Magyarország U19 – Spanyolország U19 30:26 (vége) | Magyarország_dup – Spanyolország 24:29 (vége)
Magyarország U19
30:26 (19:11)
Spanyolország U19
szombat 02.11.2013, 13:30 • Főnix csarnok, Debrecen • Felkészülési mérkőzések

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:30 - kor kezdődik.

Kedves Szurkolók! A magyar és a spanyol felnőtt és ifjúsági válogatottak Debrecenben edzőtáboroznak és szombat délután meg is mérkőznek egymással mind a fiatalok, mind az A-válogatottak a Magyarország második legtöbb néző befogadására alkalmas Főnix csarnokban. Először, fél 2-től az U19-esek feszülnek egymásnak. Mindenképpen nagy élmény lesz ez nekik, hiszen felvezethetik a "nagyok" összecsapását ebben a grandiózus csarnokban, minden bizonnyal sok-sok néző előtt. Azonban azt meg kell említeni, hogy ha csak egy kicsivel is, de esélyesebb a spanyol válogatott. Ennek ellenére a magyar fiúkban van potenciál és képesek lehetnek meglepetést okozni. Azt viszont ne feledjük: ha esetleg ez mégsem sikerülne, nem szabad pálcát törni a fejük fölött, hiszen ez csak egy barátságos meccs, ami a két csapat felkészülését szolgálja. Persze, ki nem örül akkor, ha a fiaink győzedelmeskednek egy másik nemzet válogatottja fölött? Vajon ez holnap sikerülni fog? Tartsanak velünk és megtudják, hiszen a mérkőzés minden apró mozzanatát követhetik itt, az onlajnok.com-on!

A két csapatnak már volt szerencséje találkozni a közelmúltban, pontosabban az augusztusi, Magyarországon rendezett U19-es világbajnokságon, a nyolcaddöntőben. Akkor Érden csaptak össze a felek és a spanyol válogatott 25-23-as győzelmet aratott, tovább jutva ezzel a negyeddöntőbe. Azóta természetesen cserélődött a magyar keret, több 17 éves fiatal is bekerült a csapatba, készülve ezzel a következő korosztályos világversenyekre. A fent említett mérkőzés részleteit itt tekinthetik meg: http://archive.onlajnok.com/match/index/date/2013-08-18/id/73635

Hamarosan kezdődik a mérkőzés, a bemutatás zajlik éppen.

A meccs előtt, a bemelegítés közben Rózsavölgyit, a kapusunkat ápolni kellett, de szerencsére tud játszani, sőt, ő kezd a magyar kapuban.

Magyarország U19: Boros Tamás, Rózsavölgyi Gergő – Nagy Lénárd, Bartók Donát, Fekete Dávid, Újvári László, Juhász Ádám, Schmid Péter, Füzi Dániel, Ligetvári Patrik, Fiar Dániel, Győri Mátyás, Szakács György, Győri Mátyás, Tóth Attila, Gábor Marcell, Jóga Norbert

Spanyolország U19: Javier González, Xoan Ledo – José Oliver, Daniel Simon, David Fernández, Aleix Gómez, Josep Folqués, Agustin Casado, Francisco Castro, Kauldi Odriozola, Ivan Álvare, Juan Munoz, Gerard Carmona, Roman Pedreira, Jaime Fernández, Antonio Bazán

Játékvezetők: Nagy Ferenc, Turóczy József.

1

1
    A spanyolok kezdték a meccset. (0:0) (0:0)

1
    Rózsavölgyi máris bravúrral jelentkezik, Casado bombáját rúgta ki! (0:0) (0:0)

1
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Schmid (Magyarország U19). (0:0)

2
    Magyar labdaszerzés. (0:0) (0:0)

2
    Felállt fal ellen támadhatunk. (0:0) (0:0)

2
    Schmid maradt üresen beállóban, megkapta a labdaát, majd hetest harcolt ki (0:0) (0:0)

2
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bazán (Spanyolország U19). (0:0)

