Újpest FC – Puskás Akadémia FC 3:3 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Kaposvári Rákóczi FC 2:1 (vége) | Pécsi MFC – Paks 1:1 (vége)
MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 2:2 (vége) | Lombard Pápa FC – Budapest Honvéd FC 1:0 (vége)
Lombard Pápa FC
1:0 (1:0)
Budapest Honvéd FC
szombat 07.12.2013, 20:00 • Perutz Stadion, Pápa • OTP Bank Liga

A rengeteg nagy gólhelyzet ellenére az összecsapást a második percben esett gól döntötte el.
    A Honvéd nem érdemelt ma vereséget, de a futballt gólra játsszák. A Pápa ezzel a győzelemmel a felsőházban kezdi meg a hosszú téli szünetet, elég jól megy a szekér a csapatnak idén.
    A Honvéd elpuskázta a legnagyobb helyzeteit is, így végül Szűcs bravúrjai három ponthoz segítették a hazai csapatot, több óriási ziccernél is góltól mentette meg együttesét.
    Mindenképpen élvezetes, jó mérkőzést láthattunk.
    ---- (21:57:10)

90+3
    Tajthy kifejeli, vélhetően eldőlt a meccs.

90+3
    Még egy szabadrúgás a vendégeknek, utolsó esély a bal oldalról 25 méterről.

90+2
    Most már vélhetően kihúzza a hazai csapat, az előző meleg helyzetet is túlélték, 1 perc van hátra.

90+1
    4 méterről ziccerben lőhetett kapura Holender, de Szűcs ismét óriásit véd!

90+1
    A csereként beállt Szabót hordágyon kell levinni a pályáról, őt is cserélni kell tehát, helyette Dóczi a pályán a Pápa színeiben. 3 perc a hosszabbítás.

90
    Lent marad Szabó, ápolni kell.

89
    Középen Perea megtolta és 25 méterről óriási lövést eresztett meg, Szűcs nagy bravúrral vetődve hárítani tudott.

89
    Szűcsnek nem sürgős a gyors kirúgás, a Honvéd azonnal lecsapott a labdára, de nem tudják megtartani.

88
    Jobnál picit leszállt a lila köd, Tóthot tarolja le könyökkel, de megúszta a sárgát, ez neki már piros lenne.

87
    Kemenesig került hátra a labda, Baráthot indítja, ő bead jobbról, Szűcs ezt is lehúzza.

87
    Prosser műesésért kapta meg a sárga kártyát.

86
    Kicsit csapkodó a játék mindkét részről most.

85
    Prosser nem tudta áthámozni magát Némethen a jobb oldalon, és marad is a Pápánál utána.

84
    Tóth kapott sárgát egy szabálytalanságért, Job pedig a nyakánál fogva ezután lerántotta, emiatt ő is megkapta a figyelmeztetést.

83
    Arszics szép csele után bead jobbról, de Lovric tisztázott.

82
    Présinger fejelte ki Perea beadását oldalra, marad is a hazaiaknál.

81
    Adogatás a középpályán, kissé grundfoci jellege volt. Közben finoman havazni kezdett a pályán.

80
    Egy ütközés után Németh Milán maradt lent az oldalvonalon túl. A Honvéd támadása közben ismét elhal Szűcsön.

80
    Job beadását Perea fejelte kapura veszélyesen, de Szűcsnek sikerült hárítania!

79
    Ignjatovics szerelte nagyon szépen Arszicsot.

79
    Griffiths szerez labdát a saját térfelén, ő is kiveszi a részét a védekezésből is.

77
    Arszics szűrt meg egy próbálkozást. Arcibiade bead balról, de nagyon mély, kapu mögé szállt.

76
    Sokkal többet támad a Honvéd ebben a játékrészben, ám egyelőre a fölény meddő, picit több kellene az eredményességhez, a Pápának nagyon megfelel ez az eredmény.

75
    Jobb oldali beadást Szűcs ütötte ki a lesben álló vendég támadók elől.

74
    Orosz Márk helyett Szabó Ottó a pályán a hazaiaknál.

73
    Diarra helyett Prosser a pályán.

73
    Okosan igyekszik tartani a labdát a hazai együttes, egyre fogy az idő a Honvédnak az egyenlítésre. Most is Eszlátyi teremt kisebb zavart a bal oldalon, beadását Kemenes lehúzza.

