Debreceni VSC – Puskás Akadémia FC 2:1 (vége) | Lombard Pápa FC – Paksi FC 1:0 (vége) | Győr – Kaposvári Rákóczi FC 1:0 (vége)
Pécsi MFC – Diósgyőri VTK 1:1 (vége) | MTK Budapest FC – Budapest Honvéd FC 1:1 (vége)
Debreceni VSC
2:1 (2:1)
Puskás Akadémia FC
szombat 09.11.2013, 14:00 • Oláh Gábor utcai stadion, Debrecen • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Köszöntöm az olvasókat !
    Az NB1 14. fordulójában a Debrecen az újonc Puskás Akadémia csapatát fogadja.
    Az előző körben a Debrecen nagyon simán ütötte ki az Újpestet míg a PAFC a kiesési rangadón játszott döntetlent az MTK-val.
    A mérkőzés esélyesének mindenképp a Debrecen tekinthető. Kondás Elemérék 13 mérkőzés alatt nyolcszor nyertek,háromszor ikszeltek és mindössze kétszer kaptak ki. A Puskásnál rosszabb a helyzet. Hiába erősített a csapat Lencsével,Tischlerrel,Czvitkoviccsal,az eredmények mégsem úgy jönnek ahogyan azt a vezetőség szeretné. Az eddigi mérkőzésekből csupán hármat nyert meg Benczés Miklós csapata,így a még épphogy bentv maradó,14. helyen áll az újonc. A Loki a második a tabellán.

Debreceni VSC: Novaković – Lázár Mészáros Trninić Korhut – Bódi Szakály Zsidai Kulcsár – Sidibe Volaš
    Cserék: Verpecz, Máté, Bernáth, Vadnai, Ferenczi, Dombi, Seydi

Puskás Akadémia FC: Hajdúch – Margitics Vaszicsku Szekeres Tamás – Nikolić Guaru Polonkai Czvitkovics – Lencse Tischler
    Cserék: Somodi, Papucsek, Farkas, Bertus, Gallardo, Haraszti, Zsolnai.

Érkeznek a csapatok a pályára,hamarosan kezdődik a találkozó.

1

1
    A kékben játszó Puskás Akadémia kezdte a találkozót.

1
    Szabadrúgás a hazaiaknak,Bódi Ádám került a földre,Sidibével ütközött.

2
    Sidibe sportszerűen vissza adja a labdát Hajduchnak.

3
    Kulcsár szabálytalankodott Vaszicskuval szemben.

4
    Kulcsárt állítják meg a bal szélen.

4
    Lencse rúgott oda Trninić-nek,szabadrúgás a hazaiaknak,Novaković végezheti el.

5
    Korhut végezheti el a Debrecen első szögletét.

6
    Kulcsár cselezte be magát a kis szöglet után a tizenhatoson belülre,Sidibének játszotta be a labdát aki viszont elég rosszul találta el azt,így Tamás blokkolni tudta a gyenge lövést.

7
    Vaszicsku engedte ki a labdát,de rosszul tette,a Debrecen jöhet.

8
    Egy védők mögé belöbbölt labdát Vaszicsku Gergő vágta ki szögletre.

8
    Újabb Loki lehetőség, Korhut ívelte be középre a szögletet, Sidibe feje mellett éppen,hogy elment a labda,Tamás Márk válláról pattant a kapufa mellé.

9
    Lencse indult el üresen a bal oldalon,viszont nem sikerült jól beadnia a labdát,több volt ebben a kontrában.

10
    Ismét egy Debrecen lehetőség,Kulcsárnak lőtték be a labdát a védők mögé,vihette Hajduchra,végül nem tudta ellőnie a kapus mellett.

10
    A Loki gólt szerzett!
    Góllá érett a nagy hazai fölény. Ismét Kulcsár került nagy helyzetbe,ugyanúgy mint az előző helyzetnél, Hajdúch védett,a kipattanó viszont SZAKÁLY PÉTER elé pattant,aki bevágta az üres kapuba a játékszert.

11
    Tamás adta haza fejjel a labdát Hajdúchnak.

12
    Fábio Guaru beadása csúszott le a brazil játékos lábáról,Novaković majdnem beejtette a hulló labdát.

14
    Czvitkovics lőtte kapura a szabadrúgás, Novaković viszont figyelt a rövidre.

14
    Tischler szabálytalankodott Lázárral szemben,szabadrúgás kifelé.

16
    Sidibe lábáról csúszott le a labda,Vaszicsku dobhat.

17
    Lencse küzdött a tizenhatoson belül és tette volna vissza lövésre a labdát, Zsidai vágta ki szögletre a játékszert.

17
    Novaković fogja könnyen Czvitkovics szögletét.

18
    Kulcsár gyönyörűen vett le egy hosszú labdát,majd tette vissza Szakálynak akai 15 méterről lőtt, Tamás Márk blokkolt,a hazaiak kezezést reklamálnak.

