Puskás Akadémia FC – KTE-Phoenix Mecano 2:2 (vége)
2:2 (1:0)
KTE-Phoenix Mecano
péntek 22.11.2013, 19:00 • Sóstói Stadion, Székesfehérvár • OTP Bank Liga

Benczés Miklós:

2:0 előtt és után is akadt olyan lehetőség, amikor eldönthettük volna a mérkőzést, ziccereket hibáztunk. A két gól megnyugtatta a csapatot, talán túlságosan is. Nem volt vezér az együttesben és ezáltal szervezettség, nem tudtuk megtartani a labdát, sokszor eladtuk a játékszert. A sors büntetett minket a Barry góllal, ugyanis ami nekünk kifelé pattant a kapufáról (Haraszti helyzete az első félidőből), addig az nekik befelé ment.
    Úgy érzem, hogy nem kondícionális jellegű volt a probléma ma, hanem csapatunk szervezettségének a hiánya. Mentálisan le tud ülni a társaság, ez a folytatásban nem lesz jó a számunkra. (21:17:01)

Bekő Balázs:

Egy darabig kilátástalannak tűnt a futballunk, amiket megbeszéltünk, abszolút nem tudtuk megvalósítani: figyelnünk kellett volna a pontrúgásokra és a taktikai faultokra, még is ezekből kaptuk a két gólt. Ráadásul, ha Antal Botond nem fogja meg 2:0-nál a ziccert, akkor még nagyobb bajba kerültünk volna.
    Gréczi Gábor számunkra nagy nyereség, jó az induló sebessége, sok a váratlan mozdulata, hasznos játékosa lesz a csapatunknak.

Maradjanak velünk, hamarosan kezdődik a sajtótájékoztató!

Egy küzdelmes mérkőzésen, 2:0-ról felállva ment pontot a Kecskemét a Puskás Akadémia otthonában. A felcsútiak talán már elhitték, hogy megnyerték a mérkőzést, ám a lila-fehérek nem adták fel, és a próbálkozásaikat siker koronázta. Az egy-egy ponttal igazából egyik gárda sincs sokkal előrébb, a hazaiak továbbra is a bent maradásért küzdhetnek.

90+2
    Egyik csapat sem tud már helyzetet kialakítani.

90+1
    Vukaszovics lő el egy visszatett labdát estében, mellé.

90+1
    2 perc lesz a hosszabbítás.

90
    Nagy P. (Kecskemét) rúgja el a labdát sípszó után.

90
    Szabadrúgással jöhetnek a felcsútiak a saját térfelükről.

89
    Mindkét csapat a győzelemre játszik, szinte szétszakad a pálya.

88
    Lencse beadása bedobásra pattan.

86
    Czvitkovics sarokrúgását Szekeres fejeli nem sokkal mellé!

85
    Ígéretes hazai támadás végén csak szöglet lesz a Puskás javára.

84
    Czvitkovics pontrúgása után nem alakul ki helyzet, igaz, kontra sem indul.

84
    Szabadrúgáshoz jut az Akadémia az ellenfél térfelén, beívelés várható.

83
    Tischler ugrik ki a jobb oldalon, de végül két védő együttes erővel szereli a tizenhatoson belül.

82
    Gólt szereznek a hazaiak, de szabálytalanság előzte meg a találatot.

80
    A Kecskemét gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Egyenlítenek a vendégek! Egy bal oldalról jövő beadásnál ELHAD OUSMANE BARRY teljesen üresen van a hosszún, a guineai játékos kapásból hatalmas kapufás gólt ragaszt Somodi kapujába! 2:2!

Nagy Zalán

Gólok: 16. Haraszti, 47. Gallardo – 76. Gréczi, 80. Barry

Lapok:   24. Gallardo (PAFC), 34. Vaszicsku (PAFC) – 36. Vukaszovics (KTE), 90. Nagy P. (KTE)

Puskás Akadémia FC: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Szekeres, Tamás M. – Fabio, Polonkai(Tischler, a szünetben) – Gallardo, Czvitkovics, Haraszti(Nikolics, 77.) – Lencse

Cserék: Papp (K), Papucsek, Farkas N., Bertus, Nikolics(77.), Zsolnai, Tischler(szünetben)

Vezetőedző: Benczés Miklós

KTE-Phoenix Mecano: Antal – Póti(Mogyorósi, a szünetben), Karan, Varga R., Farkas A. – Szavics(Gréczi, a szünetben), Patvaros(Nagy P., 68.), Vukaszovics – Balázs, Barry, Pekár

Cserék: Németh V. (K), Mogyorósi(szünetben), Gréczi(szünetben), Forró, Nagy P.(68.), Bulajics, Rajczi

Vezetőedző: Bekő Balázs

Játékvezetők: Solymosi Péter – Berettyán Péter, Horváth Péter