Lengyelország – Románia 6:0 (vége) | Magyarország – Ukrajna 0:1 (vége)
Lengyelország
6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Románia
vasárnap 10.11.2013, 14:00 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Négy Nemzet Torna

Egy nagyon sima Lengyel sikert láthatott a kilátogatott közönség a mai nap első meccsén. Így Lengyelország még reménykedhet a torna megnyerésében, de ahhoz Magyarországnak ki kell kapnia Ukrajnától 17:30-tól, amit természetesen élőben közvetítünk!

Románia emberelőnybe került!
    Még a végére egy kiállítás lengyel oldalon. Radoslaw Galant megy ki két percre magas bottal való játékért.

59:00
    Egy perc van hátra a mérkőzésből.

58:25
    Lengyelország már nem hajt újabb gólért, Románia pedig nem tud szerezni gólt, így a mérkőzés utolsó harmada kissé unalmas lett.

57:54
    Kiegészült a lengyel csapat!

56:40
    Elmozdult a román kapu, így áll a játék.

55:54
    Radoslaw Galant kapott két percet magas bottal való játékért.

55:45
    Hatalmas helyzet a lengyel kapu előtt, de Masteleriu nem tudta begyötörni a korongot a kapuba.

54:50
    Laszkiewicz is tesztelte Tőke képességeit, de ő sem tudott túl járni a kapus eszén.

52:55
    Pasiut nyúlt bele a kapu előtt egy korongba, de Tőke ezt is védte.

50:00
    Románia próbál szépíteni az eredményen, de nem veszélyesek Witkowski kapujára.

48:09
    Kolusz lövését kapta le a levegőből Tőke.

45:44
    Gecse Hugó lőtt kapu fölé.

44:13
    Pasiut lövését rúgta ki Tőke.

41:08
    Románia kapust cserélt Ruczuj Gellért helyén Tőke-László Zoltán véd tovább.

41:08
    Lengyelország gólt szerzett!
    Megint góllal fejezte be emberelőnyét Lengyelország! Kijátszott akció végén MAREK STRZYZOWSKI talált a kapuba.
    Gólpassz: Pawel Dronia.

A góllal Románia kiegészült!

40:01

A csapatok érkeznek az utolsó játékrészre, amiben Lengyelország még 1 perc és 42 másodpercig emberelőnnyel játszhat.

Ebben a harmadban is Lengyelország csapata játszott fölényben és két emberelőnyös góllal már öt gól az előnyük.

40:00

39:41
    Lengyelország emberelőnybe került!
    Tamás Nándor kapott két percet palánkra lökésért.

37:54
    Fodor Csanád tett vissza egy korongot Bíró Gergőnek a kapu elé, de Witkowski bravúrral védte a lövést. Nagy helyzet volt!

36:56
    Laszkiewicz lövését tolta kapufára Ruczuj.

35:55
    Lengyelország azonnal feltudott állni és egy kijátszott akció végén RAFAL DUTKA lőtt a hálóba közvetlen közelről.
    Gólpassz: Pawel Dronia és Krystian Dziubinski.

35:26
    Bíró Mátyás kapott két percet testre ütésért és még kapott 10 perc fegyelmi büntetést is.

34:40
    Késleltet emberelőny, Rommánia lesz majd emberhátrányban.

33:58
    Bíró Ottó lövését védte Witkowski.

32:14
    Dumitru lövését fogta Witkowski.

31:29
    Késleltetett emberelőny folyt a jégen, mely meg is hozta eredményét egy lövés után a kicsorgót ADAM BAGINSKI gyötörte be a kapuba.
    Gólpassz: Marek Strzzowski.

30:10
    Molnár lövése az oldal hálóban kötött ki.

28:45
    Lopuski tört kapura, de nem tudta Ruczuj alatt, mellett ellőni a korongot.

27:45
    Kolusz lövését fogja Ruczuj.

26:54
    Egy szépen kihozott korong után Strzyzowski lőtt kapura, de mellé ment lövése.

25:56
    Lengyelország kiegészült!

23:56
    Jakub Witecki kapott két percet bottal ütésért.

21:50
    Baginski lövését védte Ruczuj.

20:54

20:54
    Farkas belőtt korongja akadt el a védőkben.

20:01

Érkeznek a csapatok a második harmadra.

A mérkőzés eleji végleges kiállítás szerencsére nem változtatta durvára a mérkőzést, de az emberhátrány után Lengyelország átvette az irányítást és lőttek három gólt Ruczuj Gellért kapujába.

20:00

19:43
    Mastaleriu Zsolt lövését fogja Witkowski.

18:54
    Mikolaj Lopuski ment ki két percre könyökhasználat miatt.

