
    TÖRTELI KOPPÁNY góljával előnybe kerül a Férfi Junior Válogatott! (11:10) (11:10)

25
    A büntetőt azonban Borbély Ádám bravúros mozdulattal védi! (10:10) (10:10)

25
    Duber Kristóf rántotta le a levegőből Dusan Maricot – két perc, hétméteres. (10:10) (10:10)

24
    VIZES PATRIK kap remek labdát, és nem is hibázza el a lehetőséget. (10:10) (10:10)

24
    Cifra lövését ugyan fogja Borbély, de a kipattanót MILAN MAZIC összeszedi és a jobb alsó sarokba lövi. (9:10) (9:10)

23
    A villámgyors ellentámadásból GYENE NORBERT ismét egalizál. (9:9) (9:9)

23
    HARSÁNYI VIKTOR lövése vált irányt a falon, majd a labda a kapu közepébe talál magának utat. (8:9) (8:9)

21
    Mindkét együttes tempót váltott, ám ez szurkolói szempontból egyelőre nem jövedelmező, hiszen a felek játékát sok hiba tarkítja. (8:8) (8:8)

20
    A megítélt büntetőből VIZES PATRIK egyenlít. (8:8) (8:8)

20
    Cifra Tibor szabálytalankodik, sárga lap és hétméteres. (7:8) (7:8)

20
    Az utóbbi percekben mindkét csapat játéka kapkodóvá vált, emiatt sok hibás megoldást láthatunk. (7:8) (7:8)

18
    Törteli teszi le a labdát Kovacsicsnak a bal szélre, aki ezúttal Herjeczki Balázsba lövi. (7:8) (7:8)

17
    Morva Zoltán ismét keményebben nyúlt oda, újabb két perc. (7:8) (7:8)

17
    CIFRA TIBOR átlövésgóljával ismét a vendégeknél az előny. (7:8) (7:8)

17
    Szeitl Lászlóé a második balatonboglári sárga kártya. (7:7)

14
    Nagy Szabolcs teszi le a labdát a bal szélre KOVACSICS PÉTERNEK, aki gyönyörű gólt lő a bal felsőbe! (7:7) (7:7)

14
    BUDAY DÁNIEL góljával ismét előnyben a vendégek. (6:7) (6:7)

13
    Morva Zoltán volt keményebb a kelleténél, két percre kiáll. (6:6) (6:6)

12
    Az ellentámadásból BALDA ÁKOS egyenlít. (6:6) (6:6)

12
    TÖRTELI KOPPÁNY góljával vezetnek a házigazdák! (6:5) (6:5)

11
    Hazai szabálytalanság után hétméteressel jöhettek a vendégek, azonban Buday Dániel Borbély Ádámba bombázta a labdát! (5:5) (5:5)

10
    EGÁL! Mintaszerűen végigjátszott támadás végén TÖRTELI KOPPÁNY egyenlít! (5:5) (5:5)

10
    Igor Milovic nagy erejű lökete a felső lécen csattan, az egyenlítésért támadhat a Férfi Junior Válogatott! (4:5) (4:5)

10
    Vladan Jordovic időt kér. (4:5) (4:5)

10
    Az előzőhöz kísértetiesen hasonlító támadás végén GYENE NORBERT egyre csökkenti a hazaiak hátrányát. (4:5) (4:5)

9
    Labdaszerzést követően KOVACSICS PÉTER indul, és kilövi a bal alsó sarkot. (3:5) (3:5)

9
    Faluvégi – VASVÁRI ÁDÁM volt a labda útja, utóbbi gyönyörű gólt lő a kapu bal oldalába. (2:5) (2:5)

7
    Passzívig játszott hazai támadás végén Pordán Gábor lőtt a bal alsó mellé. (1:5) (1:5)

7
    Csoknyai István időt kér. Abszolút indokolt, hiszen meglehetősen indiszponáltan kezdtek a házigazdák. (1:5) (1:5)

6
    Technikai problémák adódtak az eredményjelzővel, amely az időt nem méri a folytatásban, csak a találatok számát fogja mutatni... (1:5) (1:5)

