Dab.Docler – Corona Brasov Wolves 3:2 (vége) | Budapešť – HSC Csíkszereda 3:5 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Nové Zámky 5:6 (0:1 szétlövés után)
szétlövés vége (0:1)
Ferencváros Bp. ESMTK
5:6 (2:2, 1:1, 2:2 - 0:0)
HC MIKRON Nové Zámky
vasárnap 17.11.2013, 19:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

A jégkorong MOL liga idei szezonjának egyik legnagyszerűbb mérkőzését láthatta a Pesterzsébetre kilátogató, kisszámú nézősereg!
    A Fradi végig teljesen egyenrangú ellenfele volt a klasszis játékosok egész sorát felvonultató érsekújvári gárdának! Az izgalmakban és fordulatokban bővelkedő, kevés kiállítást hozó, roppant sportszerű összecsapás remek propagandája volt a jégkorongnak! Az FTC-ESMTK erőfeszítései végül egy pontot eredményeztek, a büntetőknél valamivel pontosabb HC Nové Zámky pedig 2 pontot vihet haza Budapestről!
    Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét, ezen a már már éjszakába nyúló hokihétvégén! (23:03:31)

Potila kihagyta, nyert az Érsekújvár!

Weissman belőtte. ERIK WEISSMAN a győztes büntető szerzője!

Szétlövés kezdete.

Nem sikerült eldönteni a meccset, jöhetnek a büntetők!

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:10
    Meravy védte Baron kísérletét!

64:00
    Egy perc még és jönnek a büntetők ha addig nem születik gól!

62:49
    Kowalczyk korongját mentette Meravy!

62:17
    Dancsfalvi ütőjéről vágódott fel a korong a védőhálóba!

61:00
    Peter Polcik a harmadik harmad végén egy fegyelmezetlenség miatt végleges fegyelmit kapott! Ő ma már nem játszhat!

60:01
    Ne feledjük, aki gólt lő nyer és 2 pontot kap, az így vesztes pedig egyet.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Nem született döntés a rendes játékidőben, jöhet az 5 perces hosszabbítás után!

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:09
    Megint Chovan lepkés kesztyűjében halt el a korong!

59:09
    Sijka passzát Ojanen nem tudta belőni, mert Chovan megint védett.

58:01
    Belül az utolsó 2 percen!

57:54
    Kevés van már hátra, vajon lesz -e döntés vagy jön a hosszabbítás.

55:41
    MESTYÁN ISTVÁN szerezte a Fradi újabb egyenlító gólját Berta Ákos és Feil Arnold adta a passzt! 5-5.

54:42
    Kihasználta az emberfórt a vendégcsapat! ERIK WEISSMAN lőtte be Albin Podstavek passzát! 4-5

52:59
    Fradi emberhátrány, Tőkési áll ki 2 percre, testre ütésért.

52:09
    Weissman közeli korongját védte Meravy.

51:10
    Kevés van már hátra, vajon lesz -e döntés a rendes játékidőben vagy jöhet a ráadás?

49:40
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Gólszerző: PAVESIC PAVOL PASEVIC egyenlített, belőve Marek Uram passzát. 4-4.

49:12
    Mestyánt szerelték nehezen szólója végén!

48:32
    Megint Meravy védett nagyon szépen.

48:16
    Most nagyon támad a Micron Nové Zámky!

46:19
    Baronnak szedték fel az ütöjét az utolsó pillanatban a ferencvárosiak!

46:03
    Uhnák lövését védte Meravy.

45:29
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Gólszerző PÁL. PÁL ZOLTÁN szenzációs szóló végén vette be Chovan kapuját! 4-3.

44:49
    Polcik közeli lövését védte szépen Meravy.

43:55
    Chovan volt nehéz helyzetben, de Dancsfalvi nem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel.

40:57
    Ruzicka lövése ment el a Fradi kapuja mellett.

40:19
    Polcik korongját védte Meravy.

40:06
    Tanácskozás a kispadnál, áll a játék alig, hogy elkezdődött a harmadik harmad!

40:01

Megint rossz a jég egy kicsit az egyik kapunál, e harmad kezdése is csúszik!

Továbbra sem bírnak egymással a felek, ez a harmad is döntetlennel zárult és csupán egy kiállítást – abból pedig egy emberhátrányos gólt – hozott!
    Izgalmas harmadik játékrész várható, maradjanak velünk a szünet után is!

40:00

39:53
    Szép Fradi akció végén Sijka közeli korongját védte Chovan!

37:11
    Rövid szusszanás; Lencsés tartotta egy kicsit a korongot a kapuja mögött!

36:08
    Berta bombáját Chovan mellel védte!

35:44
    Vaszjunyin lépett volna ki, de az utolsó pillanatban, mielőtt lőhetett volna szerelték.

35:27
    Pál bombáját védte nagyon szépen Chovan.

34:39
    Frolik és Uram kevergetése után kellett védenie Meravynak.

33:48
    Chovan védett egy szépet.

33:39
    Most az érsekújváriak ütik tilosra a korongot.

33:27
    Most a Fradi harmada előtt a bedobás.