72
    Eszlátyi kap átadást a bal oldalon, de csak a vonalon túl érte el.

72
    Arcibialde indítása hosszú Hidinek.

71
    Hidi akadályozott meg szabálytalanul egy hazai kontrát egy sárga lap árán, Arszicsot buktatta.

71
    Nagy bedobása után kb 10 méterről fejelték ki a védők.

70
    Hidi jobb oldali szabadrúgása túl lapos, bedobás jobbról, Baráth végzi el.

70
    Vécsey adott be jobbról, de kifejelték a hazaiak.

68
    Keresztlabdát kapott a kapu elé Baráth a jobb oldalra, de Németh szorításában csak testtel tudta kapu felé tenni 3 méterről, de centikkel elgurult a gólvonal előtt, majd kirúgás lett belőle, óriási lehetőség volt a vendégek előtt az egyenlítésre!

67
    Orosznak kissé hosszú az átadás, újra jöhet a Honvéd.

67
    Baráth szerelte Griffithset.

66
    Támad a Pápa, szabadrúgáshoz jutnak az ellenfél térfelén.

65
    Alcibiade adott be, Valencia Perea fejjel levette, egy pattanás után kapura küldte, de nem jól találta el 8 méterre a kaputól, így végül a lövés nagyon fölé szállt, pedig ez bizony gólhelyzet volt.

64
    Quintero hagyta el a pályát, Eszlátyi helyette a Pápa csapatában az utolsó bő 25 percre.

63
    Arszics kísérletezett távolról középről, Kemenes védte a bal alsóba tartó lövést.

63
    Baráth lőtt kapura 12 méterről kissé kisodródva, de a lövés nem volt túl erős, Szűcs könnyedén vetődött rá.

62
    Job igyekezett kilépni, de buktatják, a lap ezúttal elmaradt.

61
    Hidi beadása érkezett balról nagyon veszélyesen, 4 méterre a kaputól érkezett Holender, de pár centivel lemaradt, óriási helyzet volt!

61
    Valencia Perea eddig hasznosan játszik, mint támadó középpályás.

60
    Alcibiade veszíti el, Quintero szerelte látványosan a bal oldalon a középvonalnál.

60
    Job jobb oldali beadásába belelépnek, Sekour vágja előre.

59
    Próbálkozik a Honvéd, Holender nem tudta beadni Struhar mellett, kicsit össze is szólalkoztak utána, de nincs gond.

58
    Arszics beadási kísérlete nagyon rossz, a térfél közepén megy ki a labda az oldalvonalon. Most mezőnyjáték folyik.

57
    King helyett Vécsei Bálint lép pályára a vendégeknél.

56
    Holender buktatta Oroszt, sárga kártya az eredménye.

56
    Holender ívelését kifejelik.

55
    Szabadrúgás balról a Honvédnak ígéretes helyről.

54
    Nyom a fővárosi gárda, de eddig hiányzott az utolsó jó passz mindig. Most sajnos sok a szabálytalanság, sokszor rúgják meg egymást alattomosan is.

53
    Holender ívelte be balról, Szűcs rábokszolta Lovric fejére, így róla ment ki, kirúgás.

52
    Felszabadítottak a hazaiak, de nem sokáig sikerült a játékszert megtartani, a Honvéd most jóval többet birtokolja a labdát.

52
    Elszállt a fejek fölött néhány centivel, Alcibiade gyűjti be a bal oldalon.

51
    Szabadrúgáshoz jut a Honvéd szabálytalan labdafedezésért a jobb oldalról kb 2 méterre az alapvonaltól jobbról.

50
    Kijött a Honvéd a térfeléről, most ők támadnak le, messze előre kijönnek az ellenfél tizenhatosáig is.

49
    Holender próbálta kapura húzni, de kivágják. Lovric próbált betörni a büntetőterületen belülre, de hosszan szöktette magát, Szűcs kezében a labda.

48
    Ignatovics és Griffiths harcolt a labdáért, előbbi szabálytalannak tűnt, de nincs ítélet.

48
    Kirúgással jöhet a hazai csapat.

47
    Támadóan kezdi a második játékrészt eddig a Pápa, ismét Németh próbált veszélyt teremteni a bal oldalon, de becsúszva szerelik.

47
    Ignatovics szerzi meg Griffiths átadását.

47
    Németh lökte szabálytalanul Struhart.

46
    A vendégek kezdik a játékot.

46

46
    A szünetben Mancini helyett Valencia Perea lépett pályára a Honvédban.

Az első félidőben a lövések száma 5, illetve 10.
    Kapura ment ebből 3, illetve 6.
    Ebből tisztán látszik, hogy a Honvéd játékában bőven benne van a fordítás, de a hazaiak is szerezhettek volna további találatokat.
    Néhány perc és folytatódik a mérkőzés.

