Puskás Akadémia FC – KTE-Phoenix Mecano 2:2 (vége)
2:2 (1:0)
KTE-Phoenix Mecano
péntek 22.11.2013, 19:00 • Sóstói Stadion, Székesfehérvár • OTP Bank Liga

Benczés Miklós:

2:0 előtt és után is akadt olyan lehetőség, amikor eldönthettük volna a mérkőzést, ziccereket hibáztunk. A két gól megnyugtatta a csapatot, talán túlságosan is. Nem volt vezér az együttesben és ezáltal szervezettség, nem tudtuk megtartani a labdát, sokszor eladtuk a játékszert. A sors büntetett minket a Barry góllal, ugyanis ami nekünk kifelé pattant a kapufáról (Haraszti helyzete az első félidőből), addig az nekik befelé ment.
    Úgy érzem, hogy nem kondícionális jellegű volt a probléma ma, hanem csapatunk szervezettségének a hiánya. Mentálisan le tud ülni a társaság, ez a folytatásban nem lesz jó a számunkra. (21:17:01)

Bekő Balázs:

Egy darabig kilátástalannak tűnt a futballunk, amiket megbeszéltünk, abszolút nem tudtuk megvalósítani: figyelnünk kellett volna a pontrúgásokra és a taktikai faultokra, még is ezekből kaptuk a két gólt. Ráadásul, ha Antal Botond nem fogja meg 2:0-nál a ziccert, akkor még nagyobb bajba kerültünk volna.
    Gréczi Gábor számunkra nagy nyereség, jó az induló sebessége, sok a váratlan mozdulata, hasznos játékosa lesz a csapatunknak.

Maradjanak velünk, hamarosan kezdődik a sajtótájékoztató!

Egy küzdelmes mérkőzésen, 2:0-ról felállva ment pontot a Kecskemét a Puskás Akadémia otthonában. A felcsútiak talán már elhitték, hogy megnyerték a mérkőzést, ám a lila-fehérek nem adták fel, és a próbálkozásaikat siker koronázta. Az egy-egy ponttal igazából egyik gárda sincs sokkal előrébb, a hazaiak továbbra is a bent maradásért küzdhetnek.

90+2
    Egyik csapat sem tud már helyzetet kialakítani.

90+1
    Vukaszovics lő el egy visszatett labdát estében, mellé.

90+1
    2 perc lesz a hosszabbítás.

90
    Nagy P. (Kecskemét) rúgja el a labdát sípszó után.

90
    Szabadrúgással jöhetnek a felcsútiak a saját térfelükről.

89
    Mindkét csapat a győzelemre játszik, szinte szétszakad a pálya.

88
    Lencse beadása bedobásra pattan.

86
    Czvitkovics sarokrúgását Szekeres fejeli nem sokkal mellé!

85
    Ígéretes hazai támadás végén csak szöglet lesz a Puskás javára.

84
    Czvitkovics pontrúgása után nem alakul ki helyzet, igaz, kontra sem indul.

84
    Szabadrúgáshoz jut az Akadémia az ellenfél térfelén, beívelés várható.

83
    Tischler ugrik ki a jobb oldalon, de végül két védő együttes erővel szereli a tizenhatoson belül.

82
    Gólt szereznek a hazaiak, de szabálytalanság előzte meg a találatot.

80
    A Kecskemét gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Egyenlítenek a vendégek! Egy bal oldalról jövő beadásnál ELHAD OUSMANE BARRY teljesen üresen van a hosszún, a guineai játékos kapásból hatalmas kapufás gólt ragaszt Somodi kapujába! 2:2!

79
    Egy pillanatra nincs meg a labda a sarokrúgást követően, de végül tisztáznak a hazaiak.

79
    Vaszicskuról pattan szögletre a labda, nyom a Kecskemét.

78
    Balázs Zsolt remek cselt csinál, de a labda kicsúszik, így kirúgás lesz.

77
    Második hazai csere: Haraszti le, Nikolics be.

76
    GÓÓÓL! Szépítenek a vendégek! GRÉCZI GÁBOR JÁNOS vesz le egy remek labdát, majd a tizenhatoson belülről okos gólt szerez! 2:1!

