Budapest Honvéd FC – Debreceni VSC 1:3 (vége) | Szombathelyi Haladás – Pécsi MFC 1:3 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – MTK Budapest FC 2:2 (vége)
Újpest FC – Lombard Pápa FC 4:2 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Győr 3:0 (vége)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
1:3 (1:1)
Pécsi MFC
szombat 23.11.2013, 16:00 • Rohonci úti stadion, Szombathely • OTP Bank Liga

Korán megszerezte a vezetést a Haladás, az elején nagyon nyomtak, később kiegyenlítettebb lett a játék. Váratlanul egyenlített a Pécs még az első félidőben.
    A második félidőben fokozta az iramot a nehéz talaj ellenére is a Szombathely, de a pécsi kontrák veszélyesek voltak.
    Remek mérkőzést vívtak egymással, helyenként a küzdelem durvaságba is átcsapott. Hét sárga és egy piros lap bizonyítja ezt, Németh pedig nehéz helyzetbe hozta saját csapatát azzal, hogy műesés miatt megkapta második sárgáját, ezzel emberhátrányba hozva a Haladást.
    Az utolsó gól egyértelmű játékvezetői hibából esett, ugyanis a gólpasszt adó Wittrédi egyértelműen jól láthatóan lesen állt, amikor a labdát kapta.
    Megszakadt a Hali nagy sorozata, a Pécs pedig egyre jobb helyen áll, zsinórban a negyedik győzelmét aratta.
    Köszönjük a figyelmet!
    ---- (17:55:41)

90+3
    Még a jobb oldalon próbálkozott a Pécs, de Devecseri kirúgást harcol ki.

90+2
    Az előbb beállt Rácz tisztázott középről 16 méterről.

90+2
    Mezőnyjáték. Úgy tűnik, egyik fél sem törekszik már igazán a gólszerzésre.

90+1
    Már a hosszabbításban járunk, támad a Haladás, de a beadás veszélytelen.

90
    A pécsiek okosan a szombathelyi térfélen tartják a labdát.

89
    Szatmári helyett Rácz lép pályára a vendégeknél bő 1,5 perccel a vége előtt.

88
    Nagy csoda kéne ahhoz, hogy itt ma a Haladás pontot szerezzen. 3 perc hátra, emberhátrányban játszanak és 2 gólos a pécsi fór.

87
    A Pécs gólt szerzett!

A szerzett labdából lesgyanús helyzetben kilépett Fröhlich, majd a beadást az üres kapuba 1 méterről KOLLER KRISZTIÁN továbbította belsővel. Úgy tűnt, leshelyzet volt, de a gól érvényes.

86
    Devecseri passzát megszerzik a pécsiek, veszélyes támadást vezetnek.

85
    Márkvártba rúgtak bele hátulról, de csak egy pécsi szabálytalanság után állította meg a játékot a játékvezető. Szankció egyik esetben sincs.

84
    Fodor visszatért a pályára. Közben Simon szabálytalankodott, szabadrúgás a saját tizenhatos környékéről a Pécs javára.

84
    Játékvezetői labdát követően folytatódott a találkozó, támad a Hali.

82
    Dibusz csak kiöklözni tudja a vizes labdát, a pécsiek szerzik meg, de áll a játék, mert Fodor belefejelt véletlenül saját játékostársába. A pályán kívül folytatódik az ápolás.

82
    Márkvárt utánrúgásért kapott sárgát.

81
    Támad a Haladás, de nem jut el a tizenhatosig, hátul Devecseri kis híján labdát veszít, de sikerül visszaszerezni a hazaiaknak.

79
    Halmosi huppan a földre, de most néma marad Erdős játékvezető sípja.

79
    Nagy G keveredett a tizenhatoson belülre, de ívelése után szabadrúgás kifelé lökés miatt.

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 8. Fehér – 40. Romic, 69. Szatmári, 87. Koller

Lapok:   52. Németh (HAL), 54. Radó (HAL), 74. Devecseri (HAL) – 26. Koller (PMFC), 43. Wittrédi (PMFC), 77. Fröhlich (PMFC), 82. Márkvárt (PMFC)   64. Németh (HAL)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Rózsa – Fehér, Guzmics, Devecseri, Bosnjak – Simon, Iszlai – Nagy G., Németh M., Halmosi – Radó
    Cserék: Dombó, Szakály, Andorka, Gyurján, Tóth, Ugrai, Medgyes

Pécsi MFC: Dibusz – Uzoma, Fodor, Romic, Nagy J. – Wittrédi, Koller, Szatmári, Mohl, Márkvárt – Grumic
    Cserék: Gócze, Frőhlich, Deutsch, Lantos, Rácz, Kővári

Játékvezetők: Erdős József – Ring György, Bozó Zoltán