6
    GYENE NORBERT szerzi a Férfi Junior Válogatott első gólját. (1:5) (1:5)

5
    A megítélt büntetőt BUDAY DÁNIEL értékesítette. (0:5) (0:5)

4
    Pordán Gábor a hatoson belül védekezve terítette le Cifra Tibort, sárga lap és hétméteres. (0:4)

3
    A harmadik boglári kimaradt lehetőség után CIFRA TIBOR eredményes a vendégek oldalán. (0:4) (0:4)

2
    Villámrajtot vesznek a vendégek: BALDA ÁKOS a harmadik gól szerzője. (0:3) (0:3)

2
    Gyors lerohanás végén NÉMETH LÁSZLÓ duplázza meg a vendégek előnyét. (0:2) (0:2)

1
    CIFRA TIBOR átlövésgólja nyitja a találkozót. (0:1) (0:1)

1
    Az orosháziak kezdték a mérkőzést.

A Férfi Junior Válogatott kezdőcsapata: Borbély – Gyene, Vasvári, Bánhidi, Törteli, Faluvégi, Kovacsics

Az Orosházi Férfi KSE kezdőcsapata: Herjeczki – Balda, Milovic, Benmiloud, Buday, Cifra, Németh L. (0:0)

Mosonyi József közreműködésével zajlik a csapatok bemutatása, miközben a lelátókon nagyjából 300 fő foglal helyet.

Férfi Junior Válogatott: (1) Miklós Gergő, (16) Borbély Ádám – (2) Duber Kristóf, (4) Pordán Gábor, (5) Bujdosó Bendegúz, (6) Vaskó Péter, (7) Törteli Koppány, (9) Bánhidi Bence, (10) Kovacsics Péter, (11) Faluvégi Rudolf, (13) Vizes Patrik, (14) Nagy Szabolcs, (15) Gyene Norbert, (17) Vasvári Ádám, (22) Horváth Dániel, (23) Szeitl László

Edző: Csoknyai István

Orosházi Férfi KSE: (1) Herjeczki Balázs, (12) Tibor Ivanisevic – (2) Buday Dániel, (3) Raffai András, (4) Harsányi Viktor, (6) Berta Gábor, (8) Cifra Tibor, (9) Morva Zoltán, (14) Igor Milovic, (15) Varsandán Áron, (19) Dusan Maric, (20) Balda Ákos, (22) Milan Mazic, (23) Benmiloud Yassine, (25) Bali Richárd, (44) Németh László

Edző: Vladan Jordovic

Játékvezetők: Horváth Zoltán, Simó András.

Fél órával a kezdősípszó előtt már mindkét együttes bőszen melegít. Ezen a napon a balatonboglári akadémisták tiszta fehérben játszanak majd, míg a dél-alföldiek citromsárga mezben és fekete nadrágban szerepelnek.

Köszöntjük Tisztelt Olvasóinkat a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központból! A csapatok az öltözők mélyén már javában készülnek a hamarosan kezdődő összecsapásra. Időközben a felek ifjúsági együtteseinek találkozója lezajlott, és 29-26-s hazai győzelemmel ért véget.

Kis túlzással ugyanolyan utat bejáró együttesek találkoznak a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központban, hiszen amíg a Provident Junior Válogatott október 8-án (Provident Junior Válogatott – PLER Budapest 29-24), addig az Orosházi FKSE-Linamar együttese október 11-én győzött (Váci KSE – Orosházi FKSE-Linamar 20-22) legutóbb a honi élvonalbeli pontvadászatban.

A tabellára pillantva megállapítható, hogy igazi alsóházi rangadó előtt állunk, hiszen a balatonboglári akadémisták eddig lejátszott hét találkozójukból egyet nyertek, míg a maradék hat alkalommal hol kisebb, hol nagyobb különbséggel alulmaradtak, így tehát két ponttal a 12. helyen állomásoznak. Ezzel szemben a dél-alföldiek már tíz mérkőzést letudtak, két győzelem mellett egy döntetlent értek el, s hét alkalommal hagyták el vesztesen a pályát, vagyis öt megszerzett egységgel jelenleg a tabella tizedik pozíciójában találjuk őket.

A 18:00 órakor kezdődő találkozón a Horváth Zoltán, Simó András páros fújja a sípot, míg a versenybírói feladatokat Kabók József és Herceg József látja el. A teljességhez hozzátartozik, hogy a felek ifjúsági csapatainak mérkőzése 15:45-kor veszi kezdetét.

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 18:00 órakor kezdődik.