Lengyelország – Románia 6:0 (vége) | Magyarország – Ukrajna 0:1 (vége)
Lengyelország
6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Románia
vasárnap 10.11.2013, 14:00 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Négy Nemzet Torna

Egy nagyon sima Lengyel sikert láthatott a kilátogatott közönség a mai nap első meccsén. Így Lengyelország még reménykedhet a torna megnyerésében, de ahhoz Magyarországnak ki kell kapnia Ukrajnától 17:30-tól, amit természetesen élőben közvetítünk!

Románia emberelőnybe került!
    Még a végére egy kiállítás lengyel oldalon. Radoslaw Galant megy ki két percre magas bottal való játékért.

59:00
    Egy perc van hátra a mérkőzésből.

58:25
    Lengyelország már nem hajt újabb gólért, Románia pedig nem tud szerezni gólt, így a mérkőzés utolsó harmada kissé unalmas lett.

57:54
    Kiegészült a lengyel csapat!

56:40
    Elmozdult a román kapu, így áll a játék.

55:54
    Radoslaw Galant kapott két percet magas bottal való játékért.

55:45
    Hatalmas helyzet a lengyel kapu előtt, de Masteleriu nem tudta begyötörni a korongot a kapuba.

54:50
    Laszkiewicz is tesztelte Tőke képességeit, de ő sem tudott túl járni a kapus eszén.

52:55
    Pasiut nyúlt bele a kapu előtt egy korongba, de Tőke ezt is védte.

50:00
    Románia próbál szépíteni az eredményen, de nem veszélyesek Witkowski kapujára.

48:09
    Kolusz lövését kapta le a levegőből Tőke.

45:44
    Gecse Hugó lőtt kapu fölé.

44:13
    Pasiut lövését rúgta ki Tőke.

41:08
    Románia kapust cserélt Ruczuj Gellért helyén Tőke-László Zoltán véd tovább.

41:08
    Lengyelország gólt szerzett!
    Megint góllal fejezte be emberelőnyét Lengyelország! Kijátszott akció végén MAREK STRZYZOWSKI talált a kapuba.
    Gólpassz: Pawel Dronia.

A góllal Románia kiegészült!

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 10. Strzyzowski (Baginski), 12. Dziubinski (Strzyzowski), 13. Lopuski (Laszkiewicz), 32. Baginski (Strzyzowski), 36. Dutka (Dronia, Dziubinski), 42. Strzyzowski (Dronia)

Lengyelország: Witkowski (Odrobny) – Dronia, Dutka, Malasinski, Kolusz (C) – Pociecha, Borzecki, Laszkiewicz, Pasiut, Lopuski – Wajda, Kotlorz, Strzyzowski, Dziubinski, Baginski – Wanacki, Witecki, Bryk, Bepierszcz, Galant.

Edző: Igor Zakharkin.

Románia: Ruczuj (Tőke) – Bors, Mastaleriu, Bíró O., Fodor, Gliga – Péter L., Kósa (C), Bíró G., Bíró M., Bíró T. – Tamás, Gecse, Bálint, Péter Zs., Farkas, Imecs – Hódos, Salló, Molnár, Dumitru.

Edző: G. Kjell Lindqvist.

Játékvezetők: Macie Pochucki, Mihail Butucel – Németh Márton, Vas Mátyás.