18:15
    Bálint Zsolt távoli lövését védi bravúrral Witkowski.

17:17
    Fodor Csanád lövésébe vetődik bele egy lengyel játékos.

16:30
    Kolusz elől mentenek nagyot a kapu előtt.

15:30
    Pociecha lőtt kétszer kapura, de Ruczuj mindkét próbálkozást védte.

12:55
    Megint egy gyors kontra, amit MIKOLAJ LOPUSKI lőtt a kapuba, ezzel már három góllal vezet Lengyelország.
    Gólpassz: Leszek Laszkiewicz.

12:30
    Lopuski lövése megint kijött Ruczujról, de a kipattanót most Lopuski nem a kapuba lőtte, hanem keresztbe előtte.

11:22
    Strzyzowski lövése kijött Ruczuj Gellértről és a kipattanóra érkező KRYSTIAN DZIUBINSKI a kapu felső részébe lőtte a korongot.
    Gólpassz: Marek Strzyzowski.

11:02
    Malasinski kapott remek passzt a kapu mögül, de lövését Ruczuj fogta.

9:28
    MAREK STRYZOWSKI kapott remek passzt, majd a kapu előtt Ruczuj alatt lőtt a kapuba.
    Gólpassz: Adam Baginski.

9:05
    Fodor Csanád egy blokkolt korongot próbált kapura tenni, de azt is blokkolták a lengyelek.

8:25
    Pasiut ment üresen kapu felé, de közeli lövését Ruczuj fölé tolta.

8:11
    Lopuski fordult kapura, majd passzolt Pasiut háta mögé.

7:20
    Péter Zsolt passzát Bíró Tamás lőtte rá, de egy lengyel játékosban elakadt a korong.

6:25
    Bálint Zsolt lopott egy korongot, majd lövése kapu mellé ment.

5:17

4:00
    Borzecki lőtte keresztbe a korongot, de nem érkezett senki.

3:50
    Péter Levente lövését védte Witkowski.

3:13
    Románia kiegészült! Még két perc emberelőnyük van.

3:11
    Galant kapott túl hosszú indítást, így tilos felszabadítás lett.

2:10
    Witecki lövését védte Ruczuj, majd egy kontra után Bálint lőtt kapu mellé.

1:13
    Eddig tartott az emberelőny Romániának, mert Péter Levente is kapott két percet bottal akasztásért.

0:17
    Rögtön kiállítás a mérkőzés elején. Tomasz Malasinski kapott 5 perc + végleges kiállítást palánkra lökésért.

00:01

Lengyelországnál Tomasz Witkowski, még Romániánál Ruczuj Gellért kezd a kapuban.

A Lengyel csapat már a jégen és már Románia és érkezik.

A csapatokat már bemutatták, kicsit több mint 3 perc és kezdődik a mérkőzés.
    Jó szórakozást!

Lengyelország: Witkowski (Odrobny) – Dronia, Dutka, Malasinski, Kolusz (C) – Pociecha, Borzecki, Laszkiewicz, Pasiut, Lopuski – Wajda, Kotlorz, Strzyzowski, Dziubinski, Baginski – Wanacki, Witecki, Bryk, Bepierszcz, Galant.

Edző: Igor Zakharkin.

Románia: Ruczuj (Tőke) – Bors, Mastaleriu, Bíró O., Fodor, Gliga – Péter L., Kósa (C), Bíró G., Bíró M., Bíró T. – Tamás, Gecse, Bálint, Péter Zs., Farkas, Imecs – Hódos, Salló, Molnár, Dumitru.

Edző: G. Kjell Lindqvist.

Játékvezetők: Macie Pochucki, Mihail Butucel – Németh Márton, Vas Mátyás..

Az MME Négy Nemzet Torna utolsó napjának első mérkőzésen Lengyelország és Románia csapnak össze a Jégpalota jegén. A Lengyelek tegnapi bravúr győzelmük miatt reménykedhetnek még a végső sikerben, de ehhez nekik nem elég Romániát megverni, Magyarországnak ki kell kapnia Ukrajnától és ezekkel az eredménnyel Lengyelország lenne a győztes. Romániának kisebb céljai lehetnek itt már. Ők azért küzdenek, hogy ne három vereséggel távozzanak Káposztásmegyerről.
    Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 10. Strzyzowski (Baginski), 12. Dziubinski (Strzyzowski), 13. Lopuski (Laszkiewicz), 32. Baginski (Strzyzowski), 36. Dutka (Dronia, Dziubinski), 42. Strzyzowski (Dronia)

Játékvezetők: Macie Pochucki, Mihail Butucel – Németh Márton, Vas Mátyás.