Békéscsaba – Kozármisleny 2:1 (vége) | Cegléd – Szolnok 1:2 (vége) | Tatabánya – Balmazújváros 2:1 (vége)
Sopron – Gyirmót 1:1 (vége) | – Szigetszentmiklós 1:1 (vége) | Nyíregyháza – Kisvárda 1:0 (vége)
1:1 (1:0)
Szigetszentmiklósi TK-Erima
szombat 09.11.2013, 16:00 • Illovszky Rudolf-Stadion, Budapest • Merkantil Bank Liga

Az első félidő alapján megérdemelten vezettek a hazaiak, de a második félidő teljesen mást hozott. A vendégek megérezték, hogy van keresnivalójuk, előbb egyenlítettek majd veszélyes kontrákat is vezettek. Végül döntetlen lett a vége, aminek a vendégek örülhetnek jobban.
    Köszönjük figyelmüket! (17:52:05)

90+3
    Sárgát kap Slobodan Jakovljevic.

90+2
    Jó volt a beadás, de kapu mellé száll a fejes.

90+2
    Remili a sorfalba lövi, szöglet.

90+1
    Pollák kap sárga lapot.

90+1
    Jobb oldalról, 20 méterről nagyon jó helyről kap szabadrúgást a hazai csapat.

90
    A Vasas nem jut helyzetig, a vendégeknek pedig jónak tűnik az eredmény.

88
    A hazaiak felívelésekig sem nagyon jutnak, a szurkolók igencsak elégedetlenkednek.

87
    A vendégek 23 méteres baloldali lövéssel fejezik be kontrájukat, de veszély nem lett belőle.

87
    Wilson harcol ki egy szabadrúgást a középpályán.

86
    A saját térfelükön is pontatlanok a hazaiak, nem is nagyon jutnak előre.

85
    Újabb vendég kontra, de Engel tud menteni a saját térfelének közepén.

83
    Khous helyett Nagy a vendégeknél.

82
    Gálnak készítette le Remili, és a középpályás 25-ről kapásból lőtt. Nem tévesztett sokat.

81
    Puskás ad be jobbról, de Fekete lekésik középen.

80
    Bonifert kap használhatatlan labdát a jobb szélen.

79
    Vendégeknél a gólszerző Takács jön le, helyén Fekete Ádám.

78
    Most meg tudja tartani a labdát a Vasas, de játékukat rengeteg pontatlanság jellemzi.

77
    A frissen beállt Wilson nagy helyzetben jobbról 11 méterről lőtt kicsivel kapu mellé.

76
    Cseke cselzi be magát a bal oldalon, de szerelik.

74
    Kollega helyett Bonifert a vendégeknél.

72
    A hazaiak cserélnek, Horia helyett Wilson a pályán.

71
    Kollega ad be jobbról, de kikanyarodik a labda.

70
    Teljesen visszaesett a Vasas játéka, csak vendég helyzeteket láthatunk a második félidőben.

69
    Takács jobbról tör be a büntető területen belülre, de 14 méterről az oldalhálóba lő.

68
    Újabb indítás Takács felé, de kirúgás lett a dologból.

