Újpest FC – Puskás Akadémia FC 3:3 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Kaposvári Rákóczi FC 2:1 (vége) | Pécsi MFC – Paks 1:1 (vége)
MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 2:2 (vége) | Lombard Pápa FC – Budapest Honvéd FC 1:0 (vége)
Lombard Pápa FC
1:0 (1:0)
Budapest Honvéd FC
szombat 07.12.2013, 20:00 • Perutz Stadion, Pápa • OTP Bank Liga

A rengeteg nagy gólhelyzet ellenére az összecsapást a második percben esett gól döntötte el.
    A Honvéd nem érdemelt ma vereséget, de a futballt gólra játsszák. A Pápa ezzel a győzelemmel a felsőházban kezdi meg a hosszú téli szünetet, elég jól megy a szekér a csapatnak idén.
    A Honvéd elpuskázta a legnagyobb helyzeteit is, így végül Szűcs bravúrjai három ponthoz segítették a hazai csapatot, több óriási ziccernél is góltól mentette meg együttesét.
    Mindenképpen élvezetes, jó mérkőzést láthattunk.
    ---- (21:57:10)

90+3
    Tajthy kifejeli, vélhetően eldőlt a meccs.

90+3
    Még egy szabadrúgás a vendégeknek, utolsó esély a bal oldalról 25 méterről.

90+2
    Most már vélhetően kihúzza a hazai csapat, az előző meleg helyzetet is túlélték, 1 perc van hátra.

90+1
    4 méterről ziccerben lőhetett kapura Holender, de Szűcs ismét óriásit véd!

90+1
    A csereként beállt Szabót hordágyon kell levinni a pályáról, őt is cserélni kell tehát, helyette Dóczi a pályán a Pápa színeiben. 3 perc a hosszabbítás.

90
    Lent marad Szabó, ápolni kell.

89
    Középen Perea megtolta és 25 méterről óriási lövést eresztett meg, Szűcs nagy bravúrral vetődve hárítani tudott.

89
    Szűcsnek nem sürgős a gyors kirúgás, a Honvéd azonnal lecsapott a labdára, de nem tudják megtartani.

88
    Jobnál picit leszállt a lila köd, Tóthot tarolja le könyökkel, de megúszta a sárgát, ez neki már piros lenne.

87
    Kemenesig került hátra a labda, Baráthot indítja, ő bead jobbról, Szűcs ezt is lehúzza.

87
    Prosser műesésért kapta meg a sárga kártyát.

86
    Kicsit csapkodó a játék mindkét részről most.

85
    Prosser nem tudta áthámozni magát Némethen a jobb oldalon, és marad is a Pápánál utána.

84
    Tóth kapott sárgát egy szabálytalanságért, Job pedig a nyakánál fogva ezután lerántotta, emiatt ő is megkapta a figyelmeztetést.

83
    Arszics szép csele után bead jobbról, de Lovric tisztázott.

82
    Présinger fejelte ki Perea beadását oldalra, marad is a hazaiaknál.

81
    Adogatás a középpályán, kissé grundfoci jellege volt. Közben finoman havazni kezdett a pályán.

Gólok: 2. Griffiths

Lapok:   44. Sekour (PAP), 56. Holender (PAP), 84. Tóth (PAP) – 37. Lovric (HON), 44. Alcibiade (HON), 71. Hidi (HON), 84. Job (HON), 87. Prosser (HON)

Lombard Pápa FC: Szűcs L. – Tóth G., Struhar, Présinger, Németh – Quintero, Tajthy, Sekour, Orosz, Arszics – Griffiths
    Cserék: Horváth – Dóczi, Szabó O., Baldauf, Venczel, Király, Eszlátyi

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Ignjatovics, Lovric, Baráth, Alcibiade – Ikenne-King, Hidi, Mancini, Diarra – Job, Holender
    Cserék: Czuczi – Bobál, Botka, Lőrinczy, Vécsei, Prosser, Perea

Játékvezetők: Erdős József – Huszár Balázs, Király Krisztián (4.= Horváth Zoltán)