31:45
    Nincs nagyon idő gól történetet írni, annyira támad a Fradi! Potila bombáját védte Chovan!

31:25
    Gólszerző FEIL. FEIL ARNOLD parádésan használt ki egy lehetőséget és bevágta a kapuba a korongot! Gólpassz: Dancsfalvi Norbert és Berta Ákos. 3-3.

31:10
    Kemény csata a Fradi kapuja előtt, megint Meravy volt munkában.

30:58
    Tilosra üti most a Fradi a korongot.

30:37
    Ölander nagy helyzetben elütött a korong felett.

30:00
    Les miatt került ki a korong a vendégek harmadából.

29:37
    Chovan nagyon belellendült, most Potila közeli lövését védte bravúrral.

29:25
    Chovan védte szépen Berta próbálkozását.

28:53
    Dubec lövését tisztázta Meravy.

28:40
    Ojanen remek passzából Berta emelt fölé!

27:47
    Vaszjunyin szólója után védett a szlovákiai csapat kapusa.

26:38
    Uhnák korongja suhant el a Fradi kapuja mellett.

25:33
    Podstavek lőtt közelről fölé.

24:41
    Vaszjunyin korongja a hátsó védőhálóban landolt.

24:29
    Dubec közeli lövésést védte szépen Meravy!

23:41
    Megint Meravy védett, ezúttal Sucharda és Dubec akciója végén!

23:19
    Meravy védte a mamutjával Polcik közeli korongját!

22:28
    Kiegészült a vendégcsapat!

22:12
    Podstávek korongja ment kevéssel mellé!

20:55
    Gólszerző STEFANKA O.. Emberhátrányból talált be a vendégcsapat! ONDREJ STEFANKA lopott korongot, egyedül vitte a kapura és a bal alsóba talált! 2-3.

20:28
    Emberelőnybe került a Fradi! Kowalczyk áll ki 2 percre bottal lökésért!

20:20
    Berta hatalmas bombája zúgott el a vendégek kapuja felett!

20:01

Kicsit csúszik a folytatás, a jég állapota miatt!

A szünetben kiderült, hogy a Fradi első góljánál Berta Ákos korongjába végül senki sem ért bele, így a zöld fehérek 51-ese a hivatalos gólszerző!

Remek iram és változatos játék jellemezte az első 20 percet! Eddig a látottak alapján a döntetlen reális!
    De dönteni majd a végére mindenképpen kell, hamarosan folytatjuk a második harmaddal!
    Tartsanak velünk akkor is!

20:00

19:28
    Gólszerző DANCSFALVI. Megint egyenlített a Fradi! DANCSFALVI NORBERT küzdötte be a korongot Chovan kapujába! 2-2.

19:01
    Belül a harmad utolsó percén!

18:41
    Folyamatos bulik most a vendégek harmadában.

18:24
    Potila korongja nem jutott el a vendégkapuig.

18:04
    Meravy védett, de megint elmozdult a kapuja!

17:59
    A gól óta most megint egy kicsit beszorul harmadába a Fradi!

16:44
    Gólszerző WEISSMAN. Assziszt: Caladi és Podstavek. Ahogy az lenni szokott, egy ellenakció végén ERIK WEISSMANN fantasztikus csiki-csukival szerezte meg a vezetést ismét a vendégeknek! Erik Caladi és Martin Uhnák segítette elő a gólt! 1-2.

15:12
    Most nagyon támad a Fradi!

14:18
    Gólszerző: BERTA. Egyenlített a Fradi! BERTA ÁKOS szerzett korongot a kapura tett lövésébe végül senki nem ért bele és az a kapuba hullott! 1-1

13:56
    Uhnák korongja nem volt veszélyes, de közben elmozdult a Fradi kapuja.

13:20
    Vaszjunyint szerelték cselsorozata után.

11:44
    Kowalczyk korongja zúgott el a hazai kapu mellett.

11:30
    Uram indítása volt túl hosszú, végül Meravyé lett a korong.

10:56
    Megint egy les, ezért kijöhet harmadából az érsekújvári csapat.

10:09
    Fodor Csanád lőtt mellé nagy helyzetből.

9:32
    Egy távoli korong volt könnyű zsákmány Chovannak.

8:54
    Megint munkában a Fradi kapusa.

8:44
    A veszélyes Wweissman elől tenyerelt rá a korongra Meravy.

7:33
    Meravy védte szépen Frolik lövését.

6:33
    A gól mintha letaglózta volna egy kicsit a Fradit, most nemigan jönnek kiharmadukból a hazaiak!

5:14
    Az Érsekujvár gólt szerzett!
    Gólszerző DUBEC. MAREK DUBEC balról, nehéz szögből talált be Meravy kapujába! Gólpassz: Ondrej Stefanka. Némi meglepetésre; 0-1

4:44
    Most a Fradi ütötte ki tilosra a korongot.

4:01
    Les miatt szabadult fel az érsekújvári kapu.

3:45
    Eddig még kapuralövésig sem igen jutottak a vendégek!

2:44
    Pál-Potila összjáték után is a szlovák kapusnak kellett közbeavatkoznia!

