Lengyelország – Románia 6:0 (vége) | Magyarország – Ukrajna 0:1 (vége)
Magyarország
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Ukrajna
vasárnap 10.11.2013, 17:30 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Négy Nemzet Torna

A mérkőzés végén még voltak lehetőségek, de nem ment be egyik sem a kapuba. Ezzel az eredménnyel Lengyelország nyerte meg a tornát Ukrajna és Magyarország után és Románia lett az utolsó.

Magyarország emberelőnybe került!
    Varlamov megy ki két percre testre ütésért.

56:17
    Ukrajna időt kért!

56:17
    Varga Arnold távoli lövését fogta Seliverstov.

55:24
    Magyarország próbál támadni, de az utóbbi időben nem nagyon veszélyesek kapura.

53:45
    Toryanyk lőtt kapu mellé.

52:30
    Vas János fordult kapura, de Seliverstovról kifelé jött a korong.

52:02
    Szirányi lövésébe néz belel nagyon közelről Igor Kugut, aki vérzik is nagyon, ezért áll most a játék.

50:24
    Metcalfe elé került egy korong, de kapu mellé ment a lövés.

49:00
    Egy belőtt korong jön ki Seliverstovról, majd Sofron került a kapu elé, de nem találta a felpattanó korongot.

48:24
    Shalimov lövésébe vetődik bele Hüffner.

46:53
    Ladányi nyúlt bele egy korongba a kapu előtt, de mellé ment. Sofron elől pedig a korongot lövik ki. Nagy nyomás alá helyezi az ukrán kaput a magyar csapat.

45:23
    Ukrajna kiegészült!

45:17
    Sikorcin lövésébe vetődnek bele.

44:20
    Sofron lőtt a harmad közepéről egy korongot kapásból, de Seliverstov fogta.

43:23
    Igor Kugut megy ki két percre fogásért.

43:10
    Maretyshkot lökik odébb a kaputól.

41:50
    Lüktet a játék, ide-oda vándorol a korong az ütőkről.

40:01

Érkeznek vissza a csapatok a jégre.

A harmad elején Ukrajna gólt szerzett, de ezek után Magyarországnak voltak nagy helyzetei, amit vagy Seliverstov védett vagy a csatárok lőtték mellé. A harmad végén még Sevela szépen védte Varlamov büntetőjét. Eddig a mérkőzés nagyon hasonlít a pénteki Lengyelország-Magyarország mérkőzésre, reméljük az eredmény is hasonló lesz.

40:00

39:25
    Sikorcin lövésébe blokkolnak bele.

39:00
    Egy perc van a második harmadból.

38:06
    Sevela gyönyörűen zárta a szöget, így Varlamovnak esélye sem volt belőnie.

38:06
    Büntetőt lőhet Ukrajna!
    Sevela fogta Varlamov ziccerét, de a vele vissza érkező védő ütő nélkül védekezett.

36:56
    Blagoy indult meg a szélen, de Sevela ezt a lövést is fogta.

36:47
    Egy felpattanó korongot fog meg Seliverstov.

36:24
    Sofron lőtt megint kapu mellé.

35:11
    Most egy kicsit leült a játék, a kapuk nem forognak veszélyben.

32:59
    Vas János ziccerét fogja Seliverstov.

32:15
    Egy kipattanót a kapu elől Sofron lőtt mellé.

31:39
    Toryanyk lövését szedi le a levegőből lepkéssel Sevela.

31:36
    Kovács Csaba lövését ütötte ki Seliverstov, még a másik oldalon Sevela egy ziccert fogott másodszorra.

30:59
    Hetényi Péter lőtt a kék vonalról, de lövését blokkolták.

30:01
    Magyarország próbál irányítani a jégen és alakítanak is ki veszélyes helyzeteket.

29:28
    Magyarország kiegészült!

27:28
    Ukrajna emberelőnybe került!
    Kovács Csaba megy ki két percre akadályozásért.

25:50
    Mindkét csapat kiegészült!

25:26
    Szirányi Bence lövése ment fölé blokkról.

24:03
    Páros kiállítás!
    Kovács Csaba és Yevgeniy Belukhin mennek ki két percre, miután egy kisebb verekedést produkáltak a jégen.

23:50
    Blagoy lövését blokkolta Hegyi.

22:55
    Hetényi lőtt a harmad közepéről kapu mellé.