Az első percekben a Pápa játszott fölényben, majd lassacskán átvette az irányítást a Honvéd. Továbbra is a Lombard vezet, de itt az utolsó 15 percben akár meg is fordíthatta volna az állást a fővárosi csapat.
    Szép focit láthattunk ebben a játékrészben, kár volt az utolsó 2-3 perc kakaskodásáért, előtte nem volt jellemző, korábban a sárga kártya is csak egyszer került elő.
    Reméljük folytatódik a jó iramú, sok támadást hozó összecsapás aránylag jó színvonala, tartsanak velünk a második félidőben is, hamarosan folytatjuk!
    ----

45
    Holender húzta meg a bal oldalon, beadását King lőtte kapura, megpattant egy lábon, Szűcs fogta, de veszélyes volt!

44
    Az előző lökdösődést követően Alcibiade és Sekour kaptak sárgát.

44
    Kisebb bunyó a félidő végén. Diarra és Quintero akaszkodott össze, majd Sekour is beszállt. Szűcs ment békíteni.

43
    Most próbálja tartani kicsit a labdát a Pápa.

43
    Hidi beadása átszállt a fejek fölött, a kapus könnyedén húzhatta le.

42
    Sekour nehezen észrevehetően, de nagyon jól védekezik középen.

41
    A Honvéd ezúttal a bal oldalon próbált előre jutni, de nem sikerült, inkább keresztlabda Job felé, de Présinger ott is tisztázni tudott.

40
    Lehet ismételni, újabb szöglet, Griffiths fejelte ki Szűcs elől. Az ismétlés már a kapus kezében.

40
    A Honvéd a labdák többségét a középpályán már begyűjti.
    Mancini lőtt volna kapura 16 méterről, de elakadt a lövése, végül fővárosi szöglet jön.

39
    Arszics bal lábas lövéssel próbálkozott húszról, ám lecsúszott kissé és messze fölé és mellé szállt a játékszer.

38
    Quintero rafinált szabadrúgása nem sikerült túl jól, Kemenes szedte fel a földről a kapu felé guruló nem túl erős lövést.

37
    Lovric kapott sárga lapot Arszics buktatásáért.

37
    Job beadása nagyon mély, Szűcs a végállomás.

36
    Hazai viszonylatban egy kimondottan izgalmas mérkőzés eddig.

35
    Alcibiade bal oldali beadását Job öt méterről kapásból a rövid sarokra rúgta, Szűcs pedig reflexmozdulattal hatalmas védést mutatott be.

35
    Orosz kapott forintos labdát, ám a tizenhatos vonalán rálépett a labdára, így utolérték, kisodródott és visszafelé volt kénytelen játszani.

34
    Veszélyesen pattogott a labda a Pápa tizenhatosánál, végül ismét Tajthy tisztázott.

34
    Németh vágta ki a labdát a beadást követően.

33
    Az előbbi gólveszélyt megelőző helyről újra szabadrúgás. Tajthy buktatta Holendert.

32
    Úgy néz ki, teljesen átvette a Honvéd az irányítást. Most kontrával próbálkozott a Pápa, de Arszics indítása hosszú lett.

31
    Diarra 30 méteres lövése 2 méterrel a kapu fölé szállt.

30
    Hidi szabadrúgása a kapu előtt lepattant, Lovric csak centiméterekkel maradt le róla két méterre a kaputól, Szűcs pedig így meg tudta fogni! Nagy helyzet volt!

30
    Mancini és Holender játszott össze, utóbbit buktatták 35 méterre a kaputól.

30
    Most kissé átvette a kezdeményezést egy ideje a fővárosi csapat. Baráth lett különösen aktív a támadásépítésben.

29
    A beívelést Szűcs öklözte ki, de közben támadták is a kapust, szabadrúgás kifelé. Lovric támadta az ötösön belül a hálóőrt.

28
    Honvéd szöglet már a túloldalon.

27
    Lesen találta az indítás Griffithst.

26
    Szabadrúgás kifelé, megúszta a Pápa a nagy nyomást.

25
    Mancini pattogós lövését védte ismét bravúrral Szűcs Lajos!

24
    Hidi szögletét Ignatovic nagy erővel küldte kapura, Szűcs nagy bravúrral hárított, majd az ismétlést is védte a kapus!

24
    Lovric beadása érkezett jobbról, veszélyesen lepattant az ötösnél, de Présinger ki tudta vágni még King elől.

23
    Hátul adogat a Pápa, még Szűcs is labdába ért. Az ívelés lesen találja Griffithset.

23
    Lovriv előreívelése picit hosszú Jobnak a jobb oldalon.

22
    Idáig jó iramú találkozó, szinte mindig történik valami a lüktető játékban.

21
    Arszics bal oldali erős szabadrúgását Kemenes a mezőnybe öklözte.

20
    Majdnem nagy hibát vétett a Honvéd, Ignjatovic elengedte a labdát, ami viszont veszélyesen közel került a vendég tizenhatoson belül Oroszhoz, de az utolsó pillanatban Kemenes ki tudta rúgni a labdát.