67
    Remilit rántotta vissza Puskás Gábor a bal szélen.

66
    Jó 25 méteres vendég lövés, Németh üti fölé a labdát.

65
    Nagyházi lő bal oldalról 20 méterről, de Sánta magabiztosan üti ki a labdát.

64
    Horia beadását fejelik ki a vendég védők.

64
    Takácsnak picit hosszú az indítás, Németh szedi fel a labdát.

63
    Remili elől ment Kornis a 16-oson belül.

62
    Khoust kellett ápolni kicsit.

61
    Berecz törne be baloldalon a 16-oson belülre, de szerelik.

60
    Ivan Jakovljevics fordul kapura 16-ról, de fölé lő.

59
    Jobbról jön a vendég beadás, de Reckletről vágódik le.

58
    Engel Alex kapott sárgát Khous felvágásáért. Más vendég játékos a térfélen sem volt.

57
    Remili kapura csavart, de a rövid alsónál tisztáznak.

57
    Remili vert át egy embert a jobb szélen, majd letaglózták. Szabadrúbás.

56
    Takács rúgott oda Nagyházinak, de nincsen sípszó.

55
    Remili lő jobb összekötőből, de belevetődnek a védők.

54
    Takács tisztán lőhetett kicsit jobbról 13 méterről, de nem talál kaput.

53
    A hazai szurkolók elégedetlenek, a játékosok pedig hátul passzolgatnak.

51
    A Szigetszentmiklós gólt szerzett!

TAKÁCS TAMÁS érkezett nagyszerűen a beadásra és 3 méterről fejelt a kapuba.

50
    Vendég szöglet következik.

50
    Izing íveli fel a labdát, de eléggé céltalanul.

49
    Takács elől fejeli haza Izing a labdát.

48
    Remili ment el a baloldalon alapvonalig, de belelépnek a beadásába.

47
    Hátul adogat a hazai csapat egyelőre.

46

A szünetben 11-es rúgó versenyt láthatnak a jelen lévő szurkolók, a hazaiak cserekapusa, Hermány áll a kapuban.

Végig mezőnyfölényben játszott a hazai csapat, Remili révén kapufát is lőtt már a meccs elején. Aztán a félidő közepén góllá is érett a fölény, Gál kotort be egy szöglet utáni lecsorgó labdát. Ezután elkezdett esni az eső is, a helyzetek száma ezzel együtt csökkent, az 1:0 eredmény a játék képének megfelelő.

45+1
    Izing kap sárgát a félidő vége előtt.

45+1
    Újabb hazai szabadrúgás, Remili teszi le Horváthnak, de nem sikerül beadni.

45
    Horváth cselezget jobb oldalt, de nem jut el beadásig.

44
    Berecz harcol ki egy szabadot a középpályán.

42
    Cseke adott szép labdát középre, de nem tudta átvenni Horia.

41
    Szép labdát kapott jobbról Takács, de 11 méterről mellé lőtt.

40
    Jobboldali beadás a vendégektől, de Izing gyűjti be a labdát.

39
    Ez most magasan a kapu fölé szállt.

38
    20 méterről hazai szabadrúgás, kicsit balról, jó szögből. Remili a labda mögött.

38
    Kollegát indítják a baloldalon, de szépen ment becsúszva Horváth.

37
    Az eső kicsit megfogta a játékot, Recklet megint pontatlan középhátvédként.

33
    Egészpályás indítás Horia felé, a védő el akarta engedni, de hozzá ért a labdához így szöglet.

31
    Slobodan Jakovljevic marad lent egy összecsúszás után, de nincs szükség orvosra.

30
    Khous most a jobboldalon keverget, de nem jut beadásig.

29
    Továbbra is hátul adogat a hazai együttes.

28
    Recklet megint a saját térfelén passzolja el a labdát, de Engel kisegíti.

27
    Vendég szöglet, de Németh kibokszolja a labdát.

25
    A Vasas gólt szerzett!

Remili szöglete jött veszélyesen, és egy megpattanás után GÁL MÁTYÁS közvetlen közelről a kapuba talál!

25
    A kapus lent marad, ápolni is kell.

24
    Horia már a másik oldalon nagy ziccerben, jobbról 8 méterről lő, de Sánta véd nagyot.

24
    Kollega tekerte be, de csak Horiaig jutott.

24
    Vendég szabadrúgás baloldalról, 25 méterre a kaputól.

23
    Berecz lőtt 22 méterről középről, de jócskán fölé.

21
    Khousék próbálkoznak a baloldalon, de Recklet szereli őt.

20
    Remili kicsit jobbról hatalmas helyzetben, a kapusba lő. 10 méter volt a távolság.

19
    Ivan Jakovljevic végezhet el szabadot 30-ról, de pontatlan a beívelés.

18
    Recklet rúgja meg Horia felé, de hosszú az indítás.

17
    Újabb szöglet, ezúttal kicsiben, de Remili beadása nem hoz veszélyt.

