HSC Csíkszereda – Dab.Docler 3:2 (hosszabbítás vége) | Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék 5:2 (vége) | Corona Brasov Wolves – Ferencváros Bp. ESMTK 3:2 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
HSC Csíkszereda
3:2 (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Dab.Docler
vasárnap 03.11.2013, 17:00 • Vákár Lajos Műjégpálya • MOL Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Tisztelt Szurkolók! Újabb játéknapot rendeznek a MOL Ligában, ismét három mérkőzéssel várjuk Önöket! Közülük a legelső Erdély szívében, közelebbről a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán lesz esedékes helyi idő szerint 6 órától (budapesti idő szerint öt órától), ahol a helyi HSC Csíkszereda fogadja a DAB Docler csapatát. A bajnokság küzdelmeit és eddigi eredményeit figyelembe véve talán túlzás nélkül állíthatjuk, hogy az UTE meccseit leszámítva nem foglalhatunk egyértelműen állást arról, hogy ki is az adott találkozó esélyese. Ez a mérkőzés is ezek közé tartozik. Felesleges esélylatolgatás céljából a korábbi eredményeket fürkészni, hiszen itt is bármi megtörténhet. Mindenesetre, vessünk egy pillantást a két csapat elhelyezkedésére a tabellán. A Csíkszereda a hatodik helyen áll 18 lejátszott meccs után 28 megszerzett ponttal, míg a DAB Docler ugyanennyi találkozó után 35 egységgel és a bajnokság jelenlegi második helyének birtokosaként büszkélkedhetnek. Vajon közelebb férkőznek a székelyek ellenfelükhöz, vagy a dunaújvárosiak tovább mélyítik a két csapat közötti szakadékot? Tartsanak velünk és megtudják, hiszen az onlajnok.com élőben tudósít a mérkőzésről!

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Onodi) – Hruby, Góga, Novak, Mihály, Molnár Zs. – Papp, Kósa, Bíró T., Szőcs, Moldován – Bors, Flinta, Becze, Bíró O., Farkas – Adorján, Hildebrand, Péter, Molnár Z., Gecse

Dab.Docler: Sevela (Kiss) – Huba, Jabornik, Ladányi, Gröschl, Peterdi – Lindgren, Hüffner, Somogyi, Hurtaj, Azari – Nagy R., Erdélyi, Szappanos, Pavuk, Papp – Sabados, Hegyi, Virág, Kiss

Játékvezetők: Marius Iliescu.

Már a jégen vannak a csapatok. Egy utolsó fogadkozás mindkét részről és kezdődhet a mérkőzés!

00:01

00:45
    Tilos felszabadítás hazai részről.

00:57
    Moldován áll ki két percre bottal akasztásért.

01:57
    Azari próbálkozott egy lövéssel a bal oldali körből, de még elpöckölték előle a korongot a védők.

02:34
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Remek előnykihasználás, kapu elé szegezte ellenfelét a vendég csapat és SOMOGYI BALÁZS talált be!

02:56
    Góga kap két percet térdhasználatért.

03:30
    Pavuk próbálkozott most a kék vonalról, de mellé ment a korong.

04:56
    Hazaiak teljes létszámban.

05:00
    Mihély törthetett kapura egy-egyben Sevelával, de a kapus hatástalanította a lövését!

06:12
    Támad a Szereda, most egy pár lövéssel ők próbálkoztak, de hol célt tévesztettek, hol Sevela volt résen.

08:01
    Molnár Z. lépett be a támadó harmadba két védővel a nyakán, de végül győzött a túlerő.

08:20
    Hildebrand távolról eleresztett próbálkozását magabiztosan fogta lepkés kesztyűjébe Sevela.

09:23
    Újfent Sevela fogott rá a korongra egy közeli, de erőtlen próbálkozás után, buli következik a vendégek kapuja előtt.

09:53
    Tilos felszabadítás vendég részről.

10:21
    Péter próbálkozott balról, a palánkok mellől, jó irányba ment a korong, de Sevela kipiszkálta a jobb felsőből.

11:01
    Molnár Zs. küldte rá most a körök közül, de nem Sevela védett újfent!

11:11
    Ismét Molnár Zs. hasonló helyről, de megint az újvárosi kapus nyerte a párbajt.

11:31
    Papp kerül két percre a büntetőpadra bottal akasztásért.

11:59
    Mihály kotort rá egy kipattanó korongot kétszer is, de nem tudott túljárni Sevela eszén.

13:20
    Huba Péter is pihen két percre, testreütésért állította ki a játékvezető.

13:31
    Egy ember visszajöhetett a vendégeknél.

13:48
    A HSC gólt szerzett!
    Szépen használta ki előnyét a Szereda! Járt a korong körbe-körbe, majd a kék vonaltól kicsit közelebbről JOZEF HRUBY lövésre szánta el magát, a korong pedig utat talált a kapuba, 1-1! Gólpassz: Mihály Ede.

