Budapest Honvéd FC – Debreceni VSC 1:3 (vége) | Szombathelyi Haladás – Pécsi MFC 1:3 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – MTK Budapest FC 2:2 (vége)
Újpest FC – Lombard Pápa FC 4:2 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Győr 3:0 (vége)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
1:3 (1:1)
Pécsi MFC
szombat 23.11.2013, 16:00 • Rohonci úti stadion, Szombathely • OTP Bank Liga

Korán megszerezte a vezetést a Haladás, az elején nagyon nyomtak, később kiegyenlítettebb lett a játék. Váratlanul egyenlített a Pécs még az első félidőben.
    A második félidőben fokozta az iramot a nehéz talaj ellenére is a Szombathely, de a pécsi kontrák veszélyesek voltak.
    Remek mérkőzést vívtak egymással, helyenként a küzdelem durvaságba is átcsapott. Hét sárga és egy piros lap bizonyítja ezt, Németh pedig nehéz helyzetbe hozta saját csapatát azzal, hogy műesés miatt megkapta második sárgáját, ezzel emberhátrányba hozva a Haladást.
    Az utolsó gól egyértelmű játékvezetői hibából esett, ugyanis a gólpasszt adó Wittrédi egyértelműen jól láthatóan lesen állt, amikor a labdát kapta.
    Megszakadt a Hali nagy sorozata, a Pécs pedig egyre jobb helyen áll, zsinórban a negyedik győzelmét aratta.
    Köszönjük a figyelmet!
    ---- (17:55:41)

90+3
    Még a jobb oldalon próbálkozott a Pécs, de Devecseri kirúgást harcol ki.

90+2
    Az előbb beállt Rácz tisztázott középről 16 méterről.

90+2
    Mezőnyjáték. Úgy tűnik, egyik fél sem törekszik már igazán a gólszerzésre.

90+1
    Már a hosszabbításban járunk, támad a Haladás, de a beadás veszélytelen.

90
    A pécsiek okosan a szombathelyi térfélen tartják a labdát.

89
    Szatmári helyett Rácz lép pályára a vendégeknél bő 1,5 perccel a vége előtt.

88
    Nagy csoda kéne ahhoz, hogy itt ma a Haladás pontot szerezzen. 3 perc hátra, emberhátrányban játszanak és 2 gólos a pécsi fór.

87
    A Pécs gólt szerzett!

A szerzett labdából lesgyanús helyzetben kilépett Fröhlich, majd a beadást az üres kapuba 1 méterről KOLLER KRISZTIÁN továbbította belsővel. Úgy tűnt, leshelyzet volt, de a gól érvényes.

86
    Devecseri passzát megszerzik a pécsiek, veszélyes támadást vezetnek.

85
    Márkvártba rúgtak bele hátulról, de csak egy pécsi szabálytalanság után állította meg a játékot a játékvezető. Szankció egyik esetben sincs.

84
    Fodor visszatért a pályára. Közben Simon szabálytalankodott, szabadrúgás a saját tizenhatos környékéről a Pécs javára.

84
    Játékvezetői labdát követően folytatódott a találkozó, támad a Hali.

82
    Dibusz csak kiöklözni tudja a vizes labdát, a pécsiek szerzik meg, de áll a játék, mert Fodor belefejelt véletlenül saját játékostársába. A pályán kívül folytatódik az ápolás.

82
    Márkvárt utánrúgásért kapott sárgát.

81
    Támad a Haladás, de nem jut el a tizenhatosig, hátul Devecseri kis híján labdát veszít, de sikerül visszaszerezni a hazaiaknak.

79
    Halmosi huppan a földre, de most néma marad Erdős játékvezető sípja.

79
    Nagy G keveredett a tizenhatoson belülre, de ívelése után szabadrúgás kifelé lökés miatt.

78
    Halmosi szabadrúgást harcol ki a tizenhatossal egy magasságban a bal oldalon.

77
    Fröhlich Roland mezrángatásért kap sárga lapot. Most nem a foci szép oldalát látjuk az utóbbi percekben.

76
    Újabb hazai csere. Iszlai helyett Gyurján a pályán.

76
    Emberhátrányban is nyomni próbál a Haladás. Egy veszélyes beadás érkezett balról, de éppen elszállt a fejek fölött.

75
    Haladás támadás a jobb oldalon, de Uzoma kivágja a mezőnybe. Forrósodik a hangulat, egyre több a durva szabálytalanság.