3
    A hetest FEKETE értékesítétte! (1:0) (1:0)

3
    Gómez terül el a földön, kiharcolva ezzel egy szabaddobást. (1:0) (1:0)

4
    Kiválóan védekeznek a magyar fiatalok! (1:0) (1:0)

4
    Passzív játéknál CASADO alulról eleresztett bombája kötött ki a bal alsóban. (1:1) (1:1)

4
    FIAR rögtön egy ütemtelenül eleresztett lövéssel válaszolt jobbról, gól! (2:1) (2:1)

5
    Gyönyörű játék! FÜZI maradt üresen beállóban és bedobta a labdát! (3:1) (3:1)

6
    Castro lövését védte bravúrral Rózsavölgyi, majd FEKETE talált be az ellenakcióból! (4:1) (4:1)

6
    Vendég időkérés. (4:1) (4:1)

6
    A hangulat kiváló a Főnix csarnokban, a lelkes debreceni közönség hálás a fiataloknak minden egyes tetszetős megmozdulásért. (4:1) (4:1)

6
    Időkérés vége. (4:1) (4:1)

6
    JAIME FERNÁNDEZ talált be nullszögből, ebben talán egy kicsit benne volt Rózsavölgyi. (4:2) (4:2)

6
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szakács (Magyarország U19). (4:2)

7
    Magyar hetes jöhet. (4:2) (4:2)

7
    Fekete ezt most fölé lőtte. (4:2) (4:2)

8
    Passzív játéknál Szakács szerzett labdát, de a spanyolok ügyesen visszazártak. (4:2) (4:2)

9
    Fiar átlövését kivédte Ledo. (4:2) (4:2)

9
    Castro tört be a jobb oldalon, majd lőtt a hosszú alsóba. (4:3) (4:3)

9
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Jaime Fernández (Spanyolország U19). (4:3)

10
    Technikai hiba magyar oldalon, lépéshibáért elveszik a bírók a labdát. (4:3) (4:3)

10
    ...Majd a másik oldalon is, Castro ment bele a magyar falba. (4:3) (4:3)

11
    Folqués szerzett labdát és rohant végig a pályán vele, de Rózsavölgyi valami hihetetlen bravúrt mutatott be lövése után! (4:3) (4:3)

11
    Hazai időkérés. (4:3) (4:3)

11
    Időkérés vége. (4:3) (4:3)

11
    Ligetvári találta telibe a kapufát, majd a túloldalon Odriozola harcolt ki hetest. (4:3) (4:3)

12
    Rózsavölgyi kivédte Jaime Fernández hetesét! (4:3) (4:3)

12
    LIGETVÁRI azonban nem hibázott, szép gólt szerzett! (5:3) (5:3)

13
    Füzi Dániel harcolt ki hetest. (5:3) (5:3)

13
    És Oliver szabálytalanságáért ki is áll két percre. (5:3) (5:3)

13
    Győri hetesét oldalra rúgta Ledo. (5:3) (5:3)

13
    Újra mi jöhettünk és FEKETE talált be a bal szélről! (6:3) (6:3)