22:05
    Ukrajna gólt szerzett!
    Még az emberelőny vége után bent maradt a harmadban az ukrán csapat, melynek végén SERGII VARLAMOV talált a kapuba.

21:55

21:25
    Ukrajna sem tud felállni emberelőnyben.

20:01

Az első harmadban Magyarországnak több lehetősége volt, de Ukrajnának is voltak helyzetei. Eddig Sevela remekül véd, több bravúrt is bemutatott. A második harmad elején Ukrajna még 1 perc és 56 másodpercig emberelőnyben lesz.

20:00

19:55
    Hegyi Ádám kapott két percet bottal akasztásért.

19:00
    Egy perc van hátra az első harmadból.

17:57

17:15
    A magyar csapat nem tud felállni emberelőnyben.

15:57
    Denys Petrukhno kapott két percet bottal akasztásért.

14:51
    Sofron lőtt a kék vonalról kapu fölé.

12:55
    Metcalfe indult meg egy koronggal, de közeli lövését fogta Seliverstov.

11:42
    Blagoy lövését fogja lábbak Sevela.

10:17
    Metcalfe fordult be a kapu elé, de Seliverstov kivetődve rátenyerelt a korongra.

9:20
    Blagoy lőtte el erőből keresztbe a kapu előtt a korongot, de nem ért bele senki.

9:06
    Kvitchenko távoli löketét fogja másodszorra Sevela.

7:22
    Szirányi lőtte el keresztbe a korongot a kapu előtt, de senki nem ért bele.

7:39
    Mindkét csapat hosszú indításokkal próbálkozik, ezért elég sok a tilos felszabadítás.

5:42
    Kiss Dániel kapott remek indítást, de lövését fogta Seliverstov.

4:54

4:49
    Silnitskiy lövésére ért vissza remekül Sevela.

3:45
    Petrukhno lövését blokkolták.

2:54
    Kiss Dániel kapott két percet térd használatért.

2:20
    Somogyi húzta kapura a korongot, de Seliverstov a helyén volt.

1:25
    Eddig egyik csapat sem lőtt kapura, de komoly a küzdelem minden egyes korongért.

00:01

Ukrajnánál Vadym Seliverstov kezd, még Magyarország kapujában első alkalommal fog védeni Peter Sevela.

A csapatokat most mutatják be.

A csapatok most fejezik be a bemelegítést, 20 perc és kezdődik a mérkőzés.

Magyarország: Sevela (Hetényi Z.) – Varga, Orbán, Ladányi, Gröschl, Sofron (C) – Hetényi P., Kiss D., Vas J., Mihály, Metcalfe – Pozsgai, Hüffner, Kovács, Sikorcin, Gőz – Hegyi, Szirányi, Németh, Somogyi, Nemes. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz..

Ukrajna: Seliverstov (Shevchuk) – Silnitskiy, Navarenko, Kvitchenko, Blagoy, Belukhin – Kugut, Petrukhno, Materukhin Varlamov (C), Toryanyk – Borisenko, Skrypets, Morozov, Romazanov, Bondaryev, Shalimov, Aleksyuk, Maretyshko, Nimenko. Szövetségi kapitány: Andrej Nazarov

Játékvezetők: Vladimir Babic, Oleksi Glukhovskiy – Nagy Attila, Gangel László.

Az első mérkőzés után kicsit átalakult a tabella:
    1. Lengyelország 7 pont
    2. Magyarország 5 pont
    3. Ukrajna 3 pont
    4. Románia 0 pont.
    Így Magyarországnak győznie kell Ukrajna ellen, különben nem nyeri meg az MME Négy Nemzet Torna küzdelmeit.

Elérkezett a MME Négy Nemzet Torna utolsó mérkőzésének ideje. A torna előtt mindenki úgy vélte, hogy ez lesz a 3 napos válogatott eseménynek a döntője. De a sors máshogy írta a történetet, mivel Lengyelország legyőzte tegnap Ukrajnát, így jelenleg így áll a tabella:
    1. Magyarország 5 pont
    2. Lengyelország 4 pont
    Még Ukrajna is lehet első a végén, de ehhez nem elég, hogy le kell győznie a hazai jégen játszó Magyarokat, de még Romániának is le kell győznie Lengyelországot.
    Tartsanak velünk és megtudják mi lesz a torna végeredménye!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.