Dab.Docler – Corona Brasov Wolves 3:2 (vége) | Budapešť – HSC Csíkszereda 3:5 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Nové Zámky 5:6 (0:1 szétlövés után)
Dab.Docler
3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Corona Brasov Wolves
vasárnap 17.11.2013, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

A végén Dab.Docler – ASC Corona Brasov 3-2. Az utolsó harmadban kisebb szívinfarktuson mehettek át a hazai szurkolók, hiszen előbb Zsók, majd Hietamaki góljával már az ötvenedik percre kiegyenlített a Brassó. Szerencsére innen is sikerült felállnia a Bikáknak, s Lindgren emberelőnyös góljával végül megnyerték a meccset! (20:25:51)

54:30
    Peterdi szerzett korongot a támadóharmadban, Ladányihoz passzolt, aki Polcba lőtte a korongot

53:30
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: VICTOR LINDGREN! Gólpassz: Lubomir Hurtaj!
    Hurtaj cselezgetett a kapu előtt, majd hátratette a korongot, Lindgren pedig elemi erővel lőtte ki a bal alsó sarkot!

49:00
    A Brassó gólt szerzett! Gólszerző: JUHAMATTI HIETAMAKI!
    Bedobás után Hietamakihoz kerül a korong, aki a kékvonalról Sevela válla fölött lövi a Brassó 2. gólját!

48:57
    Saluga kap egy remek kiugratást, de Sevela gyorsabb volt és rátenyerel a korongra

46:16
    Ladányi kékvonalas lövésébe Hurtaj teszi bele az ütőjét, a korong Polcnál köt ki

45:16
    Zsók lövése vágódik a védőhálóba egy védő botjáról

44:34
    Hazaiak teljes létszámban.

44:34
    A Brassó gólt szerzett! Gólszerző: ZSÓK LEVENTE! Gólpassz: Kevin Wehrs!
    Wehrs passzolt az üresen álló Zsókhoz, aki Sevela mellett kilőtte a jobbsarkot

43:43
    Nagy Richárd lövésébe beleért egy védő, ami a védőhálóban köt ki

43:30
    Pysarenko büntetése 2+10 perc durva játékért, Azari büntetése 2+2+10 perc durva játékért

40:01

Hamarosan folytatódik a mérkőzés a harmadik harmaddal!

A hazai csapat a harmad 22. másodpercében megszerezte a vezetést Huba távoli lövésével. Továbbra is a hazaiak akarata érvényesült. Majd a harmad felénél egy előrevágott korongra Szappanos csapott le, aki egyedül törhetett kapura, amit be is lőtt. Így a hazaiak kétgólos előnnyel készülhetnek az utolsó harmadra.

37:11
    Bonar cselezi be magát a kapu mögül a kapu elé. de lövése túlságosan fölé megy, így a védőhálóban köt ki a korong

34:14
    Hurtaj kapu mögül teszi vissza a korongot lövésre. Nagy Richárd érkezik aki végül Polcba lövi a korongot

31:49
    A Dunaújváros gólt szerzett!Gólszerző: SZAPPANOS DÁVID! Gólpassz: Erdélyi Tamás!
    A hazai harmadban Erdélyi lábáról vágódik előre a korong, majd Szappanos lekorcsolyázza a védőjét, majd Polc mellett kilövi a jobbsarkot

31:25
    Jabornik kékvonalas lövését védi Polc

30:50
    Gröschl passzol az üresen álló Somogyihoz, aki Polcot elfekteti, de egy védő elüti a korongot az ütőjéről

30:02
    A hazai csapatból Hegyi magasbottal való játékért, míg a vendégektől Dumitru kap 2 perces büntetést magasbottal való játékért

28:52
    Wehrs tör be a harmadba, kicselez egy védőt, majd kapuralő, de Sevela fogja a lövést

20:22
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: HUBA PETER! Gólpassz: Ladányi Balázs!
    Ladányi passzolt a kékvonalon álló Hubához, aki kapuralőtt, a korong Polc lábai közt vágódott a kapuba.

20:01

Hamarosan kezdődik a második harmad! A csapatok már a jégen

20:00

Kiegyenlített első harmadon vannak túl a csapatok. A hazai csapat többet támadott, de Polc mindig a helyén volt. Döcögősen megy a játék a hazai csapatnak, a második harmadban többet kell nyújtaniuk. A Brassó csapata kontrákra épít, ami mindig veszélyt jelent Sevela kapujára

19:30
    Egy szép akció végén Petreshez kerül a korong, aki végül Sevelaba lövi a korongot

18:41
    Peterdi passzolt Ladányihoz, aki középről kapásból lőtt. Lövését Polc üti a védőhálóba

00:01

Hamarosan kezdetét veszi a mérkőzés. Most már ne menjenek sehova.

Dab.Docler: Sevela (Kiss T.) – Huba, Jabornik, Ladányi, Peterdi, Gröschl – Lindgren, Hüffner, Somogyi, Hurtaj, Azari – Nagy R., Erdélyi, Szappanos, Pavuk, Papp – Hruby, Sabados, Kiss Á., Hegyi, Virág T.

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Nagy Cs., Petres, Antal, Saluga – Mastaleriu, Hietamaki, Virág Cs., Bonar, Molnár Zs. – Pysarenko, János, Gliga, Péter R., Zsók – Márton, Péter Zs., Bálint, Dumitru, Imecs

Játékvezetők: JAN CAPRNKA, VARJÚ ÁRPÁD, Gangel László, Székely Gergely.

A válogatott szünet után folytatódtak pénteken a MOL liga küzdelmei. A hazai csapat célja az volt, hogy az utóbbi időkben mutatott játékát feledtesse mind a vezetőkkel, mind a szurkolókkal. Péntek este a Miskolc csapatát fogadták, és az első két harmad játéka alapján közel is álltak, hogy ismét a győzelmek útjára lépjenek, de a harmadik harmadban 2 perc alatt kaptak 3 gólt, így a győzelem elmaradt. Dunaújvárosban kezdenek aggódni, mert a csapat visszacsúszott a 4. helyre, és a Kontinentális kupa következő köre is vészesen közeleg.

A Brassó pénteken egy sima 5-0-ás eredménnyel hangolt az UTE ellen a vasárnapi mérkőzés előtt. Ezzel tovább növelték előnyüket a táblázaton. Továbbra is megbízható teljesítményt nyújt a csapat, azért kiélezett küzdelemre lehet számítani.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 21. Huba (Ladányi), 32. Szappanos (Erdélyi), 54. Lindgren (Hurtaj, Hegyi) – 45. Zsók (Wehrs), 49. Hietamaki (Péter R.)

Játékvezetők: JAN CAPRNKA, VARJÚ ÁRPÁD, Gangel László, Székely Gergely