15:28
    Molnár Z. tette a korongot tökéletesen VACLAV NOVAK elé, aki távolról lőtt, Sevela tehetetlen volt, 2-1! Gólpassz: Molnár Zoltán.

16:00
    Azt kell mondjam, megérdemelt a hazai fordítás, a kezdeti DAB Docler fölény után magukra találtak és azóta ők veszélyeztetnek többet.

18:01
    Pavuk gyűjtötte be a korongot a jobb oldalon, de centerezése egy védő zsákmánya lett.

18:19
    Szappanos próbálkozott éles szögből a bal oldalo körből egy bevetődő védő fölött, Ruczujnak kellett észnél lenni és védeni.

19:00
    Az utolsó perc jön.

19:51

20:00

Az első percekben aktívabban kezdett a DAB Docler, ennek eredményeképpen Somogyi révén meg is szerezték a vezetést. A hazaiak ellentámadásaiban ezekben a percekben is volt veszély, de a játékrész körülbelül harmadánál magasabb fokozatba kapcsoltak. Ennek és egy emberelőnynek köszönhetően egyenlítettek és a fordítás sem váratott sokáig magára. Az eredmény tehát az első harmad végén 2-1! Ne menjenek messzire, hamarosan folytatjuk!

20:01

20:49
    Ide-oda pattogott a korong az újvárosiak kapuja előtt, végül Sevela tudta begyűjteni.

21:32
    Les a hazaiaktól.

22:19
    Egyelőre eseménytelenül telnek a második harmad első percei, nem forogtak veszélyben a kapuk.

24:02
    Peterdi került volna tiszta ziccerbe, de már les volt.

24:23
    Most Mihály került helyzetbe, de egy bevetődő védő el tudta kotorni a korongot.

25:00
    A csíkszeredai szurkolók jó hangulatot teremtenek, hangosan buzdítják kedvenceiket.

26:15
    Pavuk ül le két percre meg nem engedett testjátékért.

26:17
    A vendégek majdnem korongot szereztek a támadó harmadban, de végül nagy nehezen tudtak menteni,

27:07
    Molnár Zs. gyűjtött be egy kipattanót a bal kapuvashoz közel, majd rövid sarok felé tartó ismétlését bravúrral védte Sevela!

28:00
    Most Peterdi lódult meg egy ellenakcióval, de a jobb oldali körből leadott lövését Ruczuj tolta a háta mögé!

28:15
    Vendégek teljes létszámban.

30:03
    Ismét Peterdi próbálkozott Ladányi kiváló átadása után középről, Ruczuj mamutjáról pattant oldalra a korong!

31:00
    Kissé felpörögtek az események a játékrész első részéhez képest, de gól még nincs ebben a harmadban.

32:17
    Huba védekezett kiválóan, a tiszta ziccerben lévő Mihály felé tartó korongot pöckölte el fektében.

33:39
    Sevela védett szépen egy váratlanul érkező jobb oldali lövés után.

33:51
    Hüffnert állítja ki a játékvezető két percre könyökhasználatért.

35:00
    Jó emberhátráyos védekezés a dunaújvárosiaktól, még kapuralövést sem engedtek a székelyeknek.

35:39
    Egészen eddig! Hruby maradt teljesen üresen és korcsolyázott a kapu felé a bal oldali körből, de lapos lövését kivédte Sevela!

35:51

36:06
    És újra Sevelának kellett védeni! Most Mihály közeli lövését védte!

38:00
    Kettő perc maradt a második harmadból és még mindig nem esett gól a játékrészben.

39:29
    A csíkszeredaiak próbálkoznak most is, náluk van a korong és a támadó harmadban járatják azt, de lőni nem tudnak.

40:00

Nem esett gól ebben a játékrészben, bár mindkét csapatnak volt lehetősége szerezni. A harmad első részében nem akadt sok lehetőség egyik csapat játékosai előtt sem, de aztán mindkét gárda több gólt is szerezhetett volna. Az újvárosi csapat főleg Peterdi révén veszélyeztetett, a csíkiek pedig több játékosuk révén is helyzetekbe kerültek. Talán egy hajszálnyival aktívabb volt a Szereda, de gólt nem sikerült elérniük, mint ahogy ellenfelüknek sem. Az eredmény továbbra is 2-1! Ne menjenek messzire, hamarosan kezdődik a harmadik játékrész!

40:01

42:00
    Egyelőre a hazaiak aktívabbak a záró harmadban, Sevela már kétszer is kénytelen volt lepkés kesztyűjébe fogni a korongot.

44:01
    Ismét egy hazai próbálkozás, Sevela még mindig stabilan áll a lábán.

44:31
    Egy hatalmas kavarodás a hazai kapu közvetlen közelében, aminek végén Ruczuj tolta kapu fölé a korongot!

46:07
    Ladányi brusztolt a palánk mellet a korongért, de ketten termettek ott és szedték el tőle.

