Ipress Center-Vác – VOC Amsterdam 25:18 (vége)
Ipress Center-Vác
25:18 (16:7)
VOC Amsterdam
szombat 09.11.2013, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • EHF Kupa

Két teljesen ellentétes félidőt láthatott a váci csarnokba kilátogató nézősereg. A második félidő egyértelműen a VOC csapatáé lett, az első félidő magyar dominanciája után. A végén Farkas Veronika gólerőssége segített, hogy 7-gólos fórral utazhatnak jövő héten Amszterdamba a váciak.
    Nehéz mérkőzésre számíthatunk idegenben, látva a második félidőt. Mintha kicserélték volna a holland csapatot, a váciak pedig elbizonytalanodtak a remekül védő ter Haar, és az őt sokkal jobban segítő védelem miatt.
    A jövő heti visszavágó előtt még semmi sem dőlt el, de a váciak így is egy komolyabb előnyt kovácsoltak össze.
    A mérkőzés élvezetes volt, a csarnok hangulata pedig kiváló, mint a váci meccseken általában. A hazai csapat hőse Farkas Veronika, aki 11 gólig jutott.
    Köszönjük a figyelmet!

De publiek kon twee helemaal verschillende helften zien. De tweede helft was duidelijk voor VOC, in de eerste helft had Vác grote voordeel. Aan het einde Farkas Veronika speelde heel goed, we gaan naar Amsterdam volgende week met 7 doelpunten verchil.
    Moeilijke wedstrjd is te verwachten in Amsterdam, als we naar de tweede helft kijken. Als we een helemmal andere nederlandse ploeg zag. de spelers van Vác werden onzeker vanwege de safes van ter Haar, en de veel betere verdediging.
    Er is nog niks beslist, maar Vác heeft een grote voordeel voor volgende week.
    De wedstrijd was spannend en de sfeer van de zaal was geweldig net als altijd in Vác. De held van Vác is Farkas Veronika wie heeft 11 doelpunten gemaakt.
    Dank U voor uw aandacht. (19:28:06)

60
    Mérkőzés vége. (25:18)

60
    Sikertelen hosszú indítás, de Triffa már nem tud indítani, mert megszólalt a duda. (25:18)Mislukte lange ball, maar Triffa kan niet een nieuwe aanval starten want de hoorn gaat. (25:18)

60
    FARKAS beindult. Klasszikus átlövésgól balátlövőből. (25:18)Farkas scoort van een klassieke afstand schot aan de linke kant. (25:18)

Holland technikai hiba, labdaeladás. (24:18)
    Nederlandse technical fout, ball weggeven. (24:18)

59
    FARKAS középmagasan a kapu jobb oldalába vágta a büntetőt. (24:18)
    FARKAS scoort van de penalty, zij schiet naar de rechte kant van de doel. (24:18)

59
    Farkas és Kamper játszott össze, büntetőt harcolt ki a Vác. (23:18)
    Farkas en Kamper werken samen, Váv krijgt een penalty. (23:18)

Alings ment bele, támad a Vác. (23:18) (23:18)

59
    Németh próbálkozását fogta a holland kapus. (23:18) (23:18)

58
    Fülöpöt faultolják, de nincs kiállítás. (23:18) (23:18)

Schaefers lőtt középről fölé. (23:18)
    Schaefers schiet boven van de midden. (23:18)

58
    Vendég időkérés. Kuijer hívta magához az amszterdami csapatot. Most már egészen biztos, hogy a Vác nem tud komoly előnyt szerezni, 3 perc sincs már hátra a meccsből. (23:18)
    Holland time-out. Kuijer spreektvoor de spelers van Amsterdam ploeg. Nu is het zeker dat Vác kan niet grotere voordeel krijgen, er zijn nog minder dan 3 minuten van de wedstrijd. (23:18)

57
    FARKAS jobbátlövőből felugrás után bezúzta. (23:18)
    FARKAS laat een raket los na springen. (23:18)

57
    Triffa spárgázta ki de Haze lövését. Támad a Vác. (22:18) (22:18)

Schaefers lőtte a felső lécre, de a kipattanó a hollandoké. (22:18) (22:18)

56
    Triffa hatalmas bravúrral védett, majd Szádvári lerohanását ter Haar fogta szintén óriási bravúrra. (22:18)
    Triffa keept een moelijke schot, dan ter Haar doet het ook na een overschrijding van Szádvári. (22:18)

55
    Németh Lilla lőtt fölé balátlövőből. (22:18)
    Németh lilla schiet boven de doel van linke afstand schieter positie. (22:18)

54
    de Wild lövését fogta Triffa a jobb szélről bravúrral. (22:18)
    Triffa keept het schot van de Wild. (22:18)

54
    Virág birkózás után fölé lőtte középről. (22:18)
    Virág schiet boven na worstelen in de midden. (22:18)

Törzsök Tamás

Ipress Center-Vác: Triffa, Bíró – Niksic, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Fülöp, Kaiser, Nikcevic, Dakos, Katona, Németh, Virág
    VOC Amsterdam: ter Haar, Stemerdink – Bloemberg, Meijer, Lunter, Panhuis, Hendrikse, Schaefers, Alings, de Haze, Kooij, Schrekker, Goos, Bergman, de Wild

Játékvezetők: Carlos Luque Cabrejas, Ignacio Pascual Sanchez (spanyolok)