14
    Gábor Marcell is kiáll két percre. (6:3) (6:3)

14
    Szép labdaszerzés és tetszetős ellentámadás után Szakács ziccerből célt tévesztett. (6:3) (6:3)

15
    SZAKÁCSot ez nem zavarta és éles szögből, jobbról talált be a szélső! (7:3) (7:3)

16
    ODRIOZOLA kígyózott át a magyar védőkön és lőtt a bal alsó sarokba. (7:4) (7:4)

16
    Kiegészült a magyar csapat is. (7:4) (7:4)

17
    JUHÁSZ talált be kilencről, egy védővel a nyakán! (8:4) (8:4)

17
    Fekete lopott labdát. (8:4) (8:4)

17
    Ligetvári ejtett a kapufára, majd Rózsavölgyinek kellett védeni! (8:4) (8:4)

17
    Gábor Marcell kap két percet. (8:4) (8:4)

18
    BARTÓKot ez nem zavarta és távoli lövése a bal alsóba jutott! (9:4) (9:4)

19
    OLIVER maradt üresen beállóban és ki is használta ezt. (9:5) (9:5)

19
    Majd GYŐRI válasza gyorsan érkezett! (10:5) (10:5)

20
    Folques szélről eleresztett lövését ismét fogta Rózsavölgyi! (10:5) (10:5)

20
    Kiegészültek a magyarok. (10:5) (10:5)

20
    A negyedik magyar hetes jöhet. (10:5) (10:5)

20
    Most JUHÁSZ állt oda és a beálló González lába alatt a kapuba lőtt! (11:5) (11:5)

21
    OLIVER volt ismét jól megjátszható beállóban, megkapta és akapuba dobta a labdát. (11:6) (11:6)

22
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Casado (Spanyolország U19). (11:6)

22
    Magyar gól, de már leért Juhász lába a hatoson belülre, hetes jön. (11:6) (11:6)

22
    Juhász lövését kirúgta González. (11:6) (11:6)

23
    Büntető a másik oldalon is. (11:6) (11:6)

23
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Ligetvári (Magyarország U19). (11:6)

23
    Casado a jobb felsőbe pattintotta a labdát. (11:7) (11:7)

23
    BARTÓK azonban egy gyönyörű átlövéssel válaszolt! (12:7) (12:7)

24
    A hangosbeszélő tapsra buzdítja a nézőket, akik ennek eleget is tesznek. (12:7) (12:7)

24
    GÓMEZ lőtt a kapu jpbb oldalába egy gyors indítás után. (12:8) (12:8)

25
    JUHÁSZ azonban válaszolt! (13:8) (13:8)

25
    Potyognak a gólok, DAVID FERNÁNDEZ volt eredményes. (13:9) (13:8)

25
    De erre is érkezett magyar válasz, GYŐRI révén! (14:9) (14:8)

26
    Majd JAIME FERNÁNDEZ volt eredményes a szélről, ezt már Borosnak lőtte. (14:10) (14:10)

27
    JUHÁSZ azonban megállíthatatlan, tízről talált be egy gyönyörű csuklómozdulattal! (15:10) (15:10)

28
    Labdaszerzés, indítás, FEKETE a leggyorsabb és a bal szélről gólt is szerez! (16:10) (16:10)

28
    Spanyol hetes. (16:10) (16:10)

28
    CASADO Boros feje fölött a kapuba lőtte. (16:11) (16:11)

29
    FEKETE maradt ismét üresen a bal szélen, majd egy pimasz mozdulattal átejtette LEDO! (17:11) (17:11)

29
    Újabb magyar labdaszerzés, majd JUHÁSZ egy gyönyörű cunderrel szerzett gólt! (18:11) (18:11)

30
    Magyar hetes jöhet, most Fekete kezében van a labda. (18:11) (18:11)

30
    FEKETE ezt most elpattintja Ledo alatt, gólt! (19:11) (19:11)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (19:11)

Hihetetlen első félidőt produkált a magyar ifjúsági válogatott a világ közvetlen élvonalába tartozó spanyol válogatott ellen! Már az elején elhúzott a csapat ellenfelétől, majd a spanyolok bár képesek voltak visszazárkózni, de a magyar fiatalok tudtak újítani és visszaállították a különbséget, sőt, az utolsó öt percben szerzett öt góljukkal nyolc gólos előnyt szereztek! Reméljük, a második félidő is hasonló lesz, illetve azt is, hogy Gyurka János vezetőedző be tud vetni pár eddig kevesebb lehetőséget kapó játékost is. Még 8 és fél perc van a szünetből, az alatt ne menjenek messzire, hiszen jövünk a második félidővel!