19
    Ismét jobbról veszélyeztet a Honvéd, de a nagy bedobást kifejelték.

18
    Alcibiade a szögletre berobbanva érkezett és középről 5 méterről a felső lécre fejelt, ami kipattant a mezőnybe és megszerzik a hazaiak.

18
    Holender a jobb szélen szögletet harcolt ki.

17
    Építgeti támadását a Pápa, szépen eldugják a játékszert. Struhar próbált ívelni, de lefülelték az átadást.

17
    Holender beadása Job felé, de Tóth G. tisztáz.

17
    Griffiths nem tudtam megszelídíteni a labdát, kirúgás.

16
    Ez Mancini első mérkőzése a Honvédban kezdőként.

15
    Job forgolódott a jobb oldalon, visszapasszolt, de Mancini hosszan szöktette őt a kényszerítőzés végén.

15
    Középpályán zajlik az adogatás most, tartja a labdát a Honvéd.

14
    Orosz három honvédost csapott be a bal oldalon, belőtte a labdát középre, de Griffiths sarkáról gólhelyzetben kifelé pattant és felszabadítottak a védők.

13
    Diarra próbálkozott indítással, de lefülelték a hazaiak és még a Honvéd játékosáról is ment ki az oldalvonalon.

12
    Fellélegezhet a Pápa, Alcibiade rúgta fel Tóthot, szabadrúgás kifelé.

12
    Quintero fejelte ki a szögletet.

12
    Job szöktetni próbálta Holendert, ám szögletre sikerül kivágniuk a hazaiaknak.

11
    10 perc játék után egy null arányban vezet a Pápa együttese.

11
    Egyelőre nincs nagy elképzelés a vendégek támadásaiban, többnyire a Pápa tartja a labdát akkor is, amikor magukra húzzák kissé az ellenfelet.

9
    Továbbra is a jobb oldalon próbálkozik a Pápa, Németh Milán adta be középre, de Alcibiade mellel hazaadta Kemenesnek.

8
    Egy belőtt labdát Griffiths nagyszerűen vett le, ám lövését 8 méterről nagy helyzetben blokkolták. Könnyen duplázhatott volna.

7
    Labdát szerzett a Honvéd, de az ellenfél térfelén labdát vesztenek. Úgy tűnik, kontrákra játszik a Pápa.

6
    Griffiths és Orosz játszik össze a bal oldalon egy támadásnál, bedobásra tisztáznak a védők.

5
    Egyelőre nyílt sisakkal játszik mindkét csapat, jól indul a meccs.

5
    Kemenes könnyedén fogta Griffiths lövését.

4
    Jobb oldali beadást követően Szűcs nagyszerűen tornászta ki szögletre a labdát, veszélyesen kanyarodott Job beadása.

3
    A Honvéd próbál a jobb oldalon támadást vezetni.

2
    A Pápa gólt szerzett!
    Azonnal megszerzi a vezetést a Pápa! Egy védőről megpattanó labdát GRIFFITHS vágott a léc alá 10 méterről!

1
    Holender máris kapura lőtt, de a bal kapufa mellett méterekkel csorgott el a labda.

A meccset a sárga mezes Pápa kezdte.

1

Lombard Pápa FC: Szűcs L. – Tóth G., Struhar, Présinger, Németh – Quintero, Tajthy, Sekour, Orosz, Arszics – Griffiths
    Cserei: Horváth – Dóczi, Szabó O., Baldauf, Venczel, Király, Eszlátyi

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Ignjatovics, Lovric, Baráth, Alcibiade – Ikenne-King, Hidi, Mancini, Diarra – Job, Holender
    Cserei: Czuczi – Bobál, Botka, Lőrinczy, Vécsei, Prosser, Perea

Játékvezetők: Erdős József – Huszár Balázs, Király Krisztián (4.= Horváth Zoltán).

A labdarúgó NB1 17. fordulója következik.
    Távolságban messze van egymástól Pápa és Budapest, ám a Lombardot és a Budapest Honvédot a táblázaton csak 3 pont választja el egymástól. A Honvéd a 8. helyen tanyázik, közvetlenül mögötte találjuk a Lombard FC Pápa csapatát.
    Erre is mondhatjuk, hogy tipikus hatpontos meccs, győzelmével a Pápa utolérheti pontszámban a Honvédot, míg fővárosi győzelem esetén hat pontra növelnék előnyüket.
    A középmezőnyt erősíti jelenleg mindkét gárda, okoztak már meglepetéseket és szenvedtek meglepő vereségeket is. A mérkőzés tartogat izgalmakat a téli szünet előtt, tartsanak velünk szombaton 20 órától!