47:00
    Kicsit most aggresszívabbá vált a játék, éles harcok a korongért és egy-két kemény bodicsek is látható a jégen.

48:01
    Nem mondható, hogy egyik helyzet jönne a másik után. Kemény a játék, mindkét csapat próbál előre jönni, – kicsivel ez jobban megy a vendégeknek – de lövés nincs sok. Ez az egygólos előnyben lévő hazaiaknak kedvez.

49:23
    Les vendég részről.

49:54
    Vendég tilos felszabadítás.

50:33
    Góga próbálkozott egy kék vonalról eleresztett lövéssel, de Sevela oldalra nyúlt és védett.

50:55
    Mihály ül le két percre a büntetőpadra gáncsolásért.

51:00
    A hazai szurkolók nem értenek egyet az ítélettel, hangos füttyszóval konstatálják az ítéletet.

52:05
    Novak lódult meg egy megszerzett korong után, majd Gröschl volt vele szabálytalan. Ő áll ki két percre testreütésért. Szűk egy percig négy-négy mezőnyjátékos van a pályán.

52:55

52:57
    Huba is leül két percre fogásért.

53:00
    Egy percig kettős előnyben vannak a hazaiak.

54:05
    Gröschl visszajöhet.

54:57
    Vendégek teljes létszámban. Ezt elpazarolták a csíkiek, pedig egy percig kettős előnyben is voltak.

55:30
    Sabados tette vissza a korongot a bal kapuvas mellől, de nem tudta kapuratűzni a körök között érkező újvárosi játékos, így elsuhant mindenki előtt a játékszer.

56:02
    Becze kap két perces kisbüntetést fogásért.

56:02
    Vendég időkérés.

56:02
    Vége az időkérésnek, 3:58 van arra, hogy egyenlítsenek a dunaújvárosiak!

57:01
    Hüffner centerezte a korongot a jobb oldalról, de társa elől tisztáztak a vendégek!

57:21
    Ruczujnak kellett védeni egy balról érkező erős lövést követően!

58:02

58:31
    Huba lőtte rá a korongot a támadó harmad felétől, középről, Ruczuj védett, majd begyűjtötte a korongot Gröschl elől!

58:45
    Üres kapu a vendégeknél, eggyel többen támadhatnak!

58:55
    Hazai időkérés.

59:00
    Megkezdődött az utolsó perc,

59:20
    Megszerzett koronggal jöhetett előre a hazai csapat, veszélyeztetve az üres kaput, de szabálytalanság történt. Huba áll ki gáncsolásért. Sevela visszatér a vendég kapuba.

59:29
    Ruczuj hatástalanított egy jobbról érkező lövést.

59:51
    Micsoda végjáték! Emberhátrányos gól kilenc másodperccel a vége előtt! SZAPPANOS DÁVID próbálkozott balról, éles szögből, a korong pedig a hálóban kötött ki, 2-2! Gólpassz: Ladányi Balázs

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

Rövid szünet után érkezik a két csapat a hosszabbításra.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

60:27
    Ez gyors volt! Az emberelőnyben játszó HSC Csíkszereda megszerezte a győzelmet! JOZEF HRUBY kapta meg a korongot a jobb oldalon, szinte a kék vonal magasságában, majd lövésre szánta el magát és be is akadt, ezzel 3-2! Gólpassz: Góga Attila.

A viszonylag eseménytelen harmadik harmadban úgy tűnt, hogy döntésre viszi a dolgot a Csíkszereda, de a legvégén, kilenc másodperccel a vége előtt egyenlített az addig a játékrészben enyhe fölényben játszó DAB Docler. Ez, mint utóbb kiderült, egy pontot jelentett nekik, hiszen Hruby találata bebiztosította a hosszabbításos győzelmet és az ezzel járó két pontot a Csíkszeredának. A meccs egészét tekintve megérdemelt ez a hazai győzelem, hiszen többször próbákoztak kapura lövéssel és eredményesebben támadtak. Ezzel a két ponttal a HSC már 30 pontos, de a Fradi Brassóban szerzett egy pontja miatt maradt a hatodik, a DAB Docler visszacsúszott a harmadik helyre (egységgel álnak), hiszen az Érsekújvár nyerni és ezzel előzni tudott.

A meccs statisztikái:

Lövések: 38-28
    Kiállítások (perc): 8-14

Ha kíváncsiak a játéknap többi mérkőzésére, ezeken a linkeken tekinthetik meg:

Brassó – Fradi:

Köszönjük a figyelmüket, reméljük jól szórakoztak! A legközelebbi viszontlátásra! (20:32:36)

Salacz Bence

Gólok és gólpasszok: 14. Hruby (Mihály), 16. Novak (Molnár Z.), 61. Hruby – 3. Somogyi, 60. Szappanos (Ladányi)

Játékvezetők: Marius Iliescu, Mihai Butucei – Keresztes Levente, Redai Botond