2:30
    Feil lőtt balról kapura, Chovan védett!

1:28
    Potila korongját védte a bárddal Chovan.

0:01
    A Fradié az első buli után a korong!

00:01

Kész a jég, a játékosok már bemelegítettek, azonnal kezdődik a meccs!
    Tartsanak velünk kedves olvasóink!

Ferencváros-ESMTK: Meravy (Budai) – Géczi, Ölander, Feil, Dancsfalvi, Berta – Mestyán, Tőkési, Pál, Fodor Cs., Potila – Lencsés, Győri, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Wéber, Horváth D., Nagy L., Papp. Vezetőedző: Dobos Tamás.

HC Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Kowalczyk, Siska, Uram, Polcik, Frolík – Baron, Sucharda, Korytko, Stefanka O., Dubec – Zajac, Pavesic, Podstavek, Weissmann, Caladi – Kral, Ruzicka, Uhnak, Hardi.Vezetőedző: Ladislav Lubina.

Játékvezetők: Babic, Halassy (Soós, Ozsváth).

10 perc múlva kezdődik a MOL liga mai rangadója itt, a Pesterzsébeti jégcsarnokban! Az előzetesen várt csapatfelállásokhoz képest akad néhány változás a két együttesben! A hazai jégen játszó zöld fehéreknél Borbás Gergely ugyan bemelegített társaival, de kisebb lábsérülése miatt nem kockáztatja meg a játékot a mai estén!
    Helyén viszont az első sorban a sérüléséből éppen felépülő Berta Ákos játszik majd!
    A vendég zöld fehér feketéknél a negyedik sorban helyet kapott a 20 esztendős magyar Hardi Richárd, aki a Patriotból került Érsekújvárra!

Várható felállások (még nem hivatalos):

FTC-ESMTK:Meravy (Budai) – Géczi, Ölander, Feil, Dancsfalvi, Borbás – Mestyán, Tőkési, Pál, Fodor, Potila – Lencsés, Győri, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Wéber, Horváth, Nagy L., Papp. Vezetőedző: Dobos Tamás.

HC Nové Zámky (Érsekújvár): Chovan (Krajcovic) – Kowalczyk, Siska, Uram, Polcik, Frolík – Sucharda, Hrudik, Korytko, Stefanka O., Dubec, Marek – Zajac, Pavesic, Podstavek, Weissmann, Caladi – Kral, Puchovsky, Ruzicka, Uhnak. Vezetőedző: Ladislav Lubina.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 – kor kezdődik.

A MOL liga idei kiírásában egyre-másra aratja győzelmeit, papíron erősebbnek tűnő riválisai ellen a hazai mérkőzéseit Pestszenterzsébeten játszó Fradi! Ezért aztán a zöld fehérek immár beléptek a rájátszásba jutásra pályázó csapatok közé. Most vasárnap – és pontosan egy héttel később is – a pillanatnyilag második – a vesztett pontok tekintetében első – helyen álló, felvidéki Érsekújvár (HC Nové Zámky) együttesét fogadja az FTC-ESMTK. A Fradi idén eddig még egyszer sem tudta legyőzni a szlovákiai gárdát, amely a jelenlegi MOL liga talán legacélosabb alakulata! Persze minden sorozat megszakad egyszer, és ha az októberben 85. születésnapjukat éppen egy, a címvédő Dunaújváros ellen aratott győzelemmel ünneplő FTC hokisok úgy játszanak, ahogy azt az elmúlt hetekben tették, akkor bizony igazi rangadóra van kilátás! Egy biztos; Dobos Tamás és Ladislav Lubina játékosai is mindent megtesznek majd a sikerért vasárnap este!
    Győztesei ennek a meccsnek nyilvánvalóan a helyszínen-, illetve a számítógépek, laptopok vagy okostelefonok előtt helyet foglaló kedves nézők lesznek! Ugyanis a találkozót a jégcsarnokba kilátogatókon kívül csak az onlajnok.com olvasói tudják az elejétől, a végéig figyelemmel kísérni!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 15. Berta, 20. Dancsfalvi, 32. Feil (Dancsfalvi, Berta), 46. Pál, 56. Mestyán (Berta, Feil) – 6. Dubec (Stefanka O.), 17. Weissman (Caladi, Uhnák), 21. Stefanka O., 50. Pavesic (Uram, Ruzicka), 55. Weissman (Podstavek), utolsó bünt. Weissman

Ferencváros Bp. ESMTK: Meravy (Budai) – Géczi, Ölander, Feil, Dancsfalvi, Berta – Mestyán, Tőkési, Pál, Fodor Cs., Potila – Lencsés, Győri, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Wéber, Horváth D., Nagy L., Papp. Vezetőedző: Dobos Tamás.
    HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Kowalczyk, Siska, Uram, Polcik, Frolík – Baron, Sucharda, Korytko, Stefanka O., Dubec – Zajac, Pavesic, Podstavek, Weissmann, Caladi – Kral, Ruzicka, Uhnak, Hardi.Vezetőedző: Ladislav Lubina.

Játékvezetők: Babic, Halassy (Soós, Ozsváth)