Dab.Docler – Nové Zámky 1:2 (hosszabbítás vége) | Corona Brasov Wolves – HSC Csíkszereda 2:4 (vége)
hosszabbítás vége
Dab.Docler
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
péntek 29.11.2013, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

A végén Dab.Docler – HC Nové Zámky 1-2. Az utolsó harmadban kettős emberelőnyben is játszottak többek között az Acélbikák, de sajnos a helyzetkihasználás továbbra sem javult – rengeteg lehetőség maradt ki. A két csapat nem bírt egymással, így hosszabbítás következett, amelyben négy másodperccel a vége előtt egy védelmi hibát kihasználva Marek Uram döntött az extra pont sorsáról. (21:21:53)

64:56
    Az Érsekújvár gólt szerzett! Gólszerző: MAREK URAM!
    Uram kapott egy kiugratást ,majd Sevela lábai közt finoman a kapuba lőtt!

A hosszabbítás elkezdődött.

Kiegyenlített harmadik harmadot látott a közönség, mindkét kapu felváltva forgott veszélyben. A hazaiak továbbra is fölényben játszottak, de a rengeteg kialakított helyzetből nem tudtak gólt lőni. Hamarosan jön a hosszabbítás

55:19
    Uram büntetése 2 perc szabálytalan testjátékért , Polcik büntetése 10 perc fegyelmi sportszerűtlen magatartásért

52:35
    Kiss Ákos büntetése 2perc durva játékért és Uhnák büntetése 2 perc testreütésért

47:16
    Somogyi cselezte be magát a kapu elé, eléggé kisodródva már csak Chovanba tudta lőni a korongot

46:22
    Weissmann távoli lövését Sevela a védőhálóba üti

43:12
    Uram emelt közelről Sevelaba

41:08
    Galanisz passzolt Hubához aki a kékvonalról tüzelt, Chovan megfogta a korongot, majd kiejtette, de a bíró lefújta

40:01

Folytatódott az újvárosi fölény. Majd meglepetésre, egy kiugratás után Caladi megszerezte a vezetést a vendég csapat részére. A harmad utolsó 10 percében ismét újvárosi fölény jellemezte a harmadot, az érsekújvári csapat csak elvétve vezetett támadást a hazai kapura. A harmad vége előtt még Somogyi egyenlített egy szerencsés góllal.

40:00

39:48
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: SOMOGYI BALÁZS! Gólpassz: Ladányi Balázs, Peter Sevela
    Ladányi passzolt a szélen álló Somogyihoz,aki kapuralőtt, és a korong némi szerencsével Chovan lábai közt jutott a kapuba.

38:10

36:10
    Zajac büntetése 2 perc magasbottal való játékért

35:28
    Galanisz fordult vissza a kapu mögül, Chovan is feküdt már, de Galanisz a kapusba lőtte a korongot

28:53
    Az Érsekújvár gólt szerzett! Gólszerző: ERIK CALADI! Gólpassz: Erik Weissmann, Kowalczyk Pavel
    Kowalczyk ugratta ki Caladit aki egyedül mehetett kapura, majd Sevela lábai közt szerezte meg a vendég csapat első gólját

24:43
    Uram kapu mögül visszatett korongját Pavesic lőtte kapura, egy védő beleért, így a korong a védőhálóban kötött ki

Hamarosan folytatódik a mérkőzés a második harmaddal

A mérkőzés elején a hazai csapat egyből nekiesett ellenfelénék, és már az első percekben több nagy helyzetet dolgoztak ki, de gólt nem sikerült ütniük. A harmad további részében is hazai fölény mutatkozott, az érsekújvári csapat inkább kontrákra játszott.

17:05
    Lindgren büntetése 2 perc testreütésért és Caladi büntetése 2 perc bottal lökésért

16:05
    Hüffner takarásból leadott lövése, épphogy kapu mellé megy

15:45
    Weissmanhoz került a korong egy buli után, de kapu mellé lőtte

15:31
    Azari kapu mögül visszatett korongját Kiss Ákos lőtte kapura, de Chovan jól helyezkedett

14:01
    Pavuk lövése megy kapu fölé

11:45
    Jabornik ad el egy korongot a saját harmadában, Frolik lecsap rá, majd kapu mellé emeli

05:41
    Korytko keverget a kapu mögött, majd visszafordul a kapu elé, a korong Sevelanál köt ki

04:52
    Weissmann kap egy indítást, de egy védő utoléri, és időben tisztáz még a csatár elől

02:20
    Kowalczyk lövésébe Stefanka tette bele az ütőjét, a korong a kapu mellé vágódott

01:14
    Galanisz indította Azarit, akitől egy védő tisztázott, ismét Galaniszhoz került, majd Huba volt a cél, aki ismét óriási helyzetben Chovanba lőtte a korongot

00:01

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

Dab.Docler: Sevela (Kiss T.) – Lindgren, Hüffner, Szappanos, Ladányi, Somogyi – Huba, Erdélyi, Azari, Galanisz, Kiss Á. – Jabornik, Nagy, Gröschl, Léránt, Hurtaj – Sabados, Hruby, Papp, Pavuk, Hegyi

HC Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Baron, Kowalczyk, Stefanka, Weissmann, Caladi – Siska, Pavesic, Polcik, Frolik, Uram – Zajac, Král, Uhnák, Korytko, Ruzicka – Balla, Hardi

Játékvezetők: HASZONITS MIKLÓS, HALASSY GYÖRGY, Vas Mátyás, Juhász Gábor.

A hazaiaktól Peterdi hiányzik vállsérülés miatt, míg a vendégektől Stefanka és Hrudik a hiányzó. Még Marek Uram játéka is kérdéses, a héten infúziót kapott még!

Folytatja MOL ligás szereplését az újvárosi alakulat. Mint ismeretes múlt hétvégén Dániában szerepeltek az Acélbikák a Kontinentális Kupában, ahol is megverték a Dán bajnokot, illetve kikaptak a fehérorosz és a norvég csapattól, így a harmadik helyen végeztek.
    A kérdés az újvárosi csapat részéről, hogy tudja e hozni azt a játékát amit Dániában produkáltak, vagy továbbra is az utóbbi idők MOL ligás formáját mutatja e a csapat. A bikák jelenleg a második helyen állnak a tabellán, ha mindenképp szeretnék utolérni az Érsekújvárt, akkor mindenképp győzniük kell pénteken épp az aktuális első ellen, aki jelenleg 7 ponttal vezet előttük, de két mérkőzéssel többet játszottak.

Az újvári csapat legutóbb azt az újpesti csapatot győzte le nagy nehézségek árán 3-2-re akik eddig mindössze 3 pontot szereztek a bajnokságban. Az Érsekújvár nem mehet biztosra Dunaújvárosban, hiszen az előző fordulóban a Megyeri úton az utolsó előtti percben sikerült beütniük a győztes gólt.

Az újvárosi csapatnak van törleszteni valója az aktuális ellenfele irányában, hiszen az idei bajnokságban még nem győzték le az Érsekújvár csapatát.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 40. Somogyi (Ladányi, Sevela) – 29. Caladi (Weissmann, Kowalczyk), 65. Uram

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Baron, Kowalczyk, Stefanka, Weissmann, Caladi – Siska, Pavesic, Polcik, Frolik, Uram – Zajac, Král, Uhnák, Korytko, Ruzicka – Balla, Hardi

Játékvezetők: HASZONITS MIKLÓS, HALASSY GYÖRGY, Vas Mátyás, Juhász Gábor