19
    Nikolić,Polonkai,Lencse volt a labda útja,végül Novaković kezébe került Lencse László fejese,Tischlert játszotta volna meg.

20
    Margitics lépett oda keményen Korhutnak, nincs lap.

22
    Kulcsár Tamás került a földre a tizenhatoson belül,Tamás ráncigálta hátulról,nincs büntető.

23
    Nikolić lőtt kb tizenhatról, Novaković tolta ki a labdát.

23
    Kulcsárt állítja meg lesen a játékvezető.

24
    A Puskás Akadémia gólt szerzett!
    Fábio Guaru ment el a bal oldalon,Lázár mellett szépen tette középre a labdát, ott érkezett TISCHLER PATRIK aki külsővel 7 méterről Trininić mellett a kapuba lőtte a labdát.

25
    Kulcsár került gólhelyzetbe a tizenhatoson belül, elvitte Hajdúch mellett a labdát aki kihúzta a támadó lábát,büntető és kiállítás.

28
    Szekeres Adriánt áldozza be Benczés Miklós,ezzel át is alakul majd a felállás.

28
    A büntető mögé DALIBOR VOLAŠ állt aki a jobb alsóba lőtte a labdát, Somodi az ellenkező irányba vetődött.

29
    Guaru beadását fogja Novaković.

30
    Lencse rúgta ki a labdát bedobásra.

31
    Tamás fejelte ki a mezőnybe Lázár beadását.

32
    A csere után Vaszicskuból lett középhátvéd,Margiticsból pedig jobbhátvéd.

32
    Kulcsár szöktette magát hosszan,a labda a vendégeké.

34
    Lázár beadása sikerült nagyon gyatrára,Somodi hozhatja játékba a labdát.

35
    Czvitkovics lőtt a tizenhatos előteréből, Mészáros blokkolja a kísérletet.

36
    Kulcsár ismét lesen állítják meg.

37
    Novaković fogja Czvitkovics szabadrúgását.

38
    Körbe adogatták a vendég tizenhatost a debreceniek,végül Bódi Ádám lőhetett a tizenhatos bal sarkától,a kapu mellé tekert a fiatal játékos.

39
    Korhut szöglete sikeredett elég gyengére, Tischler fejelte ki a rövidről.

41
    Sidibe felé lőttek egy labdát,de túlságosan hosszúra sikeredett az indítás.

42
    Lázár adta haza a félpályáról a labdát, Novaković rossz helyre rúgta, Uroš Nikolić elé került a labda aki jó 25-ről próbálkozott,nem sokkal fölé.

43
    Bódi tekerte középre a labdát a jobb oldalról,középen érkezett Dalibor Volaš aki fejelt, Somodinak mázlija volt,hogy középre ment a labda.

45
    Újabb hazai leshelyzet,ezúttal Ibrahima Sidibe ragadt elől.

45+1
    3 percet tesz rá Németh Ádám.

45+2
    Bódi vette át a labdát a kapuval szemben,tizenhat méterről,a labdát viszont elég rosszul találta el,kicsorgott a labda.

Itt a vége az első félidőnek. A Debrecen nagy rohamokkal kezdett, meg is lett az eredménye,vezettek,de aztán a gól után kihagytak hátul,sikerült a PAFC-nak egyenlíteni,majd egy percre rá Hajdúchot kiállította a játékvezető, a büntetőből gól lett,így a jobabn játszó csapat vezet,de kíváncsi vagyok,hogy a PAFC mire lesz képes a második félidőben,ott van a padon Zsolnai,Gallardo valamint Haraszti tehát van kiből válogatni.

46

46
    A második játékrészt a Loki kezdte,csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

46
    Eladott labda itt is ott is,Lázár faltolja le aztán Czvitkovicsot.

47
    Nagyon szép lövés Dalibor Volaš-tól,Sidibe készítette le neki,ő pedig 20 méterről,egy pattanás után lőtt,Somodi ütötte szögletre.

48
    Somodi indít már a szöglet után.

48
    Fábio Guaru löki fel Zsidait,szabadrúgás a Debrecen javára.

49
    Bódi tekerte át a túloldalra Sidibének aki tovább tette Volaš-nak,aki viszonylag közelről,elég csúnyán fölé lőtt. Újabb nagy hazai lehetőség.

50
    Helyzet a túloldalon,Czvitkovics Péterlőtt több mint 20 méterről,a felső kapufát találta el,a labda aztán a gólvonal előtt pattant le,Lencse hiába reklamál.

51
    Egy baloldali beadást Tamás rossz helyre fejelt,pont Kulcsár elé,azonban még pont odaért egy védő és menteni tudott.