75
    A kontrából Barry ugrik ki a jobb oldalon, aki bután szabálytalankodik, így szöglet helyett szabadrúgás lesz kifelé.

75
    Czvitkovics labdáját Haraszti nem tudja lekezelni, így oda az ígéretes hazai akció.

73
    Somodi vágja előre a labdát, miután mellel lekezeli a játékszert.

72
    Mi marad ki! Balázs előtt megy el a visszafejelt labda, a kecskemétiek támadója két méterről, a kapu torkából nem tud estében gólt szerezni!

71
    Vaszicsku fejeli ki Pekár sarokrúgását.

71
    Balázs tekerne a jobbösszekötő helyéről, labdája megpattan, majdnem így lesz gól, szöglet!

70
    A kontra után Gallardo tizenhatoson belüli kísérletét blokkolják a vendégek!

70
    Pekár labdáját Fabio fejeli ki a rövidről.

69
    Szöglettel felérő szabadrúgáshoz jut a Kecskemét.

68
    Utolsó vendég változtatás: Patvaros helyén Nagy Patrik folytatja.

66
    Végül egy távoli, lapos lövés zárja a kecskeméti akciót.

66
    Pekár sarokrúgását Somodi öklözi ki a mezőnybe, de a kapu nem szabadul fel.

65
    Szöglethez jutnak a vendégek.

64
    Pekárnak készítik le a labdát lövésre, 18 méterről szerelik, ezt valószínűleg le kellett volna fújnia Solymosi Péternek.

63
    Szabadrúgással jöhet a Kecskemét a felezővonal közeléből.

62
    Tischler jó helyzetben Lencse elé tálal, aki 8 méterről Antalba lő! Ziccer volt!

61
    Vukaszovics gyermeteg emelése nem jó senkinek.

60
    Hosszú indítás Lencse számára, tisztáznak a védők.

59
    Haraszti estében ad középre, a labdát ugyan még eléri a vonal előtt, de a játékszer Antal kezében köt ki.

58
    Sikerül tisztázni a sarokrúgást követően, de kontra nem indul.

58
    Barry harcol ki szögletet a jobb oldalon a kecskemétiek javára.

57
    Visszahúzódik az Akadémia két gólos előnye birtokában.

54
    Barry kap hosszú indítást, kirúgással jöhet a Puskás.

53
    Gól, de les miatt szabadrúgás lesz kifelé! Egyébként Mogyorósi bólintott a hálóba!

53
    Szabadrúgással jöhetnek a vendégek, a tizenhatos magasságából.

51
    Támadásban a vendégek, de les miatt rúghatnak szabadot a kék mezesek.

49
    Teljesen átadja a területet a Puskás Akadémia.

47
    A Puskás Akadémia gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Lencse beadását FRANSISCO GALLARDO veszi át a hosszún egy kifele cselt követően a kimozduló Antal fölött remekül teker a hosszúba! 2:0!

46

Változtatnak a felcsútiak is: lemegy Polonkai, bejön Tischler.

Kettős csere a vendégeknél a szünetben: lemegy Szavics, bejön Gréczi.

Csere a Kecskemét a szünetben: lemegy Póti, bejön Mogyorósi.

Felcsúti vezetés a 15. forduló nyitómeccsének a szünetében. A csapatok a kevés néző előtt nem produkálnak valami csodálatos játékot, helyzetekből sem láthattunk túl sokat. A 16. percben azonban Haraszti révén egy remek szabadrúgást nézhettünk, ez jelenti eddig a két együttes közötti különbséget.