31
    Elkezdődött a második félidő. (19:11)

31
    GYŐRI talált be átlövésből, már 9 van közte! (20:11) (20:11)

31
    BAZÁN érkezett a válasszal, beállóból volt eredményes. (20:12) (20:12)

32
    BARTÓK sistergős bombája azonban nem sokáig váratott magára, gól! (21:12) (21:12)

32
    Közben gyűlnek a szurkolók, egyre többen vannak. (21:12) (21:12)

33
    CASTRO lőtte el a labdát ütemtelenü a fal mellett ellentétesen Boros mozgásával, okos gól. (21:13) (21:13)

33
    Szakács próbálkozott egy cunderrel, de Ledo védeni tudott. (21:13) (21:13)

34
    GYŐRI szerezte meg negyedik gólját is, a kapu bal oldalában a labda! (22:13) (22:13)

34
    DAVID FERNÁNDEZ kilenc méteres lövését kicsit most benézte Boros, utata talált a kapuba. (22:14) (22:14)

35
    JUHÁSZ talált rést a falon, begyalogolt rajta és gólt lőtt! (23:14) (23:14)

35
    Juhász kap két percet. (23:14) (23:14)

35
    GOMEZ használta ki az előnyt a jobb szélről. (23:15) (23:15)

36
    GYŐRI azonban megállíthatatlan, három védő sem tudta megfogni és megakadályozni a gólszerzésben! (24:15) (24:15)

36
    Castro is kiáll két percre. (24:15) (24:15)

37
    Gómez lőtt ismét szélről, de most Boros védeni tudott! (24:15) (24:15)

37
    Ligetvári trafálta telibe a lécet. (24:15) (24:15)

38
    David Fernández lőtt a bal alsó felé, de Boros lábbal védett! (24:15) (24:15)

38
    Már tíz a különbség! JÓGA szerzett gólt a hetesvonalról! (25:15) (25:15)

38
    Hazai időkérés. (25:15) (25:15)

38
    BAZÁN gyűjtött be egy kipattanót Boros szép védése után, majd gólt lőtt. (25:16) (25:15)

39
    CASTRO tört be jobb kettőben és gólt szerzett. (25:15) (25:15)

40
    Spanyol hetes jöhet. (25:17) (25:17)

40
    CASADO pimasz ejtéssel próbálkozott, sikerrel. (25:18) (25:18)

40
    Schmid tüzelt jobbról, kapu mellé. (25:18) (25:18)

41
    BAZÁN próbálkozott ismét beállóból, Boros azonban most védett! (25:18) (25:18)

41
    GÓMEZ talált be ismét a bal oldalról, hatra hozva ezzel csapatát. (25:19) (25:19)

42
    GYŐRI lövőcselére mindenki elugrott, így könnyedén begyalogolhatott és a bal felsőbe lőhetett! (26:19) (26:19)

42
    Szép magyar labdaszerzés, felállt fal ellen jöhetünk. (26:19) (26:19)

43
    Törlésre van szükség a spanyol hatos előtt. (26:19) (26:19)

43
    GYŐRI szakadt el a rá emberfogásra kilépő védőjétől, megkapta a labdát és a kapuba lőtte azt! (27:19) (27:19)

44
    Batánnal szemben védekezett aggresszívan Győri, szabaddobás. (27:19) (27:19)

44
    Győri most túl durva volt a beállóval szemben, két percet kap. (27:19) (27:19)

44
    Azonban így is labdát tudtunk szerezni és SCHMID gyors lefordulásból volt eredményes, szépen pörgette el Ledo lába mellett a labdát! (28:19) (28:19)

45
    Jó magyar védezés ismét, a sáncról vágódott Rózsavögyi kezébe a labda. (28:19) (28:19)

45
    ODRIOZOLA szerzett labdát, végigszaladt a pályán és gót szerzett. (28:20) (28:20)

46
    Kiegészültünk. (29:20) (29:20)

46
    Schmid kapufája és a túl oldalon törtnő magyar labdaszerzés után FEKETE volt eredményes! (29:20) (29:20)

47
    Álvare átlövése vágódott le a magyar falról, Rózsavölgyi kezében a labda. (29:20) (29:20)

48
    Bartók szerzett gólt, de előtte már lépéshibát követett el. (29:20) (29:20)

48
    Odriozola találta fejbe Rózsavölgyit, ápolni kell a hálóőrt. (29:20) (29:20)

48
    Közben gyűlnek a nézők a nagyok meccsére, már körülbelül ötezren lehetünk! Encsről például két busz is befutott a mérkőzésünk második félidejében. (29:20) (29:20)

