Nové Zámky – Miskolci Jegesmedvék 4:1 (vége) | Budapešť – Ferencváros Bp. ESMTK 2:3 (vége)
UTE Újpest Budapešť
2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Ferencváros Bp. ESMTK
péntek 22.11.2013, 18:00 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Nem hozott csalódást a mérkőzés a végletekig izgalmas és kiéleződött csatát hozott a két fővárosi csapat meccse. A Ferencváros egy góllal nyert itt a Megyeri úton, de az Újpest is rendkívül jól játszott a mai estén.
    Köszönöm a figyelmet! (19:56:15)

60:00
    Tőkési Lajos kapott még 10 perc fegyelmit a végén.

60:00

59:45
    Újpesti emberelőny!
    Andreas Lindquist ment ki két percre bottal lökésért.

59:34
    Horváth és Dömötör lövését is fogta bravúrral Budai, de kiállítás lesz a Fradinál.

59:10
    Pleszkán lement a pályáról.

59:00
    1 perc van hátra.

58:10
    Egyenlőre Pleszkán maradt kapujában.

58:10
    1:50-el a vége előtt időt kért az Újpest!

56:54
    Dömötör lőtt a kék vonalról, de lövését fogta Budai.

55:54
    Mestyán lövése kerülte el a kaput.

54:48
    Pichler Ádám vitte be a korongot a támadó harmadba, de lövése keresztbe ment a kapu előtt.

52:32
    Az Újpest gólt szerzett!
    FARKAS LŐRINC vitt be egy korongot a harmadba, majd a harmad közepéről lőtt a kapu jobb sarkába védhetetlenül.

50:30
    Sweeney remek lövését fogta Budai.

50:00
    Farkas nem tudott kapura tenni egy korongot a kapu előtt.

47:52
    Borbás ugrott ki ziccerben, de nem tudta rendesen maga előtt tartani a korongot.

46:56
    Ojanen lövését fogja magabiztosan Pleszkán.

45:40
    A Ferencváros gólt szerzett!
    A Ferencváros bent maradt hosszabb ideig a harmadban és ziccerig játszottak egy akciót, melynek végén BORBÁS GERGELY talált a kapuba.
    Gólpassz: Pál Zoltán.

45:25
    Ölander adta be Borbásnak, de ő ziccerben mellé lőtt.

44:15
    A Ferencváros kiegészült!

44:00
    Pichler lövését ütötte ki Budai.

42:15
    Sijka Dusán megy ki két percre magas bottal való játékért, Németh Péternek okozott sérülést.

42:11
    Ojanen adott be középre, de Vaszjunyin elől mentettek.

40:38
    Dancsfalvi lövése viccelte meg majdnem Pleszkánt, de a kapusról kapufára pörgött a korong.

40:01

Érkeznek vissza a csapatok a jégre, két perc és kezdődik a záró harmad.

A harmadban többet támadott a hazai Újpest és meg is lett az eredménye, mert eztt a harmadot 1-0-ra nyerték és ezzel még teljesen nyílt a mérkőzés.

36:50
    Sweeney is a kapu előtt hibázott egy ziccert, Budai ütötte ki a korongot.

36:33
    Dömötör elé tették vissza a korongot, de most nem találta el a kaput.

36:07
    Lencsés lövését védi vállal Pleszkán.

34:29
    Még bent maradt a harmadban az Újpest és kijátszottak ziccerig, ahonnan DÖMÖTÖR RÓBERT talált a kapuba.
    Gólpassz: Jameson Roscoe Sweeney.

34:20

33:57
    Sweeney lőtt közelről fölé.

32:20
    Dancsfalvi Norbert megy ki két percre magas bottal való játékért.

30:41
    Dancsfalvi üt hatalmas kapufát, majd a kontrából Németh Péter iramodott meg, de ziccerét fogta Budai.

29:50
    Horváth András és Dömötör lövése is elakad Budaiban.

28:33
    Vaszjunyin lövését fogja Pleszkán.

27:20
    Sweeney üt el a korong fölött a kapu előtt.

26:13
    Sijka elől kotorta el bravúrosan a korongot Pleszkán.

25:20
    Mestyán tört be a harmadba, de lövését Pleszkán fogta.

24:30
    Bereczki ziccerét fogta Budai.

23:15
    Ölander lövését blokkolták.

22:18
    Az Újpest próbálja beszorítani ellenfelét, de a Fradi játékosok folyamatosan kivágják a korongokat.

20:13
    Farkas lövését blokkolják a kapu előtt.

20:01

Érkeznek vissza a csapatok a jégre, nem egész két perc és folytatódik a játék.

Az első harmadban két gólos előnyt szerzett a Ferencváros-EMSTK csapata, de hihetetlen helyzetek maradtak ki Budai kapujánál, többször csak Fortuna mentette meg az Fradi csapatát a góltól.

20:00

19:37
    Tőkési lövését még védi Pleszkán, de a kipattanóra érkezett BORBÁS GERGELY aki bevágta a korongot a kapuba.
    Gólpassz: Tőkési Lajos és Kiss Gábor.