74
    Devecseri Szilárd kap sárga lapot, Nagy Józsefet buktatta a hazai tizenhatos közepén.

72
    Csere a hazaiaknál és a vendégeknél is. Bosnjak helyett Ugrai, Wittrédi helyett pedig Fröhlich érkezett az utolsó szűk 20 percre.

71
    20 perce maradt a Haladásnak, hogy egyenlítsen emberhátrányban. Jelenleg a PMFC támad, szabadrúgáshoz is jutnak a hazai térfél közepén.

69
    Gyors ellenakció végén Márkvárt nagyszerű indítását Szatmári elhúzta a kapus mellett és az üres kapuba gurította középről!

69
    Fehér jobb oldalon meghúzta, Nagy G próbálta megelőzni a kapust, de Dibusz védeni tud.

69
    Pécsi támadás középen, de Guzmics szerel, már a zöld mezes Haladás játékosok birtokolják a labdát.

68
    A szöglet után az ötösnél pattant le a labda veszélyesen, de a pécsi védőknek sikerült kivágniuk.

67
    Szatmári ment szögletre a Hali beadása után.

67
    Vajon megtöri-e ez a hazaiak lendületét? Kimondottan veszélyes támadásokat vezettek a szombathelyiek. Most is éppen a bal oldalon húzta meg a hali, de feltartásért szabadrúgás.

66
    Több, mint egy percig állt a játék reklamálás és a kiállított játékos levonulása miatt.

64
    Németh Márió megkapta második sárgáját, a tizenhatosan belüli műesésért. Ez viszont egyértelmű helyzet volt, nem volt tizenegyes. És mivel már volt sárgája, villant a piros is. Emberhátrányba került a Haladás.

63
    Wittrédi 25 méteres szabadrúgása jócskán fölé szállt.

62
    A mérkőzés első cseréje. Mohl Dávid helyett Kővári Róbert jön be a pécsieknél.

61
    Újabb bal oldali akció a hazaiaktól, Nagy J. szerelte Nagy Gábort kb 10 méterre az alapvonaltól. Bedobás a Halinak. A bedobás után beadás jött volna, de les.

60
    Halmosi a bal oldalon nagy cselsorozat után lövőhelyzetbe került, ám az égbe rúgta a labdát. Nyom a Haladás az elmúlt percekben.

60
    Szabadrúgáshoz jut a Hali a bal oldalon a 16-os sarkánál. Németh Márió kapura lőtte, de a hosszú oldalon jócskán mellé-fölé szállt a labda.

59
    Radó kapott forintos labdát a bal oldalon, ám Romic szerelte a tizenhatos sarkánál bravúrosan.

58
    Németh Márió próbálta lekészíteni Halmosinak egy lövésre a vendég 16-osnál, de túl rövid lett, így a nagy helyzetből tisztázni tudtak a pécsi védők.

57
    Haladás támadás a jobb oldalon, de a tizenhatosnál legkésőbb mindig érkezik egy vendégjátékos, aki szerelni tud.

55
    Nagy a zúgolódás a lelátón az előző helyzet miatt. Egyértelműen elindult Radó felé Szatmári lába, de hogy elérte-e, nem lehetett megállapítani.

54
    Radó kap sárga lapot, kiugrott középen gólhelyzetben, majd eljátszotta, hogy felvágják, Véleményes, de úgy tűnik, jó bírói döntés. Műesésnek vette a játékvezető.

52
    Németh Márió a középkörben történt buktatásért sárga lapot kapott.

51
    Előbb a bal, majd a jobb oldalon folyik a szombathelyi akció, de Wittrédi kivágta a labdát.

50
    A szöglet a kapus kezében kötött ki, jöhetnek a hazaiak.

50
    Romic egy lecsorgó labdát lőtt kapura, ám egy befutó védő sarkáról vágódott szögletre, pedig éppen üres volt a kapu. Nagy helyzet volt.

49
    A hazafejelt labda megcsúszott a vizes füvön, Rózsa már csak a vonalon túl érte el, vendég szöglet jöhet.

48
    Halmosi bal oldali beadása éppen elszállt Németh feje fölött, 7 méterről bólinthatott volna.

46
    Továbbra is erősen esik az eső, nem történt csere a szünetben egyik oldalon sem.

46

5/3 illetve 5/2 a lövési statisztika az első félidőben a két csapatnál.

A második félidőt a vendég pécsiek fogják kezdeni.