48
    Rózsavölgyit kemény fából faragták, tudja folytatni. Elől eladtuk a labdát. (29:20) (29:20)

49
    FOLQUÉS tette a hosszúba a labdát éles szögből. (29:21) (29:20)

49
    Ledo védett most szépen Újvári bal oldalról leadott lövése után. (29:20) (29:20)

50
    Rózsavölgyi védett Pedreira próbálkozását követően, de szerencsével visszakerült a labda a spanyolokhoz. (29:20) (29:20)

51
    ÁLVAREZ elképesztő, elhajlásos gólt lőtt tízről! (29:22) (29:22)

51
    Bartók kap kétperces büntetés. (29:22) (29:22)

52
    Egy elméretezett magyar átlövés után következő spanyol támadás során SIMON gyűjtötte be a labdát és beállóból betalált. (29:23) (29:23)

53
    Eladott labda magyar részről. (29:23) (29:23)

53
    Kiegészültünk. (29:23) (29:23)

53
    Pedreira futott át a vonalon, miénk a labda. (29:23) (29:23)

53
    Hazai időkérés. (29:23) (29:23)

53
    Időkérés vége. (29:23) (29:23)

53
    Szakács kapott hosszú labdát, kidobással jöhet a vendég csapat. (29:23) (29:23)

54
    Folqués tüzelz a bal szélről, a jobb kapufát trafálta telibe. (29:23) (29:23)

55
    Most Fiar lőtt kapufát, kilencről tüzelt egy picit pontatlanul. (29:23) (29:23)

55
    Álvarez lövését blokkolta Ligetvári, sarokdobás. (29:23) (29:23)

56
    Spanyol hetes jön. (29:23) (29:23)

56
    CASADO lőtt Rózsavölgyi lábai között a hálóba. (29:24) (29:24)

56
    GYŐRI hámozta át magát Simonon, majd a kapuba lőtt! (30:24) (30:24)

57
    A beálló, Oliver próbálkozott átlövéssel, nem okozva ezzel gondot Rózsavölgyinek. (30:24) (30:24)

57
    Fiar tört be jól, majd csak az oldalhálót találta el. (30:24) (30:24)

58
    GÓMEZ ugrott be a hatoson belülre a jobb szélről és szépen helyezett a rövid felsőbe. (30:25) (30:25)

58
    ...És újra GÓMEZ, ezúttal egy magyar eladott labdát követően indításból talált be. (30:26) (30:26)

59
    Hazai időkérés. (30:26) (30:26)

59
    1:45 van vissza. Bár zárkóznak a spanyolok, ez a meccs már a miénk! (30:26) (30:26)

59
    Időkérés vége. (30:26) (30:26)

59
    Juhásztól veszik el a labdát belemenésért. (30:26) (30:26)

60
    Jaime Fernández lövését hihetetlen bravúrral védte Rózsavölgyi! (30:26) (30:26)

60
    Még a végén Fekete próbálkozott egy légi figurával, Ledo azonban kivédte. (30:26) (30:26)

60
    Mérkőzés vége. (30:26)

Összességében egy sima meccse győzött a magyar férfi ifjúsági válogatott, ahol egyetlen percig sem volt kérdés, hogy ki nyeri meg a mérkőzést. Az első félidőben megszerzett nyolc gólos előnyt tízre növelte a második játékrész elején a magyar csapat. Azután fokozatosan közelebb zárkózott a spanyol gárda, de csak négy gólra tudták megközelíteni fiainkat. A magyar válogatott első sorban jó védekezése és az ebből adódó gyors indításoknak köszönhetően és Győri, Juhász, valamint Fekete tetszetős és eredményes játékának köszönhetően nyert. Sok sikert kívánunk a jövő év elején Berlinben rendezendő korosztályos EB-n! Önöknek meg megköszönjük megtisztelő figyelmüket, de nem menjenek messzire, hiszen hamarosan a felnőttek is összecsapnak!

Ezen a linken követhetik a felnőttek meccsét. Reméljük, ott is velünk tartanak! (15:32:44)