52
    Novaković-nak kellett ismét nagyot védenie,Nikolić cselezte be magát jobb oldalról a tizenhatoson belülre,majd lőtt,Novaković még leért,de ez is szép támadás volt.

53
    Vaszicsku rúgta meg Volaš-t,szabadrúgás befelé.

53
    Egy hosszú indításra sprintelt rá Tischler aki aztán egy nagyot taszított Lázáron,szabadrúgás.

54
    Aleksandar Trninić maradt lent a földön,ápolni kell.

56
    Trninić nem tudja folytatni,Máté Péter a helyén.

56
    Sidibe beadását húzza le Somodi.

57
    Újabb leshelyzet, ismét Kulcsár Tamás.

58
    Kulcsár adta be laposan a labdát,hihetetlen,de egyik védő sem ért hozzá, el is jutott Sidibe-ig,aki lőtt is Somodi Bence védett nagyot.

59
    Ismét csak les, most Dalibor Volašnál.

60
    Bódi ütközte le Fábio Guarut majd rúgta el a labdát,övé az első sárgalap.

61
    Érdekes változtatás a hazaiaknál, Volaš helyén Vadnai Dániel.

62
    Lencse lőtte el ütemtelenül a labdát a tizenhatos vonaláról,kirúgás.

62
    Vadnai labdája volt pontatlan,Fábio Guaru dobhat.

63
    Tischler lökte Mészárost,szabadrúgás kifelé.

64
    Egy szép hazai támadás, Bódi tette tovább Kulcsárnak aki elég kiszorított szögből vette célba a rövid felsőt, Somodi védett,szöglet.

65
    Polonkai rúgta ki bedobásra Lázár elől a labdát.

66
    Egy baloldali beadást követően Sidibe a földre került,Kulcsár lövését pedig blokkolják,nagyon nagy fölényben játszik az utóbbi percekben a Debrecen.

67
    Újabb Somodi bravúr, Vaszicsku mentett volna Sidibe elől,de pont rárúgta a támadóra,nagyot védett a csere kapus.

68
    Bódi Ádám maradt lent a földön,elsőre görcsnek tűnik,de elég sokáig marad a földön és hordágyon hagyja el a pályát.

70
    Lencse volt lesen,majd összeszólalkozik egy pillanatra Mátéval.

71
    Bódi sem tudja folytatni,a helyén a rutinos Dombi Tibor. Hihetetlen,hogy még mindig aktív.

72
    Nikolić helyén az előző fordulóban kezdő, Haraszti Zsolt.

73
    Polonkai indította volna Lencsét,akit viszont lesen állítanak meg.

73
    Novaković jött ki a kapujából és vágta ki Tischler elől.

74
    Fábio Guaru rúgta fel Dombit,övé az első vendég sárgalap.

76
    Majdnem egyenlíteni tudott a PAFC,Lencse kapott egy labdát 7 méterre a hazai kaputól,ő azonban Novaković-ba bombázta a labdát,nagy lehetőség maradt ki.

77
    Lencse László is besárgul,Dombit rúgta fel ő is.

78
    Dombi tekert középre jobbról,Polonkai fejeli ki szögletre.

80
    Novakovivić fogja a beadást könnyedén.

81
    Lencse került a földre a tizenhatoson belül,nincs büntető.

83
    Somodihoz gurul haza a labda.

83
    Haraszti Zsolt is besárgul,ezt is Dombi harcolta ki.

84
    Somodi szerzi meg a beívelt labdát Sidibe elől.

85
    Nagy helyzet a Loki előtt,de a partjelző már beintette a lest.

86
    Hiába nem játszik veszélyesen a Puskás Akadémia,egy gólt akármelyik csapat találhat.

87
    Kulcsárnak ma nem jön össze a góllövés,11 méterről,üresen,szemben a kapuval lőtte fölé a labdát.

88
    A hazai drukkerek joggal elégedetlenkednek,a Debrecen nem úgy játszik a második félidőben,ahogyan azt elvárták tőlük.

89
    Utolsó csere a meccsen,Tischler helyén Zsolnai Róbert.

90
    Műesésért Korhut Mihály kap sárgalapot.

90+1
    Érdekes,de a kieső jelölt csapat ellen a bajnok esélyes látványosan húzza az időt.

90+2
    A hosszabbítás egyébként 3 perc.

90+3
    A PAFC előtt adódhat még az utolsó percben gólszerzési lehetőség.

90+3
    Czvitkovics tekerte be középre,Lencse ugrott,de végül Vaszicskuról ment ki.

Itt a vége,az első félidőben már kialakult a végeredmény,a második félidőben jól kezdett a Loki,de aztán visszavett és a hazaiakon nem lehetett látni azt,hogy ők mennyire is szeretnék a közönséget kiszolgálni, a Puskás Akadémia egy kis szerencsével még egyenlíteni is tudott volna. (15:52:46)