Jó iramú mérkőzést játszik egyelőre a két csapat. A Haladás többet birtokolja a labdát, de az első 10 perc hatalmas fölénye után már kiegyenlítettebb játék folyt az erős eső miatt borzalmasan felázott pályán. Aránylag váratlanul egyenlített a Pécs egy nagyon szép góllal. A rossz időjárás ellenére magyar viszonylatban jó meccs eddig, bizakodva várhatjuk a második félidőt. Tartsanak velünk a szünet után is!

45
    Szatmári szorongatott helyzetben 16 méterről fölé durrantott.

45
    Veszélyesnek tűnő támadás a bal szélen a hazaiaktól, de a tizenhatos sarkánál szerelték Némethet.

44
    Erdős játékvezető nem tervez hosszabbítást az első félidőben.

43
    Wittrédi Dávid nagyon csúnyán rúgta fel az ellenfél támadóját, félő volt még a piros lap veszélye is, megúszta sárgával.

42
    A vendég kaputól 20-25 méterre adogatott sokáig a Haladás, Uzoma megszerezte a labdát, de szabálytalankodtak utána vele szemben, jöhet a Pécs.

40

Mohl beadását DANIJEL ROMIC a rövid sarokba rúgta, megelőzve védőjét, nagyon szép gól!

40
    Grumic húzta meg a jobb oldalon, csak szögletre tudtak tisztázni a haladás védői.

38
    Simon sípcsontját fogva lent marad, ráléptek a lábára, szándékosságról szó sem volt. Állt a játék egy ideig az ápolás miatt.

37
    Uzoma kapott nagyot egy feltartásnál a felezővonalnál.

36
    A hazai térfél közepéről szabadrúgáshoz jut a Pécs.

35
    A pécsi térfélen folyik a játék továbbra is. Egy megszerzett labdát Simon Ádám 30 méterről lőtt kapura, de a felső léc fölé szállt.

34
    Ismét a Hali birtokolja többet a labdát.

33
    Veszélyesen pattogott a labda a pécsiek tizenhatosán belül, de a visszagurított labdára nem érkezett ütemre senki, így a védők tisztázni tudtak.

32
    Bosnjak lövése megpattant csapattársa, Nagy Gábor fején, így végül veszélytelen lett. Jöhetnek a vendégek.

30
    A csúszós talajon a saját tizenhatosa előtt a szombathelyi védő elvétette, a labdára lecsaptak a pécsiek, ám Grumic nagy helyzetben a kapus ölébe gurított 8 méterről. Óriási helyzet volt.

30
    Erősödött az esőzés, ez nem fogja segíteni a szép játék kialakulását.

29
    Szatmári beadását húzza le Rózsa, de gyors indítása nem jó.

28
    Lágyan beívelt labda, kifejelik a hazai védők.

28
    Kb 30 méterről jut szabadrúgáshoz a Pécs.

27
    Csúnyán fel van ázva a talaj, sokat csúszkálnak a játékosok.

26
    Koller Krisztián eldobta a labdát, ezért kapta is a sárga lapot.

26
    Az utóbbi két percben ismét a vendégek tizenhatosa előtt folyt a játék.

24
    Egy lepattanó labdát Fehér tessékelt haza, de kissé csinnbe ment a labda, Rózsa éppen hogy tisztázni tudott lábbal.

23
    Radó középről lőtt 14 méterről, Dibusz bravúrral védte a jobb alsó sarokból. Szöglet.

22
    Devecseri kétszer bravúrral blokkolt pécsi lövéseket, mindkettőt középről 17-18 méterről eresztették meg.

21
    Márkvárt kapta lövésre a labdát a jobb oldalon, el is lőtte, de az nagyon fölé szállt.

21
    Mohl lövése lepattan, jöhet az első pécsi szöglet.

20
    Hosszú, veszélyes indítás a pécsiektől a jobb oldalon, ám Márkvárt elől Rózsa az utolsó pillanatban fel tudja szedni a labdát.

19
    Már nincs nyomás alatt a vendégkapu, nem jutnak a csapatok gólhelyzetig, mezőnyjáték folyik.

18
    Nagy Gábor rúgott nagyot Uzomába, ám a sárga lap ezúttal elmaradt.

18
    A jobb szélen húzta meg most a Pécs, de a beadásra senki sem érkezett belül.

16
    Halmosi nagy bedobása a tizenhatos irányába, de a pécsi védők lefülelték.

15
    Az utóbbi percekben csapkodóvá vált kissé a játék mindkét részről.

14
    Veszélyesnek tűnő beadás a vendégektől, de a hazai tizenhatosnál lökés történt, jöhet a Haladás.

13
    Kiszabadult a PMFC, de a tizenhatosig nem jutnak el, mindig közbelép egy hazai láb.

12
    A kapust akadályozták a hazaiak, szabadrúgás kifelé.

11
    Halmosi beadását a védők szögletre fejelik.

11
    Kifejelték a védők a beadást, de újabb szabadrúgás jön, Németh Máriót rúgták fel kb 20 méterre az alapvonaltól.

10
    Újra a bal szélen próbálkoznak a szombathelyiek, most éppen Koller szabálytalan, szabadrúgást rúghat Németh.

