HDD Olimpija Ljubljana – Fehérvár AV19 5:2 (vége)
vasárnap 17.11.2013, 17:30 • Tivoli Hall, Ljubljana • EBEL

Kapura lövések: 43 illetve 34
    Kiállítás: 10 illetve 12 perc
    Emberelőny: 6/0 illetve 5/1
    Védési hatékonyság: 94% illetve 88% (19:56:59)

A szerdai és pénteki súlyos vereség után most Ljubljanaban is kapitulál a SAPA Fehérvár AV19 csapata, és ezzel még lejjebb kerül a lejtőn
    A szlovén csapat zsinórban kilencszer veszített, de pont a magyarok ellen tudnak ismét két bajnoki pontnak örülni.
    A Volán helyzete egyre rosszabb, a kék-fehérek továbbra is a 10. helyen állnak a tabellán.

60:00

59:55
    Kihasználatlanul marad a hazai előny, de ezt annyira nem bánják a szlovénok.

58:45
    Sárpátki Tamás Róbert (SAPA Fehérvár) ül le 2 percre gáncsolásért.

58:01
    A mérkőzés utolsó két perce kezdődik meg.

57:26
    A Ljubljana gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Eldönti a mérkőzést a szlovén csapat! ANDREJ HEBAR lövése talál utat a vendégek kapujába! 5:2!
    Gólpassz: Ziga Pesut és Miha Verlic.

56:08
    Mindkét együttes kiegészül, lassan elfogy a fehérváriak ideje.

54:10
    4 a 4 ellen a jégen a csapatok.

54:08
    De nem kerülnek előnybe a fehérváriak, mert Benk András (SAPA Fehérvár) is kiáll 2 percre, ő magas bottal való játék miatt.

54:08
    Gregor Koblar (Olimpija) megy le 2 percre botfogásért.

52:17
    GÓÓÓL! Növeli előnyét a szlovén csapat! KEN OGRAJENSEK nagyon nehéz helyzetbe hozza a magyarokat! 4:2!
    Gólpassz: Gregor Koblar.

51:10
    Kiegészülnek a hazaiak, sajnos nem sikerült élni ezzel az előnnyel.

49:10
    Pascal Morency (Olimpija) megy le 2 percre palánkra lökésért, esély az egyenlítésre!

43:49
    Kiegészülnek a fehérváriak, szerencsére nem tudja növelni előnyét az Olimpija Ljubljana.

41:49
    Hetényi Péter (SAPA Fehérvár) áll ki 2 percre gáncsolásért.

41:00
    Miha Verlic már a második gólját jegyzi a mérkőzésen.

40:51
    GÓÓÓL! Harmadszorra is vezetnek a hazaiak! Egy perc sem telik el a záró harmadból, és MIHA VERLIC már is eredményes! 3:2!

Védési hatékonyság: 90% illetve 93%

Sikerül megnyerni a második harmadot egy emberelőnyös találattal, ezzel 40 perc játékot követően 2:2 az eredmény.
    A döntés mindenképpen a záró felvonásra marad, reméljük, sikerül túlóra nélkül elhozni a 2 pontot a Ljubljanatól.

40:00

39:54
    Nem sikerül élni a lehetőséggel, marad a 2:2.

39:01
    A második harmad utolsó perce kezdődik meg.

37:54
    Emberelőnyben a Volán! Ales Music (Olimpija) ül le 2 percre gáncsolásért.

35:10
    Szerencsére a szlovénok nem tudnak élni a harmadik emberelőnyükkel sem.

33:10
    Hetényi Pétert (SAPA Fehérvár) küldik ki 2 percre a játékvezetők akadályozásért.

30:13
    A Volán gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Másodszor is egyenlítünk! ANDY SERTICH használja ki az előnyös helyzetet! 2:2!
    Gólpassz: Andrew Sarauer és Colton Yellow Horn.

29:28
    Judd Blackwater (Olimpija) ül le 2 percre fogásért, újabb lehetőség az egyenlítésre!

23:05
    Kiegészülnek a hazaiak, marad a 2:1.