45
    Nem lesz hosszabbítás.

44
    Hátul adogatnak a felcsútiak, akik már mennének az öltözőbe.

43
    Czvitkovics kényszeritőzik Lencsével, majd a tizenhatos vonaláról fölé durrant.

40
    Pekár László végez el egy pontrúgást nagyon messziről, a kísérlete jócskán fölé száll.

39
    Haraszti lő a jobbösszekötő helyéről, nagyon fölé.

38
    Fabio rántja le ellenfelét a félpálya közelében, de továbbra sem kap lapot a felcsúti játékos.

37
    Antal vágja a mezőnyben a labdát.

36
    Vukaszovics (Kecskemét) kaszálja el Harasztit a kezdő kör mellett, jogos a lap.

35
    Pekár pontrúgása nagyon mély, a labda érintés nélkül hagyja el a játékteret.

34
    Vaszicsku (Puskás) rántja le Barryt az oldalvonal mellett, jogos a lap.

34
    Czvitkovics sarokrúgását kivágják a vendégek.

33
    Czvitkovics szánja el magát lövésre a tizenhatoson kívül, belelépnek, szöglet.

32
    Kecskeméti átlövés szakítja meg az elmúlt percek mezőnyjátékát, Pekár próbálkozott messziről, kirúgás.

30
    A pontrúgást követően nem alakul ki veszélyes szituáció, a kontra pedig Lencse szerelésével ér véget a félpálya közelében.

29
    Most a lila-fehérek jutnak szabadrúgáshoz.

28
    Czvitkovics tekeri középre a pontrúgást, a védők felfejelik a labdát, amire végül Antal csap le.

28
    Barry szabálytalansága után szabadrúgás a hazaiak javára, beívelés várható.

27
    Bedobással jöhet a Puskás, közel a vendégek kapujához.

25
    Barry elől tisztáznak a védők az utolsó másodpercben.

24
    Fabio szabálytalankodik a félpályánál sárga lapot érően, de mégsem ő, hanem Gallardo (Puskás) kap lapot, egy előbbi eset miatt.

23
    Balázs alapvonalról beadott labdáját Somodi húzza le.

22
    Polonkainak a visszagurított labda a sarokrúgást követően, a lövés pontos, erő is van benne, de középre tart, így véd a kapus!

22
    Lencse harcol ki szögletet a kék mezesek javára.

21
    A szöglet veszélytelen, viszont az ellentámadás után Czvitkovics megy el szépen a bal oldalon, majd erősen középre lövi a labdát, Antal vetődve hárít!

20
    Gallardo fűzi át a fél kecskeméti védelmet, majd a hosszúra emel, de a védők szögletre tisztáznak!

19
    Rossz indítási kísérlet a vendégektől, a labda Somodiig kerül hátra.

18
    Margitics tör előre, de a támadás megakad a kecskeméti tizenhatos előterében.

17
    Bedobásokkal lopja a távolságot a hazai együttes.

16
    GÓÓÓL! Vezetnek a felcsútiak! HARASZTI ZSOLT áll a labda mögé, és jobbal remekül csavar a rövid felsőbe! 1:0!

15
    Veszélyes helyről jöhet szabadrúgással a Puskás Akadémia, a távolság 24 méter lehet.

14
    Barryt nyomják el a védők egy kiugrási kísérletnél, nem történt szabálytalanság.

13
    A kecskeméti sarokrúgást sikerül ugyan megcsúsztatni az ötösön belül, de a labda fölé száll.

12
    Veszélyes ívelés, majdnem öngól, szöglet!

12
    Újabb vendég szabadrúgás, beívelés várható.

11
    Mi marad ki! Gallardo visszagurítását követően Haraszti lő kapufát, a kipattanó Lencsét találja meg, aki egészen közelről nem tud gólt szerezni, Antal rávetődik a labdára!