9
    A gól óta is folyamatosan támadásban maradt a Hali, de egyelőre mezőnyjáték folyik, gólveszély nincs.

8
    A Haladás gólt szerzett!
    Halmosi beadása megpattant a védőn, szó sem volt lesről és FEHÉR ZOLTÁN lecsapott a labdára és az ötösről a hálóba pofozta a labdát. Vezet a Haladás!

7
    Németh Márió szép lövést eresztett meg kb 11 méterről, a kapus kellett, hogy kiszedje a léc alól.

7
    Főként a hazaiak bal oldala aktív eddig. Jön a második szöglet balról.

6
    Újra támadásban a Hali, egy baloldali beadást a pécsiek kapusa, Dibusz lehúzott. Jöhet a PMFC.

4
    Támadott a Pécs, Koller Krisztián 30-ról próbálkozott, de jócskán a bal kapufa mellé lőtt.

4
    Radóról kimegy az alapvonalon, rosszul sikerült beadást követően pécsi kirúgás következik.

3
    Továbbra is a Haladás támadásban, védekezni kényszerülnek a vendégek.

2
    Dibusz nagyszerűen ütötte ki a szögletet, majd a szombathelyi kapáslövés nagyon fölé megy.

1
    Szögletre mentett Fodor egy veszélyes beadás után.

1
    Máris szabadrúgás a Haladás javára az ellenfél térfelének közepéről.

1
    Az első félidőt a Szombathely kezdte.

1

Szombathelyi Haladás: Rózsa – Fehér, Guzmics, Devecseri, Bosnjak – Simon, Iszlai – Nagy G., Németh M., Halmosi – Radó
    Cserei: Dombó, Szakály, Andorka, Gyurján, Tóth, Ugrai, Medgyes

Pécsi MFC: Dibusz – Uzoma, Fodor, Romic, Nagy J. – Wittrédi, Koller, Szatmári, Mohl, Márkvárt – Grumic
    Cserei: Gócze, Frőhlich, Deutsch, Lantos, Rácz, Kővári

Játékvezetők: Erdős József – Ring György, Bozó Zoltán.

Artner Tamás a mérkőzés előtt elmondta, hogy a Haladás szeretne jóval többet támadni a vendégeknél, és lehetőleg a kapujukhoz szegezni őket. Hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Folytatódik a labdarúgó NB1 15. fordulója. Ezen a mérkőzésen Szombathelyre látogat a Pécsi MFC csapata.
    A hazaiak jelenleg az előkelő 3. helyet foglalják el a tabellán, míg a vendégek a 9. helyen tanyáznak.
    Az előző fordulóban a Haladás meglepően simán 3-0 arányban verte idegenben a Ferencvárost, míg a pécsiek 1-1-es döntetlent játszottak otthon a Diósgyőr ellen.
    Győzelme esetén a szombathelyi csapat teljesen felzárkózhatna a vezető Videoton-Debrecen duóra, vereség esetén akár hét pontra is eltávolodhatna, sőt pozíciókat veszíthetne a DVTK-val és a Győri ETO-val szemben.
    Tartsanak velünk szombaton 16 órától!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 8. Fehér – 40. Romic, 69. Szatmári, 87. Koller

Lapok:   52. Németh (HAL), 54. Radó (HAL), 74. Devecseri (HAL) – 26. Koller (PMFC), 43. Wittrédi (PMFC), 77. Fröhlich (PMFC), 82. Márkvárt (PMFC)   64. Németh (HAL)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Rózsa – Fehér, Guzmics, Devecseri, Bosnjak – Simon, Iszlai – Nagy G., Németh M., Halmosi – Radó
    Cserék: Dombó, Szakály, Andorka, Gyurján, Tóth, Ugrai, Medgyes

Cserék: Gócze, Frőhlich, Deutsch, Lantos, Rácz, Kővári

Játékvezetők: Erdős József – Ring György, Bozó Zoltán