16
    Tovább támad a Vasas, Horváth kap szép labdát a jobbszélen, de beadása szögletre vágódik.

15
    Horváth követ el taktikai faultot az ellenfél térfelén.

14
    Az első negyed órát megnyomta a Vasas, és ez helyzetekben is megmutatkozott!

12
    Hatalmas helyzet Berecz előtt, 10 méterről középről lőhet, de blokkolnak a védők.

11
    Ez csak a sorfalig jut.

11
    Hasonló helyről most vendég szabadrúgás.

10
    Remili lő hatalmas felsőlécet, a levágódó labdát pedig Sánta húzza le.

10
    Most a Vasas kap szabadot jó helyről, középről, mintegy 25 méter a távolság.

9
    Recklet adja el a labdát utolsó emberként, de Takács lassan vezeti a labdát és Némethbe lő.

8
    Németh húzza le simán a labdát.

8
    Szabadrúgást kap a vendég csapat, jó 30 méter a távolság.

7
    Remili próbált befordulni a 16-os sarkánál, de kirúgás lett a dologból.

6
    Pollák egymás után második bedobását küldi Takács felé, de nincs veszély belőle.

5
    Remili indulna középen de tisztáznak a vendégek előle.

4
    Bereczé az első lövés, 20 méterről alig téveszti el a kaput.

3
    Egyelőre a vendégek térfelén folyik a játék, de kapuralövés még nem volt.

2
    Khous ment el a baloldalon, de lesen kapta a labdát.

1
    A vendégek kezdik a találkozót.

1

Hűvös idő fogadja a csapatokat, de szerencsére az eső nem esik. A játékosok már melegítenek, a mérkőzés szűk fél óra múlva kezdődik!

Vasas FC: Németh – Horváth, Recklet, Izing, Engel – Cseke, Gál, Horia, Nagyházi – Remili, Berecz

cserék: Hermány, Jákó, Görgényi, Boda, Zamostny, Ádám, Wilson

Edző: Dirk Berger

Szigetszentmiklósi TK-Erima: Sánta – Puskás, I. Jakovljevic, Kornis, Pollák – S. Jakovljevic, Kvekveskiri – Kollega, Barna, Khous – Takács

cserék: Horváth, Ducic, Fekete, Nagy, Farkas, Bonifert, Balogh

Edző: Prisztai Viktor

Játékvezetők: Lovas László – Hofbauer Roland, Makkosné Petz Brigitta.

A NESS HUNGARY NB II. 13. fordulójában a 9. helyen álló Vasas FC a 10. helyezett SzTK-Erima együttesét fogadja. A két csapat között mindössze két pont a különbség a tabellán, tehát vendég győzelem esetén helycsere történik. A Vasas bár legutóbbi hazai meccsén kikapott a Siófoktól, de előtte otthon jól szerepelt, míg az SzTK idegenben még nyeretlen. Sőt a szigetszentmiklósiak vendégként gólt is csak egyet szereztek, de az pontot ért a Kozármisleny ellen. Meglátjuk mire mennek a Fáy utcában, kövessék velünk élőben a két csapat találkozóját!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Kommentátort keresünk a Szigetszentmiklósi TK-Erima csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 25. Gál – 51. Takács

Lapok:   35. Nagyházi (VAS), 45+1. Izing (VAS), 58. Engel (VAS) – 67. Puskás (SZTK), 90+1. Pollák (SZTK), 90+3. Jakovljevic. (SZTK)

: Németh – Horváth, Recklet, Izing, Engel – Cseke, Gál, Horia (72. Wilson), Nagyházi – Remili, Berecz

Szigetszentmiklósi TK-Erima: Sánta – Puskás, I. Jakovljevic, Kornis, Pollák – S. Jakovljevic, Kvekveskiri – Kollega (74. Bonifert), Barna, Khous (83. Nagy) – Takács (79. Fekete)

Játékvezetők: Lovas László – Hofbauer Roland, Makkosné Petz Brigitta