10
    Pekár pontrúgása veszélyesen csavarodik középre, de mentenek a hazaiak.

9
    Pekár kerül a földre nem messze az oldalvonal mellett, beívelés várható.

9
    Polonkai szánja el lövésre magát jó 35 méterről, lapos kísérlete nem sokkal kerüli el Antal kapuját!

7
    Pekát egy nagyszerű cselt követően a balösszekötő helyéről ad középre laposan, de csak hazai játékost talál meg.

6
    Pekár lövése Balázst találja meg, a vendégek támadója azonban lesen tartózkodik.

5
    Polonkai emelése hosszú Haraszti számára.

3
    Sikerül visszafejelni a sarokrúgást a hosszúról, a labda azonban Somodi kezébe kerül.

3
    Barry harcol ki szögletet a Kecskemétnek.

2
    Antal rossz kirúgása borzolja a vendég szurkolók idegeit, de nem lesz nagy baj belőle.

1
    Barry elől tisztáznak a hazaiak, végül Somodi küldi előre a labdát.

1
    A felcsútiak kezdték az összecsapást.

1
    A hazaiak a szokásos kék szerelésükben, míg a kecskemétiek tiszta fehérben lépnek pályára.

1

A kezdőrúgást Gelencsér Kitti, a Realtanoda növendéke végzi el.

Puskás Akadémia FC: Somodi – Fabio, Vaszicsku, Szekeres, Tamás M. – Margitics, Polonkai – Haraszti, Czvitkovics, Gallardo – Lencse

Cserék: Papp (K), Papucsek, Farkas N., Bertus, Nikolics, Zsolnai, Tischler

Vezetőedző: Benczés Miklós

Kecskeméti TE: Antal – Póti, Karan, Varga R., Farkas A. – Szavics, Patvaros, Vukaszovics – Balázs, Barry, Pekár

Cserék: Németh V. (K), Mogyorósi, Gréczi, Forró, Nagy P., Bulajics, Rajczi

Vezetőedző: Bekő Balázs

Játékvezetők: Solymosi Péter – Berettyán Péter, Horváth Péter.

A kiesés elől menekülő Puskás Akadémia fogadja a középmezőny alján helyet foglaló Kecskemét együttesét a 15. forduló pénteki, nyitó mérkőzésén a Sóstói Stadionban.
    A felcsútiak az eddig lejátszott meccseiken 12 pontot gyűjtöttek össze, ami mindössze a még nem kieső, 14. pozíciót jelenti a számukra. Hazai pályán – Székesfehérváron – 2 győzelem, 1 döntetlen, és 2 vereség Benczés Miklósék mérlege.
    A kecskemétiek 16 egységgel a tabella 10. helyén állnak, idegenben eddig nem sok babér termett a számukra (1-2-3).
    Formát tekintve egyik csapat sem áll túl jól, mindkét gárda 7 pontot kapart össze az elmúlt öt fordulóban.
    A felek már találkoztak ebben a szezonban: október 22-én a szintén a Sóstói Stadionban megrendezett Magyar Kupa összecsapás gól nélküli eredményt hozott, tizenegyesekkel pedig a lila-fehér csapat jutott a következő körbe.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok: 16. Haraszti, 47. Gallardo – 76. Gréczi, 80. Barry

Lapok:   24. Gallardo (PAFC), 34. Vaszicsku (PAFC) – 36. Vukaszovics (KTE), 90. Nagy P. (KTE)

Puskás Akadémia FC: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Szekeres, Tamás M. – Fabio, Polonkai(Tischler, a szünetben) – Gallardo, Czvitkovics, Haraszti(Nikolics, 77.) – Lencse

Cserék: Papp (K), Papucsek, Farkas N., Bertus, Nikolics(77.), Zsolnai, Tischler(szünetben)

KTE-Phoenix Mecano: Antal – Póti(Mogyorósi, a szünetben), Karan, Varga R., Farkas A. – Szavics(Gréczi, a szünetben), Patvaros(Nagy P., 68.), Vukaszovics – Balázs, Barry, Pekár

Cserék: Németh V. (K), Mogyorósi(szünetben), Gréczi(szünetben), Forró, Nagy P.(68.), Bulajics, Rajczi

Játékvezetők: Solymosi Péter – Berettyán Péter, Horváth Péter