21:43
    Letelik a fehérvári kiállítás, 5 a 4 ellen, emberelőnyben játszhatunk másfél percig!

21:10
    4 a 4 ellen a jégen a csapatok egy rövid ideig.

21:05
    Első hazai kiállítás a meccsen, gáncsolásért küldik ki az egyik szlovén játékost.

Védési hatékonyság: 92% illetve 87%

2:1-es szlovén vezetéssel vonulhatnak pihenőre a csapatok, egyelőre tehát nem a mi elgondolásunk szerint alakul a találkozó.
    Rossz hír, hogy a második harmadot emberelőnyben kezdheti meg az Olimpija Ljubljana!

20:00

19:43
    Kiállítás magyar részről, túl sok játékos tartózkodott a jégen, Frank Banham (SAPA Fehérvár) ül le 2 percre.

19:01
    Az első harmad utolsó perce kezdődik meg.

16:38
    GÓÓÓL! Sajnos újra vezetnek a hazaiak! MIHA VERLIC talál be a fehérváriak kapujába! 2:1!

12:45
    GÓÓÓL! Sikerül egyenlíteni! COLTON YELLOW HORN lövése utat talál a hazaiak kapujába! 1:1!
    Gólpassz: Mihály Árpád és Andrew Sarauer.

08:22
    Andy Sertich (SAPA Fehérvár) révén büntetőhöz jutnak a fehérváriak, de sajnos nem sikerül értékesíteni a lehetőséget!

06:09
    Szerencsére nem él a lehetőséggel a szlovén együttes, kiegészülnek a vendégek.

04:09
    Emberhátrányban a Volán! Mihály Árpád (SAPA Fehérvár) ül le 2 percre gáncsolásért.

01:34
    GÓÓÓL! Vezetnek a szlovénok, nagyon hamar hátrányba kerülnek a kék-fehérek! ZIGA PESUT jár túl a magyar kapus eszén! 1:0!
    Gólpassz: Ken Ograjensek.

00:15
    A szlovének kapuját Jerry Kuhn, míg a fehérváriak ketrecét Bálizs Bence védi.

00:01

HDD Olimpija Ljubljana: Kuhn – Macaulay, Laplante, Ulmer, Blackwater, Morency – Erman, Dervaric, Verlic, Music, Hebar – Grahut, Groznik, Ograjensek, Pesut, Koblar – Cepon, Pesjak, Hocevar, Ropret

SAPA Fehérvár AV19: Bálizs – Sertich, Kiss D., Jackman, Yellow Horn, Sarauer, Mihály – Szirányi, Pozsgai, Benk, Naglich, Banham – Hetényi, Orbán, Varga A., Kovács Cs., Sikorcin, Magosi – Reiter,Tóth G., Nemes, Sárpátki

Játékvezetők: Robert Falkner – Patrick Kalb, Florian Widmann.

Vége a bemelegítésnek, hamarosan kezdődik a mérkőzés. A fehérváriaknak szinte kötelező ma a győzelem.

Már zajlik a bemelegítés a jégen, nagyjából fél óra múlva elkezdődik a találkozó.

Két elkeserítő vereség után a 10. helyre visszacsúszó SAPA Fehérvár AV19 gárdája Szlovéniába látogat a teljesen utolsó Olimpija Ljubljana együtteséhez.
    A hazaiak az eddig lejátszott 22 mérkőzésükből kettőt megnyerte, és húszat elveszítettek. Nem kérdés tehát, hogy a fehérváriaknak ezt a mérkőzést be kell húzniuk, mert egyre jobban távolodik a felsőház a kék-fehérektől.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 2. Pesut (Ograjensek), 17. Verlic (Music, Hebar), 41. Verlic (Music, Hebar), 53. Ograjensek (Koblar), 58. Hebar (Pesut, Verlic) – 13. Yellow Horn (Mihály, Sarauer), 31. Sertich (Sarauer, Yellow Horn)

Játékvezetők: Robert Falkner – Patrick Kalb, Florian Widmann