A góllal az Újpest kiegészült!

19:12
    Mestyán lövése ment kapu mellé.

18:39
    Ferencváros emberelőny!
    Németh Péter megy ki két percre, mert Bertát bottal akasztotta a kapu előtt.

16:40
    Kiegészült a Ferencváros!

16:35
    Kisebb verekedés a jégen!
    Maklári Erik és Lencsés Tamás mennek ki két-két percre. Ez a csapat létszámot nem érinti, 5 az 5 ellen folyik a játék.

16:28
    Eszméletlen események a jégen!!!
    Egy távoli lövés csorog át Budain, de nem jut el a gólvonalon túlra és a bevetődő Reiter pedig a kapufára lőtte a korongot.

15:25
    Németh Péter lövése a kapufáról kifele jött, a Ferencváros nagy szerencséjére.

15:05
    Horváth András lövése ment kapu mellé.

14:40
    Technikai büntetés a Fradinak, mert túl sokan voltak a jégen.

14:28

13:15
    Horváth András lövése a kék vonalról a blokkról ment fölé.

12:28
    Andreas Lindquist megy ki két percre durva játékért.

11:59
    Borbás Gergely ziccerénél zárta jól össze a lábait Pleszkán.

11:17
    Sijka lőtt kijátszott helyzet végén, de Pleszkán valami eszméletlen bravúrral, még visszaért lepkéssel a sarokra. Hatalmas védés volt!

10:38
    Sweeney passza megy el Dömötör ütője előtt.

10:22
    Reiter lövését fogja lepkéssel Budai.

10:05
    Farkas lőhetett többször a kapu előtt, de vagy Budai vagy a védők mentettek.

7:34
    A Ferencváros beszorította ellenfelét és meg is lett az eredménye, addig passzolgattak még ANTTI OJANEN nem került gól helyzetbe és a csatár a kapu előtt nem is hibázott.
    Gólpassz: Artyom Vaszjunyin.

7:22
    Lindquist távoli lövése jön ki Pleszkánról, de az érkező csapattárs nem tudta kapura tenni a korongot.

7:03
    Kiss lövését ütötte fel Pleszkán.

6:13
    Dömötör adta le Sweeneynek a korongot, de a csatár a védők szorításában csak mellé tudott lőni.

5:48
    Farkas lövését blokkolták.

5:08
    Kemény a harc a jégen a korongért, de a kapuk ritkán forognak veszélyben eddig.

3:55
    Kiss Gábor lőtt kapásból kapu mellé.

2:21

1:58
    Zalavári közvetlen közelről, lőtt kapu mellé. Nagy helyzet volt!

1:09
    Virág lövésénél zárt a sarkot jól Budai.

0:21
    Pichler ugrott ki egy koronggal, de őt Géczi Gergely szabálytalanul akadályozta, így két percet kapott.

00:01

A csapatok a jégen, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

A Fradi kapujában Budai Krisztián kezd, még az Újpestnél Pleszkán József áll a kapu előtt.

Újpesti TE: Pleszkán (Hajek) – Zalavári, Maklári, Reiter, Pichler, Farkas – Horváth A., Bereczki, Sweeney, Dömötör, Virág (C) – Ványi, Sommer, Németh P., Hamann, Coleman – Vecaj, Kovács V.

Ferencváros-ESMTK: Budai (Meravy) – Géczi, Ölander, Dancsfalvi, Borbás, Berta (C) – Mestyán, Tőkési, Feil, Pál, Kiss – Lencsés, Lidquist, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Wéber, Győri, Horváth D., Papp, Fodor.

Játékvezetők: Jan Capranka, Valentin Lascar – Vas Mátyás, Máthé István..

Elérkezett az újabb derby ideje a jégkorongban. Erre a mérkőzésre mindkét csapat nagyon felszívja magát, így megtippelni ki fog nyerni gyakorlatilag lehetetlen. A szezonban az eddigi egyetlen győzelmét az Újpest pont a Fradi ellen szerezte hosszabbítás után, most is egy ilyen bravúrra készült a lila-fehér alakulat. A Fradinak viszont nem fér bele még egy botlás, ha az alapszakasz végén az első 4-ben szeretnének végezni.
    Érdekes és izgalmas este áll előttünk, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 35. Dömötör (Sweeney), 53. Farkas – 8. Ojanen (Vaszjunyin), 20. Borbás (Tőkési, Kiss G.), 46. Borbás (Pál)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Hajek) – Zalavári, Maklári, Reiter, Pichler, Farkas – Horváth A., Bereczki, Sweeney, Dömötör, Virág (C) – Ványi, Sommer, Németh P., Hamann, Coleman – Vecaj, Kovács V.
    Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Meravy) – Géczi, Ölander, Dancsfalvi, Borbás, Berta (C) – Mestyán, Tőkési, Feil, Pál, Kiss – Lencsés, Lidquist, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Wéber, Győri, Horváth D., Papp, Fodor.

Játékvezetők: Jan Capranka, Valentin Lascar – Vas Mátyás, Máthé István